Vydavateľ debetných kariet kryptomeny Wirex sa stal treťou platformou založenou na blockchaine, ktorá získala licenciu elektronických peňazí od britského úradu Financial Conduct Authority (FCA). Táto licencia dáva spoločnosti širokú škálu nových schopností. Medzi tieto nové funkcie patrí prístup k tradičným bankovým službám.

FCA je zodpovedná za určovanie finančných predpisov vo Veľkej Británii. V minulosti sa autorita potýkala s konceptom kryptomien. Pri viacerých príležitostiach sa vyjadrila FCA obavy o podvodoch v krypto priestore. Licencia na elektronické peniaze predstavuje vyváženejší prístup ku kryptosfére.

Táto správa zaraďuje Wirex do exkluzívnej triedy, ktorá zahŕňa skupinu, ktorá stojí za Coinbase, najväčšou burzou v Severnej Amerike. Vývojári Coinbase potrebovali získať súhlas FCA, pretože ich burza sa zaoberá výmenami fiat-to-crypto. Platforma Wirexu obsahuje mnoho rovnakých funkcií ako burza Coinbase. Medzi tieto funkcie patrí možnosť priamej výmeny bitcoinov, altcoinov a fiat meny.

Vedúci pracovníci spoločnosti uviedli, že licencovanie nijako neovplyvní fungovanie platformy. Hlavný rozdiel príde v podobe nižších obchodných sadzieb pre zákazníkov, ktorí vymenia fiat za kryptomenu.

Wirex

Wirex úradníci zaregistrovaný na licenciu v roku 2017. Podľa riadiacich pracovníkov spoločnosti proces schvaľovania trval deväť mesiacov. Licencia na elektronické peniaze umožňuje spoločnosti Wirex priamo integrovať ich služby do tradičných bankových operácií. Spoločnosť teraz môže zákazníkom ponúknuť možnosť previesť fiat na kryptomenu priamo v rámci platformy.

Virtuálna karta Wirex

Virtuálna karta Wirex je predplatená karta na kryptomenu, ktorá počas používania automaticky prevádza prostriedky na fiat menu. Napríklad držiteľ virtuálnej karty Wirex načíta svoju kartu jednou z 50 podporovaných kryptomien. Kartu je možné načítať zadarmo a finančné prostriedky môžete prevádzať priamo zo svojho bankového účtu na nákup kryptomeny.

Tieto naložené prostriedky zostávajú kryptomeny až do okamihu, keď potiahnete predplatenou debetnou kartou. V tom okamihu platforma automaticky vymení zodpovedajúce množstvo kryptomeny za fiatovú menu a zaplatí predajcovi.

Wirex Visa debotná karta prostredníctvom The Coinage Times

Debetná karta Wirex Visa prostredníctvom služby The Coinage Times

Používatelia kariet Wirex získavajú v bitcoinoch 0,05 percenta zakaždým, keď pri nákupoch používajú svoju kartu Wirex Visa. Tieto kryptotermické príjmy môžete okamžite uplatniť, konvertovať a minúť všetko z tejto platformy. Krypto debetné karty sa za posledný rok stali populárnejšími a Wirex nie je jedinou platformou v priestore, ktorá využíva túto metódu okamžitej konverzie. Táto stratégia vám poskytuje možnosť utrácať svoje kryptomeny rovnako ľahko ako fiat mena a mnoho ľudí v tomto priestore považuje tieto funkcie za kritický krok k väčšej adopcii..

Krypto App

Kryptomena Wirex aplikácia vám umožňuje nakupovať, ukladať, vymieňať a minúť kryptomeny priamo z vášho inteligentného zariadenia so systémom Apple alebo Android. Môžete posielať peniaze ostatným používateľom aplikácií na celom svete zadarmo. Tento komplexný prístup k krypto priestoru poskytuje používateľom Wirexu robustnejší krypto zážitok. Peňaženka Wirex v súčasnosti zobrazuje v obchode Google Play viac ako 500 000 stiahnutí. Aplikácia má štvorhviezdičkové hodnotenie s viac ako 6 000 recenziami.

Aplikácia Wirex Mobile cez domovskú stránku

Mobilná aplikácia Wirex cez domovskú stránku

Platobná sieť W-Pay Wirex

Platobná sieť Wirex je sieťou likvidity viacerých aktív mimo reťazca. Sieť umožňuje takmer okamžité globálne platby pomocou inteligentných zmlúv. Vývojári ako hlavnú inšpiráciu za týmto konceptom uviedli Bitcoin Lightning Network. Platforma W-Pay je prvou masovou spotrebiteľskou službou, ktorá úspešne integruje blockchainy kryptomien s tradičnými bankovými službami, predovšetkým s VISA..

Wirex AML / KYC

Platforma Wirex získala licenciu na elektronické peniaze dodržiavaním prísnych právnych predpisov „know your customer“ (KYC) a boja proti praniu špinavých peňazí (AML). Tieto protokoly vyžadujú, aby každý používateľ preukázal svoju skutočnú identitu. Zákony KYC a AML sú v tradičnom bankovom sektore univerzálne. Teraz sa používatelia kryptomeny stretávajú s rovnakými právnymi požiadavkami pre rastúci počet platforiem založených na blockchaine.

História spoločnosti

Spoločnosť Wirex vstúpila na trh v roku 2014. Pôvodný názov platformy bol E-coin. Spoločnosť zaznamenala okamžitý úspech a do roku 2017 mala spoločnosť viac ako sto špecialistov. Spoločnosť Wirex získala na trhu ďalšiu trakciu po úspešnom získaní viac ako 200 000 dolárov na platforme BnkToTheFuture.

V roku 2017 dosiahol Wirex ďalšie víťazstvo v zbieraní peňazí zabezpečenie 3 milióny dolárov na financovanie zo série A od jednej z najväčších japonských finančných inštitúcií, spoločnosti SBI Group. Skupine SBI nie je cudzia ani blockchainová technológia a firma už má partnerstvá s technológiami Ripple, BitPesa a PrimeChain.

Wirex Company Party prostredníctvom webových stránok

Wirex Company Party prostredníctvom webových stránok

Spoločnosť Wirex má kancelárie v Londýne, Tokiu, Delaware, Singapure, Kyjeve a Toronte. Poskytovateľ peňaženky s virtuálnou menou poskytol v roku 2017 globálne služby viac ako 900 000 používateľom. V rovnakom roku platforma dokončila transakcie v objeme viac ako 1 miliarda dolárov. Platforma je veľmi populárna a ponúka služby v 130 krajinách.

Krypto programy FCA

Pre lepšie pochopenie stále rastúceho sektoru FinTech sa FCA rozhodla otvoriť krypto regulačný orgán pieskovisko. Spoločnosti požiadali o prístup, aby boli súčasťou programu, a ak bude schválený, FCA pomáha spoločnostiam splniť ich prísne požiadavky. Podľa webových stránok spoločnosti FCA udelené štyridsať zo šesťdesiatich spoločností, ktoré zaregistrovali prístup do skupiny. Z prijatých štyridsiatich je jedenásť platformami založenými na blockchaine a distribuovanými účtovnými knihami.

Vo verejnom vyhlásení FCA oznámila, že bude testovať propozície týkajúce sa kryptomien. Test pomôže úradníkom určiť prínosy a riziká pre spotrebiteľov týchto platforiem v kontrolovanom prostredí. Projekt už prilákal niekoľko ťažkých hitterov. Najvýznamnejšie je, že platforma 20 | 30 má partnerstvá s Londýnskou burzou cenných papierov a spoločnosťou poskytujúcou finančné služby Nivaura.

Nový vek pre krypto

V procese kryptomeny nastáva posun, keď na trh vstupuje čoraz viac platforiem schválených regulačnými orgánmi. Tieto platformy obchodujú s anonymitou predchádzajúcich aplikácií na kryptomenu a získavajú tak robustnejšie a interoperabilnejšie kryptomeny. Aj keď obchodovanie s vašim súkromím pre väčšiu dostupnosť nie je ideálne pre všetky strany, je to perfektné riešenie pre jednotlivcov, ktorí chcú zostať v sfére tradičných finančných služieb..

Wirexu sa podarilo dokonale umiestniť svoju firmu na digitalizáciu ekonomiky. Jednoduché použitie, ktoré ich platforma poskytuje, umožňuje novým používateľom kryptomien prístup na trh s dôverou. Môžete očakávať, že s vývojom tohto roku sa na kryptotrhu objaví viac all-inclusive platforiem založených na blockchaine.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me