Co to jest księga mocy?

Power Ledger, platforma oparta na blockchain, planuje całkowicie zrewolucjonizować światową branżę energetyczną, umożliwiając lokalnym obszarom sprzedaż i dystrybucję energii słonecznej do sąsiadów bez pośrednictwa. Wyobraź sobie świat bez polegania na dużych firmach użyteczności publicznej lub zagranicznych zasobach w zakresie całej energii potrzebnej do życia. Ten świat może stać się rzeczywistością w niedalekiej przyszłości dzięki zdecentralizowanym aplikacjom Power Ledger.

W Raport 2015, Deutsche Bank stwierdził, że co najmniej trzydzieści krajów na całym świecie osiągnęło już parytet sieci, czyli stan, w którym cena energii elektrycznej wytwarzanej z energii słonecznej była równa lub niższa od kosztu lokalnej energii detalicznej. Łącząc innowacje w zakresie energii słonecznej i rozwoju łańcucha bloków, Power Ledger oferuje niezrównane rozwiązanie energetyczne, które jest czystsze, tańsze i bardziej zrównoważone niż tradycyjne alternatywy energetyczne. W tym artykule zbadamy, w jaki sposób Power Ledger planuje osiągnąć te i inne cele, w tym:

Przegląd księgi zasilania

Platforma Power Ledger tworzy transakcje energetyczne typu peer-to-peer, rejestrując w czasie rzeczywistym zarówno wytwarzanie, jak i zużycie przez wszystkich uczestników platformy. Wytwarzanie i wykorzystywanie energii odbywa się według z góry określonych stawek.

Jak działa ekosystem księgi mocy?

Platforma Power Ledger działa na dwóch warstwach blockchain i wykorzystuje dwie monety: Power Ledger Token (POWR) i Sparkz. POWR i Sparkz są używane z systemem i mają różne funkcje w obu łańcuchach bloków. Platforma korzysta z publicznego blockchainu Ethereum, a także z prywatnego blockchainu konsorcjum Ecochain.

Token księgi mocy (POWR)

Tokeny Power Ledger umożliwiają hostom aplikacji i uczestnikom dostęp do korzystania z platformy. Jeśli host aplikacji nie ma wystarczającej liczby POWR, nie będzie mógł uzyskać dostępu do platformy. W systemie POWR jest przedmiotem obrotu i depozytu za pośrednictwem giełdy Ethereum Smart Bond na Sparkz.

Gdy host aplikacji zdeponuje wystarczającą liczbę tokenów księgi mocy, nie może już dokonywać transakcji na platformie, dopóki nie uzyska wystarczającej liczby POWR, aby zapewnić dostęp. Gdy host aplikacji zwróci Sparkza na platformę, Ethereum Smart Bond zostaje odblokowany. Następnie zdeponowany POWR jest zwracany do hosta aplikacji.

Całkowita kwota POWR wynosi 1 000 000 000. A obecnie dostępna podaż wynosi nieco poniżej 400 000.

Sparkz

Kupujesz i wymieniasz Sparkz za pomocą walut fiducjarnych na poszczególnych platformach transakcyjnych, które mają zamkniętą pętlę wymiany energii i Sparkz. Host aplikacji używa tokenów Sparkz do dołączania swoich klientów. Zasadniczo klienci płacą pieniądze za Sparkz, który następnie sprzedają za energię elektryczną.

Całkowita kwota Sparkz nie jest ustalona. Sparkz są generowane, gdy są wymagane, używane, a następnie niszczone po ich wykorzystaniu. Cena Sparkza jest powiązana z walutą fiducjarną władz lokalnych i kosztami energii. Na przykład w Australii jeden Sparkz byłby równy jednemu dolarowi australijskiemu (AUD).

Cena Sparkz powinna pozostać dość stabilna, ponieważ jest powiązana z walutą emitowaną przez rząd. Istnieją różne łańcuchy bloków dla każdej waluty lokalnej, aby umożliwić wielu walutom fiducjarnym na całym świecie udział w ekosystemie Power Ledger po różnych cenach.

Produkty platformy

Power Ledger oferuje pięć produktów: xGrid, uGrid, Power Port, C6 i C6 + oraz Asset Germination, przy czym jeden wciąż jest w fazie rozwoju, VPP2.0, rozbudowa wirtualnych elektrowni. Produkty te zapewniają różne rozwiązania energetyczne, wszystkie w łańcuchu bloków. Z xGrid, użytkownicy mogą kupować i sprzedawać energię w istniejącej sieci elektrycznej za pośrednictwem transakcji peer-to-peer. uGrid umożliwia użytkownikom ponowne kupowanie i sprzedawanie energii poprzez transakcje peer-to-peer, ale tym razem w istniejącej mikrosieci lub sieci wbudowanej, na przykład w budynku mieszkalnym.

Port zasilania zapewnia przejrzystość ładowania pojazdów elektrycznych, umożliwiając użytkownikom wybór źródła energii, która ładuje ich samochód. C6 i C6+ używaj technologii blockchain do śledzenia i weryfikacji kredytów węglowych. Dodatkowo inteligentne kontrakty ułatwiają handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Wreszcie, Kiełkowanie zasobów zapewnia platformę do monetyzacji nadwyżki energii odnawialnej społeczności.

Zespół Power Ledger

Zespół Power Ledger ma olbrzymią wiedzę zarówno na temat rynków blockchain, jak i energii elektrycznej. Znani członkowie zespołu to dr Bill Tai oraz współzałożyciel i przewodniczący, dr Jemma Green. Otrzymując tytuł MBA na Harvardzie, Tai jest światowej sławy inwestorem venture capital. Doświadczenie Tai jest dość obszerne. Obecnie jest prezesem Treasure Data, a także członkiem zarządu Bitfury i Voxer.

Tai został dyrektorem zarządu siedmiu spółek notowanych na giełdzie, które wyrosły ze start-upów, które finansował. Jest także członkiem Komitetu Pionierów Technologii Światowego Forum Ekonomicznego oraz adiunktem na Uniwersytecie Curtin.

Green zapewnia strategiczne relacje zewnętrzne, zarządzanie ryzykiem i rozwój przywództwa w Power Ledger. Ma ponad piętnastoletnią karierę finansową, a jej 11-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej. Ma również swój doktorat. w przełomowych innowacjach.

Oprócz ról w Power Ledger, Green jest również pracownikiem naukowym w Curtin University Sustainability Policy Institute. Badania doktoranckie Green’a są ściśle powiązane z celami Power Ledger, dotyczącymi zwiększenia udziału rozwoju wielu jednostek w gospodarce opartej na energii odnawialnej.

Historia firmy i osiągnięcia

Power Ledger powstał, aby sprostać trzem głównym wyzwaniom stojącym przed globalnym systemem energetycznym:

  1. Uwzględnij osoby mieszkające w budynkach o dużym zagęszczeniu w ramach rozproszonej gospodarki energetycznej.
  2. Zmień sieci elektroenergetyczne, aby zachęcić do łączenia zdecentralizowanych zasobów energii (DER).
  3. Ogranicz ryzyko łączenia miliardów dolarów w aktywa sieciowe.

Oś czasu osiągnięć

Założona w maju 2016 r. Power Ledger osiągnęła kilka znaczących kamieni milowych w krótkim okresie. W sierpniu 2016 r. Firma Power Ledger opracowała i przetestowała pierwszą w Australii sieć blockchain handlu energią. Wkrótce potem Power Ledger dokonał pierwszego międzynarodowego wdrożenia, udostępniając platformę handlu energią opartą na łańcuchu bloków peer-to-peer w sieci dystrybucyjnej w Nowej Zelandii.

W drugim kwartale 2017 roku Power Ledger opracował i wdrożył komercyjny system zarządzania energią, który umożliwił przejrzystą dystrybucję lokalnie wytwarzanej energii odnawialnej do najemców w oddziałach wielobranżowych. Power Ledger z powodzeniem wprowadził opłaty za używanie zasilanych energią słoneczną jednostek ładowania pojazdów elektrycznych do różnych australijskich projektów. Niedawno Power Ledger stworzył pierwszą wersję próbną handlu energią typu peer-to-peer w Bangkoku w Tajlandii z deweloperem energii BCPG.

Przyszłe projekty i mapa drogowa

Power Ledger podał szczegółową listę celów na najbliższe dwa lata. Podpisali już porozumienie o wprowadzeniu swojej technologii do Europy w 2019 roku; Instytut Rozwoju Strategicznego w Liechtensteinie będzie pierwszym europejskim gospodarzem aplikacji, który będzie korzystał z platformy handlu energią typu peer-to-peer Power Ledger w Europie.

Ponadto Power Ledger sfinalizował wiele umów, które doprowadzą jej platformę do Azji również w przyszłym roku. Indyjska firma Mahindra również zawarła umowę z Power Ledger dotyczącą rozliczania transakcji mikrosieci.

Pozyskiwanie funduszy i handel

Przedsprzedaż POWR Power Ledger została wyprzedana w ciągu zaledwie trzech dni i zebrała ponad trzynaście milionów dolarów (AUD) w zamian za 190 000 000 tokenów. Po przedsprzedaży Power Ledger przeprowadził ICO, aby sprzedać pozostałe 160000000 tokenów POWR przydzielonych na Wydarzenie Token Generation. Po obu rundach zebrane fundusze wyniosły łącznie trzydzieści cztery miliony dolarów (AUD).

Rząd Australii przyznał również Power Ledger dotację w wysokości 8 milionów dolarów (AUD) na dalszy rozwój technologii i koncepcji. Australia ma jeden z najwyższych kosztów energii elektrycznej na świecie, a zatem ma duży udział w ogólnym sukcesie firmy.

Po wydarzeniu związanym z generowaniem tokenów POWR zaczął handlować na giełdach 1 listopada 2017 r. Za około 10 centów. Od czasu wejścia na giełdy POWR odnotował imponujący krótkoterminowy okres byka, osiągając najwyższy w historii poziom 2,01 USD w pierwszym tygodniu stycznia.

Od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu cena POWR wahała się przez resztę początku 2018 r., Osiągając kilka kolejnych szczytów, 1,09 USD i 0,80 USD, a także kilka minimów. Niedawno POWR oscylował wokół 0,15 dolara, co stanowi znaczący spadek w porównaniu ze styczniowym maksimum. Ujemny ruch cenowy POWR w 2018 r. Był silnie skorelowany z masowym spadkiem Bitcoina od nowego roku. Jeśli uruchomienie VPP2.0 zakończy się sukcesem, możliwe, że zauważymy wzrost wartości POWR.

Gdzie kupić tokeny POWR

POWR jest obecnie dostępny między innymi w Upbit, Huobi, Binance, Digifinex.

Gdzie przechowywać tokeny POWR

Jako token ERC20 musisz przechowywać tokeny POWR w portfelu z obsługą ERC20. Jednym z najpopularniejszych portfeli oprogramowania Ethereum jest MyEtherWallet.

Zapewniając większe bezpieczeństwo niż portfele programowe, portfele sprzętowe zapewniają ostrożnym inwestorom najbezpieczniejszą metodę przechowywania posiadanych kryptowalut. Najpopularniejsze dwa portfele sprzętowe to Ledger Nano S i Trezor. Zaprojektowane z obsługą ERC20, zarówno Ledger Nano S, jak i Trezor mogą przechowywać tokeny POWR.

Konkurencja

Ta organizacja nie jest jedyną platformą blockchain zajmującą się kwestiami energetycznymi na świecie. Od energii słonecznej po sieci energetyczne typu blockchain, wiele firm tworzy systemy handlu energią typu peer-to-peer. Jeden przykład, Elektron, to firma blockchain z siedzibą w Wielkiej Brytanii, której celem jest pomoc w przejściu przemysłu energetycznego na system inteligentnych sieci i „[użyj] zdecentralizowanej technologii w celu ulepszenia wspólnej infrastruktury rynków energii”.

Wniosek

Power Ledger zapewnia rynek oparty na blockchain, który może naprawdę zmienić świat. Odbierając energię dużym firmom energetycznym, Power Ledger daje lokalnym społecznościom możliwość sprzedaży nadwyżki energii słonecznej sąsiadom. Power Ledger stworzył platformę dystrybucji i śledzenia energii, która umożliwia konsumentom kupowanie bezemisyjnej, zrównoważonej energii po niższych cenach niż to, co oferują tradycyjne firmy elektryczne.

Power Ledger planuje rozszerzyć swoją działalność na trzy kontynenty na całym świecie i zgromadził armię potężnych partnerów strategicznych, którzy pomogą osiągnąć jej cele. Wraz z planowanym wydaniem wielu aplikacji dla swojej platformy w najbliższej przyszłości, projekt przygotował się do zakłócenia wielu rynków energii na całym świecie, tworząc świetlaną przyszłość dla wszystkich uczestników zaangażowanych w tę zieloną rewolucję..

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Rachel Lantz 11 listopada 2018 r. W celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby

Świergot

Binance

Reddit

Blog

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me