Co to jest IAMA Coin?

IAMA Coin (lub I’m a coin) to zbiór obu grafiki fizyczne i cyfrowe przez Kevina Aboscha. Abosch stworzył 100 fizycznych dzieł sztuki i związał je z łańcuchem blokowym Ethereum za pomocą „wirtualnej sztuki”. Używa tutaj „wirtualnej sztuki”, aby opisać token ERC20 projektu, IAMA. Istnieje i zawsze będzie istnieć 10 milionów sztuk wirtualnej sztuki IAMA.

Jako posiadacz tokenów IAMA możesz robić ze swoimi tokenami, jak chcesz. Możesz je sprzedać, zatrzymać, a nawet podzielić – można je podzielić na 18 miejsc po przecinku. Abosch wyjaśnia, że ​​„jakakolwiek ułamek monety IAMA ma taką samą wewnętrzną wartość artystyczną, jak jedna [cała] moneta IAMA”.

Abosch oznaczył każde dzieło sztuki fizycznej za pomocą adres umowy za stworzenie IAMA, które istnieją w sieci Ethereum. Jednak nie tylko wybił kawałki tuszem. Dosłownie wlał swoją krew (która mogła zawierać trochę potu i łzę lub dwie) na znaczkach.

Z czasem prace fizyczne staną się dostępne dla posiadaczy monet IAMA.

kevin abosch rysuje krew

Co to wszystko znaczy?

W projekcie IAMA Coin Abosch porównuje ludzi do nowo wybita moneta. Jesteśmy bezcenni, „a jednak ciągle przypisuje się nam jakąś wartość”. Abosch czuje, że życie często sprowadza się do serii transakcji dla osobistych korzyści.

Łączy to, co fizyczne z cyfrowym w taki sposób, że jedno nie może istnieć bez drugiego. Bez tokenów IAMA grafika fizyczna nie ma wartości. A bez fizycznej grafiki tokeny są bez znaczenia – wirtualne i namacalne razem w jednej symbiotycznej relacji.

Wiążąc swoją krew z blockchainem, chce pokazać światu, że w głębi duszy jest jak moneta.

Gdzie mogę kupić IAMA?

Niestety, nie możesz jeszcze kupić tokenów IAMA. Abosch najpierw udostępnia wirtualną grafikę istniejącym kolekcjonerom, a następnie ogółowi społeczeństwa. Nie podał jednak daty, kiedy to nastąpi. Jednak patrząc na portfel wygląda na to, że dokonał już kilku transakcji z kilkoma kolekcjonerami.

Gdzie mogę przechowywać IAMA?

Możesz przechowywać swój IAMA w dowolnym portfelu zgodnym z ERC20. MyEtherWallet to popularny wybór online, podczas gdy Trezor to solidna opcja portfela sprzętowego.

Kim jest Kevin Abosch?

ziemniak # 345

Kevin Abosch to popularny Irlandczyk artysta i fotograf. Pracował z tak znanymi ludźmi jak Johnny Depp, Yoko Ono i Malala Yousafzai. Jego najcenniejszym dziełem jest jednak fotografia ziemniaka. Ziemniak # 345 sprzedany za milion euro do europejskiego biznesmena – jedno z najdroższych zdjęć, jakie kiedykolwiek kupiono.

Abosch miał dość lukratywną karierę nawet bez swojej wypłaty za ziemniaki. Jego kultowe portrety na czarnym tle zaczynają się od 150 000 dolarów i mogą sięgać nawet ponad pół miliona dolarów.

Jednak Abosch nie zawsze był artystą. Karierę rozpoczął jako biolog z pasją do nauki nowych technologii. Jego pierwszy koncert fotograficzny miał miejsce podczas pracy w CBS Records. Firma potrzebowała kogoś, kto sfotografowałby zespół, a Abosch rzucił swój kapelusz w pierścień. Po staraniu się o wypłatę w wysokości 5000 USD wynegocjował obniżkę do 2500 USD za pracę. Z tym zestawem podstawowym nadal podejmował kolejne prace, a reszta jest historią.

Inne projekty technologiczne

IAMA Coin nie jest również pierwszym cyfrowym dziełem Aboscha. Założył też Kwikdesk, strona internetowa, która umożliwia anonimową wymianę informacji. Do korzystania z platformy nie jest potrzebny adres e-mail ani hasło, a platforma nie śledzi plików cookie ani adresów IP. Dodatkowo informację, że wysyłasz autodestrukcje w wybranym przez siebie terminie – w dowolnym momencie od 24 godzin do 10 dni po wysłaniu.

Ponadto firma Abosch stworzyła OneOne, niemożliwą do wykrycia aplikację do przesyłania wiadomości na telefon komórkowy. Podobnie jak Kwikdesk, nie ma potrzeby tworzenia konta w aplikacji. Po prostu otwierasz jeden ze swoich siedmiu kanałów, zapraszasz innego uczestnika i zaczynasz rozmawiać. Po 24 godzinach aplikacja usuwa wiadomości. Każdy uczestnik ma również możliwość usunięcia wiadomości z telefonów obu użytkowników w dowolnym momencie.

Niestety, zespół zamknął OneOne w 2016 roku z powodu „nie do pokonania presji ze strony rządów, które nie podzielają naszego poglądu, że prywatność jest prawem człowieka”.

Jakby Abosch nie był już wystarczająco zajęty, niedawno nawiązał współpracę z Andym Tianem (twórcą Gifto), aby przekazać 1 milion dolarów Ethereum CoderDojo za pośrednictwem ich Projekt Forever Rose. CoderDojo to sieć klubów programistycznych dla dzieci prowadzonych przez wolontariuszy. Starając się udostępnić rozwój każdemu, kluby są całkowicie bezpłatne.

Mając na koncie projekty takie jak Kwikdesk, OneOne i Forever Rose, nic dziwnego, że Abosch skupia się teraz na blockchainie.

Art’s Fine Line

Projekt IAMA Coin rodzi pytanie: „Gdzie wyznaczamy granicę tego, co uważamy za sztukę?” Większość ludzi nie uważa, że ​​blockchain jest „sztuką”, ale programowanie komputerowe jest często opisywane jako piękne i / lub brzydkie. Aby znaleźć odpowiedź, możemy zapoznać się z jednym z pytań z listy często zadawanych pytań IAMA Coin:

Pytanie od IAMA Coin FAQ Strona o urodzie

Chociaż pytanie koncentruje się na pięknie, można łatwo przejść do sztuki. W miarę jak technologia i sztuka tradycyjna nadal się łączą, granica między nimi staje się coraz bardziej rozmyta. Ostatecznie zależy to od Twojego własnego procesu myślowego. Jeśli drapacze chmur i domy, kiedyś uważane za tylko funkcjonalne konstrukcje, są obecnie powszechnie znane jako dzieła sztuki, dlaczego blockchain nie może być również?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me