Przegląd GDAX

Global Digital Asset Exchange, najczęściej określana jako GDAX, to jedno z najpopularniejszych na świecie miejsc wymiany kryptowalut.

GDAX jest prowadzony przez tę samą firmę, która jest właścicielem Coinbase, prawdopodobnie bardziej popularnej platformy wymiany kryptowalut z tych dwóch.

Chociaż oba zapewniają tę samą funkcjonalność, wielu zaawansowanych inwestorów nieuchronnie czyni GDAX swoją podstawową formą handlu kryptowalutami.

Kto powinien korzystać z GDAX?

Platforma GDAX jest lepiej przystosowana dla osób ze średnim zrozumieniem handlu kryptowalutami, inwestorów instytucjonalnych i inwestorów profesjonalnych. GDAX może wydawać się nieco zniechęcający dla początkujących, ale jest dość łatwy do zrozumienia, gdy już to zrozumiesz.

Środki klienta w USD w GDAX są ubezpieczone przez FDIC, co oznacza, że ​​Twoje saldo do 250 000 USD jest chronione.

Giełda ma wiele cyfrowych par walutowych, takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, a także waluty fiducjarne, takie jak USD i EUR.

Platforma GDAX Exchange

Początki GDAX

GDAX i Coinbase są własnością tej samej firmy macierzystej, a każda giełda ma inne cele.

Coinbase, jakie znamy dzisiaj, jest bardzo łatwe w użyciu i to w dużej mierze dlatego tak wielu kupujących bitcoiny po raz pierwszy zaczyna z Coinbase.

Adam White, wiceprezes Coinbase, zauważył: „Uważamy, że giełdy, które zapewniają zaawansowane funkcje handlowe i spełniają wymogi regulacyjne, mają największe szanse powodzenia w dłuższej perspektywie”.

Jest szansa, że ​​jeśli kupujesz kryptowalutę po raz pierwszy, chcesz, aby proces był tak prosty, jak to tylko możliwe. Firma Coinbase dostrzegła lukę między przyjęciem masowych użytkowników a solidną funkcjonalnością i zdecydowała się podzielić na dwa różne modele biznesowe. Coinbase ma na celu włączenie jak największej liczby nowych inwestorów, a GDAX ma na celu zapewnienie lepiej wykształconym inwestorom potrzebnych im funkcji.

Mówiąc słowami White’a, „Coinbase jest przeznaczony dla klientów detalicznych, podczas gdy GDAX koncentruje się na obsłudze wyrafinowanych i profesjonalnych handlowców”.

Warto zauważyć, jak zespół Coinbase poradził sobie z błyskawiczną awarią w czerwcu. Ceny Ethereum na GDAX wzrosły z 317 USD do zaledwie 10 centów z powodu rynkowego zlecenia sprzedaży wartego wiele milionów dolarów. To gigantyczne zlecenie sprzedaży wywołało lawinę około 800 automatycznych zleceń stop-loss i likwidacji z depozytem zabezpieczającym.

Spadek spowodował spore zamieszanie wśród handlowców, którzy obudzili się z powodu fragmentów lub całego Ethereum z powodu awarii GDAX, ale zespół Coinbase poradził sobie z tym dość dobrze. Handel ETH-USD został tymczasowo zatrzymany, ale następnie przywrócony po tym, jak zespół Coinbase zapewnił, że nie było żadnych problemów z systemami GDAX.

GDAX uhonorował każdą transakcję przy użyciu funduszy firmy i wziął odpowiedzialność za flash crash. Podczas gdy straty finansowe zostały złagodzone, użytkownicy nadal zauważyli, że brak dostępu do platformy podczas awarii pogarszał się.

Przegląd GDAX: Poznawanie platformy

Aby korzystać z GDAX, wystarczy mieć konto Coinbase.

Możesz przelać środki ze swojego konta Coinbase na GDAX natychmiast, bez żadnych opłat.

Depozyt GDAX z Coinbase

Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej podoba mi się w GDAX to, że ma wyjątkowo niskie opłaty, bez opłat pobieranych od transakcji producenta. Opłaty za przyjęcie zaczynają się od zaledwie 0,25%, a rabaty zależne od wolumenu mogą obniżyć te opłaty do 0,1%.

Jest to wyraźna różnica w porównaniu z jego bratem Coinbase, który pobiera 1,49% za transakcję.

Należy pamiętać, że oboje korzystają z tego samego zaplecza i są ubezpieczeni i wspierani przez niektórych z największych graczy w świecie finansów, takich jak New York Stock Exchange, Union Square Ventures i Andreessen Horowitz.

GDAX ma bardzo intuicyjny interfejs, pod warunkiem, że masz średniozaawansowane zrozumienie działania tych giełd. Zapewnia również użytkownikom narzędzia do tworzenia wykresów i historię handlu. Kilka innych funkcji GDAX obejmuje:

  1. Dane rynkowe w czasie rzeczywistym. Zobacz najbardziej aktualne ceny kryptowalut.
  2. Elastyczny interfejs API pozwala na bezpieczne i zautomatyzowane boty handlowe. Jest to ważny powód, dla którego wielu inwestorów instytucjonalnych i profesjonalnych preferuje GDAX. Regularne kontrole bezpieczeństwa IT i audyty finansowe. Warto zauważyć, że zespół Coinbase przywiązuje ogromną wagę do ochrony swoich platform.
  3. Regularne kontrole bezpieczeństwa IT i audyty finansowe. Warto zauważyć, że zespół Coinbase przywiązuje ogromną wagę do ochrony swoich platform.
  4. Bezpieczne przechowywanie. GDAX przechowuje 98% funduszy swoich użytkowników poza Internetem w chłodni.
  5. Ubezpieczony FDIC Salda w USD do 250 000 USD.
  6. Szeroka gama par fiat i kryptowalut. Handluj między BTC / USD, ETH / USD, ETH / BTC, LTC / BTC, LTC / EUR, LTC / USD, BTC / GBP, BTC / EUR i innymi.

Co więcej, GDAX umożliwia handel przy użyciu różnych strategii.

  1. Kup na rynku: Jest to dość standardowe na każdej giełdzie i można to zrobić na Coinbase, ale jeśli zrobisz to na GDAX, zapłacisz niższą opłatę.
  2. Limit zakupów: Pozwala to ustawić limit ceny, za który chcesz coś kupić. Na przykład, jeśli myślisz, że cena Bitcoin spadnie z dnia na dzień, możesz ustawić limit kupna na niższą cenę. Jeśli cena spadnie, GDAX zrealizuje Twoje zamówienie po niższej cenie.
  3. Zatrzymuje się: Pozwala to ustawić stop loss, co oznacza, że ​​GDAX automatycznie sprzedaje określoną ilość twojej kryptowaluty, jeśli cena spadnie do określonego progu.
  4. Handel marżą. Oznacza to, że możesz handlować z depozytem zabezpieczającym z dźwignią od 2x do 3x w zależności od pary kryptowalut. Jest to bardzo ryzykowny sposób handlu, ale korzyści mogą być ogromne. Lekko stąpać.

Jedynym minusem jest to, że nie możesz kupić tylu altcoinów, co na innych giełdach i są one ograniczone do tych, które są dostępne na GDAX. Prawdopodobnie więcej altcoinów zostanie w końcu dodanych do giełdy, ale na razie musisz po prostu trzymać się tego, co jest aktualnie dostępne.

Końcowe przemyślenia

Ogólny, GDAX to świetna giełda, ponieważ zapewnia te same funkcje bezpieczeństwa i zaplecza handlowego, co Coinbase, ale za ułamek opłat.

Jeśli jesteś początkującym, przejście z czegoś tak prostego jak Coinbase do GDAX może wydawać się przerażającym dużym krokiem. Wygląda na skomplikowane, ale po obejrzeniu kilku samouczków wideo i zapoznaniu się z dostępnymi opcjami zrozumiesz, jak to zrobić. W końcu będziesz mógł zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na opłatach, a także cieszyć się znacznie większą funkcjonalnością.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me