Gate.io to mniej znana, ale długoletnia giełda kryptowalut. Gate.io został założony w Chinach i działa od 2013 roku. Oferuje szeroką gamę kryptowalut i funkcji, a także handel z depozytem zabezpieczającym. Giełda szczyci się swoimi praktykami bezpieczeństwa. Chociaż te praktyki są silniejsze niż wiele bardziej znanych giełd, nadal istnieją pewne obawy.

W tej recenzji omówimy następujące kwestie:

Klucz informacyjny

Gate.io jest spółką zależną Gate Technology, Inc. Handlowcy mogą używać rozszerzenia wersja internetowa lub wersja mobilna, który jest dostępny dla IOS i Androida. Obecnie zajmuje 35. miejsce pod względem wolumenu na tle wszystkich innych giełd według danych z CoinMarketCap.

Obecnie dostępne są cztery rynki: Tether, Bitcoin, Ether i stabilna konwersja monet dla różnych krajów. Ta ostatnia opcja to teczka kilku różnych stabilnych monet, które są wyświetlane w lokalnej walucie dowolnego kraju, z którego korzysta użytkownik. Wszystkie inne monety są sprzedawane na jednym z tych czterech rynków.

Giełda jest przeznaczona głównie dla klientów azjatyckich i anglojęzycznych pod względem dostępnych języków. Jest dostępny dla użytkowników z dowolnego kraju z wyjątkiem Kanady, USA i Japonii, a także z kilku innych mniejszych krajów. Wyłączenia te istnieją głównie z powodu przeszkód regulacyjnych.

Jak to działa

Interfejs giełdy jest dość podobny do innych giełd, takich jak Binance, z dość wyrafinowaną funkcją wykresów, książkami zamówień i zakładkami historii handlu.

berło

Użytkownicy mogą składać zamówienia z limitem, zlecenia z warunkami cenowymi lub zlecenia z warunkami czasowymi. Zlecenie z limitem działa jak na każdej innej giełdzie. Wpisujesz cenę, jaką jesteś gotów zapłacić za monetę, zlecenie natychmiast wchodzi do księgi zleceń, a jeśli cena osiągnie wybrany przez Ciebie poziom, Twoje zamówienie zostanie zrealizowane. Zlecenia z warunkami cenowymi umożliwiają ustawienie zamówienia, które wchodzi do arkusza zamówień tylko wtedy, gdy wybrany warunek ceny jest spełniony. Zamówienia dotyczące warunków czasowych są wprowadzane do księgi zamówień na podstawie wybranego przedziału czasowego. Oznacza to, że jeśli chcesz podzielić zakup na kilka godzin, zamówienia mogą pojawiać się w książce w określonych odstępach czasu.

typy zleceń

Co zaskakujące, nie ma opcji zlecenia rynkowego, a użytkownicy muszą sami dopasować cenę rynkową za pomocą zlecenia z limitem. To z pewnością ograniczenie.

Opłaty handlowe

Opłaty są dość proste. Obecnie nie ma żadnych opłat depozytowych. Opłaty transakcyjne dla wszystkich par z wyjątkiem USDT / CNYX mają stałą stawkę 0,2 procent. Poza tym jedyna inna opłata dotyczy wypłat. Różnią się one w zależności od pary handlowej. Jednak są one stałe, a nie procentowe, więc nie zmieniają się w zależności od kwoty wypłacanej monety.

Istnieje również minimalna wielkość zlecenia w wysokości 10,00 $ w parze transakcyjnej, którą należy wziąć pod uwagę.

Dostępne aktywa kryptograficzne

Różnorodność i wachlarz par handlowych jest z pewnością imponująca. Obecnie mają w ofercie 266 monet i 356 różnych par handlowych. Z tych par pierwsze trzy to EOS / USDT, ETH / USDT i BTC / USDT.

Handel marżą

W przeciwieństwie do większości innych giełd, Gate.io oferuje teraz handel z depozytem zabezpieczającym. Coś, co niedawno wprowadzili. W tej chwili jest dostępny tylko za 24 monety. Maksymalna dźwignia, jakiej mogą użyć handlowcy, wynosi trzy. Tak więc, gdybyś zdeponował 10 BTC na swoim koncie zabezpieczającym, mógłbyś pożyczyć kolejne 20 BTC, dając ci konto depozytowe o wartości 30 BTC.

Jest to bardzo przydatna usługa, chociaż dźwignia finansowa jest znacznie niższa niż w przypadku niektórych innych giełd, takich jak Bitmex. Handlowcy wybierają 10, 20 lub 30-dniowy termin depozytu zabezpieczającego. Gate.io zlikwiduje Twoją pozycję, jeśli Twoje straty przekroczą poziomy, na których nie możesz już za nie zapłacić. W tym momencie giełda ureguluje wszystkie długi z twojego konta i zamknie wszelkie otwarte pozycje. Opłaty handlowe są takie same dla pozycji depozytu zabezpieczającego, jak dla pozycji spot.

Limity transferowe

Limity wypłat zmieniają się w zależności od monety. W przypadku kont standardowych użytkownicy mogą wypłacić do 100 BTC, 3000 ETH lub 100 000 USDT dziennie. Chociaż możliwe jest podniesienie tych limitów po przedłożeniu dokumentów KYC. Co ważne, w przeciwieństwie do innych procedur zatwierdzania KYC na innych giełdach, nie powoduje to automatycznie wyższych limitów wypłat na całej planszy. Zamiast tego musisz wysłać e-mail do pomocy technicznej i poprosić o wyższy limit dla określonej monety. Niestety obecnie nie ma informacji dotyczących dziennych limitów wpłat.

Zaufanie firmy & Reputacja

Jedną z kontrowersji wokół Gate.io są działania użytkowników z USA na platformie. Zespół zarządzający wyjaśnił, że nie obsługuje amerykańskich użytkowników, ani nie planuje tego zmienić ze względu między innymi na brak jasności ze strony SEC.

Nie ma wzmianki ani dowodu na to, że Gate.io jest regulowane lub autoryzowane przez krajowe organy regulacyjne z dowolnego kraju. Jest to prawdopodobnie w dużej mierze spowodowane tym, że nie obsługują one walut fiducjarnych i przelewów bankowych. Jednak ten brak zgody organów regulacyjnych może podważyć wiarygodność giełdy dla bardziej konserwatywnych użytkowników.

Środki bezpieczeństwa

Kiedy zastanawiasz się nad bezpieczeństwem jakiejkolwiek wymiany, istnieją dwie luki, o których musisz pomyśleć jako użytkownik. Jednym z nich jest mechanizm ochrony logowania i tożsamości użytkownika, a drugim mechanizm przechowywania środków przez giełdę.

Na szczęście Gate.io oferuje bardzo silną ochronę konta. Użytkownicy muszą ustawić oddzielne i odrębne hasła do kont i funduszy oraz mogą korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego, co zawsze zalecamy. Hasła do kont służą do logowania, podczas gdy hasło do funduszu jest zarezerwowane wyłącznie do wpłat i wypłat środków.

Po stronie bezpieczeństwa funduszu, na podstawie dostępnych informacji, praktyki wydają się rygorystyczne. Chociaż ograniczona ilość informacji jest nieco niepokojąca. Jest to oczywiście możliwe, ponieważ nie chcą ujawniać swojej konfiguracji zabezpieczeń. Gate.io twierdzi, że większość funduszy praktykuje przechowywanie w trybie offline. Jednak używają gorących portfeli do przechowywania wystarczającej ilości do sfinansowania codziennych transakcji.

Gate.io miał godną uwagi historię solidnych zabezpieczeń i udało mu się uniknąć włamań. Jednak ostatnio pojawił się strach, po ujawnienie przez badaczy złośliwego oprogramowania, że ​​hakerzy celowali w użytkowników przesyłających fundusze do iz giełdy. Co ważne, Gate.io powiedział, że żaden użytkownik nie poniósł strat i że zawiesił swoją relację z usługą strony trzeciej, która została naruszona.

Niedawny raport przez ICORating przeanalizował bezpieczeństwo 100 najpopularniejszych giełd mierzone w ciągu 24 godzin. Gate.io niestety zajął 53. miejsce. Chociaż uzyskał dobre wyniki pod względem bezpieczeństwa użytkowników i domeny, miał bardzo słabe zabezpieczenia internetowe. Ich wynik z pewnością był rozczarowujący. Jednak faktycznie uzyskał lepsze wyniki niż niektóre inne, renomowane giełdy, takie jak Bitfinex, Gemini i Bitstamp.

Obsługa klienta

Użytkownicy mają do dyspozycji rozsądny poziom obsługi klienta. Po zalogowaniu się możesz porozmawiać z członkiem pomocy na czacie na żywo lub przesłać zgłoszenie w celu uzyskania opóźnionej odpowiedzi.

Istnieje również obszerna obsługa klienta i obszerne FAQ strona.

Wniosek

Gate.io to dobra giełda dla użytkowników, którzy chcą mieć dostęp do szerokiej gamy monet, prawdopodobnie korzystają z handlu z depozytem zabezpieczającym i nie chcą przechodzić przez rozbudowane KYC, aby otworzyć konto podstawowe. Są na rynku od kilku lat, tylko raz doświadczyli zagrożenia związanego z bezpieczeństwem, co nie spowodowało utraty środków. Jest jednak jasne, że chociaż jego bezpieczeństwo jest lepsze niż wiele znanych i premium giełd, należy dokonać dalszych ulepszeń. Oczywiście będziesz mógł korzystać z wymiany tylko wtedy, gdy pochodzisz z zatwierdzonego kraju.

Przydatne zasoby

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me