Recenzja Poloniex: Czy Poloniex jest bezpieczny?

Z siedzibą w Wilmington w stanie Delaware w USA, Poloniex konsekwentnie ma jedne z najwyższych obrotów ze wszystkich giełd kryptowalut. Pomimo powszechnego wykorzystania giełdy istnieje kilka z nich czerwone flagi powinieneś być świadomy przed użyciem tej strony do handlu kryptowalutami.

Ponieważ to Recenzja Poloniex to przestroga, przybierze inny format niż niektóre inne recenzje wymiany na tej stronie. Oprócz podania „kluczowych informacji” o Poloniex, chciałbym również odnieść się do szeregu wątpliwości. Dla tych z Was, którzy mają mało czasu i szukają godnej zaufania opcji kupna i sprzedaży kryptowalut, tutaj możecie zobaczyć niektóre z naszych rekomendowanych opcji.

Omówione w tej recenzji:

 • Podsumowanie recenzji
 • Przegląd Poloniex: kluczowe informacje

  Obsługa klienta Poloniex

  Podczas gdy problemy Poloniex potencjalnie sięgają dalej niż słaba obsługa klienta, samo to wystarczyło, abym osobiście przestał korzystać z wymiany.

  Słaba obsługa klienta to ogromny problem dla całej branży kryptowalut. Jeśli czytałeś inne recenzje w CoinCentral, prawdopodobnie słyszałeś już o tym wielokrotnie. Mając to na uwadze, ważne jest dla mnie, aby przekazać, że problemy z obsługą klienta Poloniex sięgają znacznie głębiej niż większość.

  Użytkownicy Poloniex doświadczyli problemów z obsługą klienta, których rozwiązanie trwało tygodnie lub nawet miesiące.

  • Inni użytkownicy reddita komentują w wątku, zgłaszając podobne problemy:
 • Użytkownik Reddit, PuffinFluff, twierdzi, że przedstawiciele Poloniex twierdzą nawet, że „rozwiązanie tego problemu może zająć od 10 dni do 3 miesięcy”.
 • Użytkownik Reddit kailuakona11 nie zgłasza odpowiedzi przez ponad 3 tygodnie.
 • Użytkownik Reddit nervotrep4ik „52 dni i brak rozwiązania”
 • Użytkownik Reddit ugtarmas „Moje konto Poloniex zostało„ zhakowane ”miesiąc temu. Trzymają moje 70 000 $ i nie odpowiedzą na ŻADNE prośby o pomoc ”.
 • Oczywiście ten poziom obsługi klienta jest nie do przyjęcia ze strony firmy posiadającej kryptowalutę użytkowników o wartości milionów lub miliardów dolarów.

  Problemy z wypłatą

  W wielu z powyższych problemów z obsługą klienta użytkownicy Poloniex pytali o problemy z wypłatą, które mieli podczas wymiany.

  Niektórzy użytkownicy mają doświadczone wycofania „oczekujące na zatwierdzenie” przez dłuższy czas, mimo że ich konta wydają się mieć dobrą opinię.

  Nawet jeśli nowe konto umożliwia wypłatę środków, zwiększenie limitów wypłat powyżej 2000 $ dziennie może być trudne.

  Jeśli używasz Poloniex, możesz skończyć z nieprzetworzoną wypłatą i miesięcznym czasem oczekiwania od obsługi klienta.

  Zmiany warunków użytkowania

  1 sierpnia 2017 Poloniex dokonał zmian w ich „Warunki użytkowania” że martwił się wielu użytkowników. Chociaż obawy niektórych użytkowników zostały rozwiane po Oficjalne oświadczenie Poloniex dotyczące Bitcoin Cash, wciąż jest wiele interesujących zmian. Biorąc to pod uwagę, myślę, że większość tych zmian była bardzo potrzebnymi aktualizacjami, które każda firma z branży powinna mieć.

  Zastrzeżenie: nie jestem prawnikiem i żadna interpretacja poniższych „Warunków użytkowania” nie powinna być traktowana jako porada prawna.

  Brak aktualizacji warunków użytkowania

  Podczas badania ich poprzednich „Warunków użytkowania” coś bardzo szybko przykuło moją uwagę. Używając „Wayback Machine” dostarczony przez archive.org, ostatnia zmiana, jaką udało mi się znaleźć w Warunkach użytkowania firmy Poloniex, była datowana 8 sierpnia 2015 r. Wayback Machine pokazał, że tak jest na migawce z 19 czerwca 2017 r..

  Chociaż NIE jest to koniecznie powód do niepokoju, wydało mi się to dziwne. Poloniex, firma działająca w szybko rozwijającej się branży, z ciągle zmieniającym się otoczeniem prawnym, nie aktualizowała swoich warunków użytkowania przez prawie 2 lata. Dla porównania, konkurenci Coinbase i Gemini dokonali w tym czasie wielu aktualizacji na swoich stronach z warunkami prawnymi.

  1 sierpnia 2017 Najważniejsze informacje o „Warunkach użytkowania” firmy Poloniex

  Użytkownik Reddit NLNico podjął próbę podsumowania wielu zmian z 1 sierpnia w SubReddit Bitcoin Markets:

  • „Brak usług dla ludzi z New Hampshire, Nowego Jorku, Waszyngtonu
  • Twój komentarz w mediach społecznościowych o Poloniex jest teraz wyłączną własnością Poloniex. [Rozdział 13]
  • Nie będziesz: Używać robota sieciowego lub podobnej techniki do uzyskiwania dostępu do naszych Usług lub do wyodrębniania danych”[Część 14]
  • .. nie będziesz używać tej witryny do jakichkolwiek nielegalnych działań, w tym między innymi nielegalnego hazardu, prania brudnych pieniędzy, oszustw, szantażu, wymuszeń, wykupu danych lub finansowania terroryzmu lub innych brutalnych działań.”[Sekcja 1]
  • Zlecenia stop mogą nie zostać wykonane. [Sekcja 6]
  • Podkreśla, że ​​handel jest ryzykowny i że jesteś odpowiedzialny za przestrzeganie obowiązującego prawa. [Rozdział 5]
  • Poloniex nie pozwala Użytkownikom na wymianę Tokenów na pieniądze”[Sekcja 2]
  • Dodano sekcję „nieodebrane nieruchomości” [Sekcja 29]
  • Więcej informacji o „arbitrażu” [Sekcja 23 i inne obszary Warunków korzystania]
  • Zmiana adresu [Punkt 8. Wydaje się, że dotyczy to jedynie zmiany miejsca, w którym należy złożyć zawiadomienie o naruszeniu praw autorskich.]
  • Poprawki literówek
  • „Burza śnieżna” jest dodawana jako wymówka dla przerwania [Sekcja 27]
  • itp. itp.
  • Pełne porównanie można znaleźć na archive.org i text-compare.com.
  • Nie przeczytałem całego nowego tekstu, więc zrób własne porównanie ”.

  Podsumowanie komentarza NLNico

  Większość z powyższych zmian wydaje się dość prosta i rozsądna w przypadku wymiany kryptowalut. Wielu konkurentów Poloniex ma podobne sformułowania w swoich warunkach użytkowania / warunkach świadczenia usług / umowie użytkownika. Jednak biorąc pod uwagę słabą obsługę klienta i zaufanie społeczności Poloniex, Myślę, że powinieneś znać co najmniej kilka części ich Warunków korzystania:

  • Zrzekasz się prawa do wniesienia sprawy do sądu w przypadku wielu problemów, które mogą wyniknąć podczas korzystania z ich usług. Zamiast tego kwestie te będą rozstrzygane w drodze arbitrażu. [Sekcja 23]
  • Zrzekasz się prawa do udziału w pozwach zbiorowych lub arbitrażach grupowych. [Sekcja 23]
  • Poloniex może dezaktywować Twoje konto, jeśli podejrzewa, że ​​Ty lub inne osoby używają Twojego konta do nielegalnej działalności. Będziesz jednak mógł przenieść swoje „Tokeny” przez 90 dni po dezaktywacji lub anulowaniu konta, chyba że jest to zabronione przez prawo lub ważne wezwanie lub orzeczenie sądowe. [Część 17]
  • Biorąc pod uwagę, że niektórzy użytkownicy nie mogli skontaktować się z obsługą klienta nawet przez 90 dni, może to stanowić problem, jeśli niesłusznie oskarżono Cię o używanie konta do nielegalnej działalności.
 • „Składanie zleceń warunkowych, takich jak zlecenia„ stop-loss ”lub„ stop-limit ”, niekoniecznie ograniczy Twoje straty do zamierzonych kwot, ponieważ warunki rynkowe mogą uniemożliwić wykonanie takich zleceń.” [Sekcja 6]
 • „Jeśli Poloniex nie będzie w stanie zwrócić Twoich Tokenów na konto osoby trzeciej po okresie bezczynności, Poloniex może zgłosić i przekazać Tokeny odpowiedniej agencji rządowej zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi spadku lub nieodebranego mienia.” [Sekcja 29]
 • Inny użytkownik Reddita, Skomentował BehindTheGreenDoor:

  “Sprawdzić sekcja 16.

  „Poloniex nie jest właścicielem ani nie kontroluje żadnego z bazowego oprogramowania, za pośrednictwem którego tworzone są sieci blockchain i tworzone są Tokeny i realizowane są tam transakcje. Zasadniczo oprogramowanie bazowe dla sieci blockchain jest zwykle oprogramowaniem typu open source, tak że każdy może je używać, kopiować, modyfikować i rozpowszechniać. Korzystając z Usług, potwierdzasz i zgadzasz się (i), że Poloniex nie ponosi odpowiedzialności za działanie podstawowego oprogramowania i sieci obsługujących Tokeny oraz że Poloniex nie gwarantuje funkcjonalności, bezpieczeństwa ani dostępności takiego oprogramowania i sieci; oraz (ii) że podstawowe protokoły podlegają nagłym zmianom w zasadach działania (a / k / a „Forks”) i że takie Forks mogą mieć istotny wpływ na wartość, funkcję i / lub nawet nazwę przechowywanych Tokenów W twoim koncie. W przypadku Widelca zgadzasz się, że Poloniex może tymczasowo zawiesić Usługi (z wyprzedzeniem lub bez powiadomienia) i że Poloniex może, według własnego uznania, (a) skonfigurować lub zmienić konfigurację swoich systemów lub (b) zdecydować o nie całkowicie wspierać (lub zaprzestać wspierania) sieci Forked, pod warunkiem jednak, że będziesz miał możliwość wycofania Tokenów na co najmniej jednej z wciąż istniejących bazowych sieci. Użytkownik przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że firma Poloniex nie ponosi absolutnie żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do jakichkolwiek bazowych protokołów oprogramowania, niezależnie od tego, czy Forked, czy nie. ”

  Fakt, że musieli go dodać przed widelcem BCH, sprawia, że ​​możliwość przypisywania sald BCH wygląda dość ponuro ”.

  Podsumowanie komentarza BeHindTheGreenDoor

  Jak wspomniano powyżej, początkowo doprowadziło to do obaw użytkowników, że po forku nie otrzymają Bitcoin Cash, co jest honorowane przez większość giełd. Te obawy zostały później rozwiane Poloniex dokonał oficjalnej aktualizacji Bitcoin Cash, ogłaszając, że będą kredytować użytkowników Bitcoin Cash.

  Chociaż Bitcoin Cash zostanie zaksięgowany, wydaje się, że ten dodatek do „Warunków użytkowania” Poloniex pozwoli im nie obsługiwać przyszłych widełek kryptowalut, jeśli tak zdecydują.

  Często zadawane pytania dotyczące Poloniex

  Jeśli po przeczytaniu powyższego ostrzeżenia nadal chcesz wiedzieć jak używać Poloniex, oto kilka odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące wymiany.

  Jak wpłacić USD lub inne waluty fiducjarne na Poloniex?

  Poloniex nie obsługuje wpłat, wypłat ani handlu żadnymi walutami fiducjarnymi (USD, EUR, GBP itp.). Oni są wymiana wyłącznie kryptowalut. Jeśli chcesz kupić kryptowalutę za walutę fiducjarną, sprawdź naszą listę najlepszych opcji.

  Jak kupować na Poloniex?

  Aby kupić kryptowalutę na Poloniex, musisz mieć już inną kryptowalutę, którą obsługują.

  Wpłać swoją kryptowalutę, klikając Saldo > Depozyty & Wypłaty. Znajdź portfel, do którego chcesz dokonać wpłaty, a następnie wyślij swoją kryptowalutę na ten adres.

  depozyt na poloniex

  Gdy twój depozyt trafi na twoje konto, przejdź do strony wymiany. Tutaj możesz handlować różnymi kryptowalutami na Bitcoin, Ethereum, Monero lub USDT.

  Znajdź parę, którą chcesz handlować, po prawej stronie strony wymiany. Następnie możesz ustawić cenę zakupu, kwotę, którą chcesz kupić, a następnie złożyć zamówienie kupna. Twoje zamówienie zostanie zrealizowane tylko wtedy, gdy inni użytkownicy Poloniex będą skłonni sprzedać swoją kryptowalutę po cenie, którą złożyłeś zamówienie

  jak kupić na poloniex

  Jakie są opłaty Poloniex?

  Opłaty transakcyjne są zwykle poniżej 0,25%. Możesz zobaczyć więcej informacji na ich stronie tutaj.

  Nie ma żadnych opłat depozytowych, chociaż opłaty za wypłatę będą się różnić w zależności od kryptowaluty, którą wypłacasz. Te opłaty za wypłatę są pobierane przez sieć kryptowaluty, a nie Poloniex.

  Podsumowanie recenzji Poloniex

  Kiedy korzystałem z Poloniex, osobiście nigdy nie miałem problemów z wymianą. Mimo to powszechne problemy poruszane na forach i od znajomych wystarczyły, żebym wycofał swoje fundusze i korzystał z różnych witryn.

  Jeśli szukasz witryny bardzo podobnej do Poloniex, polecam zamiast tego użyć Bittrex. Jeśli szukasz prostego sposobu na zakup swojej pierwszej kryptowaluty, polecam Coinbase lub inną opcję z tej listy.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me