Co to jest Bancor?

Bancor to protokół blockchain, który umożliwia użytkownikom bezpośrednią konwersję między różnymi tokenami, w przeciwieństwie do wymiany ich na rynkach kryptowalut.

Projekt oferuje sieć, o której wkrótce porozmawiamy, która działa w celu zapewnienia płynności większości tokenów, którym brakuje stałej podaży / popytu na giełdach. Ta sieć jest zbudowana na inteligentnych kontraktach i nowej klasie kryptowalut, które zespół nazywa „inteligentnymi tokenami”.

Jaki problem chce rozwiązać Bancor?

Bancor chce wesprzeć brak płynności który obecnie istnieje na rynku kryptowalut. Brak płynności nie jest problemem w przypadku najlepszych monet, takich jak Bitcoin czy Ethereum, ponieważ zawsze są kupujący i sprzedający, którzy chcą wymienić te monety. Jest to jednak zdecydowanie problem w przypadku tysięcy innych tokenów, które mogą służyć uzasadnionym zdecentralizowanym celom, ale nie przyciągnęły wystarczającej uwagi na rynku, aby być płynnym.

Płynność tokena zależy od jego stałej obecności kupujących i sprzedających. Token o dużej płynności to taki, który można łatwo kupić lub sprzedać w dowolnym momencie. Odwrotnie jest w przypadku tokenów o niskiej płynności.

Zespół Bancor twierdzi, że ponieważ większość tokenów jest trudna do wymiany, są one wykluczone z internetu wartości. Ich protokół ma na celu integrację tych tokenów, pomagając ustalić ich płynność.

Zespół przewiduje przyszłość obejmującą miliony tokenów, które są bardzo skuteczne lokalnie, ale można je handlować na całym świecie.

Bancor Future na świecie

Inteligentne tokeny i protokół Bancor

Protokół Bancor wykorzystuje inteligentne kontrakty do tworzenia inteligentnych tokenów, które służą jako alternatywny mechanizm handlu. Kluczową cechą protokołu jest to, że nie wymaga on Wymieniać się tokenów z drugą stroną, jak w przypadku giełd kryptowalut. Zamiast tego wykorzystuje inteligentne tokeny do konwertować między różnymi tokenami ERC-20 wewnętrznie. Te konwersje odbywają się za pośrednictwem protokołu blockchain i całkowicie poza giełdami kryptowalut.

Inteligentne tokeny przetwarzają konwersje tokenów wewnętrznie, przechowując rezerwy innych tokenów ERC20 w ramach inteligentnego kontraktu. Mogą następnie przełączać się między tymi rezerwami, zgodnie z życzeniem użytkowników.

inteligentna konwersja kontraktów

Możesz myśleć o inteligentnych tokenach jako pieniądzach, które przechowują pieniądze. Posiadają rezerwy podobne do tego, jak bank centralny przechowuje rezerwy walutowe i dokonuje konwersji między nimi.

Protokół Bancor obsługuje wszystkie tokeny zgodne ze standardem Ethereum ERC-20. Każdy utworzony inteligentny token jest zgodny z ERC-20, a zatem kompatybilny ze wszystkimi innymi tokenami ERC-20. Wiemy już, że Smart Token można natychmiast przekształcić w dowolny z połączonych z nim tokenów (rezerw). Ale można go również przekonwertować na dowolny z połączonych tokenów z jego połączonym tokenem i tak dalej. Tworzy to sieć połączonych tokenów, która umożliwia szybkie i zautomatyzowane konwersje.

sieć tokenów

Token sieciowy Bancor (BNT)

Protokół Bancor ma swoją własną walutę, BNT. BNT jest pierwszym inteligentnym tokenem w sieci Bancor i jest utrzymywany jako rezerwa przez wszystkie inne inteligentne tokeny. Ta łączność pozwala firmie BNT znacznie zmniejszyć liczbę konwersji potrzebnych do osiągnięcia tokenu końcowego.

BNT Bancor Token

Płynność Bancor

Bancor zapewnia płynność tokenom, eliminując potrzebę dopasowania kupujących i sprzedających w celu wymiany (tak jak w przypadku giełd kryptowalut). Zamiast tego możesz w dowolnym momencie dokonywać konwersji bezpośrednio poprzez inteligentne kontrakty w sieci.

Protokół Bancor gwarantuje taką płynność poprzez programowanie współczynnika stałej rezerwy (CRR) we wszystkich kontraktach Smart Token. CRR skutecznie zapobiega wyczerpywaniu ich rezerw przez inteligentne tokeny.

Ponieważ tokeny przechodzą przez różne inteligentne kontrakty, ceny konwersji są obliczane na podstawie zbioru formuł i algorytmów (udostępnionych w biały papier). Te formuły są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić współczynniki konwersji, unikając jednocześnie wyczerpania.

Konwersja tokenów w sieci Bancor

Możesz uzyskać dostęp do sieci i konwertować między obsługiwanymi tokenami za pośrednictwem Bancor Aplikacja internetowa.

Przyjrzyjmy się, jak może wyglądać konwersja symboliczna. Powiedzmy, że chcesz przekonwertować token ERC-20, taki jak DragonChain, na inny, powiedzmy, EOS.

konwersja tokena

W aplikacji internetowej wystarczy wybrać te dwa tokeny i kliknąć „Konwertuj” (zakładając, że masz dołączony portfel, który zapewnia token DRGN do wymiany). Po kliknięciu „konwertuj” protokół Bancor inicjuje serię żądań do różnych inteligentnych kontraktów. Pierwsze żądanie konwertuje twój DRGN na inteligentny token, który utrzymuje DRGN w swoich rezerwach. Ten inteligentny token zostaje następnie zlikwidowany na inny inteligentny token, który przechowuje EOS w swojej rezerwie. Po zakończeniu łańcucha konwersji otrzymasz EOS.

Koncepcyjny przypadek użycia w świecie rzeczywistym

Załóżmy na przykład, że zarówno Dutch Airlines, jak i American Airlines zaczynają używać kryptowalut, a ich odpowiednie punkty na mile lotnicze są modelowane jako tokeny ERC-20. Protokół Bancor działałby zatem, aby umożliwić użytkownikowi wymianę mil Dutch Air na punkty lojalnościowe American Airline bez potrzeby, aby ktoś chciał w tym momencie dokonać dokładnie odwrotnej transakcji.

przypadek użycia aplikacji Bancor

Zespół Bancor

Zespół Bancor składa się z rdzenia Rady Fundacji i jej Rady Programowej. Rada Fundacji składa się z czterech osób mieszkających w Zug w Szwajcarii.

podstawowy zespół bancor

Bernard Lietaer jest belgijskim inżynierem budownictwa lądowego, ekonomistą, autorem i profesorem. Lietaer specjalizuje się w systemach monetarnych i promuje koncepcję społeczności tworzących własne waluty lokalne.

Eyal Hertzog jest architektem produktu projektu i jest znany ze współzałożenia firmy Metacafe zajmującej się udostępnianiem wideo. Hertzog jest także współzałożycielem Appcoin, projektu podobnego do Bancor, który wykorzystuje rynki tworzone przez użytkowników i prywatne waluty.

Guy Benartzi jest współzałożycielem i jest uznawany za założenie firmy zajmującej się grami, Mytopia. Benartzi był także współzałożycielem Particle Code, studia deweloperskiego z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu.

Guido Schmitz-Krummacher jest dyrektorem fundacji Bancor Protocol, która zajmuje się różnymi komercyjnymi przedsięwzięciami w Szwajcarii. Jego zaangażowanie w przestrzeń kryptowalut obejmuje zaangażowanie Bancor, a także stanowisko kierownicze w sieci finansowania społecznościowego Tezos (XTZ)

Tim Draper, znany inwestor venture capital i założyciel Draper Associates, zasiada w radzie doradczej wraz z 9 innymi osobami.

Bancor Advisor Board Draper Podaż monet i zrównoważony rozwój

Inteligentne tokeny można tworzyć lub likwidować w dowolnym momencie, dodając lub usuwając z całkowitej podaży w obiegu. Dlatego podaż tokenów waha się w stosunku do konwersji zachodzących w sieci Bancor.

Jak wspomniano, BNT to rodzima waluta Bancor i pierwszy inteligentny token oparty na protokole Bancor. Całkowita podaż BNT wynosi 74 319827, ale ponieważ jest to token inteligentny, waha się również ilość BNT w obiegu.

Transakcje BNT są przetwarzane na poziomie oddzielnym od podstawowej warstwy protokołu Ethereum Casper Proof-of-Stake.

Gdzie można kupić i przechowywać BNT?

Możesz uzyskać tokeny BNT bezpośrednio przez inteligentny kontrakt Bancor, konwertując z dowolnego innego obsługiwanego tokena ERC-20 w aplikacji internetowej Bancor.

W przeciwnym razie BNT możesz znaleźć na następujących giełdach: Binance, Bittrex, Gate.io, HitBTC, OKEx, Liqui, Upbit, LATOKEN, COSS, AEX i Tidex.

Możesz również przechowywać BNT w najpopularniejszych portfelach, takich jak MyEtherWallet, Parity i imToken.

Końcowe przemyślenia

Ostatecznie istnieje protokół Bancor, który zapewnia płynność tokenom niszowym, aby mogły one znaleźć się na rynkach globalnych. Bancor ułatwia zdobywanie lub likwidację tokenów o niskim wolumenie obrotu, pomagając im jednocześnie ustalić cenę rynkową.

Jeśli przestrzeń kryptowalut rozwija się w kierunku systemu obejmującego dużą liczbę lokalnie skutecznych tokenów, Bancor może być centralną postacią do wymiany tych walut.

Kluczowe wnioski

  • Inteligentne tokeny to zasoby generowane przez użytkowników tworzone przez inteligentne kontrakty w sieci Bancor.
  • Inteligentne tokeny służą jako medium do konwersji między różnymi tokenami ERC-20
  • Bancor konwertyty tokeny za pośrednictwem inteligentnych kontraktów zamiast wymiana z drugą osobą.
  • Wprowadzono mechanizm konwersji za pomocą tokenów inteligentnych, aby pomóc zapewnić płynność niedostatecznie reprezentowanym tokenom.

bancor

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me