Jeśli szukasz portfela sprzętowego, możesz odnieść wrażenie, że Ledger i Trezor to jedyne opcje. Chociaż mogło tak być jakiś czas temu, do Twojej dyspozycji jest teraz kilka portfeli sprzętowych.

Jedną z tych alternatyw jest CoolBitX i jego flagowy produkt CoolWallet S. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się tandetną nazwą, ma w rzeczywistości znaczące znaczenie. Jak fajny portfel, CoolWallet S znajduje się na przecięciu gorących (online) i zimnych (offline) portfeli. Łączy fizyczną kartę z mikroprocesorem Secure Element z certyfikatem EAL5 + i aplikacją mobilną, aby zapewnić „jedyny na świecie mobilny portfel sprzętowy”.

W tej recenzji CoolWallet S omawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o portfelu, w tym:

Recenzja CoolWallet S.

Od razu zauważysz, że CoolWallet S różni się od innych portfeli sprzętowych. Zamiast wariantu pamięci USB, którego inne firmy używają jako portfela fizycznego, CoolWallet S wykorzystuje kartę elektroniczną o tym samym rozmiarze i trwałości co karta kredytowa.

Oprócz karty portfela, eleganckie pudełko zawiera również kartę odzyskiwania, plastikową ładowarkę i kabel do ładowania.

Zawartość pudełka CoolWallet S.

Zawartość pudełka CoolWallet S.

Karta CoolWallet S.

Karta CoolWallet S jest wystarczająco wytrzymała, aby z łatwością nosić ją w portfelu. Jest wodoodporny (do jednej godziny), lekko zginany i wytrzymuje temperatury od 14 do 122 stopni Fahrenheita.

Mobile-First

Zespół CoolBitX zastosował rozwiązanie CoolWallet S z myślą o urządzeniach mobilnych. Przed użyciem portfela należy najpierw pobrać dodatkową aplikację na telefon. Aplikacja CoolWallet S jest dostępna w obu Android i iOS.

Kartę łączysz z aplikacją portfela przez Bluetooth. Aby to zrobić, musisz także przyznać aplikacji uprawnienia do lokalizacji.

Aplikacja CoolWallet S łączy się z fizyczną kartą przez Bluetooth.

Aplikacja CoolWallet S łączy się z fizyczną kartą przez Bluetooth.

Połączenie dwóch elementów portfela jest stosunkowo proste. Aplikacja zawiera łatwe do zrozumienia instrukcje i Strona internetowa oferuje dodatkową pomoc, jeśli utkniesz.

Tworzenie portfela

Po sparowaniu portfela fizycznego możesz rozpocząć konfigurowanie portfela na swoje monety. Dogodnie możesz wysyłać, odbierać i przechowywać wiele walut w jednym portfelu. Podobnie jak w przypadku większości portfeli, możesz odzyskać seed lub utworzyć nowy portfel od podstaw.

Tworząc portfel od podstaw, masz sporo opcji. Możesz dostosować długość frazy początkowej, a także wybrać, czy chcesz ją wygenerować za pomocą aplikacji, czy karty. Każdy wybór zapewnia inny poziom bezpieczeństwa. Im dłuższe nasiona, tym bezpieczniejsze. Generowanie kart zapewnia wyższy poziom ochrony niż generowanie aplikacji.

CoolWallet S ma różne poziomy ochrony nasion.

CoolWallet S ma różne poziomy ochrony nasion.

Weryfikacja nasion to nie spacer po parku. Zamiast wymagać wprowadzenia kilku losowych nasion w celu sprawdzenia dokładności, aplikacja CoolWallet S zmusza Cię do wprowadzenia sumy wszystkich nasion. Przy każdym nasieniu na pięć cyfr jest to nieco bolesne.

Używanie nasion liczb zamiast słów zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Może się jednak okazać, że to przesada.

Aplikacja CoolWallet S.

CoolWallet S ma prostą konstrukcję i zawiera wszystko, czego można oczekiwać od typowego portfela (plus więcej). Masz pulpit nawigacyjny portfela, aby wyświetlić salda i ogólną wartość konta. Możesz wysyłać i odbierać kilka różnych kryptowalut za pośrednictwem publicznych adresów i kodów QR. Zawiera również zakładkę z historią wszystkich transakcji.

Interfejs aplikacji CoolWallet S.

Interfejs aplikacji CoolWallet S.

Oprócz prostej funkcjonalności portfela, aplikacja zawiera integrację z Changelly. Dzięki tej integracji możesz wymienić jedną obsługiwaną kryptowalutę na inną bezpośrednio w aplikacji. Twój portfel to także sposób na zakup kryptowalut, chociaż w rzeczywistości jest to tylko link do Coinmama.

Aplikacja miała kilka drobnych błędów i czasami była powolna, ale żadna z tych rzeczy nie była szkodliwa dla ogólnego wrażenia.

Dostępna kryptowaluta

CoolWallet S nie obsługuje tylu monet, co inne, bardziej popularne portfele sprzętowe. Jednak zawiera kilka mniej znanych walut, takich jak JAYZ i BDG, których nie mają najwięksi. Lista kryptowalut obejmuje:

  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Binance Coin (BNB)
  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Litecoin (LTC)
  • Tether (USDT)
  • Ripple (XRP)
  • Zencash (ZEN)
  • Tokeny ERC20

O CoolBitX

CoolBitX, firma stojąca za CoolWallet S rozpoczęła się w 2014 roku. W 2015 roku zespół CoolBitX przeprowadził kampanię Indiegogo dla oryginalnego CoolWallet, zbierając w ten sposób ponad 20 000 USD. Dwa lata później otrzymali pół miliona dolarów rundy seed od głównie azjatyckich inwestorów, w tym Kyber Capital i Midana Capital.

W 2018 roku SBI Holdings kupił 40 procent firmy w celu zintegrowania portfela z wieloma innymi projektami kryptowalutowymi, które posiada również holding.

Od pierwszego wprowadzenia produktu na rynek w 2015 roku CoolBitX tak sprzedano ponad 100 000 portfeli i zyskał uznanie od największych kryptowalut, takich jak Charlie Lee z Litecoina.

Zestaw inwestorów, godne uwagi opinie i znaczna sprzedaż to znaki, że można zaufać tej firmie.

Wsparcie

Konfiguracja i korzystanie z CoolWallet S może nie być intuicyjne dla początkujących użytkowników kryptowalut. Istnieje jednak wiele wsparcia, które może Ci pomóc po drodze.

Witryna zapewnia plik szczegółowa instrukcja, przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy, od parowania portfela po usunięcie konta. Dodatkowo istnieje lista często zadawanych pytań które obejmują wszelkie podstawowe pytania, które możesz mieć.

Jeśli nadal masz problemy, możesz udać się do Centrum pomocy lub prześlij prośba o kontakt. Zespół aktywnie odpowiada również na pytania dotyczące Świergot i Telegram.

Nastroje społeczności

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele CoolWallet S wydają się być zadowoleni ze swoich zakupów. Aplikacja portfela ma plik 4,6 z 5,0 oceny w sklepach Google Play i Apple App. To powiedziawszy, wyniki te odzwierciedlają opinie mniej niż 100 użytkowników.

Reddit i inni członkowie społeczności forum ogólnie również wysoko oceniają portfel. Jednak w wielu dyskusjach pojawiły się dwa problemy związane z bezpieczeństwem. Po pierwsze, połączenie Bluetooth między kartą a aplikacją otwiera portfel na kilka wektorów ataku, których nie masz w zwykłym połączeniu USB portfela sprzętowego. Po drugie, aplikacja wymaga jedynie dodatkowej weryfikacji biometrycznej podczas przesyłania środków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś z Twoim telefonem mógł przeglądać Twoje salda lub inne informacje.

Nie powinieneś się jednak martwić. Portfel wykorzystuje szyfrowanie AES256 do zabezpieczenia sygnału BLE. Tak więc, nawet jeśli ktoś byłby w stanie węszyć sygnał, miałby dostęp tylko do publicznych szczegółów transakcji, które i tak można znaleźć w łańcuchu bloków. Portfel przeszedł również trzy niezależne audyty bezpieczeństwa i nie doświadczył ani jednej luki w ciągu ostatnich trzech lat.

Końcowe przemyślenia

CoolWallet S to innowacyjna koncepcja, która łączy bezpieczeństwo portfela sprzętowego z mobilnością i oprogramowaniem.

Z Cena 99 USD, jest tańszy niż jego odpowiednik Ledger Nano X. Ale jeśli nazwa marki jest dla Ciebie ważna, możesz zamiast tego spojrzeć na Księgę.

Z drugiej strony CoolWallet S ma niewiele lub żadnych problemów z bezpieczeństwem w porównaniu z innymi portfelami sprzętowymi. Dodatkowo ma wyjątkowe zalety przenośność i umożliwiając wydawanie kryptowalut bezpośrednio z portfela w prawdziwym świecie.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, zalecamy posiadanie tradycyjnego portfela sprzętowego USB (Ledger lub Trezor) do przechowywania większości środków w bezpiecznym miejscu, a jednocześnie korzystanie z czegoś takiego jak CoolWallet S do codziennego bilansu wydatków. Chociaż ta metoda obejmuje dwa zakupy za pomocą portfela, koszt jest niewielki w porównaniu z poczuciem spokoju.

Podsumowując, CoolWallet S to sprytny mały przenośny gadżet o ogromnej wartości, jaką zapewnia bezpieczeństwo kryptowaluty w podróży.

Uwaga redaktora: autor otrzymał komplementarny CoolWallet S w celu przetestowania go w recenzji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me