Jeśli prywatność jest dla Ciebie problemem podczas transakcji w kryptowalutach, być może zastanawiałeś się, jak anonimowo kupić bitcoiny. Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu.

Ponieważ bitcoin stał się bardziej powszechny, różne wejścia do kryptowalut stały się bardziej regulowane. Jeśli kupujesz bitcoiny za pomocą fiat, Twoim punktem wejścia jest zwykle jedna z giełd fiat-to-crypto, takich jak Bitstamp, Coinbase lub Gemini. Problem dla każdego, kto szczególnie ceni sobie prywatność, polega na tym, że wszystkie te giełdy wymagają Twojego dowodu tożsamości, aby kupić bitcoiny.

Dla każdego w rozwiniętym świecie prywatność może być największym problemem podczas przekazywania dokumentu tożsamości na giełdę. Jednak dla ludzi w krajach rozwijających się wymóg posiadania identyfikatora jest poważną przeszkodą w kupowaniu bitcoinów. Kryptowaluty oferują rozwiązanie dla ludzi w krajach rozwijających się, gdzie ich waluta krajowa może podlegać astronomicznej inflacji. W innych scenariuszach skorumpowane rządy mogą przejąć fundusze przechowywane w gotówce lub w bankach.

Jednak na świecie jest ponad miliard ludzi, głównie w krajach rozwijających się, którzy nie mają żadnego dowodu tożsamości. Tak więc świat kryptowalut jest dla nich prawie zamknięty. Rozwiązanie umożliwiające anonimowe kupowanie bitcoinów bez użycia identyfikatora może okazać się cennym rozwiązaniem dla wielu obywateli krajów rozwijających się.

Jakie są więc opcje anonimowego zakupu Bitcoinów w 2018 roku?

Jak anonimowo kupić Bitcoin za pomocą wymiany Fiat-to-Crypto

Jak już wspomnieliśmy, korzystanie z wielu głównych giełd kryptograficznych typu fiat-to nie działa, ponieważ będą chcieli zobaczyć kopię Twojego identyfikatora.

Jest kilka wyjątków, w których giełdy fiat na kryptowaluty pozwolą ci kupować bitcoiny wyłącznie za pomocą karty kredytowej, bez podawania identyfikatora. Mogą one nie obowiązywać we wszystkich krajach, ale wydaje się, że Coinmama i Changelly to dwa przykłady giełd, które niekoniecznie zawsze wymagają dowodu tożsamości, aby dokonać zakupu, szczególnie w przypadku transakcji o niskiej wartości.

Oczywiście, gdy podasz swoją kartę kredytową, pozostawiasz za sobą papierowy ślad, więc kupowanie bitcoinów anonimowo nie jest w 100% niezawodnym rozwiązaniem. Inną opcją może być zakup jednej z wielu przedpłaconych kart kredytowych dostępnych obecnie na rynku. Podczas gdy tradycyjna karta kredytowa ma Twoje imię i nazwisko zakodowane na samej karcie, wiele kart przedpłaconych wymaga rejestracji, ale sama karta nie zawiera żadnych danych osobowych.

Jak anonimowo kupić Bitcoin za pomocą wymiany Crypto-Crypto Exchange

To rozwiązanie polega na tym, że masz już kilka altcoinów, które możesz wymienić na bitcoiny. Jeśli to zrobisz, możesz kupić bitcoiny bez identyfikatora, korzystając z wymiany krypto-kryptowalutowej z naciskiem na prywatność, takiej jak Changelly.

Jak anonimowo kupić Bitcoin za pomocą wymiany peer-to-peer

Formy wymiany peer-to-peer mogą się różnić. Jednak wszystkie mają na celu połączenie kupujących i sprzedających kryptowaluty. Jeśli dotarłeś tak daleko i nadal zastanawiasz się, jak anonimowo kupić bitcoiny, to może być rozwiązanie dla Ciebie.

LocalBitcoins zapewnia platformę, na której można znaleźć lokalną osobę, która chce sprzedać swoje bitcoiny. Istnieją opcje płatności przez PayPal, przelewem bankowym lub jeśli koncentrujesz się głównie na anonimowości, możesz kupić od lokalnego sprzedawcy, spotykając się z nim i przekazując gotówkę.

LocalBitcoins

LocalBitcoins oferuje opcje anonimowego zakupu BTC za gotówkę

Każdy handlowiec na platformie ma ocenę zaufania opartą na recenzjach osób, które wcześniej z nim współpracowały. Szczególnie jeśli planujesz transakcję gotówkową, mądrze wykorzystaj te oceny zaufania, aby znaleźć sprzedawcę, który ma przyzwoitą opinię. W końcu transakcje gotówkowe wiążą się z ryzykiem.

Ściana monet oferuje podobną usługę do LocalBitcoins. Jednak aby skorzystać z tej opcji, będziesz potrzebować numeru telefonu, ponieważ centrala działa w oparciu o wiadomości SMS. Oczywiście oznacza to, że korzystanie z zarejestrowanego numeru telefonu nie jest anonimowe. W niektórych krajach, takich jak Wielka Brytania czy Meksyk, nadal możesz kupić przedpłaconą kartę SIM bez ujawniania swoich danych osobowych.

Jak anonimowo kupić Bitcoin za pomocą bankomatu Bitcoin

Podczas gdy niektóre bankomaty Bitcoin wymagają rejestracji i istniejącego adresu portfela, są inne, które tego nie robią. Możesz po prostu podejść do maszyny i powiedzieć jej, że chcesz wpłacić gotówkę w zamian za bitcoiny. Po wyświetleniu monitu o podanie adresu portfela możesz wybrać opcję, która mówi, że go nie masz. Jeśli tak, urządzenie wygeneruje dla Ciebie portfel papierowy.

Nie wszystkie bankomaty Bitcoin obsługują tę funkcję. Jednak zakładając, że maszyna poda ci adres portfela, możesz później przenieść bitcoiny do własnego portfela.

Pamiętaj, że bankomaty Bitcoin zwykle oferują słaby kurs wymiany, więc prawdopodobnie będzie to kosztowna opcja.

Bitcoin ATM

Bankomat Bitcoin na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Zdjęcie: schiphol.nl

Podsumowanie

Ze wszystkich sposobów anonimowego zakupu bitcoinów, najbardziej bezpiecznym i prywatnym sposobem jest opcja bankomatu Bitcoin. Zakłada się jednak, że możesz znaleźć taki, który pozwoli Ci zachować anonimowość i poda nowy adres portfela.

Jeśli ta opcja nie jest dla Ciebie dostępna, wypróbuj LocalBitcoins do lokalnego handlu gotówkowego. Upewnij się tylko, że osoba, z którą handlujesz, ma wystarczająco przyzwoity wynik zaufania. Powinieneś również upewnić się, że masz swoje bitcoiny bezpiecznie w swoim cyfrowym portfelu, zanim odejdziesz.

Kupowanie bitcoinów anonimowo w 2018 roku niekoniecznie jest łatwe, ale da się to zrobić. Przed skorzystaniem z którejkolwiek z tych opcji upewnij się, że naprawdę potrzebujesz anonimowości. Kupowanie bitcoinów przy użyciu innych metod, takich jak korzystanie z giełdy uwzględniającej zgodność, zapewni mniej prywatności. Jednak może to być bezpieczniejszy sposób przeprowadzania transakcji.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me