Co to jest metal?

Metal chce nagrodzić Cię darmowymi tokenami MTL za zwykłe wydawanie gotówki lub zamianę fiat na kryptowalutę. Wydając, wysyłając lub otrzymując pieniądze w aplikacji Metal Pay, możesz zarobić do 5% zwrotu w tokenach MTL. Na przykład, wydając 100 USD w aplikacji Metal Pay, zarówno Ty, jak i odbiorca możecie zarobić do 5 USD w MTL. Możesz również myśleć o tych tokenach jako o płynnym metalu, ponieważ można je łatwo wymienić na inne kryptowaluty na giełdach lub zamienić na gotówkę w aplikacji. Jeśli jednak chcesz po prostu zatrzymać swój Metal, są też za to nagrody. Metal upraszcza procesy płatności, jednocześnie zapewniając łatwe wejście do świata kryptowalut.

Metal Vault

Zacznijmy od pierwszej aplikacji firmy Metal, Metal Vault, portfela internetowego dla tokenów Metal, Bitcoin, Ethereum i ERC20. W przyszłości planowane jest dodanie kolejnych monet, takich jak Litecoin i Monero. Oprócz różnorodności monet przechowywanych w tym portfelu, planowane jest również dodanie kont bankowych z ubezpieczeniem FDIC do Metal Vault. Mając konto bankowe, będziesz mógł kupować Metal w Metal Vault, zarabiając więcej metalu w tym procesie.

Metal Vault

Metal Pay

Metal Pay to aplikacja do przetwarzania płatności na iOS, która ma zostać wydana w pierwszym kwartale 2018 roku. Aplikacja umożliwia wysyłanie gotówki lub MTL do znajomych i sprzedawców. Konfiguracja aplikacji powinna zająć tylko kilka minut.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się tym spojrzeniem na proces wdrażania w nadchodzącym roku #iOS aplikacja #MetalPay!

1. Wprowadź numer telefonu

2. Ustaw hasło

3. Połącz konto bankowe

4. Ustaw zdjęcie profilowe

5. Get Popping!$ MTL #blockchain #fintech pic.twitter.com/gLXWPA2OI1

– Metal (@metalpaysme) 21 stycznia 2018 r

Istnieje kilka kluczowych cech, które odróżniają Metal Pay od konkurencji. Po pierwsze, zdobywasz tokeny MTL, wysyłając znajomym gotówkę lub po prostu zapraszając ich do aplikacji. Po drugie, aplikacja umożliwia wysyłanie MTL zamiast gotówki. Po trzecie, zarobione MTL można łatwo zamienić na gotówkę w aplikacji Metal Pay. Nie tylko nie ma żadnych opłat za wysyłanie znajomym gotówki, oboje w ten sposób zarabiacie MTL. Chociaż możesz ulec pokusie, aby natychmiast wypłacić swoje MTL lub wymienić je na giełdzie, posiadanie pewnych ilości metalu w aplikacji przyniesie korzyści, ale te funkcje nie zostały jeszcze określone.

Ludzie już używają aplikacji płatniczych do wysyłania pieniędzy znajomym, ale dlaczego nie zarobić przy okazji darmowej kryptowaluty? Wyobraź sobie, że przekonasz właściciela, aby pozwolił Ci przesłać czynsz za pośrednictwem Metal Pay. Jeśli wyślesz 1000 USD każdego miesiąca, oboje zarobicie 50 USD MTL. Metal Pay jest naprawdę sednem przyszłości projektu, ponieważ wprowadza ludzi w ich ekosystem. Nawet osoby całkowicie nieznające kryptowaluty mogą dołączyć i cieszyć się aplikacją.

Oto kilka ekscytujących pokazów aplikacji Metal Pay w akcji.

Dowód przetworzenia płatności

Metal nagradza Cię w tokenach MTL za pośrednictwem procesu zwanego Dowodem przetworzonej płatności lub PoPP. Zamiast rozprowadzać monety wśród górników poprzez Proof of Work, PoPP jest metodą Metalu na dystrybucję monet wśród ludzi. Po potwierdzeniu swojej tożsamości w Metal otrzymasz nagrodę w MTL przez PoPP za wysłanie fiat lub konwersję fiat na krypto.

PoPP

Jednak dowód przetworzenia płatności jest nieco bardziej wyrafinowany niż wydawanie MTL przy każdej transakcji. Po pierwsze, limit miesięcznych nagród MTL wynosi 1000 USD dla klientów indywidualnych i 5000 USD dla sprzedawców. Po drugie, PoPP nagradza dobre zachowanie. Więc jeśli ty i twój znajomy szybko wyślecie te same 100 $ tam iz powrotem, szybko zostaniecie pozbawieni możliwości otrzymywania nagród MTL. Jednak po potwierdzeniu legalnej transakcji będziesz mógł skorzystać z PoPP i zablokować swoje tokeny MTL. Ostatecznie Metal planuje oferować PoPP przy wysyłaniu MTL, ale czuje, że musi najpierw ulepszyć algorytmy przeciwdziałające oszustwom, aby uniemożliwić ludziom korzystanie z systemu.

Metal wybrał 5% jako poziom nagrody, aby wyprzedzić typowe nagrody za karty kredytowe. Ale przy skończonej ilości MTL, która kiedykolwiek będzie istnieć, możesz pomyśleć, czy nagrody nie skończą się pewnego dnia? Jeśli MTL stanie się popularny i przydatny, wartość tokenów MTL może wzrosnąć, powodując spadek wskaźnika dystrybucji tokenów MTL. Jeśli aplikacja Metal stanie się tak popularna, że ​​cała MTL będzie dystrybuowana, firma uważa, że ​​uda jej się penetrować rynek na tyle, że „wygrają” i że Metal stanie się opłacalnym środkiem wymiany.

Kupcy

Chociaż peer to peer jest bezpłatny, Metal pobiera opłaty za przetwarzanie przez sprzedawców. Jednak kupcy są w stanie zakup kredytu na platformę z MTL, aby „upoważnić ich do zniżki na wszystkie powiązane opłaty za przetwarzanie płatności oraz zniżki na usługi handlowe”. Sprzedawcy „otrzymują również dodatkowe 5% rabatu na opłaty za przetwarzanie płatności za oferowanie rabatu przy płatności MTL”. Jako konsument z pewnością byłoby ekscytujące zarabianie rabatu po prostu płacąc kryptowalutą.

Małe firmy, które chcą zostać wczesnymi użytkownikami, mogą odejść tutaj.

Tylko 100 firm kwalifikuje się do „Inicjatywy Metal PoPP”.

  • 50 firm w San Francisco w Kalifornii
  • 15 firm w Los Angeles w Kalifornii
  • 15 firm w Nowym Jorku
  • 20 firm na świecie

Metal może być szczególnie atrakcyjny dla firm obsługujących wyłącznie gotówkę, które nie mają najlepszych relacji z sektorem bankowym. Według ich białej księgi projekt jest skierowany do „kupców wysokiego ryzyka, handlowców dysponujących dużą ilością gotówki i tych, którzy chcą akceptować kryptowaluty”. Na przykład przemysł konopi indyjskich w Ameryce jest legalny na niektórych poziomach stanowych, ale nielegalny na poziomie federalnym, co sprawia, że ​​banki obawiają się angażować.

Ostatecznie z pewnością wypada kupcom spróbować zastosować MTL, jeśli uważają, że może obniżyć opłaty za przetwarzanie płatności, jednocześnie zarabiając im darmowe tokeny MTL za pośrednictwem PoPP.

Konkurenci

Coinbase Commerce pozwala firmom również akceptować płatności w cyfrowej walucie, ale nie zapewnia nagród. Zwrot w wysokości 5% w MTL to sposób na wyróżnienie się Metalu na konkurencyjnej przestrzeni przetwarzania płatności.

Aplikacja Bread ma własny natywny token w postaci BRD, który zachęca użytkowników Bread. Jednak w najbliższym czasie nie otrzymasz darmowego BRD za zwykłe wysyłanie pieniędzy.

Aby uniknąć nieporozumień, warto zauważyć, że w sklepie na iOS jest już aplikacja o nazwie Metalpay, która umożliwia kupowanie i sprzedawanie złota lub srebra. Nie mają żadnego związku z Metalem, ale ciekawie będzie zobaczyć ich reakcję na to w przyszłości.

Istnieją niezliczone platformy płatności mobilnych, w tym Venmo, Paypal, WeChat pay i Alipay. Na razie platformy te nie mają integracji z kryptowalutą, ale ponieważ Paypal ostatnio próbował zgłosić patenty związane z kryptowalutą, jest więcej niż prawdopodobne, że są świadomi konkurencji.

Podaż monet i zrównoważony rozwój

Istnieje 66,588,888 tokenów MTL zbudowanych w oparciu o standard tokenów Ethereum ERC20. Metal posiada dwa miliony Fundacja z blisko 3,8 mln zarezerwowanymi dla pracowników i doradców. Około 13,3 miliona jest zamkniętych na rok w puli operacyjnej Metal Project. Ponadto w obiegu jest 21 milionów tokenów, z czego 26 milionów jest zarezerwowanych do dystrybucji przez PoPP.

W czwartym kwartale 2017 roku Venmo przetworzył transakcje o wartości ponad 10 miliardów dolarów. Jeśli Metal osiągnie ten poziom skali, wartość MTL musi wzrosnąć, w przeciwnym razie wszystkie tokeny PoPP zaczną istnieć dość szybko.

Zespół Metal

Zespół Metal Pay rozpoczął rozwój w 2016 roku w San Francisco. Na ich czele stoi dyrektor generalny i założyciel Marshall Hayner. Poprzedni startup Haynera, Trees, miał na celu dostarczanie marihuany za pomocą dronów. Jednak ten projekt został wstrzymany teraz, gdy Hayner jest wysoko na perspektywach Metal Pay. Jego kontakty w branży konopi indyjskich powinny się jednak przydać, ponieważ są jedną z docelowych grup demograficznych, które korzystają z przetwarzania handlowego Metal Pay. Oprócz Haynera do zespołu dołączył Sid Parihar z Apple, który zajął się projektowaniem aplikacji na iOS. Zespół składa się z wielu innych inżynierów, projektantów, inwestorów i doradców.

Zespół Metal

Mapa drogowa i postęp

Chociaż Metal Pay ma wiele planów w przygotowaniu, wolą nie umieszczać przedmiotów na mapie drogowej, chyba że mają gwarancję, że osiągną cel. Stoi to w ostrym kontraście z niezwykle ambitnymi mapami drogowymi wielu kryptowalut. Wierzą, że wiosną 2018 roku mogą uruchomić rachunki bankowe Metal. W przypadku kont bankowych z ubezpieczeniem FDIC zespół omówił możliwość udzielania pożyczek i usług escrow.

Zimą 2018 planują wprowadzić „integracje w stylu Shopify, wtyczki dla firm internetowych, [] zintegrowany sprzętowy terminal NFC typu„ dotknij, aby zapłacić ”i wiele więcej”. Podobnie jak firmy takie jak Litepay, chcą również móc oferować handlowcom możliwość natychmiastowej konwersji płatności kryptowalutowych na fiat, aby uniknąć wahań cen.

Metal Pay ma nadzieję, że pewnego dnia wprowadzi funkcję podzielonych płatności. Wyobraź sobie wszystkie darmowe punkty PoPP, które używają Metal Pay do kupowania posiłków, a następnie wystawiają znajomym faktury na jeszcze więcej punktów PoPP. Ponieważ transakcje MTL w aplikacji Metal Pay są realizowane poza łańcuchem, otwiera to również możliwości mikrotransakcji. Aby otrzymywać aktualizacje aplikacji na iOS, możesz się zarejestrować tutaj i potencjalnie dołączyć do programu beta.

Historia handlowa

Po uruchomieniu w lipcu 2017 r. MTL ostatecznie osiągnął cenę 14 USD. W porównaniu z cenami przedsprzedażowymi, MTL przeszedł długą drogę w krótkim czasie.

Metalowa przedsprzedaż

Podobnie jak w przypadku większości monet w 2018 r., Cena Metalu uległa obniżeniu. Jednak cena jest imponująca, biorąc pod uwagę, że Metal Pay jeszcze nie został uruchomiony. Przyszłość ceny będzie zależeć od kilku różnych czynników. Zespół musi zacząć realizować swoje cele, zaczynając od Metal Pay i integracji handlowców. Następnie muszą odpowiednio zmotywować ludzi do faktycznego wstrzymania MTL zamiast natychmiastowej likwidacji w formie fiducjarnej. Jeśli ludzie przyzwyczają się do natychmiastowej likwidacji wszystkich swoich MTL z PoPP, nie będzie to świetna cena, ale nadal będziesz otrzymywać 5% nagrody za wydatki.

Gdzie można kupić MTL?

Idealnie byłoby, gdybyś wkrótce mógł zarabiać MTL przez PoPP lub kupować je za pośrednictwem aplikacji Metal. Jednak na razie musisz używać Binance z parami Bitcoin lub Ethereum. Na Huobi jest trochę wolumenu z parowaniem Bitcoin, ale około 90% wolumenu ma obecnie miejsce na Binance.

Gdzie możesz przechowywać MTL?

Możesz przechowywać swoje MTL w Metal Sklepienie lub dowolny inny portfel obsługujący tokeny ERC20. Ponieważ Metal Vault jest obecnie tylko portfelem internetowym, możesz również rozważyć Coinomi lub Jaxx na urządzenia mobilne.

Wniosek

Zdecydowana większość światowej populacji nadal nie rozumie ani nie posiada żadnej kryptowaluty. Jednak aplikacje do płatności mobilnych są coraz powszechniejsze. Metal może stanowić istotny pomost między nimi. Oferując darmowe MTL, ludzie mogą zacząć odkrywać zalety kryptowalut. Biorąc pod uwagę wybór między wieloma aplikacjami, które nie oferują nagród, a taką, która oferuje 5% nagrody, decyzja jest łatwa. Po uruchomieniu aplikacji płatniczej wypróbowanie aplikacji i pobranie bezpłatnego MTL za pomocą dowodu przetworzenia płatności nie ma żadnych wad. I nigdy nie wiadomo, może kiedy już poPP, po prostu nie możesz przestać.

Dodatkowe zasoby

Świergot

Reddit

Blog

Facebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me