Coinvest to amerykański startup, który opracowuje pakiet produkty i narzędzia dla inwestorów i handlowców kryptowalut. Ich celem jest zautomatyzuj i uprość inwestowanie i doświadczenie handlowe dla użytkowników na wszystkich poziomach.

W tym przewodniku omówimy następujące kwestie:

Jak działa Coinvest?

Obecnie istnieje siedem różnych produktów dostępnych publicznie lub w fazie rozwoju. Przyjrzymy się krótko każdemu z nich.

CoinDNA

Jest to interfejs, który prezentuje użytkownikom wiadomości, dane o cenach i analizy. W tej chwili jest darmowy i dostępny dla telefonów komórkowych. Głównym celem tej usługi jest edukacja użytkowników w zakresie dokonywania bardziej świadomych inwestycji i transakcji. Coinvest wyraźnie postrzega to jako przydatne uzupełnienie swoich produktów handlowych i inwestycyjnych.

Coinvest

To charakterystyczny produkt Coinvest, portfel z wbudowanym rynkiem handlowym. Sam portfel jest przydatny, ponieważ oznacza, że ​​użytkownicy mogą przechowywać swoje różne zasoby kryptograficzne w jednym miejscu. Jednak to wbudowany rynek oferuje prawdziwą wartość. Platforma umożliwia użytkownikom inwestowanie w wiele kryptowalut w jednym miejscu. Bardziej imponujący jest fakt, że użytkownicy mogą tworzyć własne spersonalizowane fundusze indeksowe, trzymając tylko token COIN. Obecnie jest niewiele informacji na temat dokładnej mechaniki tego.

Coinvest Plus

Coinvest Plus to ulepszona wersja rynku handlowego Coinvest. Oferuje zaawansowaną platformę handlową dla bardziej wyrafinowanych traderów i inwestorów. Obecnie giełda oferuje 14 różnych par handlowych oraz możliwość ustalania limitów i zleceń rynkowych. Zamiast opłat procentowych, takich jak większość innych giełd, Coinvest Plus pobiera stałą opłatę w wysokości 4,99 USD za transakcję. Chociaż ta funkcja oferuje obecnie niewiele więcej niż inne giełdy, istnieją plany dotyczące kilku dodatkowych usług, a mianowicie krótkiej sprzedaży, handlu z depozytem zabezpieczającym, kontraktów terminowych i opcji. Nadal istnieje bardzo niewiele giełd oferujących taki poziom funkcjonalności w branży kryptograficznej, więc to z pewnością wyróżnia Coinvest Plus.

coinvest plus

Interfejs użytkownika Coinvest Plus

Zarówno Coinvest, jak i Coinvest Plus używają zdecentralizowanej konfiguracji. Firma nie ma dostępu do funduszy i nie przechowuje ich w scentralizowanej lokalizacji, ale cała usługa jest realizowana za pośrednictwem inteligentnych kontraktów, a środki są przechowywane na rachunku escrow. Na przykład za każdym razem, gdy zamykasz inwestycję lub pozycję handlową, inteligentny kontrakt jest wdrażany i alokuje wszystkie odpowiednie środki do Twojego portfela. Oznacza to, że w teorii twoje fundusze powinny być bezpieczniejsze przed hakerami, a koszty powinny spaść, ponieważ nie wymaga nadzoru człowieka.

Coinvest Safe

To jest uproszczony, przyjazny dla dzieci portfel oprogramowania. Niestety obecnie nie jest dostępny. Biorąc pod uwagę często skomplikowany interfejs użytkownika wielu portfeli, rodziny powinny docenić usługę przyjazną dzieciom, ponieważ starają się zachęcić dzieci do oszczędzania kryptowalut.

Skarbiec Coinvest

Coinvest Vault to prosty portfel sprzętowy dla użytkowników, którzy chcą silniejszego zabezpieczenia swoich aktywów kryptograficznych. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne. Jest bardzo mała, tak samo jak standardowa karta kredytowa i, co ważne, jest w pełni zintegrowana ze wszystkimi innymi produktami i usługami Coinvest. Oznacza to, że użytkownicy mogą cieszyć się bezpieczeństwem na najwyższym poziomie, korzystając z funkcjonalności produktów takich jak Coinvest Plus. Na tym etapie nie jesteśmy pewni, jak będzie się on porównywał pod względem bezpieczeństwa z innymi portfelami sprzętowymi.

skarbiec monetarny

Ekran główny portfela sprzętowego Coinvest

Debet Coinvest

Chociaż obecnie nie jest dostępna, jest to karta debetowa, która umożliwia wydawanie monet i innych kryptowalut w dowolnym sklepie obsługującym. Nadzieja w przypadku Coinvest Debit polega na dodaniu dodatkowej funkcjonalności do tokena COIN jako środka płatniczego.

Coinvest Commerce

To prosty interfejs API, który pomaga sprzedawcom akceptować COIN jako formę płatności za towary i usługi. Ponownie, to również nie jest jeszcze dostępne, ale podobnie jak Coinvest Debit powinno zwiększyć wartość i przypadek użycia tokena COIN.

Cel tokena Coinvest

Token COIN jest zasadniczo tokenem użytkowym, za pomocą którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp do usług Coinvest i używać go jako płatności za pośrednictwem swoich usług handlowych. Ponadto, ponieważ możesz go użyć, aby uzyskać dostęp do szeregu aktywów kryptograficznych za pośrednictwem funduszy indeksowych, COIN wspomaga cel Coinvest, jakim jest uproszczenie.

Z całkowitej podaży 107.142.857 tokenów, tylko 11900835 jest obecnie w obiegu, co przy 11,1 procent to bardzo mała ilość w porównaniu z większością innych tokenów użytkowych na rynku.

Zespół Coinvest i mapa drogowa

Zespół Coinvest jest stosunkowo niewielki, obecnie liczy zaledwie czterech członków. Jednak mają dwóch doradców, a także ośmiu partnerów, w tym Quantstamp i Gemini.

W 2019 roku zespół zamierza uzyskać licencję bankową i licencję brokera / dealera, a także uruchomić wszystkie siedem produktów i dodać dodatkowe funkcje, szczególnie dla Coinvest i Coinvest Plus.

Historia handlu tokenami Coinvest

COIN jest notowany na rynkach publicznych dopiero od 31 lipca 2018 r. 9 listopada 2018 r. Osiągnął rekordowy poziom 0,6381 USD, a dziś kosztuje 0,1470 USD..

Oprócz swojego rekordowego poziomu, od którego szybko się wycofał, COIN był generalnie ograniczony od czasu publicznego handlu i, co zaskakujące, nie wykazał silnej korelacji trendów z resztą rynku kryptowalut. Może to wynikać z bardzo niskiego wolumenu i bardzo ograniczonej obsługi wymiany.

Inwestorów może zachęcić względna odporność cenowa, jaką COIN wykazał w tym roku.

Gdzie kupić COIN

Niestety COIN to dość trudny do zdobycia token. Obecnie handluje na IDEX tylko z rozsądnym wolumenem. Nawet wtedy, zgodnie z danymi z CoinMarketCap, jego 24-godzinny wolumen obrotu waha się od zaledwie 150 do 250 USD.

Inwestorzy powinni być świadomi, że nie będziesz w stanie kupić dużych ilości COIN bez zmiany ceny rynkowej. Rozsądnie byłoby podzielić zamówienie na mniejsze zamówienia w pewnym okresie, aby nie zapłacić więcej, niż trzeba.

Jak przechowywać COIN

COIN to token ERC20, więc można go przechowywać w dowolnym portfelu obsługującym ten standard Ethereum. Oczywiście możesz po prostu przechowywać je w jednym z własnych portfeli Coinvest, niezależnie od tego, czy będą to opcje sprzętu, czy oprogramowania.

Jeśli chcesz zabrać miejsce do przechowywania poza jakimkolwiek portfelem Coinvest, zalecamy skorzystanie z MyEtherWallet, którego można używać w połączeniu z bezpiecznym portfelem sprzętowym, takim jak Trezor lub Ledger. Ta kombinacja zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i łatwy w użyciu interfejs.

Wniosek

Coinvest stara się być w stanie oferować narzędzia edukacyjne i badawcze, zarządzanie inwestycjami, przechowywanie aktywów i realizację transakcji pod jednym dachem.

Nie wiadomo, czy mogą zaoferować produkty, które zaspokoją całe spektrum tych ambicji. Jednak udało im się z bardzo małym zespołem wydać już pierwsze wersje swoich najbardziej innowacyjnych produktów i opracować ekscytującą mapę drogową na 2019 rok..

Sam token COIN jest standardowym tokenem użytkowym i ma sens w przypadku dostępu do sieci. Ta funkcjonalność jest łatwa do zobaczenia podczas pracy. Jednak to, czy można go również wykorzystać jako token płatności, zgodnie z intencją Coinvest, jest mniej pewne.

Dodatkowe zasoby tokenów Coinvest

Na szczęście Coinvest ma wiele kanałów, w których możesz być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me