Co to jest Stratis?

Stratis jest platforma programistyczna blockchain dla przedsiębiorstwa łatwe tworzenie aplikacji na określonych, prywatnych łańcuchach bloków. Struktura Stratis API umożliwia organizacjom przyspieszenie tworzenia łańcucha bloków i uproszczenie związanego z tym procesu rozwoju.

Chociaż firma koncentruje się głównie na instytucjach finansowych, każda firma zainteresowana włączeniem technologii blockchain może skorzystać na projekcie. Nawiązali nawet współpracę z firmą produkującą owoce morza, Sznurek ziemny.

Stratis ma bardziej praktyczne podejście do wdrażania niż inne podobne projekty blockchain. Poza budowaniem platformy, zespół oferuje usługi doradcze firmom, które mogą potrzebować wskazówek dotyczących pracy z ich technologią. Współpracują również z klientami przy tworzeniu i hostowaniu zdecentralizowanych aplikacji, dzięki czemu mogą w pełni zrozumieć potrzeby dotyczące inteligentnych umów.

W tym przewodniku po Stratisie omówimy:

Jak działa Stratis?

Stratis to nie moneta. Jest to platforma Blockchain-as-a-Service (BaaS), która ułatwia tworzenie aplikacji opartych na łańcuchu bloków. Korzystając z klientów Stratis lite, łańcuchów bocznych i solidnych interfejsów API, możesz czerpać korzyści z łańcucha bloków bez konieczności obsługi całej sieci blockchain.

Blockchain-as-a-Service (BaaS)

Jako platforma BaaS Stratis hostuje łańcuchy bloków działające w sieci za pośrednictwem chmury. Nie ma potrzeby utrzymywania pełnego węzła klienta, aby uzyskać dostęp lub pracować z określonym łańcuchem bloków. To uwalnia zasoby dla organizacji, które w innym przypadku poświęciłyby na to znaczną ilość czasu i zasobów.

Wdrażanie jednym kliknięciem

Podobnie jak Ark, Stratis koncentruje się na łatwości użytkowania dzięki wdrożeniu narzędzia do wdrażania łańcucha bloków jednym kliknięciem. Możesz szybko wdrożyć konfigurowalny łańcuch boczny z wieloma gotowymi funkcjami, które można znaleźć w głównym łańcuchu nadrzędnym. Cała sieć to tylko jedno kliknięcie.

Jednak narzędzie do wdrażania jednym kliknięciem rozszerza się dalej niż łańcuch bloków Stratis. Możesz także wdrożyć łańcuch sidechain na innych głównych platformach, takich jak Bitcoin, Ethereum, Lisk i BitShares, korzystając z funkcji, które nie są oferowane natywnie.

Łańcuchy boczne

Każdy łańcuch bloków, który wdrażasz za pomocą Stratis, jest plikiem prywatny łańcuch boczny. Sidechains pozwalają na dostosowywanie przy jednoczesnym wykorzystaniu bezpiecznej infrastruktury łańcucha nadrzędnego.

Ponadto możesz wprowadzać zmiany w swoim określonym łańcuchu bloków bez wpływu na inne łańcuchy w sieci.

Stratis Sidechains

Stratis Sidechains

Platforma ICO

Działając nieco poza rozwojem przedsiębiorstwa, zespół stworzył również platformę ICO. Dzięki platformie ICO możesz hostować własne ICO w sieci blockchain Stratis.

Stratis współpracuje z Onfido, aby zapewnić czeki KYC dla każdego ICO i integruje Changelly, aby dać Ci możliwość obsługi ponad 50 różnych walut jako wkładów ICO.

Tożsamość Stratis

Podobnie jak Civic, Stratis Identity zasadniczo przechowuje tożsamości w łańcuchu bloków. Możesz użyć aplikacji, aby zweryfikować własność biznesową inwestycji, potwierdzić, że data online jest tym, za kogo się podaje, a nawet udowodnić swoją tożsamość. Masz pełną kontrolę nad tym, ile danych osobowych chcesz udostępniać.

Token Stratis (STRAT)

Token Stratis (STRAT) jest walutą płynności sieci. Działa jako pośrednia waluta transferu wartości w sieci.

Architektura Stratis

Stratis jest zbudowany na Platforma pełnego węzła Bitcoin przy użyciu C #, Microsoft .NET i biblioteki NBitcoin. Zespół zdecydował się użyć C # zamiast C ++, podstawowego języka Bitcoin Core, ponieważ tak jest łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej rozpowszechniony w zastosowaniach biznesowych.

Stratis składa się z trzech komponentów, które kontrolują oddzielne warstwy węzła blockchain:

  • Stratis Bitcoin Full Node
  • LibConsensus
  • NBitcoin

Stratis Bitcoin Full Node współdziała z warstwą interfejsu, warstwą infrastruktury i warstwą zasad węzła. Węzeł efektywnie zarządza interfejsami API, interfejsem użytkownika oraz regułami przechowywania i weryfikowania transakcji.

LibConsensus pochodzi bezpośrednio z Bitcoin Core i dostarcza część kodu dla Consensus Layer w celu ustalenia, co jest uważane za prawidłowy blok.

NBitcoin wypełnia wszelkie pozostałe luki w warstwie konsensusu, a także zajmuje się komunikatami między węzłami w warstwie sieciowej.

Architektura Stratis

Architektura Stratis

Zespół Stratis & Konkurencja

Stratis zespół ma siedzibę główną w Wielkiej Brytanii, ale ma członków rozsianych po całym świecie. Kilka osób z zespołu zarządzającego jest dobrze zorientowanych w tworzeniu oprogramowania dla przedsiębiorstw przy użyciu .NET i C # – pozytywny znak, biorąc pod uwagę, że są to dwa podstawowe języki projektu.

Chris Trew, założyciel i dyrektor generalny, ma ponad 10 lat doświadczenia w informatyce dla przedsiębiorstw i był wolontariuszem programistą w projekcie Blitz.

członkowie Stratis

Zespół kierowniczy

Na początku Trew współpracował z Nicolasem Dorierem w celu włączenia NBitcoin. Dorier nie tylko napisał NBitcoin, ale także pracował bezpośrednio nad Bitcoin Core i napisał książkę Blockchain Programming in C #.

Zespół pozostaje aktywny od ICO platformy w 2016 roku. Wydali platformę ICO w maju 2018 r., Stratis Identity (iOS) w lipcu, a w październiku zostali certyfikowanym partnerem Microsoft.

Stratis Full Node, C # Smart Contracts i Side Chains są już w wersji alfa. Zespół planuje wprowadzić je na rynek pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Konkurencja

Stratis konkuruje z innymi projektami BaaS w coraz bardziej nasyconej, ale gigantycznej przestrzeni.

Lisk może być największym bezpośrednim konkurentem w oferowaniu łańcuchów bocznych dla firm. Jednak Lisk jest napisany w JavaScript (nie C #) i ma łańcuchy boczne, które są bardziej publicznie dostępne. Zmniejszona prywatność może zniechęcić korporacje, które chcą zachować swój kod zastrzeżony.

Dzięki temu oba projekty mogły znaleźć nisze na odrębnych rynkach.

Jak Lisk, Arka widelce od Crypti, a także konkuruje ze Stratisem. Platforma obsługuje wiele języków, nie tylko C #, ale nadal korzysta z łańcuchów bocznych.

Stratis używa algorytmu Proof-of-Stake aby osiągnąć konsensus sieciowy, podczas gdy wcześniej wspomniani konkurenci używają algorytmu głosowania delegowanego opartego na dowodzie stawki.

Niektórzy ludzie mogą również postrzegać Ethereum jako konkurenta ze względu na możliwości Dapp projektu. Jednak skupienie się zespołu na tworzeniu oprogramowania specjalnie dla klientów korporacyjnych i ich usług konsultingowych zmniejsza to porównanie.

Handlowy

Stratis przeprowadził ICO w czerwcu i lipcu 2016 roku, na którym się wychowali 915 Bitcoinów.

Cena STRAT pozostała stosunkowo stabilna na poziomie około 0,05-0,10 USD (~ 0,00007-0,00008 BTC) od ICO do maja 2017 r. W tym czasie gwałtownie wzrosła do ponad 10,00 USD (~ 0,0038 BTC), po czym szybko spadła do 2,50 USD (~ 0,001 BTC) w lipcu.

Cena miała kolejny skok pod koniec lipca, ale spadła do listopada, szczególnie pod względem wartości BTC. Na początku 2018 roku STRAT osiągnął historyczną cenę około 21,21 USD (~ 0,00137 BTC) w połączeniu z hossą na przełomie 2017 i 2018 roku. Od tego czasu cena STRAT zazwyczaj podąża za ogólnymi trendami rynkowymi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy utrzymywał się na stosunkowo płaskim poziomie około 1,00 USD (~ 0,0002 BTC).

Wartość STRAT prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ więcej firm korzysta z platformy Stratis i więcej organizacji tworzy na jej podstawie dapps (zdecentralizowane aplikacje). Co ciekawe, wydaje się, że ukończenie kamieni milowych w rozwoju miało niewielki lub żaden wpływ na cenę.

Gdzie kupić STRAT

Możesz kupić STRAT na kilku różnych platformach – najbardziej godne uwagi są Bittrex i Binance. Obie te giełdy obsługują STRAT jako parę handlową z Bitcoinem i Ethereum; jednak, Handel bitcoinami ma zwykle większy wolumen.

Przed rozpoczęciem handlu na tych platformach musisz kupić Ethereum lub Bitcoin. Możesz to zrobić na innej giełdzie, takiej jak GDAX lub Gemini, a następnie przenieść swoje monety, aby otrzymać STRAT.

Aby zobaczyć pełną listę giełd oferujących STRAT, przejdź do CoinMarketCap.

Gdzie przechowywać STRAT

Masz trzy świetne opcje do wykorzystania, kiedy przechowywanie STRAT:

  1. Stratis Core
  2. Portfel Breeze
  3. Portfel sprzętowy Ledger

Stratis Core

Stratis Core to zalecany wybór, w którym możesz zachować STRAT. Jest to jedyny portfel, który umożliwia obstawianie monet w celu otrzymania „dywidend” z platformy. Stratis używa algorytmu konsensusu PoS do utrzymania ważności sieci, co oznacza, że ​​otrzymujesz dodatkową STRATĘ, gdy postawisz STRAT w swoim portfelu.

Portfel Breeze

Synchronizacja łańcucha bloków z portfelem do obstawiania może być czasochłonnym procesem, zwłaszcza jeśli masz słabe połączenie internetowe. Jeśli chcesz tylko wysyłać i otrzymywać środki, zajrzyj do Portfela Breeze. Obsługuje również salda Bitcoin.

Ta lekka opcja jest dostępna w Systemy Windows, Mac i Unix.

Ponadto portfel Breeze ma odmianę z funkcją prywatności. Protokół prywatności Breeze obejmuje tasowanie monet i technologia wymiany aby dodać anonimowość do Twoich transakcji. Jest dostępny na tych samych platformach, co standardowy portfel Breeze.

Portfel sprzętowy Ledger

Ledger Nano S i Ledger Blue obsługują STRAT. Niestety portfele Ledger nie używają Stratis Core, więc tak jest niezdolny do postawienia monet jeśli wybierzesz tę opcję.

Powinieneś rozważyć portfel Ledger, jeśli Twoim głównym zmartwieniem jest bezpieczeństwo Twoich środków. Twoje monety są offline podczas korzystania z Księgi Głównej, która zmniejsza ryzyko hakerów lub oprogramowania zagrażającego.

Wniosek

Stratis to interesująca platforma Blockchain-as-a-Service, która zmaga się z ostrą konkurencją ze strony innych renomowanych projektów. Firma posiada solidny zespół zarządzający z głęboką wiedzą na temat podstawowej architektury protokołów oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z klientami korporacyjnymi. Rynek przedsiębiorstw jest na tyle duży, że kilka z tych projektów BaaS może odnieść sukces.

Dzięki obsłudze wdrażania jednym kliknięciem dla innych łańcuchów bloków organizacje mogą korzystać z innych unikalnych funkcji, nadal korzystając z platformy programistycznej Stratis.

Poza tym zaangażowanie zespołu w pełne wsparcie poprzez doradztwo w zakresie blockchain powinno zapewnić klientom pomoc, której potrzebują, aby rozwijać się w tym nowym i często mylącym ekosystemie blockchain.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 12.03.18 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby Stratis

Stronie internetowej

Reddit

Świergot

Niezgoda

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me