Recenzja MyEtherWallet

MyEtherWallet to przede wszystkim generator portfeli Ethereum i tokenów.

Witryna oferuje portfel Ethereum typu open source, który umożliwia użytkownikom interakcję z łańcuchem bloków Ethereum bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

Możesz włączyć portfel bezpośrednio przez dyski twarde komputera lub portfele sprzętowe dla dodatkowego bezpieczeństwa.

myetherwallet

W tej recenzji MyEthereumWallet dowiesz się, co oferuje portfel i czy jest odpowiedni dla tego, czego szukasz.

Opinia publiczna

Jeśli chodzi o MyEtherWallet, istnieją ogólnie dwa bardzo kontrastujące punkty widzenia.

Z jednej strony zagorzali użytkownicy kryptowalut zazwyczaj oferują MyEtherWallet swoje wysokie pochwały. Niektórzy zagorzali fani Ethereum twierdzą, że nie mogliby żyć bez aplikacji, ponieważ jest to niezbędne do przyjęcia Ethereum. Ponieważ jest to darmowy i otwarty portfel, który obsługuje sprzęt Trezor i Nano, większość baz jest objęta gwarancją. Dogłębna funkcjonalność w połączeniu z bezpieczeństwem to duży haczyk.

Wydaje się, że kupujący po raz pierwszy Ethereum mają problemy z portfelem. Nie jest tak zgrabna i przyjazna, jak niektóre oferty dużych firm, takich jak Coinbase. Nadal pojawiają się skargi, że interfejs jest mylący z niewielkim intuicyjnym przepływem, którego wymagają nowicjusze.

myetherwallet

Interfejs użytkownika

Możesz po prostu załadować swój MyEtherWallet z wybranej przeglądarki internetowej, a rozpoczęcie pracy z interfejsem nie zajmuje dużo czasu.

Twoje klucze prywatne nie są przechowywane w MyEtherWallet, więc jest to zasadniczo aplikacja internetowa umożliwiająca monitorowanie i interakcję z Ethereum.

Jest dość prymitywny w projektowaniu i koncentruje się na podstawowych komponentach, które umożliwiają użytkownikom wysyłanie i odbieranie Ethereum.

Jest tam ładne, duże pole transakcji wysyłania, w którym można wprowadzić kwotę w eterze. Równoważna wartość jest pokazana w lewym dolnym rogu, dzięki czemu można natychmiast zobaczyć aktualne kursy wymiany.

wyślij myetherwallet

Adres konta jest gotowy i łatwy do znalezienia w lewym górnym rogu ekranu. Po prostu skopiuj i wklej to, aby otrzymać ether z innego portfela.

Interfejs zawiera bardziej złożone obszary, w których musisz wiedzieć, co robisz. Dostępne są inteligentne interakcje kontraktowe i opcje wymiany eter na bitcoiny, czego możesz nie zobaczyć w innych ogólnych portfelach kryptowalut.

Szkoda, że ​​eksplorator blockchain nie jest dołączony, musisz kliknąć link etherscan po lewej stronie portfela, aby sprawdzić transakcje.

Bezpieczeństwo

Prawdziwym pięknem MyEtherWallet jest możliwość dostosowania zabezpieczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Jest to portfel po stronie klienta, co oznacza, że ​​tylko Ty masz dostęp do swoich kluczy prywatnych. Nikt w MyEtherWallet nigdy nie będzie miał dostępu do kluczy.

Dlatego ważne jest, aby przy każdym logowaniu zachować wyjątkową czujność na próby wyłudzenia informacji. W przeszłości usługa była kilkakrotnie atakowana. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest zakładka https://www.myetherwallet.com/ i wchodź tylko przez ten link. Nigdy nie loguj się przez Google ani przez e-mail.

Podczas procesu konfiguracji musisz wybrać, gdzie chcesz przechowywać swój klucz prywatny. Ma to kluczowe znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa i istnieją trzy główne opcje:

  • Portfel sprzętowy – (najbezpieczniejszy) Przechowuj klucze na sprzęcie, takim jak Trezor lub Nano, dostęp do funduszy jest niemożliwy bez urządzenia.
  • Dysk twardy – (mniej bezpieczny) Zapisane na Twoim komputerze, ale nadal jesteś podatny na ataki złośliwego oprogramowania.
  • Kopiuj klucz prywatny – (Najmniej bezpieczny) Skopiuj swój klucz lub gdzieś go zapisz, za każdym razem będziesz musiał go wprowadzić.

Jeśli nie jesteś ostrożny, hakerzy nadal mają dostęp do Twojego konta. Nie podobał mi się sposób, w jaki witryna wyświetla Twój klucz prywatny na ekranie generowania. Może zostać złapany, jeśli ktoś obserwuje to, co robisz.

Masz również możliwość wydrukowania portfela papierowego z tego klucza. Zaleca się, aby mieć kopię zapasową portfela.

Dostępność

Generowanie i używanie portfela jest bardziej złożone niż inne opcje na rynku, ale wiąże się to z dużo bardziej elastyczną platformą Ethereum.

Nowi użytkownicy mogą mieć trudności z procesem rejestracji, ponieważ wydaje się, że jest on nieco bardziej przeznaczony dla bardziej technicznych odbiorców.

Możliwość korzystania z portfela różni się w zależności od tego, gdzie przechowujesz klucze prywatne. Jeśli zachowasz je na swoim dysku twardym, będą one dostępne tylko z tego komputera. Użytkownicy Trezora i Ledgera mają swobodę podłączenia i uruchomienia aplikacji portfela z dowolnej przeglądarki.

W portfelu nie ma wielu dzwonków i gwizdków. Jest to bardziej platforma typu „przejdź do rzeczy i wykonaj swoją pracę”. Jest to całkiem proste w obsłudze, jeśli rozumiesz różne części składające się na porządny portfel kryptowalut.

myetherwallet

Portfel nie ma funkcji, takich jak wyskakujące okienka z kodami QR lub szybki skaner, który towarzyszyłby obszarowi wysyłania i odbierania. W rzeczywistości nie ma nawet karty odbioru, która dezorientuje niektórych, tylko Twój adres publiczny.

W portfelu znajduje się duży wybór tokenów, które są tak ważne w przypadku portfeli Ethereum. Wiele transakcji ether jest używanych do inwestowania w ICO i różne tokeny. Wielu użytkowników polega na dostępie do różnych tokenów w sieci Ethereum.

Wniosek

MyEtherWallet to elastyczny portfel, który zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do interakcji z siecią Ethereum.

Użytkownik ustawia własne metody bezpieczeństwa, z których żadna nie pozostawia kluczy prywatnych w trybie online. Możliwość integracji z portfelami sprzętowymi, które mogą przechowywać inne waluty, jest idealna dla każdego, kto ma duże portfele. Ponadto inwestorzy ICO mogą władać eterem zgodnie ze swoimi określonymi wymaganiami.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma super przejrzystego, przyjaznego dla użytkownika projektu, ale ma wbudowane funkcje dla poważnych użytkowników Ethernetu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me