Kluczowe informacje dotyczące Robinhood Exchange

Robinhood (tradycyjny) zyskał ogromną popularność dzięki maślanemu, płynnemu interfejsowi i darmowym opcjom handlowym. Teraz, gdy platforma uruchomiła gałąź handlu kryptowalutami, możesz się zastanawiać, czy nadal zapewnia to samo doświadczenie. Dowiedzmy Się.

Interfejs użytkownika i aplikacja mobilna

W porównaniu z większością giełd interfejs handlowy w Robinhood Crypto jest dość prosty. Dla tych, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach, można to uznać za pozytywne. Dla traderów, którzy chcą korzystać z bardziej zaawansowanych interfejsów (np. Świeczników, książek zamówień w czasie rzeczywistym itp.), Robinhood prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Jednak fakt, że ta giełda oferuje dostęp do handlu fiat, sprawia, że ​​jest to kusząca opcja.

Robinhood Crypto nie ma własnej dedykowanej aplikacji. Zamiast tego musisz pobrać zwykłą aplikację Robinhood dla iOS lub Android. Fajną rzeczą w tej aplikacji jest to, że można jej używać również do inwestowania na innych rynkach (np. Akcje i fundusze ETF). Dla wielu osób Robinhood zapewnia wygodniejszą opcję niż używanie wielu platform do zarządzania różnymi inwestycjami, aktywami itp.

Recenzje aplikacji mobilnych są ogólnie dość pozytywne. W Google Play Robinhood ma 4,6 gwiazdek i 80 595 recenzji. W iTunes ma 4,8 gwiazdki i ponad 628200 recenzji. Jest także 14. najpopularniejszą aplikacją w kategorii Finanse w iTunes.

Interfejs cenowy BTC w Robinhood Crypto (sieć)

Robinhood Crypto ma prosty interfejs użytkownika.

Opcje handlowe i dostępność

Dostępne kryptowaluty w Robinhood obejmują:

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Bitcoin SV (BSV)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Ethereum (ETH)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Litecoin (LTC).

W porównaniu z większością giełd kryptowalut, liczba dostępnych monet jest dość ograniczona. Chociaż obecnie nie jest dostępny do handlu na giełdzie, Robinhood obsługuje również dane rynkowe w czasie rzeczywistym dla dziesięciu dodatkowych kryptowalut. Należą do nich Bitcoin Gold (BTG), Dash (DASH), Lisk (LSK), Monero (XMR), NEO (NEO), OmiseGO (OMG), Qtum (QTUM), Ripple (XRP), Stellar (XLM) i Zcash ( ZEC). Jest możliwe, że w pewnym momencie w przyszłości zostaną one dodane do listy dostępnych do handlu kryptowalut w Robinhood Crypto.

Jednym z największych ograniczeń obecnych opcji handlowych jest brak stablecoinów. Podczas handlu altcoinem na innej giełdzie, a następnie przesyłania środków do Robinhood w celu wypłaty na fiat, może to stanowić przeszkodę dla niektórych inwestorów. Zasadniczo, jeśli chcesz przekonwertować krypto na fiat, powinieneś zdawać sobie sprawę, ile czasu zajmuje środki na dotarcie do twojego konta Robinhood Crypto i potencjalne wahania cen w tym okresie.

Robinhood Crypto jest dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, od marca 2019 r. Obejmuje 37 stanów, a Washington D.C. Robinhood wyklucza obywateli pozostałych 13 stanów z rejestracji. Chociaż może to być zniechęcające dla wielu użytkowników, należy pamiętać, że Robinhood aktywnie pracuje nad zwiększeniem swojej dostępności geograficznej. Oczywiste jest, że na tym froncie poczyniono duży postęp. Na przykład, kiedy giełda została uruchomiona po raz pierwszy w 2018 roku, była dostępna tylko w pięciu stanach. Możesz znaleźć aktualną listę dostępnych stanów tutaj.

Mapa dostępności Robinhood

Od marca 2019 roku Robinhood Crypto jest dostępny w 37 stanach i Waszyngtonie.

Bezpieczeństwo: czy Robinhood Crypto Safe?

W porównaniu do innych usług oferowanych przez tę firmę, fundusze kryptowalut nie są tak bezpieczne. Na przykład Robinhood ubezpiecza akcje o wartości do 500 000 USD. Tymczasem firma nie ubezpiecza środków kryptograficznych. Jeśli ktoś może uzyskać dostęp do Twojego konta i ukraść środki, nie masz możliwości łatwego zgłoszenia tej sytuacji firmie i otrzymania zwrotu kosztów.

Podobnie jak w przypadku innych scentralizowanych giełd, takich jak Coinbase, w przypadku Robinhood nie jesteś właścicielem swoich monet ani kluczy prywatnych. Wielu uważa to za największy problem z Robinhood. Ponadto nie możesz przenieść krypto ze swojego konta do portfela poza Robinhood bez dalszych kroków weryfikacyjnych.

Ogólnie rzecz biorąc, Robinhood nigdy nie ucierpiał z powodu włamania na dużą skalę do żadnej ze swoich usług. Mimo to użytkownicy zgłosiły włamania pojedynczych kont na różnych platformach mediów społecznościowych. Jeśli zdecydujesz się użyć Robinhood Crypto, istnieje kilka różnych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa swojego konta. Na przykład w aplikacji mobilnej możesz włączyć Touch ID lub Face ID. Możesz także dodać niestandardowy kod PIN lub włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Opłaty Robinhood, limity handlowe, czas oczekiwania na zatwierdzenie

Od marca 2019 r.Robinhood Crypto (podobnie jak inne opcje handlowe z Robinhood) twierdzi, że nie ma żadnych opłat, prowizji ani ukrytych opłat. Jednak 19-stronicowa „Umowa użytkownika Robinhood Crypto” pozornie zaprzecza temu stwierdzeniu. Istnieje sekcja zatytułowana „Rabaty i przerzucanie opłat”, którą niektórzy twierdzą, że można zinterpretować jako sposób na połączenie opłat przez giełdę z ceną transakcji. Na przykład giełda może oferować wyższe niż średnie ceny rynkowe dla niektórych monet. Nawet jeśli tak nie jest, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest porównanie punktów cenowych w czasie rzeczywistym z innymi giełdami przed dokonaniem transakcji.

Robinhood ogranicza depozyty i wypłaty do 50 000 USD dziennie. Ma również wymagania dotyczące oczekiwania na wypłatę środków z konta. Dotyczy to środków, które przesyłasz na swoje konto, a także środków, którymi handlujesz na giełdzie Robinhood Crypto.

Zatwierdzenie może zająć kilka dni (lub dłużej), jeśli do zakończenia weryfikacji konta potrzebna jest dodatkowa dokumentacja. Gdy Robinhood Crypto zatwierdzi Twoją weryfikację, możesz połączyć swoje konto bankowe, aby natychmiast zdeponować do 1000 USD. Rozliczenie wpłaty na koncie bankowym w USA zajmuje zwykle od czterech do pięciu dni.

Doświadczenie obsługi klienta

Istnieje kilka możliwości skontaktowania się z zespołem obsługi klienta Robinhood. Na przykład mają dedykowany plik Konto na Twitterze dla pytań klientów. Możesz również skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email chroniony] Głównym zarzutem, który łączy większość negatywnych recenzji, jest to, że użytkownicy otrzymują odpowiedzi typu „skopiuj, wklej”, które niekoniecznie odnoszą się do obaw klienta.

Nawet w takim przypadku recenzje obsługi klienta wydają się być w większości pozytywne. Mimo to większość dotychczasowych opinii klientów dotyczy innych usług oferowanych przez firmę i nie dotyczy wyłącznie handlu kryptowalutami. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kryptowaluta jest zarówno nowszą, jak i bardziej ograniczoną geograficznie częścią modelu biznesowego Robinhood.

Wniosek

Jeśli chodzi o opcje handlowe, Robinhood wciąż ma wiele do zrobienia, zanim będzie można go uznać za czołowego rywala wśród giełd kryptowalut. Fakt, że obsługuje on łatwy sposób dla wielu w USA na handel przy użyciu fiat, oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie nadal zyskiwał na popularności tam, gdzie jest to możliwe. Zerowe opłaty, ugruntowana baza użytkowników innych usług Robinhood oraz dynamika przedpremierowej wersji 2018 pomagają zwiększyć liczbę potencjalnych użytkowników tej wymiany. Jednak niektóre kwestie, takie jak własność funduszy i ograniczona dostępność geograficzna, będą prawdopodobnie wymagały rozwiązania w perspektywie długoterminowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me