Recenzja BitMEX (Bitcoin Mercantile Exchange)

BitMEX (Bitcoin Mercantile Exchange) ostatnio zyskał popularność jako giełda dla zaawansowanych handlowców kryptowalut. Oferując do 100-krotnych kontraktów dźwigni i krótkich pozycji, możesz zwiększyć swoje potencjalne zyski (lub straty) na platformie, podejmując dodatkowe ryzyko dla każdej transakcji.

W przeciwieństwie do innych giełd, BitMEX oferuje tylko kontrakty lewarowane, które kupujesz i sprzedajesz w Bitcoin. Oznacza to, że nawet jeśli handlujesz altcoinami, Twój zysk i strata będą w bitcoinach. Ta platforma jest przeznaczona dla traderów, a nie inwestorów, którzy chcą faktycznie posiadać monety.

Uwaga: BitMEX jest obecnie niedostępny dla mieszkańców USA.

W recenzji BitMEX omówimy:

Kluczowe informacje BitMEX

Jak to działa

Na pierwszy rzut oka interfejs BitMEX może być przytłaczający. Platforma na bieżąco aktualizuje księgi zleceń oraz wykonane transakcje. Od razu zauważysz, że platforma zawiera wszystkie standardowe dane analityczne: wykresy świecowe i głębokości, wskaźniki techniczne i wolumen obrotu.

Interfejs Bitmex

BitMEX oferuje dwa rodzaje umów: Kontrakty futures i Umowy wieczyste. Kontrakt futures to umowa kupna lub sprzedaży instrumentu bazowego po ustalonej cenie w określonym czasie w przyszłości. Pozwala na handel monetami bez konieczności ich posiadania.

Umowa wieczysta jest podobna, ale nie ma daty wygaśnięcia. Handel tymi jest podobny do normalnego handlu spotowego.

opcje handlu bitmexem

Na BitMEX możesz składać proste zlecenia rynkowe i limitowane, a także ustawiać limity stop za pomocą kontraktów wieczystych. Jeśli te warunki Cię zmylą, zalecamy skorzystanie z giełdy bardziej ukierunkowanej na początkujących, takiej jak Coinbase.

Jednak to, co sprawia, że ​​BitMEX jest wyjątkowy, to zaawansowane opcje handlowe, które zapewnia. Przede wszystkim obsługuje handel dźwignią już od 2x aż do 100x Twojej pozycji. Wysokość dźwigni waha się w zależności od kontraktu, ale Daily Bitcoin / JPY Futures i Perpetual Bitcoin / USD mają najwyższe dostępne opcje dźwigni.

Opłaty handlowe

Opłaty transakcyjne BitMEX wahają się od -0,05% (rabat) do 0,075% w zależności od tego, czy jesteś wytwórcą, czy biorącym i którymi kontraktami handlujesz. W społeczności było co do tego zamieszanie opłaty; wydaje się jednak, że handel dźwignią finansową znacznie zwiększa te opłaty.

Opłaty rozliczeniowe BitMEX są bezpłatne dla wszystkich transakcji futures z wyjątkiem Bitcoin. Ponadto nie będziesz musiał wnosić żadnych opłat za wpłaty lub wypłaty środków. Jednak podczas wypłaty Bitcoin BitMEX automatycznie ustala minimalną opłatę sieciową, która może być wyższa niż ta, do której jesteś przyzwyczajony.

Dostępne kryptowaluty

Jak wspomniano wcześniej, BitMEX to platforma do handlu kontraktami futures, a nie giełda kryptowalut. Dlatego zawsze będziesz handlować tylko w Bitcoin. Możesz jednak handlować kontraktami na:

  • Bitcoin
  • Bitcoin Cash
  • Cardano
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Marszczyć

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem różnych monet, którymi handlujesz, możesz być zainteresowany Binance.

Limity transferowe

Nie ma ograniczeń co do ilości bitcoinów, na które możesz wpłacać i wypłacać z konta.

Minimalny depozyt do transakcji różni się w zależności od kontraktu w zależności od początkowego depozytu zabezpieczającego, ale zwykle jest dość niski.

Zaufanie firmy

Drużyna uruchomienie BitMEX jest niezwykle przejrzyste, prezentując ich nazwiska, biografie LinkedIn i zdjęcia bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej. Zespół założył giełdę w 2014 roku i obecnie obsługuje ją poza Hongkongiem.

Członkowie społeczności mają przeważnie pozytywne rzeczy do powiedzenia na temat platformy, chociaż niektórzy twierdzą, że opłaty są znacznie wyższe niż w przypadku innych opcji handlu dźwignią. Ostatnio BitMEX zyskał rozgłos wśród aktywnych traderów na Twitterze z powodu firmy Program partnerski. Mimo że popularni handlowcy prawdopodobnie promują platformę, aby uzyskać dodatkowy dochód, jest mało prawdopodobne, że zrujnują swoją reputację, promując coś niewiarygodnego.

Bezpieczeństwo funduszu

Zespół BitMEX zajmuje fundusz bezpieczeństwa poważnie. Przechowują wszystkie środki w portfelach z wieloma podpisami, do których można uzyskać dostęp tylko wtedy, gdy zezwala na to większość partnerów. Portfele są offline (chłodnia) poza zasięgiem potencjalnych hakerów.

Ponadto wszystkie wypłaty są ręcznie sprawdzane przez co najmniej dwóch pracowników BitMEX, zanim zostaną wysłane. Z tego powodu musisz złożyć wniosek o wypłatę do godziny 13:00 czasu UTC, aby otrzymać środki tego samego dnia.

Obsługa klienta

BitMEX rozwiązuje problemy z pomocą techniczną za pośrednictwem systemu sprzedaży biletów e-mail. Nastroje społeczności wokół obsługi klienta wydają się całkiem dobre. Zespół aktywnie komunikuje się również na Reddicie i innych forach, rozwiązując pojawiające się problemy.

Co więcej, BitMEX stronie internetowej zawiera wiele informacji nie tylko o platformie transakcyjnej, ale także o niejasnej terminologii. Zawiera listę często zadawanych pytań, informacje o transakcjach depozytowych i przewodniki po kontraktach.

Wniosek

BitMEX to solidny wybór dla doświadczonych handlowców kryptowalut. Chociaż opłaty są wyższe, opcje dźwigni platformy są niezrównane. Społeczność ma przede wszystkim pozytywne rzeczy do powiedzenia na temat BitMEX, a zespół bezpiecznie przechowuje Twoje fundusze w chłodni.

Jeśli jednak jesteś inwestorem, który chce posiadać monety lub jesteś początkującym, zalecamy skorzystanie z innej platformy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me