W końcu zdecydowałeś się ugryźć i kupić plik Ledger Nano S. Dobra robota! Przechowywanie kryptowaluty w portfelu sprzętowym jest znacznie bezpieczniejsze niż korzystanie z portfela internetowego lub, nie daj Boże, trzymanie ich na giełdzie. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w konfiguracji Ledger Nano S.

Zanim jednak zaczniemy, należy pamiętać o kilku kwestiach związanych z zakupem w Ledger:

Pierwszy – Zdecydowanie zaleca się kupowanie księgi głównej tylko w oficjalna strona internetowa. Dzięki temu otrzymasz pewność, że portfel, który otrzymałeś, nie został zmieniony.

Druga – To, że Twój Ledger nie jest zagrożony, nie oznacza, że ​​Twój komputer nie jest. Przed podłączeniem Ledgera upewnij się, że Twój komputer jest czysty i wyposażony w aktualne oprogramowanie antywirusowe.

Po trzecie – Nie spiesz się z konfiguracją lub obsługą portfela. Niektóre części mogą być trudne, a mały błąd może oznaczać utratę środków.

Bez zbędnych ceregieli zaczynamy. W tym przewodniku konfiguracji Ledger Nano S omówimy:

 • Instalowanie aplikacji Ledger

  • Portfel księgi Bitcoin (& Altcoins)
  • Portfel księgi Ethereum
  • Portfel Ledger Ripple
  • Menedżer księgi
  • Zasoby Ledger Nano S.
  • Jak skonfigurować Ledger Nano S

   Krok 1. Otwórz pudełko i poczuj się komfortowo ze sprzętem. To prosty kawałek metalu, ale niezbyt intuicyjny. Istnieją cztery główne elementy, o których powinieneś wiedzieć:

   • Ekran. Tu jest akcja. Jest mały, ale zawiera prawie wszystkie ważne informacje. Adresy, nasiona, menu i kwoty są wyświetlane tutaj.
   • Lewy przycisk. Jak sama nazwa wskazuje, prowadzi to w lewo. Umożliwia również nawigację w górę w menu pionowych.
   • Prawy przycisk. Zgadłeś. Dotknięcie tego spowoduje przeniesienie w prawo w menu poziomych iw dół w menu pionowych.
   • Obrotowa pokrywa. To eleganckie etui do Twojego portfela. Spójrz tylko, jakie to błyszczące.

   Schemat części księgi nano s

   * UWAGA: jednoczesne naciśnięcie obu przycisków jest równoznaczne z naciśnięciem „Enter” lub „Confirm”.

   Krok 2. Zaktualizuj oprogramowanie układowe. Poza tym podczas tej początkowej konfiguracji należy to również robić za każdym razem, gdy Ledger wydaje nową aktualizację. Te aktualizacje zawierają poprawki błędów, łatki i ulepszenia bezpieczeństwa. Ledger ma aktualny przewodnik, jak dokładnie to zrobić tutaj.

   Konfiguracja

   Krok 3. Po podłączeniu Ledger Nano S do komputera postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie portfela. Najprawdopodobniej będziesz musiał zdecydować się na utworzenie nowego portfela.

   Krok 4. Następnie ustaw kod PIN. Plik kod PIN jest to, co musisz wprowadzić, aby odblokować Księgę za każdym razem, gdy jej używasz. Musi mieć od 4 do 8 znaków – im dłuższy, tym mniejsza szansa, że ​​ktoś będzie w stanie to odgadnąć. Nie bądź facetem, który wpisuje „0000” jako swój kod PIN.

   Kod PIN księgi nano

   * UWAGA: Zapamiętaj swój kod PIN. Wprowadzenie nieprawidłowego kodu PIN 3 razy spowoduje zresetowanie księgi.

   Poprawa

   Krok 5. Zapisz swój fraza regeneracyjna. Możesz również usłyszeć to zwane a regeneracja nasion. To jest to, co musisz wpisać, jeśli kiedykolwiek zgubisz swój Ledger lub zapomnisz kodu PIN. Ekran portfela pokaże 24 słowa w określonej kolejności. Musisz zapisać słowa na swoim arkusz odzyskiwania w dokładnie tej samej kolejności. Arkusz odzyskiwania powinien znajdować się w pudełku z Ledger Nano S i przewodem USB.

   fraza odzyskiwania księgi nano

   * UWAGA: Arkusz odzyskiwania nie powinien być wstępnie wypełniony. Typowe oszustwo, szczególnie w serwisie eBay, polega na sprzedaży już aktywowanych ksiąg z wstępnie wypełnionymi arkuszami odzyskiwania. Jeśli twój arkusz zawiera już ziarno odzyskiwania, zalecamy zakup nowego Ledger Nano S z oficjalnej strony internetowej.

   Krok 6. Po zapisaniu frazy odzyskiwania dotknij „kontynuuj” w księdze. Następnie Twój Ledger przeprowadzi quiz na podstawie kilku różnych słów, aby sprawdzić, czy zostały one zapisane we właściwej kolejności.

   * UWAGA: Nie zgub arkusza odzyskiwania. Bez zalążka odzyskiwania nie masz możliwości uzyskania dostępu do swoich środków, jeśli Twoja księga zostanie zgubiona, skradziona lub jeśli zapomnisz kodu PIN.

   Arkusz odzyskiwania księgi nano

   Zalecamy przechowywanie wielu kopii frazy odzyskiwania w bezpiecznych lokalizacjach, z dala od miejsca, w którym trzymasz swój Ledger Nano S..

   Krok 7. Po ponownym potwierdzeniu powinieneś być ustawiony. Skonfigurowałeś już Ledger Nano S i jest gotowy do użycia.

   Instalowanie aplikacji Ledger

   Po skonfigurowaniu Ledger Nano S następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest zainstalowanie odpowiednich aplikacji. Każda aplikacja ma nieco inny interfejs i zestaw instrukcji pobierania. W tym artykule omówimy tylko, czym jest każda aplikacja, i przedstawimy przegląd monet, które obsługują.

   Istnieją trzy aplikacje portfela, których będziesz potencjalnie używać, i jeden menedżer aplikacji do dodawania i usuwania dodatkowych aplikacji z Ledger Nano S. Aby obsługiwać te aplikacje, musisz się połączyć i wprowadzić kod PIN na swoim Ledger Nano S. Znajdź swoje monety na ta lista z Ledger, aby zobaczyć, którą aplikację należy pobrać.

   * UWAGA: Ledger Nano S nie obsługuje wszystkich monet. Czasami jedyną opcją przechowywania jest oficjalny portfel monety. Jednak Ledger stale dodaje obsługę nowych monet, więc szukaj ogłoszeń od zespołu.

   Portfel księgi Bitcoin (& Altcoins)

   Plik Aplikacja portfela Bitcoin obsługuje Bitcoin i większość altcoinów, które nie są ERC20. Możesz go pobrać w systemie Windows, Mac, Linux lub Chrome OS.

   Portfel księgi Ethereum

   Plik Aplikacja portfela Ethereum obsługuje tokeny Ethereum, Ethereum Classic i ERC20. Działa w połączeniu z MyEtherWallet, aby zabezpieczyć Twoje środki. Do tego potrzebujesz Google Chrome, bo jest to aplikacja Chrome. Ale z Chrome nadal możesz go używać w systemach Windows, Mac, Linux i Chrome OS.

   Portfel Ledger Ripple

   Plik Aplikacja portfela Ripple jest oczywiście dla Ripple. Jest dostępny na systemy operacyjne Windows, Mac i Linux.

   Menedżer księgi

   Plik Menedżer księgi nie jest portfelem; jest to menedżer aplikacji dla innych portfeli, który możesz zainstalować na swoim Ledger Nano S. Musisz go użyć do zainstalowania portfeli na altcoiny, takie jak Dash i Dogecoin, które nie są tokenami ERC20. Tutaj również aktualizujesz oprogramowanie układowe po wstępnej konfiguracji. Menedżer jest dostępny jako aplikacja Chrome w systemach operacyjnych Windows, Mac, Linux i Chrome.

   kierownik księgi

   * UWAGA: Te cztery aplikacje są przeznaczone dla twojego komputera / laptopa, podczas gdy aplikacje, które pobierasz przez Ledger Manager, są dla twojego Ledger Nano S. Jeśli pobierzesz, powiedzmy, portfel Dash, z Ledger Manager, uzyskasz do niego dostęp przez portfel Bitcoin w Twoim komputerze.

   Zasoby Ledger Nano S.

   A dzięki temu masz skonfigurowaną Ledger Nano S z odpowiednimi aplikacjami portfela. Możesz również sprawdzić poniższe zasoby, aby uzyskać więcej informacji od Ledger:

   Stronie internetowej

   Podręcznik instalacji

   Obsługiwane monety

   Aplikacje

   Mapa drogowa

   Mike Owergreen Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me