Co to jest Aurora?

Aurora to platforma inteligentnych kontraktów który łączy dwa różne mechanizmy konsensusu, delegowany dowód stawki (dPoS) i bizantyjską tolerancję błędów, w nadziei na stworzenie „błyskawicznych kontraktów łączących branże, takie jak gry, duże zbiory danych, sztuczna inteligencja i IoT”.

Zespół Aurora ma na uwadze kilka celów dla sieci, gdy nadal ją rozbudowują. Po pierwsze, chcą, aby jego aplikacja wykraczała poza tworzenie zasobów cyfrowych. Aby to zrobić, muszą „skupić się na stworzeniu idealnego inteligentnego kontraktu”, poprawić przepustowość technologii blockchain i rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy – drugi, trzeci i czwarty cel. Ostatecznym celem sieci Aurora jest interoperacyjność i prosta integracja z istniejącymi aplikacjami.

W tym przewodniku opisujemy:

Jak działa Aurora?

Zasadniczo Aurora to platforma inteligentnych kontraktów. Oprócz tego możesz programować zdecentralizowane aplikacje (dApps) i inne programy.

Projekt jest wyjątkowy, ponieważ implementuje połączenie dwóch (pół) popularnych mechanizmów konsensusu: pierwszy, dPoS, i drugi, BFT.

Delegowany dowód stawki (dPoS)

Wiele projektów wykorzystuje dPoS, w tym EOS, BitShares, Lisk i ARK. W systemie dPoS każdy posiadacz tokena głosuje na węzły, które tworzą nowe bloki. Ten mechanizm różni się od, powiedzmy, Proof of Work, w którym górnicy tworzą nowe bloki.

Na Aurorze wszyscy posiadacze tokenów mogą głosować na węzły proxy które pakują transakcje (tj. tworzą bloki). Przez cały czas w sieci jest 101 węzłów proxy.

Zostać kandydat na węzeł proxy, musisz posiadać 5 milionów AOA, tokena Aurory. Jedynym sposobem, aby stać się węzłem proxy, jest posiadanie ponad 5 milionów AOA i otrzymanie głosu od innych użytkowników.

Bizantyjska tolerancja błędów (BFT)

Druga połowa zagadki konsensusu Aurory to BFT. Projekt wykorzystuje ten mechanizm, aby uniknąć rozwidleń i przyspieszyć proces konsensusu.

Aby osiągnąć podwójny konsensus, łańcuch bloków Aurora obsługuje platformę Sieć stereo P2P do warstwowania sieci i rozgłaszania informacji między węzłami przy różnych długościach połączenia.

Inne godne uwagi funkcje

Niektóre z dodatkowych funkcji Aurory to:

  • Strefa oczekująca – Umieszczając zweryfikowane transakcje w oczekującej strefie, Aurora może oddzielić różne inteligentne kontrakty i dApps, dzięki czemu nadęte transakcje nie obciążą całej sieci.
  • Blockchain z możliwością aktualizacji – Aurora wykorzystuje kompilator LLVM do umieszczania kodu blockchain wraz z inteligentnymi kontraktami, aby zapewnić bezproblemowe aktualizacje bez potrzeby rozwidlania.
  • Grupowanie klastrów – Węzły mogą włączyć funkcję samo-grupowania, aby utworzyć klastry do weryfikacji transakcji. Takie postępowanie zmniejsza koszty przechowywania dla użytkowników.

AOA Token

Sieć Aurora nagradza każdego uczestnika, który ulepszy system tokenami AOA. Zdobywasz AOA, znajdując błędy, promując projekt i ulepszając bazę kodu, a także wiele innych działań. Początkowo zespół Aurora ręcznie rozdziela te nagrody, ale ich celem jest ostatecznie zapisanie obiektywnych reguł w łańcuchu bloków.

Łączna podaż wynosi 10 miliardów tokenów AOA.

Aurora Team & Postęp

CEO Aqua Zhao i dyrektor ds. Globalnego rynku Bo Zhang założyli Aurorę pod koniec 2017 roku. Zhang jest także dyrektorem ds. Rozwoju biznesowego w Achain, jak podaje jego strona LinkedIn. Zespół nie podaje zbyt wielu innych informacji o sobie.

Zespół wykonawczy Aurora

Aurora Executive Team | Źródło: witryna Aurora

Niestety, mapa drogowa Aurory jest raczej skąpa. Z bardziej pozytywnego punktu widzenia zespół co tydzień publikuje aktualizację firmy. Obecnie pracują nad ulepszalnym łańcuchem bloków z możliwością aktualizacji inteligentnych kontraktów, a także badaniami nad rozwojem wielu łańcuchów.

Konkurencja

Aurora to platforma inteligentnych kontraktów skoncentrowana na zastosowaniach przemysłowych, więc ma dużą konkurencję. Oczywiście Ethereum jest najbardziej znanym konkurentem. NEO wykorzystuje podobny mechanizm konsensusu, delegowaną bizantyjską tolerancję błędów (dBFT). VeChain koncentruje się na przyjęciu w branży.

Mapa drogowa Aurora

Mapa drogowa projektu nie zawiera wielu szczegółów. | Źródło: strona internetowa Aurora

Handlowy

Wykres giełdowy AOA to całkiem niezły widok. Po pewnym trudnym handlu w połowie 2018 roku, cena AOA systematycznie spadała do najniższego w historii poziomu około pół centa, po czym ponownie nabrała tempa w marcu tego roku. W tym czasie cena podwoiła się w ciągu tygodnia. Nie jest jasne, co kryło się za tym imponującym skokiem.

W zeszłym tygodniu cena AOA wahała się między 0,024 a 0,060 USD przy niewiarygodnie zmiennym wolumenie obrotu. Nie jesteśmy analitykami technicznymi, ale wykresy takie jak obecna Aurora są zwykle czerwoną flagą dla schematów pompowania i zrzutu.

Trudno jest przewidzieć, jak AOA będzie działać w przyszłości. Przy tak wielu innych platformach inteligentnych kontraktów, próba znalezienia się w niszy jest teraz trudnym wyczynem. Biorąc to pod uwagę, osiąganie kamieni milowych w rozwoju i tworzenie partnerstw o ​​znanych nazwiskach może zwiększyć zaufanie inwestorów w krótkim okresie.

Gdzie kupić AOA

Większość transakcji na AOA odbywa się na BiteBTC i CoinEgg. Jednak prawdopodobnie powinieneś zamiast tego sprawdzić KuCoin. Na KuCoin AOA jest dostępny w zamian za ETH i BTC.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak kupić bitcoiny.

Gdzie przechowywać AOA

Aurora ma dwie różne oficjalne opcje portfela. Portfel sieciowy AOA jest dostępny w systemach operacyjnych Mac i Windows.

Jeśli szukasz opcji mobilnej, Aurora oferuje portfel AOA lite. Wygląda na to, że portfel znajduje się poza jakimkolwiek sklepem z aplikacjami, więc zachowaj ostrożność, jeśli zdecydujesz się pobrać go ze strony internetowej Aurora.

Kcash i Math Wallet obsługują również AOA.

Końcowe przemyślenia

Ten projekt ma jeszcze wiele do udowodnienia. W wyścigu o to, by stać się najlepszą platformą inteligentnych kontraktów, projekt ten pozostaje daleko w tyle za większością konkurentów.

Jednak jego opóźniony start może się okazać zaletą. Zespół ma okazję uczyć się na błędach bardziej zaawansowanych projektów i miejmy nadzieję, że sam ich nie zrobi.

Mimo że to dopiero początek dla sieci Aurora, jej unikalny mechanizm konsensusu powinien być wystarczającym powodem, aby przynajmniej mieć go na oku. Tylko w tym roku jego cena wzrosła już o ponad 400 procent.

Dodatkowe zasoby

Stronie internetowej

Świergot

Github

Reddit

Telegram

Średni

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me