Co to jest obywatelstwo (CVC)?

Civic to protokół weryfikacji tożsamości, który wykorzystuje technologię rozproszonych rejestrów do lepszego zarządzania tożsamościami cyfrowymi. Podobnie jak w przypadku projektów blockchain skupiających się na weryfikacji jakości produktów konsumenckich, Civic przewiduje bezpieczniejszą, tańszą i wydajniejszą metodę weryfikacji tożsamości dla osób i branż na całym świecie.

Wyobraź sobie, ile razy musiałeś przejść przez proces weryfikacji Poznaj swojego klienta (KYC). Ilekroć ubiegasz się o nową pracę, otwierasz konto bankowe lub bierzesz udział w ICO, musisz przedstawić dowód tożsamości i poczekać, aż zostanie zweryfikowany. W zależności od usługi może to zająć dni lub tygodnie, ponieważ organizacje muszą poświęcić czas i zasoby na uwierzytelnianie tych informacji w nieaktualnych systemach.

Civic oferuje nowatorskie rozwiązanie tego problemu, w którym pojedyncze wprowadzenie danych osobowych umożliwia dowolnej organizacji lub usłudze sprawdzenie ich w łańcuchu bloków bez pytania o dwukrotne podanie tych samych danych – weryfikację tożsamości osobistej, którą można przenieść z jednej usługi do drugiej.

W tym przewodniku obywatelskim omawiamy to, co musisz wiedzieć, w tym:

Jak działa Civic?

Sieć Civic obejmuje trzy różne – ale współzależne – podmioty: użytkowników, weryfikatorów i dostawców usług. Użytkownicy to każdy, kto chce użyć protokołu do zarejestrowania tożsamości. Dzięki Civic jest to łatwe i bezpieczne Bezpieczna tożsamość aplikacja.

Weryfikatory są odpowiedzialne za weryfikację autentyczności tożsamości w rozproszonej księdze blockchain. Mogą następnie sprzedać te informacje usługodawcom, którzy muszą zweryfikować tożsamość swoich klientów, wymieniając dane do CVC. Civic jest zbudowany na blockchainie Ethereum i wykorzystuje inteligentne kontrakty do nadzorowania poświadczania danych i wypłat za tę pracę.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=2XDGX41nr1o]

Aplikacja Secure Identity

Aby rozpocząć korzystanie z Civic, musisz pobrać aplikację Secure Identity w formie mobilnej lub internetowej (lub obu). Konfigurując aplikację, wprowadzasz różne dane osobowe, w tym imię i nazwisko, adres, numer ubezpieczenia społecznego lub NIP, numer paszportu, prawo jazdy itp. Bez wykorzystywania nazw użytkownika i hasła, biometria wieloskładnikowa, np. Skan linii papilarnych , zabezpiecz aplikację, aby mieć nad nią pełną kontrolę.

Aplikacja szyfruje również dane osobowe kluczem prywatnym wydanym przez portfel strony trzeciej. To szyfrowanie zapewnia bufor między Civic a jego użytkownikami, dając Ci pewność, że Civic nie uzyska dostępu do danych osobowych bez Twojej zgody.

W rzeczywistości Civic nie przechowuje żadnych danych osobowych bezpośrednio w łańcuchu bloków. Zamiast tego przechowuje poświadczenia tych informacji w celach informacyjnych. Przechowywanie odniesień do danych zamiast samych danych zapewnia, że ​​zawsze masz kontrolę nad własnymi poufnymi informacjami o tożsamości, jednocześnie zapewniając dowód, że podmioty weryfikujące potwierdziły autentyczność Twoich danych.

aplikacja obywatelska

Obywatelskie środki bezpieczeństwa

Bezpieczna platforma i ekosystem tożsamości

Jak już wspomnieliśmy, drugą połowę sieci stanowią walidatory i dostawcy usług. Podczas gdy aplikacja Civic obsługuje użytkowników w interfejsie użytkownika, walidatorzy i dostawcy są odpowiedzialni za usługi zaplecza. Usługi te obejmują poświadczenie tożsamości i potwierdzenie KYC.

wykres systemu tożsamości obywatelskiej

System tożsamości obywatelskiej

Walidatorzy są odpowiedzialni za weryfikację tożsamości w sieci, zarówno w łańcuchu bloków, jak i dostawców usług. Jeśli chcesz przesłać dane osobowe dostawcy usług (np. Giełdy, banku itp.), Prześlij odpowiednie informacje z aplikacji Civic do umowy walidacji. Te inteligentne kontrakty działają jako usługi depozytowe dla transakcji i zapewniają weryfikatorom dane tożsamości. Po potwierdzeniu, że informacje są autentyczne, walidatory haszują je w sieci.

Coś, na co należy zwrócić uwagę: walidatorem może być sam dostawca usług i prawdopodobnie tak będzie w przypadku pierwszego zatwierdzenia tożsamości użytkownika w sieci. Ponadto, aby potwierdzić tożsamość użytkownika, weryfikatorzy muszą porównać swoje informacje z innym źródłem (np. Rejestry publiczne, rejestry finansowe). Na przykład rząd zapewniłby bogactwo informacji jako podmiot potwierdzający tożsamość.

Token CVC i Civic Marketplace (tożsamość)

Gdy weryfikator zweryfikuje informacje o tożsamości, inni usługodawcy mogą wykupić prawa dostępu do tych informacji w imieniu użytkownika za pomocą kodu CVC, tokena narzędziowego Civic. Weryfikatorzy mogą również sprzedawać prawa do informacji, za zgodą użytkownika, na Civic Marketplace, ostatnio oznaczonym marką Tożsamość. Gdy usługodawca płaci za informacje o tożsamości, kod CVC jest umieszczany w umowie dotyczącej weryfikacji. A gdy walidator przedstawi dowód tożsamości, zarówno on, jak i użytkownik otrzymają w zamian kod CVC. Ta usługa jest również elastyczna, ponieważ walidatorzy mogą wybierać i wybierać informacje do zweryfikowania na żądanie usługodawcy.

Załóżmy, że dostawca usług, na przykład firma zajmująca się oceną kredytową, potrzebuje dostępu do historii kredytowej klienta i informacji o koncie bankowym. Po komunikowaniu się z użytkownikiem usługodawca przesłałby prośbę o dane do poprzedniego walidatora, np. Wystawcy karty kredytowej, banku lub innej instytucji finansowej. Ten walidator pobierałby hash dla żądanych informacji z łańcucha bloków, aby potwierdzić je informacjami, które obecnie dostarcza klient. Jeśli wszystko się sprawdzi, walidator otrzymuje zapłatę za te usługi (podobnie jak użytkownik), a dostawca usług zatwierdza tożsamość klienta.

Zespół obywatelski i mapa drogowa

Współzałożyciel i dyrektor generalny Vinny Lingham jest seryjnym przedsiębiorcą z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w handlu elektronicznym. Członek Fundacji Bitcoin, jest także jednym z rekinów Shark Tank Republika Południowej Afryki.

Jonathan Smith, dyrektor ds. Technicznych i współzałożyciel projektu, ma ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju, analizy technicznej i zarządzania dla podmiotów takich jak Deloitte i RBS.

drużyna obywatelska

Civic Founders

Civic ma już działający produkt w swojej aplikacji internetowej i mobilnej. A gdybyś chciał dzisiaj, możesz przesłać informacje do sieci w celu poświadczenia – o ile istnieje walidator, który to zweryfikuje. W III kwartale 2018 roku zespół dokonał rebrandingu Civic Marketplace na Identity, a także wdrożył inteligentne kontrakty i dodał obsługę stawek fiducjarnych.

Wydaje się, że zespół skupił się z podstawowej oferty Civic na rynku tożsamości. Plik mapa drogowa na ostatni kwartał 2018 r. obejmował Open-sourcing Identity i dostarczenie Validator Toolkit. Jednak wydaje się, że żadne z tych zadań nie zostało jeszcze wykonane.

W 2019 roku zespół planuje stworzyć zestawy narzędzi dla wnioskodawców i portfela poświadczeń. Ich ostatecznym celem jest pełne uruchomienie Identity gdzieś w drugim kwartale.

Konkurenci

Ponieważ Civic jest rozwiązaniem do zarządzania tożsamością, jego dwoma największymi konkurentami w zakresie blockchain są SelfKey (KEY) i THEKEY (TKY). Jak pewnie się domyślasz, największym wyróżnikiem Civic na tle pozostałych dwóch jest brak słowa klucz w nazwie. Żarty na bok, mimo że wszystkie trzy projekty koncentrują się na zarządzaniu tożsamością, podchodzą do tego na różne sposoby.

Civic i SelfKey wykorzystują blockchain Ethereum, podczas gdy THEKEY siedzi na szczycie NEO. Nie powinno więc dziwić, że THEKEY jest bardziej skoncentrowany na rynku azjatyckim niż pozostałe dwa. Civic kładzie również nacisk na wykorzystanie danych biometrycznych, których nie udostępniają dwaj pozostali konkurenci.

Handlowy

Historia handlu tokenami CVC była rozczarowująca, nawet biorąc pod uwagę obecną bessę. Po osiągnięciu 0,65 USD (~ 0,000183 BTC), jego rekordowo wysokiej wartości BTC, jeden krótki miesiąc po uruchomieniu, nie zrobił nic, tylko spadł. Chociaż wartość USD CVC wzrosła podczas hossy w 2017 r., Jego wartość BTC nie zbliżyła się nawet do poprzedniego szczytu, wykazując gorsze wyniki niż reszta rynku.

Nawet szeroko nagłośniony (i najprawdopodobniej kosztowny) zakup Identity.com w lipcu 2018 r. Nie mógł zmienić ceny. Cena CVC wynosi obecnie około 0,05 USD (~ 0,0000141 BTC).

Kod CVC wywodzi swoją wartość z aktywności na rynku tożsamości. Dopóki ten produkt nie zostanie uruchomiony, trudno jest zauważyć, że cena zyskuje na popularności. Jednak wiadomość o partnerstwie ze znaną korporacją lub podmiotem rządowym może nadać temu projektowi niezbędny start.

Gdzie kupić kod CVC

Binance dominuje na rynku CVC, odpowiadając za prawie 50 procent 24-godzinnego wolumenu tokena w BTC lub ETH. Bittrex i Huobi to dwie inne popularne opcje.

Gdzie przechowywać kod CVC

Jako token ERC20 możesz przechowywać kod CVC w portfelu Ethereum. Masz do wyboru MyEtherWallet, Ledger Nano S, Trezor i MetaMask, by wymienić tylko kilka.

Końcowe przemyślenia

Dzięki Civic wielokrotnego użytku KYC i dane osobowe mogą usprawnić weryfikację tożsamości dla dowolnej odpowiedniej usługi. Dostawcy usług nie muszą poświęcać wysiłku i pieniędzy, aby zweryfikować tożsamość użytkownika. Dopóki walidator w sieci wykonał za nich pracę, wystarczy uiścić opłatę w Civic, aby mieć proces informacyjny w czasie rzeczywistym. Użytkownicy nie muszą też ponownie przekazywać tych samych informacji różnym organizacjom w niestrudzonej kolejności – oszczędzając dodatkowy czas i wysiłek.

Za tym wszystkim kryje się obietnica większego bezpieczeństwa i integralności tożsamości. Mechanizmy szyfrowania i blokowania biometrycznego aplikacji Civic zapewniają użytkownikom pełną kontrolę nad ich tożsamością, a własne szyfrowanie i rozproszony charakter łańcucha bloków chronią te informacje przed kradzieżą i ujawnieniem bez zgody użytkownika.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 1.16.19 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby obywatelskie

Stronie internetowej

Świergot

Telegram

Reddit

Blog

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me