BitTube, podobnie jak wiele projektów blockchain, aspiruje do roli „Bitcoin YouTube” lub tego, co można nazwać zdecentralizowaną, opartą na kryptowalutach alternatywą YouTube. Założony przez Halsey Minor projekt VideoCoin walczy o miejsce na boisku. Inne, takie jak Livepeer i YouNow, zapewniają podobne alternatywy dla YouTube.

Ale teraz BitTube ma nadzieję, że zasłuży na swoje miejsce jako Bitcoin YouTube.

Obraz BitTube

BitTube zapewnia system umożliwiający producentom treści wideo publikowanie prac bez cenzury. Platforma eliminuje również potrzebę scentralizowanej pamięci masowej. Co istotne, system eliminuje zależność od sprzedaży reklam w celu uzyskania przychodów. Właściciele treści otrzymują płatności od widzów, a transakcje te są dokonywane za pośrednictwem kryptowaluty systemu, znanej jako BitTube Coin (TUBE).

Jak działa BitTube?

Firmowy biały papier dokumentuje swoją technologię i cele.

Zdecentralizowana platforma

Wśród tych celów decentralizacja zapewnia podstawową korzyść pozwalającą odróżnić BitTube jako Bitcoin YouTube. Głównym tego elementem jest to, że cała pamięć online odbywa się w Międzyplanetarny system plików (IPFS). IPFS stara się zdecentralizować sieć poprzez protokół hipermediów peer-to-peer, który zastępuje HTML. W ten sposób kontrola danych użytkownika zostaje wyjęta z rąk firm zajmujących się scentralizowanym przechowywaniem danych i zwraca tę kontrolę użytkownikom.

W rezultacie dane nie znajdują się pod fizycznie stałym adresem, ale są przesyłane do globalnej sieci serwerów. Haszowanie (unikalne identyfikatory matematyczne) chroni integralność danych. Następnie algorytm zwiększa wydajność, unikając zduplikowanych danych do zarządzania i zmniejszając transfer danych. Sieć zawsze wyszukuje najbliższe i najszybsze źródło danych.

Zrzut ekranu pokazujący wybór filmów BitTube.

Zrzut ekranu z filmami BitTube

Aplikacja przeglądarki

Jako alternatywa dla YouTube, BitTube działa całkowicie w przeglądarce. Dlatego użytkownicy, którzy chcą po prostu oglądać filmy, nie muszą instalować żadnego specjalnego oprogramowania do przeglądania treści BitTube. Poza danymi przesłanymi za pośrednictwem BitTube, można również oglądać dowolne wideo w sieci poprawnie zidentyfikowane za pomocą skrótu.

Użytkownicy, którzy chcą transmitować wideo na żywo, muszą zainstalować oprogramowanie BitTube Sender. To oprogramowanie umożliwia użytkownikom udostępnianie swojego ekranu. Oprogramowanie przesyła dane do sieci BitTube i dostarcza transmisję bezpośrednio przez sieć peer-to-peer (P2P) bez scentralizowanego centrum danych.

Widzowie treści również zarabiają

Model finansowy działa w ten sposób, że użytkownicy kopią TUBE podczas oglądania filmów. Następnie wygenerowane monety są dzielone między dostawcę treści, BitTube i użytkownika.

Właściciel treści zarabia od pierwszego widza, a BitTube nie wymaga dużej liczby obserwujących, aby zdobywać nagrody. Gdy widzowie kopią w TUBE podczas oglądania filmów, widzowie również otrzymują zapłatę. Użytkownicy z obszarów o niskich dochodach tworzą zatem docelową grupę demograficzną widzów, ponieważ samo oglądanie treści zapewnia im potencjalny dochód.

Według białej księgi, BitTube sam otrzymuje około 10% wszystkich przychodów z mediów jako dochód.

Blockchain Explorer i anonimowość

BitTube zapewnia eksplorator łańcucha bloków, który pokazuje wszystkie transakcje, a tym samym zapewnia przejrzystość. Eksplorator raportuje dystrybucję wszystkich przydzielonych nagród i pokazuje, jakie treści i widzowie zapewniali, jaki dochód.

Jak można się spodziewać w przypadku zdecentralizowanej technologii blockchain, BitTube nie zbiera i nie przechowuje żadnych danych osobowych, ale wykorzystuje informacje kryptograficzne, chroniąc w ten sposób anonimowość użytkowników.

Więcej o BitTube

Zrzut ekranu profilu LinkedIn CEO BitTube, Sabre Maram.

Strona LinkedIn założyciela BitTube, Sabre Maram

Sabre Maram założył BitTube w grudniu 2017 roku i pełni funkcję CEO. BitTube ma swoją siedzibę w rejonie Santa Cruz De Tenerife w Hiszpanii. Po czterech latach pracy jako nadzorca IT w OBI Group Holding w europejskim handlu detalicznym dla majsterkowiczów Sabre Maram został przedsiębiorcą. Po 15 latach kierowania i zakładania kilku firm, zaczął BitTube.

Jeśli chodzi o wielkość zespołu, 22 osoby twierdzą, że są związane z firmą na LinkedIn, niektóre jako konsultanci i doradcy, a niektórzy jako pomoc biurowa i personel techniczny. Firma ma 84 obserwujących na LinkedIn. Kai-Uwe Schnier pełnił funkcję CFO od początku istnienia firmy.

W mediach społecznościowych BitTube pokazuje 2657 członków na Discordzie i 7103 członków w Telegramie. Konto BitTube na Twitterze pokazuje 7090 obserwujących.

Dostawa i zrównoważony rozwój TUBE

Jeśli chodzi o technologię, zaprogramowali inżynierowie Kod źródłowy BitTube w języku programowania C ++, a baza kodu Monero posłużyła jako punkt wyjścia dla tego projektu. Monero używa CryptoNight algorytm konsensusu proof-of-work, a to z kolei pochodzi z CryptoNote protokół.

Zrzut ekranu strony Github BitTube.

BitTube w serwisie GitHub

W tym podejściu prywatność króluje. W świecie masowego nadzoru CryptoNote stara się zapewnić prawdziwą prywatność poprzez kryptografię i egalitaryzm. Również jako implementacja CryptoNote, CryptoNight ma na celu, aby jego projekt był odpowiedni dla zwykłych procesorów PC. Nie istnieją też żadne urządzenia specjalnego przeznaczenia, które zwiększałyby wydajność wydobycia, więc górnicy nie mogą nieuczciwie zyskać, kupując dodatkowy sprzęt.

To wszystko sprawia, że ​​algorytm TUBE jest odporny na ASIC i Nicehash, a wydobywanie procesora zapewnia naturalne środowisko dla ekosystemu BitTube.

Żadne ICO nie zostało uruchomione w celu generowania dochodu dla firmy i nie nastąpiło wstępne wydobywanie monet. BitTube ogranicza maksymalną liczbę wydobywanych TUBE do 1 miliarda monet. Użytkownicy kopią monety po prostu oglądając filmy.

Jako „Bitcoin YouTube”, a nie scentralizowana usługa online, BitTube zamierza ustanowić odpowiedni system głosowania na platformie, aby umożliwić udział społeczności. Propozycje ulepszeń bazowych (BIP) zostaną wykorzystane do określenia możliwych ścieżek rozwidlenia monety, a także do decyzji dotyczących rezerwy monet.

Historia handlu TUBE

BitCoin Coin (TUBE) ma obecnie kapitalizację rynkową na poziomie 5567584 USD, a od tego momentu sprzedaje się nieco poniżej 0,08 USD. A TUBE zaczęło się od pierwszego wydania o wartości 0,10 USD za monetę, więc wartość nieznacznie spadła. Ale firma wystartowała dopiero w grudniu 2017 roku, więc to tylko pół roku działalności.

Obraz BitTube

Inwestor portfelowy uważa monetę za złą inwestycję długoterminową i mówi: „Zgodnie z naszym systemem prognoz TUBE to zła inwestycja długoterminowa (1 rok)… Należy zauważyć, że ze względu na niską kapitalizację rynkową cena TUBE można łatwo manipulować ”.

Aby być uczciwym, TUBE reprezentuje token narzędziowy, a nie zabezpieczenie, takie jak akcje firmy. Zatem TUBE umożliwia użytkownikom płacenie za oglądanie treści i wynagrodzenie dla dostawców treści, a firmie generowanie przychodów. Ale TUBE nie udaje, że reprezentuje własność firmy i nie zapewnia w ten sposób bogactwa inwestorom.

Gdzie można kupić TUBE?

Kilka giełd handluje TUBE. Jako „Bitcoin YouTube” wymieniasz Bitcoin na TUBE.

Livecoin i TradeOgre pozwalają na zakup TUBE. Livecoin dodał TUBE 21 lutego 2018 r.

TUBE handluje dalej Upbit, a Upbit obejmuje koreańską wymianę kryptowaluty na kryptowalutę (C2C). Upbit został uruchomiony przez największego programistę aplikacji do przesyłania wiadomości w Korei, Kakao, który z kolei nawiązał współpracę z Bittrex. Aby handlować na Upbit, musisz zarejestrować konto na Kakao.

Gdzie można przechowywać TUBE?

Jako alternatywa dla Bitcoin YouTube, BitTube zapewnia własny, w pełni funkcjonalny portfel, umożliwiający bezproblemową obsługę. W konsekwencji wydawcy treści zarządzają adresami swoich portfeli i transferem zasobów. Portfel utrzymuje powiązanie między portfelem a zawartością. Portfel działa również jako samodzielny górnik dla puli BitTube.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me