Co to jest karta Monaco (MCO)?

Karta Monaco to Karta debetowa marki Visa które pobiera z konta bankowego zasilanego kryptowalutą. Ponieważ jest to karta Visa, możesz używać swojej karty Monaco tak jak każdej innej karty.

Karta i konto bankowe Monako to bezpłatnie dla posiadaczy kryptowalut. Aby otworzyć konto, wystarczy się zarejestrować, zweryfikować swoją tożsamość i przesłać dowolną z różnych akceptowanych kryptowalut na swoje konto. W tej chwili Monako jest dostępne dla klientów w Azji. Mają też listę oczekujących na klientów europejskich. Klienci w Stanach Zjednoczonych nie mogą obecnie korzystać z Monako. Istnieją jednak plany, aby to zmienić.

Aplikacja karty Monako

Konto karty Monaco ma brak minimalnego salda i żadnych opłat miesięcznych. Istnieje jednak limit 200 USD na bezpłatne wypłaty z bankomatów i limit wymiany międzybankowej w wysokości 2000 USD. Jeśli zdecydujesz się zainwestować i zachować token MCO, możesz przejść na kartę z limitowanej edycji. Te karty mają wyższe limity dla bankomatów i przelewów międzybankowych, a także wyglądają fajniej niż bezpłatna karta.

Rozwiązanie problemu codziennych płatności może być ogromne dla kryptowaluty. Jednak karta Monaco nie jest jedynym projektem, który próbuje stworzyć karty debetowe (lub przedpłacone) zabezpieczone kryptograficznie. Inne projekty, takie jak TenX, pracują nad tym samym problemem. Wszystkie te projekty napotykają na wyzwania związane z wdrażaniem takich kart na dużą skalę i zgodnie z przepisami. Monako ma nadzieję, że złamie kod, ostatecznie zdobywając kryptowaluty i popularne metody płatności, aby przyjemnie grać razem.

Karta Visa finansowana przez Crypto

Cała idea stojąca za Monako polega na tym, aby codzienne wydatki z kryptowalutą były łatwe. Jeśli więcej osób może płacić kryptowalutą w kawiarniach i sklepach spożywczych, wówczas posiadanie kryptowaluty staje się o wiele bardziej atrakcyjne. Jednak do tej pory przydatność kryptowalut do wydawania pieniędzy była główną przeszkodą w przyjęciu.

screen1 monaco

Rozwiązanie Monaco integruje aplikację mobilną i kartę Monaco marki Visa. Aby rozpocząć, zdeponowałbyś kryptowalutę na ich koncie w Monako. Następnie możesz wydać kryptowalutę za pomocą karty Monaco. Monako zajmuje się wymianą i konwersją.

Co więcej, Monaco obsługuje wymianę po najniższych możliwych kosztach, bez obciążania użytkownika żadnymi opłatami manipulacyjnymi. W związku z tym model biznesowy Monako nie kręci się wokół zarabiania pieniędzy na klientach. Zamiast tego Monako zarabia na sprzedawcach, u których robią zakupy jego klienci. Opłaty za przetwarzanie kart akceptanta są zazwyczaj 3-4% wartości transakcji. Z tego Monako pobiera 1,5-2% od każdej transakcji.

screen2 monaco

Monaco zarabia pieniądze, gdy jego klienci używają karty Monaco, więc ma silną motywację do zapewnienia przyjaznego dla użytkownika i wysoce kompatybilnego doświadczenia.

Poczekaj minutę. Czy to nie jest sprzeczne z wizją Satoshiego?

Warto wspomnieć, że wielu zagorzałych kryptowalutów rozważa użycie karty Visa jako posunięcia do wyprzedania. Według nich Satoshi chciał, aby kryptowaluta zastąpiła Visa, a nie pracować z nią. Jest to w dużej mierze debata filozoficzna. Z jednej strony Visa ma obecnie ugruntowany system i dominuje na rynku. Współpraca z nimi ma sens. Z drugiej strony poleganie na scentralizowanej instytucji, takiej jak Visa, podważa wiele atrakcyjności kryptowalut. Ostatecznie to do Ciebie należy decyzja, na jakim etapie znajduje się ten problem. Jedno jest pewne, pojawi się więcej projektów dotyczących tego problemu.

Transgraniczne, bez opłat

Ponieważ karty Monako są zabezpieczone kryptowalutą, nie mają problemów z granicami, takich jak waluty fiducjarne. W rezultacie możesz korzystać z karty Monaco w dowolnym miejscu. Po dokonaniu zakupu karta automatycznie ustawi domyślną lokalną walutę fiducjarną.

Niskie opłaty i kursy wymiany obowiązują również w innych krajach. Transakcje odbywają się po dokładnym kursie wymiany, który Monako otrzymuje jako inwestor instytucjonalny. W przeciwieństwie do tego, gdy korzystasz z karty debetowej poza granicami w większości banków, dodają one dodatkowy procent do kursu wymiany lub uwzględnią opłatę transakcyjną.

Monako ma powiązania z ośmioma z dziesięciu największych międzynarodowych banków walutowych, aby ułatwić przeliczanie walut.

Widzimy więc, że Monako ma co najmniej dwa idealne przypadki użycia dla różnych typów klientów. Pierwszym jest posiadacz / inwestor kryptowaluty, który chciałby mieć możliwość łatwego wydawania kryptowalut bez konieczności zamiany ich z powrotem na fiat. Drugi przypadek użycia dotyczy podróżnika zagranicznego, który musi łatwo dokonywać zakupów w różnych walutach.

Zwrot gotówki

Karta Monaco jest również objęta programem zwrotu gotówki w wysokości 2% dla posiadaczy kart. Te nagrody pieniężne mają postać tokenów MCO. W związku z tym rzeczywista wartość nagród cashback różni się w zależności od wartości tokena MCO. Twoje saldo cashbacku może wzrosnąć lub spaść w zależności od tego, jak dobrze Monaco radzi sobie jako firma.

Oczywiście MCO jest przedmiotem transakcji na wielu głównych giełdach i możesz wymienić je na inną walutę, gdy tylko otrzymasz zwrot gotówki.

Rozporządzenie & Spełnienie

Regulacje i zgodność były ogromnym problemem dla konkurentów próbujących skonfigurować podobne metody płatności wspierane przez kryptowalutę. Karta Monaco długo i intensywnie zastanawia się nad najlepszymi sposobami obsługi zgodnej karty Visa. Ponadto nawiązali współpracę z uznanymi liderami w branży, aby zapewnić karty i usługi zgodności.

Gemalto to firma produkująca fizyczne karty. To międzynarodowy producent kart z ugruntowaną historią w produkcji kart Visa.

Thomson Reuters World-Check zapewnia weryfikację KYC / AML. Jumio zajmie się weryfikacją tożsamości i innymi usługami dotyczącymi tożsamości.

Wreszcie, procesor Visa / Mastercard poziomu pierwszego, zgodny ze standardem PCI DSS, będzie obsługiwał wszystkie transakcje związane z kartami Monaco.

Zespół

Od czasu pierwszego ICO zespół Monaco stał się pełnoprawną operacją. Osiągnęli reputację bardzo elastycznych w mediach społecznościowych i forach, gdzie otwarcie mówią o wyzwaniach, przed którymi stoją. Zespół jest szczególnie aktywny na Bitcointalk.

prezes monako

Kris Marszalek jest dyrektorem generalnym Monako. Od wielu lat jest przedsiębiorcą w Azji Południowo-Wschodniej, przejmując wiele firm od zera do 100 milionów dolarów. Przede wszystkim był dyrektorem generalnym Ensogo, gdy znajdowała się w fazie szybkiego wzrostu. Niektórzy inwestorzy byli tym zdenerwowani, ponieważ Ensogo upadł wkrótce po odejściu Marszałka z firmy. Jednak nie ma dowodów sugerujących, że był zamieszany w śmierć Ensogo.

monaco cfo monaco cto

Pozostała część zespołu kierowniczego składa się z uznanej kadry kierowniczej. Monaco ma starszy, bardziej doświadczony zespół niż wiele projektów kryptograficznych, które być może widziałeś. Prezentują również wysoki poziom profesjonalizmu w przekazach i obrazach, które przedstawiają.

Mapa drogowa

Karta Monaco nie została jeszcze w pełni uruchomiona i wysłana do klientów. Ponadto karty są dostępne tylko w wybranych krajach. Strategia wdrożenia koncentruje się najpierw na Azji, następnie Europie, a następnie Stanach Zjednoczonych.

mapa drogowa karty monako

Monaco wydało już swoją aplikację mobilną i jest dostępna w App Store i Google Play.

Spodziewaj się wysłania kart, ogłoszenia większej liczby partnerstw i dodania funkcji aplikacji w nadchodzącym roku.

Monako Monako (MCO)

Token MCO został uruchomiony w czerwcu 2017 r. Wraz ze sprzedażą tokenów publicznych, która wygenerowała ponad 26 mln USD dla Monako.

MCO pomaga w utrzymaniu płynności w sieci Monako; jest to również waluta nagród cash back. Ponadto możesz zatrzymać MCO, aby odblokować karty Monaco o wyższej wartości z różnymi limitami transakcji i wypłat.

MCO osiągnął maksimum ponad 20 USD wkrótce po uruchomieniu. Od tego czasu jego cena spadła.

Jak kupić Monaco Coin (MCO)

Monaco Coin (MCO) jest dostępny na wielu głównych giełdach, ale nie można go kupić bezpośrednio z fiat. Najpierw musisz przejść na ETH lub BTC.

Obsługiwane giełdy to Binance, Bit-Z, Huobi, Bittrex i Liqui.

Gdzie przechowywać Monaco Coin (MCO)

MCO to token ERC-20 w łańcuchu blokowym Ethereum. W związku z tym możesz przechowywać go w dowolnym portfelu zgodnym z Ethereum.

MyEtherWallet jest prawdopodobnie najprostszym i najłatwiejszym w użyciu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, rozważ portfel sprzętowy Ledger Nano S lub Trezor.

Wniosek

Karta Monaco to atrakcyjna opcja dla każdego, kto chce dokonywać codziennych zakupów za pomocą kryptowaluty. Ma to również sens dla osób podróżujących za granicę. Możemy jednak oczekiwać, że wdrożenie zajmie dużo czasu i po drodze napotka wiele wybojów. Branża finansowa podlega ścisłym regulacjom, a płatności zabezpieczone kryptowalutą to złożony problem, nawet jeśli rozwiązanie Monako wydaje się być proste i przyjazne dla użytkownika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me