Co to jest TRON?

TRON to system operacyjny oparty na blockchain i zdecentralizowana platforma aplikacji (dapp). Założony przez fundację non-profit z siedzibą w Singapurze, Fundację Tron, zespół projektowy początkowo starał się zająć światową branżą rozrywkową – obecnie wycenianą na 1 bilion dolarów. Jednak znacznie rozszerzyli swoją wizję, zajmując się całym rynkiem dappów.

Zgodnie z jego wstępny raport, „Członkowie zespołu TRON są naśladowcami Sir Tima Bernersa-Lee, którzy są przekonani, że protokół od momentu jego wynalezienia jest atutem dla ludzi, a nie narzędziem służącym do osiągania zysków dla małych grup”. Tim Berners-Lee jest założycielem World Wide Web.

Otwarta, zdecentralizowana platforma TRON i technologia rozproszonej pamięci masowej pozwalają twórcom treści cyfrowych wyeliminować pośredników, takich jak Apple Store i Google Play Store. W ten sposób producenci treści mogą pozyskiwać fundusze bezpośrednio od konsumentów.

Obecnie wiele danych użytkowników i ruchu jest kontrolowanych przez kilka korporacji, takich jak Google, Facebook i Amazon. TRON próbuje złagodzić tę kontrolę, oddając własność danych z powrotem w ręce twórcy.

W tym przewodniku po TRON omówimy:

Jak działa TRON?

Kluczowe cechy TRON

TRON chce „uzdrowić Internet” za pomocą następujących funkcji:

 1. Uwolnienie danych: dane bezpłatne i niekontrolowane
 2. Włączenie ekosystemu treści, w którym użytkownicy mogą uzyskiwać zasoby cyfrowe z rozpowszechniania treści
 3. Osobiste ICO z możliwością dystrybucji zasobów cyfrowych
 4. Infrastruktura umożliwiająca wymianę rozproszonych zasobów cyfrowych (takich jak gry) i prognozowanie rynku.

Jest to projekt długoterminowy z zestawem faz, które rozpoczęły się od Exodus w 2017 roku i ostatecznie doprowadzi do Wieczność w 2023 roku. Poniżej znajdują się kluczowe cechy każdego etapu.

 1. Exodus: bezpłatna platforma do dystrybucji, przechowywania i treści peer to peer.
 2. Odyssey: wprowadzone zachęty ekonomiczne zachęcające do tworzenia treści i wzmacniania pozycji
 3. Great Voyage: indywidualne możliwości ICO
 4. Apollo: możliwość wydawania osobistych tokenów przez producentów treści (token TRON 20)

Kroki 5 i 6 mają na celu dalszą decentralizację branży gier. Pozwalają programistom swobodnie budować platformy do gier, a następnie uzyskiwać zachęty pieniężne po utworzeniu wspomnianych gier.

Oś czasu TRX Coin

Bardziej dogłębny przegląd etapu

TRON jest szczególnie ambitny. Jego zakres obejmuje implementację wielu technologii blockchain, które nadal są technicznie eksperymentalne, w tym coś podobnego do całej platformy Ethereum. Zespół próbuje to osiągnąć przez następne 8-10 lat.

Exodus

Obecnie zajmujemy pierwszą fazę Exodusu. Exodus ma na celu zapewnienie prostego, rozproszonego udostępniania plików opartego na czymś podobnym do IPFS. Dlatego TRON nie wykorzystuje technicznie żadnej technologii blockchain na swojej obecnej platformie. Jednak to się zmieni wraz z nadejściem drugiej fazy.

Odyssey

Odyssey, kolejny etap, próbuje zachęcić do wczesnego przyjęcia i stworzenia zastrzeżonej społeczności twórców treści i konsumentów czymś w rodzaju modelu Proof of Stakes.

Skala zwrotu kosztów za tworzenie jest powiązana z miernikiem z powiązanym schematem napiwków, a nie prostymi widokami lub kliknięciami. Widoki i kliknięcia nie są idealne, ponieważ mogą być masowo odtwarzane przez farmy kliknięć lub boty.

Użytkownicy ostatecznie przeprowadzą transakcje (potencjalnie za pośrednictwem jednokierunkowych kanałów płatności, takich jak µRaiden) w TRX. Ułatwia to szybszą wymianę wartości za usługi, ale będzie wymagać pewnego rodzaju wpłaty / wypłaty z konta TRX, jeśli użytkownicy początkowo nie posiadają TRX.

Great Voyage & Apollo

Trzecia faza (Great Voyage) i czwarta faza (Apollo) mają umożliwić twórcom treści oferowanie udziałów w potencjalnej osobistej marce poprzez „indywidualne ICO” lub markowe tokeny.

W tym celu TRON będzie musiał opracować własną platformę aplikacji blockchain podobną do platformy Ethereum z kompletnym językiem Turing dla inteligentnych kontraktów. Jednak TRON przyznaje, że może napotkać niektóre z tych samych problemów Ethereum, takich jak przeciążenie sieci w wyniku uruchomienia ICO.

Efektem ubocznym może być to, że sieć nie będzie w stanie odpowiednio zweryfikować / zweryfikować wiarygodności każdego z ogromnej liczby unikalnych tokenów. Ponadto w białej księdze firmy Tron nie podano szczegółów, w jaki sposób można zapobiec atakom Sybil lub włamaniom na konta giełdowe w sieci. Wspomina tylko pokrótce o potrzebie i planowanym wdrożeniu zdecentralizowanej wymiany tych tokenów, aby złagodzić niektóre z tych potencjalnych zagrożeń.

Star Trek

Star Trek to piąty etap TRON i stara się naśladować coś podobnego do Augur za pomocą zdecentralizowanej platformy do prognozowania i gier.

Wieczność

Eternity, ostatni etap, przewiduje zdolność do zbierania funduszy i zarabiania w oparciu o rozwój społeczności. Ostatecznie podstawowa technologia TRON będzie w dużej mierze oparta na adaptacji IPFS i platformy Ethereum. Wiele z tego, co TRON próbuje skonsolidować, jest realizowane przez różne projekty i wzajemnie wykluczające się podmioty.

Zysk ekonomiczny: żeton TRON 20 i moc TRON (TP)

Token Tron 20 zachowa wartość i umożliwi indywidualnym właścicielom treści tworzenie niestandardowych tokenów na platformie, podobnie jak kryptowaluta Fale. Należy zaznaczyć, że Token TRON 20 to nie to samo co Tronix, który jest środkiem wymiany na platformie.

Dzięki firmie poszukującej długoterminowej inwestycji i odpychającej inwestorów, którzy chcą uzyskać szybki zysk, sam token TRX będzie mógł zostać zablokowany, aby uzyskać TP. Takie postępowanie zapewni użytkownikom mobilność w górę w ekosystemie dzięki zmianom władzy, takim jak prawa do głosowania i wyższy status. Im dłużej twoje tokeny są zablokowane, tym więcej TP TRON cię wynagrodzi.

Zespół TRON & Postęp

Data ICO dla TRX przypadała między 3 sierpnia 2017 a 24 sierpnia 2017.

Prezes i założyciel TRON, Justin Sun, jest często nazywany „następnym Jackiem Ma”, założycielem Alibaba. Sun ma niezwykle imponujące CV w zaledwie 27:

 • Absolwent University of Pennsylvania
 • 2015 Forbes China 30 poniżej 30 lat
 • 2017 Forbes Asia 30 poniżej 30 lat
 • założyciel Peiwo APP (chiński Snapchat)
 • uczestnik Uniwersytetu Hupan założonego przez Jacka Ma
 • były główny przedstawiciel Ripple China.

Oprócz Sun w skład zespołu wchodzą inni kluczowi gracze. CTO Lucien Chen jest byłym pracownikiem Alibaba z dużym doświadczeniem w pracy z pierwszorzędnymi firmami internetowymi, takimi jak Netease, Qihoo 360 i Tencent.

TRON jest już dobrze wspierany przez najlepszych chińskich programistów w swoim zespole, ale stale powiększa swoją bazę pracowników o członków z doświadczoną wiedzą techniczną, takimi jak Maorong Lin i Xiadong Xie. Obaj pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w rozwoju technicznym w branży rozrywkowej i handlu internetowym.

TRON jest wspierany przez znanych członków chińskiej społeczności biznesowej, takich jak Hitters Xu (założyciel Nebulas), Tang Binsen (założyciel gry mobilnej Clash of Kings), Xue Manzi (słynny chiński inwestor aniołów), Chaoyong Wang (założyciel China Equity Group z wartością rynkową wynoszącą 2 miliardy dolarów), Dai Wei (CEO OFO bike), Huobi.com i wielu innych.

Ponadto TRON jest w trakcie przesyłania TRX do aplikacji Peiwo. Dałoby to 10 milionom użytkowników możliwość wymiany tokena w tę iz powrotem.

Podczas gdy TRON będzie obsługiwał wszystkie rodzaje wirtualnych walut, TRX będzie oficjalnym. Dzięki temu wszystkie inne waluty będą musiały zostać przeliczone za pośrednictwem TRX.

Dostawa TRX

Nie jesteś w stanie wydobywać TRX. W chwili pisania tego tekstu podaż w obiegu wynosiła 65 748 192475 TRX, przy całkowitej podaży 100 000 000 000 TRX.

18 grudnia 2017 r. Firma Sun ogłosiła, że ​​Fundacja TRON zablokowała 34,2 miliarda dolarów tokenów do stycznia 2020 r. Spekulanci często uważają, że zablokowanie tokenów zwiększy wartość tokenów.

Historia handlowa

Od czasu stosunkowo nowej premiery pod koniec września 2017 r., TRX doświadczył gwałtownych wzrostów cen. Począwszy od 3 miesięcy temu na poziomie około 0,002 centa, w tej chwili jest to około 0,045 w dniu 19 grudnia 2017 roku, co oznacza 22,5-krotny wzrost lub około 2150% wzrost. Altcoiny przyciągają obecnie uwagę inwestorów, którzy chcą uzyskać dostęp do bardziej przystępnych walut, co może tłumaczyć nagły wzrost cen.

Gdzie kupić TRX

Masz możliwość handlu TRX na giełdach takich jak Liqui & Binance dla ETH lub BTC. Nowi użytkownicy mogą kupować monety BTC lub ETH na Bitstamp lub Coinbase i wpłacać je do swoich portfeli na Binance. Binance jest często uważane za najlepszy wybór handlowy ze względu na niskie opłaty handlowe.

Gdzie przechowywać TRX

TRX to token ERC-20, więc można go przechowywać w portfelach sprzętowych obsługujących łańcuch bloków Ethereum, takich jak Ledger Nano S i Trezor. Możesz również przechowywać go w MyEtherWallet (MEW). Aby sprawdzić więcej portfeli, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Najlepsze portfele Ethereum.

Wniosek

Ciekawie będzie zobaczyć, jak ten projekt ewoluuje, potencjalnie ukierunkowany na bardziej skoncentrowany przypadek użycia w branży rozrywkowej. W chińskiej społeczności biznesowej jest wielu wpływowych członków wspierających zespół TRON. TRON ma również silny zespół programistów, który wspiera te przedsięwzięcia.

Mając jasną, długoterminową wizję TRX i platformy TRON oraz coś, co wydaje się być nieograniczonym finansowaniem od inwestorów, nie jest nierozsądne, aby ktoś optymistycznie podchodził do tego projektu. Nie jest to jednak żadna porada finansowa.

Zachowaj ostrożność przy rozważaniu inwestycji i dokładnie zbadaj. Aby uzyskać bardziej szczegółową analizę, kliknij ten link do TRON białe papiery. Aby otrzymywać ciągłe aktualizacje od CEO Justina Sun, śledź go Świergot.

Dodatkowe zasoby TRON

Stronie internetowej

Github

Świergot

Reddit

Średni

Telegram (angielski)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me