Co to jest DENT?

DENT to wirtualna firma telekomunikacyjna (telco), światowy rynek i waluta do mobilnej wymiany danych (zbudowana na Ethereum).

Słyszałeś kiedyś o wirtualnej firmie telekomunikacyjnej?

Zanim zajmiemy się bardziej DENT, ważne jest, aby zrozumieć świat telekomunikacji (telekomunikacji). Przestrzeń jest burzliwa, ponieważ stare modele dochodów ulegają zmianie w coraz bardziej zglobalizowanym świecie. Globalne podróże i zużycie danych rosną, a telekomy walczą o przetrwanie. Obecnie nie ma prawdziwie globalnej usługi telekomunikacyjnej na równi z graczami Over-The-Top (OTT), takimi jak Google, Facebook i WeChat. W odpowiedzi większość firm telekomunikacyjnych utworzyła różne globalne partnerstwa i spółki joint venture.

DENT zapewnia brakującą globalną platformę dla konsumentów, którzy są związani z jednym regionalnym operatorem, ostatecznie ograniczając ich możliwości zakupów i użytkowania. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że klienci marnują co miesiąc ponad 4 miliardy dolarów wartości danych mobilnych. Dla operatorów telekomunikacyjnych DENT zapewnia ujednolicony rynek danych do interakcji z globalną bazą użytkowników. To pozwala firmom telekomunikacyjnym stać się częścią zakłócenia, a nie im przeszkadzać.

Dane mobilne stają się podstawową potrzebą człowieka, taką jak energia elektryczna czy woda – jednak wielu z nich nadal nie ma dostępu do tej infrastruktury sieciowej.

Blokada klienta uniemożliwia ludziom posiadanie planu swobodnego przepływu danych płynnych w różnych regionach. Zamiast tego użytkownicy są nadmiernie obciążani za roaming poza głównym regionem objętym ich abonamentem. Te plany danych są chronione przed dostawcami, którzy nie tylko zawyżają ceny konsumentów, ale także blokują ich długoterminowymi umowami z karami za anulowanie.

To hamowało rozwój branży danych mobilnych… aż do teraz.

DENT to giełda ERC-20, rynek i kryptowaluta do kupowania i sprzedawania danych mobilnych. DENT, token ERC-20, jest już sprzedawany na rynku i jest używany przez ponad 3,5 miliona użytkowników na całym świecie.

Problem DENT rozwiązuje: Dodanie współdziałania między planami danych

Komercjalizacja danych mobilnych

DENT ma na celu przekształcenie niewykorzystanych danych o wartości 4,8 miliarda dolarów miesięcznie w zupełnie nową gospodarkę.

Według niedawnego Badanie Cisco, do końca 2016 roku światowy rynek mobilnej transmisji danych wzrósł o 63 procent do 7,2 miliarda gigabajtów.

ZA Parks Associates badanie wykazało, że przychody operatorów komórkowych w 2015 r. wyniosły 386 mld USD, co odpowiada 32 mld USD miesięcznie. Zakładając, że tylko 15 procent danych jest niewykorzystanych, oznaczałoby to utratę wartości 4,8 miliarda dolarów. Na bardziej przejrzystym i połączonym rynku wartość ta zostałaby odblokowana i mogłaby być kupowana, sprzedawana i sprzedawana na całym świecie przez konsumentów danych mobilnych.

Trzy megatrendy zakłócające branżę mobilną

 1. Rozdzielenie rozliczeń za dane mobilne – Widzimy to w przypadku usług takich jak telewizja kablowa (i Netflix). Dzieje się tak również w przypadku mobilnych pakietów danych, które w przeszłości były ograniczone do jednego dostawcy. DENT ma na celu nie tylko stworzenie globalnego rynku i wymiany, ale także ułatwienie przesyłania danych w trybie peer to peer.
 2. Eliminacja kosztów roamingu międzynarodowego – DENT pomaga usunąć czynniki wpływające na koszty roamingu, takie jak starsza architektura routingu między dostawcami usług telekomunikacyjnych, która może być kosztowna. Mechanizm transportu internetowego i silnik blockchain znacznie obniżają koszty świadczenia tej usługi.
 3. Pay as you go, uczciwy rynek danych mobilnych – Token DENT nie tylko umożliwi sam zakup, ale także odkrycie cen i utowarowienie globalnego rynku danych pozwoli Ci uzyskać najlepszą możliwą cenę od operatora w Twoim regionie. Dzięki temu możesz kupić dokładnie tyle, ile potrzebujesz, nie za dużo ani nie za mało.

Pojawienie się eSIM i Soft SIM

Innym interesującym trendem, szczególnie w świecie telefonów komórkowych i danych mobilnych, jest pojawienie się nowej technologii modułu identyfikacji abonenta (SIM). Nowa technologia SIM pozwala uwolnić się od sztywnych analogowych kart fizycznych na rzecz modelu elektronicznego i opartego na chmurze.

Karta eSIM oznacza, że ​​chip SIM jest wbudowany od samego początku, podczas gdy miękka karta SIM nie ma w ogóle żadnego sprzętu SIM (dostarczana wirtualnie).

Zarówno karty eSIM, jak i Soft SIM pozwalają abonentom na natychmiastową zmianę operatorów, bez kłopotów związanych z wymianą karty SIM. DENT jest jednym z pierwszych graczy w branży, który nie tylko uwolnił plan danych od operatorów, ale także odszedł od koncepcji samych tradycyjnych kart SIM, wykorzystując zamiast tego rozwiązania skoncentrowane na chmurze i blockchainie dla użytkowników.

Zdjęcia aplikacji DENT Coin App

Szybkie spojrzenie na aplikację mobilną DENT

DENT Specyfikacje

DENT to token oparty na ERC-20 oparty na algorytmie wydobywczym Ethash z całkowitą podażą 100 miliardów jednostek DENT.

Jak działa DENT

Token DENT jest tym, co napędza platformę, działając jako cyfrowy towar mobilnej transmisji danych, który zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich światowych operatorów telekomunikacyjnych. Ponieważ DENT jest oparty na Ethereum i standardzie ERC-20, funkcjonalność inteligentnych kontraktów jest kluczowym mechanizmem dla użytkowników DENT do kupowania, sprzedawania i handlu danymi.

Główne składniki DENT to:

 • Rynek danych – Użytkownicy będą mogli używać DENT Tokens do kupowania i sprzedawania danych na rynku międzynarodowym. Można było kupić żetony DENT z crowdsale lub teraz na targowiskach.
 • Wymiana danych – Chociaż DENT jest notowany na takich gigantach jak Binance, DENT planuje również uruchomić własną giełdę. Posiadanie własnego natywnego tokena DENT zapewnia znaczną płynność do obsługi i zarządzania nie tylko własnym rynkiem danych, ale także pionowo zintegrowaną giełdą.
 • Aplikacja mobilna na iOS i Androida – Aplikacja mobilna służy jako główny interfejs umożliwiający kupowanie, sprzedawanie, handel lub przekazywanie pakietów danych mobilnych. Tokeny DENT zachęcają do pobierania i kupowania aplikacji mobilnych.
 • Budowanie społeczności – W fazie przygotowawczej otrzymujesz DENT Tokens, aby uczestniczyć w społeczności w żądaniu uwolnienia danych i zmian w sposobie, w jaki firmy telekomunikacyjne prowadzą interesy z danymi mobilnymi.

Zespół DENT

Tero Katajainen jest CEO i założycielem DENT. Wnosi doświadczenie w zakresie uruchamiania technologii w systemach transakcyjnych Forex i płatnościach operatorów mobilnych. Katajainen był także jednym z pierwszych deweloperów, którzy wdrożyli systemy płatności bezpośrednich operatorów mobilnych do aplikacji konsumenckich.

Mikko Linnamäki jest współzałożycielem, pionierem internetu i seryjnym przedsiębiorcą płodnych start-upów, w tym DOVECOT Oy, najpopularniejszego serwera IMAP, z zadziwiającym 72% udziałem w rynku światowym i ponad 2,5 miliardem użytkowników. Doświadczenie Mikko w technologii i podstawowej architekturze bardzo pasuje do tego projektu.

Doradcy obejmują:

 • Dr Rainer Deutschmann jest doradcą, który pomógł uruchomić Reliance Jio, 4G operatora sieci komórkowej (MNO), który zrewolucjonizował tradycyjną branżę telekomunikacyjną w Indiach. Niedawno dotarł do 160 milionów użytkowników. Pomaga w długoterminowym rozwoju i strategii penetracji rynku.
 • Ransu Salovaara jest CEO TokenMarket i specjalizuje się w kryptowalutach, zasobach cyfrowych i technologii blockchain wokół giełd. Wcześniej wprowadził na rynek pierwszy w Europie instrument giełdowy oparty na Bitcoin, BitcoinETI, notowany na Gibraltarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i Frankfurcie.
 • Mikko Ohtamaa jest CTO w TokenMarket i wczesnym ekspertem w dziedzinie technologii blockchain i Bitcoin. Znał się także na programowaniu w Pythonie i JavaScript oraz jest zwolennikiem oprogramowania open source.

Doświadczenie tych doradców napędza nie tylko strategie wzrostu na wysokim szczeblu i pozycjonowanie, ale także umożliwia tworzenie solidnych i legalnych wymian aktywów handlowych.

„Dzięki DENT operatorzy telekomunikacyjni uzyskują narzędzie umożliwiające rozróżnienie i zbliżenie się do konsumenta. DENT zapewnia efektywny kosztowo kanał dystrybucji i pozwala eksperymentować z nowymi schematami cenowymi w celu określenia najlepszego miejsca sprzedaży danych. Opłacalność wynika z nieodłącznej architektury opartej na blockchain i dzięki wykorzystaniu jednej centralnej platformy, która skaluje się dla wszystkich uczestników rynku. ”DENT Whitepaper

Struktura sprzedaży żetonów DENT

Struktura sprzedaży żetonów DENT

Krytyka i wyzwania

Zespół otrzymuje duży procent tokenów, w tym tokenów niesprzedanych, które są wydawane co kwartał w 25% przyrostach. Wskazuje to na dużą ilość centralizacji ze strony twórców i najprawdopodobniej firm telekomunikacyjnych, którzy uczestniczą i zarabiają na każdej transakcji.

Ponadto wielu operatorów telekomunikacyjnych może sowicie zyskać na jakiejkolwiek aprecjacji, tak jak wtedy, gdy DENT odnotował wzrost o 2000% w listopadzie, po czym upadł..

Wreszcie, chociaż ten token kieruje ludzi do korzystania z różnych oddzielonych usług transmisji danych na różnych nośnikach, potencjalnie niepokojące jest to, że może istnieć podobny do oligarchii syndykat głównych posiadaczy. Tymi posiadaczami mogą być DENT, partnerzy giełdowi i firmy telekomunikacyjne. Ta centralizacja posiadaczy budzi obawy, czy ten projekt jest nieco niezrównoważony na korzyść interesów handlowych i wielorybów.

Ten problem jest dodatkowo uzasadniony integracją pionową giełdy DENT na tokeny. Z czasem zespół DENT i firmy telekomunikacyjne będą całkowicie kontrolować rynek.

Mimo to DENT kontynuuje znaczny wzrost i dotychczasowe zmiany.

Osiągnięcia / mapa drogowa

 • Lista Binance – DENT zapewnił sobie miejsce na jednej z czołowych giełd na świecie, przynosząc znaczących dodatkowych inwestorów, traderów i płynność.
 • Aplikacja na żywo na Androida i iPhone’a – DENT ma już obie te platformy gotowe do przechowywania, zakupu i handlu tokenami DENT i powiązanymi planami danych od globalnych operatorów telekomunikacyjnych.
 • Ponad 3,5 miliona użytkowników na całym świecie – Platforma DENT odnotowała fenomenalny wzrost w ciągu krótkiego ponad roku istnienia DENT
 • Inicjatywy reklamowe i zachęty do korzystania z treści – Firma taka jak Nike może zaoferować użytkownikowi 100 MB danych (w postaci tokenów DENT) za obejrzenie jednego z jej filmów reklamowych. DENT otrzyma opłatę za publikację tych treści i będzie dzielić się częścią przychodów z reklam z użytkownikami. Może to być skuteczny sposób natychmiastowego zarabiania na przyciągniętej publiczności.
 • Aplikacja ETHScanr – Ta aplikacja umożliwia zarządzanie, śledzenie i ustawianie alertów dla dowolnego adresu Ethereum. Ta bezpieczna anonimowa aplikacja umożliwia uzyskiwanie w czasie rzeczywistym informacji o rzeczywistej sprzedaży tokenów, monitorowanie adresów i śledzenie innych inwestorów kryptowalutowych.
 • Inwestowanie na rynkach rozwijających się z Gigabajty dla Afryki – Cel zrównoważonego rozwoju nr 9 Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) wzywa do „budowy odpornej infrastruktury, promowania sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonej industrializacji oraz wspierania innowacji”. DENT planuje przekazać niewykorzystane dane mobilne tym, którzy ich potrzebują, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Ich kampania Gigabajtów dla Afryki ma na celu zapewnienie dostępu.

„Infrastruktura i rozwój gospodarczy również opierają się na technologiach informacyjnych i komunikacyjnych. Mobilne usługi komórkowe szybko rozprzestrzeniły się na całym świecie, umożliwiając ludziom z wcześniej niepowiązanych obszarów dołączenie do globalnego społeczeństwa informacyjnego. Do 2015 r. Na całym świecie odsetek ludności mieszkającej na obszarach objętych mobilnymi sieciami szerokopasmowymi wyniósł 69%. Na terenach wiejskich odsetek ten wyniósł tylko 29 procent ”.Raport Sekretarza Generalnego, Postęp w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, E / 2016/75

Gdzie kupić DENT

Giełdą o największym wolumenie jest Binance. Następny na liście jest Kucoin. Na IDEX jest również znacznie mniejszy wolumen (zdecentralizowana giełda ERC-20, DEX).

Gdzie przechowywać DENT

Ponieważ DENT jest tokenem ERC-20, możesz korzystać ze standardowych ofert obsługiwanych przez ETH, w tym My Ether Wallet, Exodus i Edge. Jeśli chcesz portfela sprzętowego, możesz użyć Ledger Nano S..

Końcowe przemyślenia

DENT ma na celu połączenie dwóch krytycznych koncepcji: (1) Przekształcenie danych mobilnych w wymianę i (2) stworzenie ogólnoświatowego rynku danych, które mogą przepływać przez wszystkich operatorów telekomunikacyjnych. Ponadto DENT wdraża usługi jako „wirtualne telco” przy użyciu głosowego protokołu internetowego (VOIP) i własnej centrali DENT.

Konsumenci borykają się ze sztywnymi ograniczeniami zakupów w starym świecie, które powodują nadużywanie lub niedostateczne wykorzystywanie danych, co oznacza, że ​​klienci pozostawiają na stole gotówkę (o wartości ponad 4 miliardów dolarów). To, co normalnie zostałoby zmarnowane, można teraz tokenizować, kupować, sprzedawać, przekazywać i przekazywać za granicę, przez przewoźników i ostatecznie użytkowników.

Zaangażowanie firmy w przekazywanie 1% krajów rozwijających się jest oznaką dobrej woli pomagania światu w zwiększaniu dostępności na nowe rynki.

Dotychczasowe osiągnięcia zespołu są imponujące, a on dołączył już ponad 3,5 miliona użytkowników.

Z bardziej krytycznego punktu widzenia dotyczy to kwestii własności większości tokenów przez zespół podstawowy. Chociaż DENT obiecał wykorzystać te tokeny do takich celów, jak „zachęty dla użytkowników”, ta sama alokacja obejmuje „przejęcie firmy telekomunikacyjnej”, więc nie jest jasne, ile z samych tokenów wróci do użytkowników.

Ponieważ zespół tworzy również wymianę danych mobilnych, z czasem będzie miał kontrolę nie tylko nad większością samych tokenów, ale także nad ich wymianą. Ostatecznie tokeny są pod kontrolą zespołu DENT i jego ostatecznych decyzji.

Niemniej jednak wydaje się, że platforma i przypadki użycia dodają wiele wartości zarówno konsumentom, jak i firmom telekomunikacyjnym, a także mają działający produkt z rosnącą bazą użytkowników na całym świecie. Jak dotąd DENT okazał się najlepszym projektem kryptowalutowym z prawdziwymi przypadkami użycia, aplikacjami i adopcją. Miej na to oko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me