Co to jest Riot Blockchain ($ RIOT)?

Riot Blockchain Inc. ($ RIOT) to pierwsza spółka notowana na NASDAQ, która koncentruje się wyłącznie na bitcoinach i firmach opartych na blockchain.

Nasz własny Doug Polk przeprowadził wywiad z doradcą Riot Blockchain (dołączył do października 2017 r.) I zajął się kilkoma kluczowymi kwestiami, które sprawiają, że Riot Blockchain jest tym, czym jest dzisiaj.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=HWAGIqs8NSI]

Historia firmy Riot Blockchain

Riot Blockchain, jaki znamy, przeszedł przez zaskakującą liczbę zmian nazwy w stosunkowo krótkim czasie.

Firma pierwotnie znana jako Venaxis Inc., kupiła BiOptix Diagnostics Inc. w 2016 roku i zmieniła nazwę na Bioptix Inc.

Ten ruch okazał się niefortunnym błędem. Według Bloomberg, były dyrektor generalny Michael Beeghley zauważył, że firma jest na zbyt małym rynku i spala gotówkę.

„Kiedy wszedłem do zarządu, dokonali akwizycji, o której zdecydowaliśmy, że jako zarząd nie ma sensu, więc zamknęliśmy to, a potem zdecydowaliśmy się zmienić nasze podejście. Przyjrzeliśmy się sektorowi i powiedzieliśmy: „Jak możemy w tym uczestniczyć i jak nasi akcjonariusze mogą uczestniczyć w tej ekscytującej branży, która przypomina początek Internetu?”

W październiku 2017 r. Firma Bioptix zmieniła nazwę na Riot Blockchain Inc. i ogłosiła zamiar kupowania firm związanych z blockchainem i kryptowalutami; dodanie Jasona Mo, Cole Diamonda i Jasona Lesa do swojej rady doradczej i zainwestowanie w kanadyjską giełdę kryptowalut „Coinsquare”.

Podczas przejścia, John O’Rourke został CEO.

John O'Rourke

John O’Rourke

Kiedy firma ogłosiła, akcje prawie się podwoiły.

Oto firma, która skupiła się wyłącznie na produkcji maszyn diagnostycznych dla przemysłu biotechnologicznego, dokonując nagłego i gwałtownego zwrotu w w dużej mierze niezrozumiany i agresywnie przejmowany ekosystem kryptowalut z korzyścią dla akcjonariuszy i kierownictwa firmy.

Posunięcie to spotkało się z krytyką zarówno ze strony kryptowalut, jak i tradycyjnego świata finansów. Spójrzmy głębiej poza zakres krytyki medialnej i przyjrzyjmy się kilku posunięciom, które Riot Blockchain dokonał w świecie kryptowalut i blockchain.

Przejęcia Riot Blockchain

Od czasu zwrotu Riot Blockchain zrobił seria przejęć i zakupów w branży blockchain i kryptowalut, która zmieniła bieg wydarzeń ze sceptycyzmu wskazującego palcem na niezadowoloną ciekawość.

Jednym z bardziej znaczących wczesnych przejęć Riot Blockchain było 11% udziałów w kanadyjskiej giełdzie kryptowalut Coinsquare, z możliwością zwiększenia tego udziału do 14,7% do maja 2018 r. Coinsquare to jedna z największych giełd w Ameryce Północnej (druga co do wielkości w Kanady pod względem wolumenu obrotu). Według wywiadu z Jasonem Lesem, doradcą i dyrektorem Riot, Coinsquare niedawno zebrał instytucjonalną rundę finansowania o wartości 430 milionów CAD, a udział Riot wynosi obecnie 12,5%.

Innym wczesnym przejęciem była Kairos Global Technology Inc., operacja wydobywcza, która miała 700 Antminer S9 i 500 Antminer L3 za 11,9 miliona dolarów preferowanych zamiennych akcji.

Październik 2017: Riot Blockchain kupił 52% udziałów w Tess, Deweloper rozwiązań opartych na blockchain dla firm telekomunikacyjnych za 75 000 udziałów i inwestycję w wysokości 320 000 USD. Od tego czasu Tess zawarła ostateczną umowę o połączeniu z kanadyjską spółką publiczną.

Listopad 2017: Riot Blockchain zainwestował w Verady, firmę, która zapewniausługi zliczania, audytu i weryfikacji zasobów opartych na łańcuchu bloków.

Luty 2018: Riot Blockchain nabył plik eksploatacja górnicza na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych z 3000 Antminer S9s i 12 MW mocy. W tym samym miesiącu nabył 3800 więcej Antminer S9. Firma spodziewa się, że do maja 2018 r. W pełni wdroży 8000 koparek ASIC firmy.

Konfiguracja górnictwa

Jedno z obiektów wydobywczych Riot Blockchain.

27 marca 2018 r: Riot Blockchain kupił Logical Brokerage Corp z siedzibą w Miami broker wprowadzający futures który jest zarejestrowany w Commodity Futures Trading Commission („CFTC”) w ramach starań firmy o uruchomienie giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Zwyciężył również Riot Blockchain 500 Bitcoinów z aukcji Marshalla w USA 24 stycznia 2018 r.

Końcowe przemyślenia

Riot Blockchain przeszedł dość drastyczne zmiany w strategii i brandingu, ale nadal jest jedną z niewielu firm notowanych na giełdzie, która skupia się na świecie kryptowalut.

Konfiguracja górnictwa

Jedno z obiektów wydobywczych Riot Blockchain.

Intencje Riot Blockchain wydają się być nastawione na opracowanie holistycznego podejścia do zostania kluczowym graczem we wszystkich częściach świata kryptowalut i blockchain. Dzięki udziałom w branży wydobywczej, wymiany kryptowalut, księgowości i kontraktów futures, Riot Blockchain ma możliwość wykorzystania różnych aktywów, aby nadać rozmach własnym projektom w już szybko rozwijającej się branży.

Aby dowiedzieć się więcej o Riot Blockchain, sprawdź ich prezentacja inwestorska.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me