Tento týždeň v kryptomene – 15. decembra 2017

Bitcoin dýcha: Po takmer mesačnom šprinte bitcoinu si vlajková loď kryptomeny tento týždeň dala prestávku a pohybovala sa okolo 16 500,00 dolárov rozsah. Stojí za zmienku, že je to po uvoľnení termínových kontraktov, o ktorých si mnohí mysleli, že by signalizovali rýchly „veľký nedostatok“ tokenu.

Ripple Goes HAM, upgrade z Bologne: Ripple (XRP) bol niekoľko mesiacov relatívne nečinný a explodoval z hodnoty okolo 0,24 USD až po ATH 0,87 USD, ucho 300% skočte iba za pár dní.

Ethereum stále rastie: Ethereum zasiahlo nové ATH okolo 750,00 dolárov a dokázal na konci tohto týždňa udržať cenu okolo tejto úrovne.

Vzostup litecoinu: Dieťa z @SatoshiLite (Charlie Lee) vzrástol z približne 130 dolárov na blízku hodnotu 350 dolárov tento týždeň. Odhaduje sa, že tento krásny skok v cene je spôsobený húfom nových investorov, ktorí získavajú prístup do Coinbase a kupujú najlacnejšiu možnosť..

coinmarketcap

SEC vydáva kvázi podporné krypto vyhlásenie ?: Vo svete, kde sa veľa ľudí v komunite kryptomien pozerá na akýkoľvek regulačný orgán unavenými a podozrivými očami, vás táto správa môže zaskočiť. Predseda SEC Jim Clayton vydal a opatrné, ale podporné vyhlásenie týkajúce sa ICO a investícií do kryptomeny. Aj keď väčšinu vyhlásenia venuje varovaniu investorov pred možnými problémami s investovaním do ICO, ktoré presahujú jurisdikciu SEC.

„Tvrdilo sa, že kryptomeny nie sú cennými papiermi a že ponuka a predaj kryptomien sú mimo jurisdikciu SEC. To, či sa toto tvrdenie ukáže ako správne, pokiaľ ide o akékoľvek digitálne aktívum, ktoré je označené ako kryptomena, bude závisieť od charakteristík a použitia konkrétneho aktíva. “

Aj keď tieto varovné slová prijíma komunita ľudí, ktorí sa unavujú odpadkovými ICO vychádzajúcimi z drevených diel, dobre prijímané, vyhlásenie skončilo pozitívne.

„My v SEC sme odhodlaní podporovať tvorbu kapitálu. Technológia, na ktorej sú založené kryptomeny a ICO, sa môže ukázať ako rušivá, transformačná a zvyšujúca účinnosť. Som si istý, že vývoj v oblasti fintech pomôže uľahčiť tvorbu kapitálu a poskytne sľubné investičné príležitosti pre inštitucionálnych investorov aj pre investorov na hlavnej ulici.

Ja povzbudiť investorov z hlavnej ulice, aby boli týmto príležitostiam otvorení, ale aby kládli dobré otázky, vyžadovali jasné odpovede a pri tom uplatňovali zdravý sedliacky rozum. Pri poskytovaní poradenstva klientom, navrhovaní produktov a účasti na transakciách by účastníci trhu a ich poradcovia mali premyslene brať do úvahy naše zákony, nariadenia a usmernenia, ako aj náš právny rámec založený na princípoch cenných papierov, ktorý nám dobre poslúžil pri hľadaní nového vývoja pre ďalšie viac ako 80 rokov. Tiež vyzývam účastníkov trhu a ich poradcov, aby spolupracovali so zamestnancami SEC na pomoc pri ich analýze podľa zákonov o cenných papieroch. “

Jedná sa o obrovský krok k legitimizácii investícií do kryptomeny, ako aj k potlačeniu prípadného hroziaceho regulačného kladiva od pristátia na priateľskejšom povrchu.

Neutralita siete RIP: Zrušenie sieťovej neutrality, ktoré sa netýka priamo kryptomeny, bolo vo štvrtok rýchlym zásahom do každého internetového blbeca a digitálneho podnikateľa. Koniec sieťovej neutrality znamená, že poskytovatelia sieťových služieb budú mať možnosť účtovať webovým serverom vyššie rýchlosti sťahovania. Čo to znamená pre kryptosvet vo všeobecnosti, ukáže iba čas.

Bitcoin je veľký chlapec: S trhovým stropom pohybujúcim sa nad 275 miliardami dolárov, celková hodnota všetkých bitcoinov prekonala hodnotu Coca-Coly, Toyota, Verizon, Bank of America, Chevron, AT&T, Walmart, Pfizer a Procter & Hazardujte a štipkajte na päty abecede (Google). Čo to znamená? Veľkí chlapci majú gravitáciu. Pretože bitcoiny naďalej prekonávajú názvy domácností, budú neustále priťahovať pozornosť bežnej populácie.

ICO Indiegogo Gogoes: Jeden z najväčšie platformy crowdfundingu na svete oznámila, že začne ponúkať možnosť investovať do ICO všetkým akreditovaným a neakreditovaným investorom. Spoločnosť Indiegogo tiež uviedla strategické partnerstvo so svojím sprostredkovateľským predajcom MicroVentures s cieľom získať kvalitné krypto investície.

Indiegogo

Coinbase pridávanie nových tokenov: V rozhovore pre CNBC tento týždeň spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong pripodobnil výmena za bytie a Burza cenných papierov 2.0. Najvýraznejšie uviedol, že Coinbase v roku 2018 pridá na platformu nové tokeny.

“Tie, ktoré sú pre nás najzaujímavejšie, ktoré dnes na platforme máme, sú bitcoin, ethereum a litecoin, ale na platformu bude v roku 2018 pridaných oveľa viac a myslím si, že to bude skutočne vzrušujúce priestor pre všetky druhy inštitucionálnych investorov, ako zarobiť peniaze. “

Aby ste skutočne pochopili závažnosť tohto tvrdenia, je potrebné poznamenať, že Coinbase má v súčasnosti na výber iba tri tokeny, z ktorých si môžu používatelia vybrať: Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Ako PREMIER výmena priateľská pre začiatočníkov, existuje kopa investorov, ktorí sa obmedzili na tieto tri tokeny a nepúšťajú sa do iných altcoinov. Akýkoľvek altcoin, ktorý sa pridá na Coinbase, bude okamžite k dispozícii mnohým investorom v rámci platformy Coinbase a nie je nerozumné očakávať aspoň malý skok v objeme a cene obchodu.

Pokiaľ ide o to, ktoré tokeny pravdepodobne uvidíme na Coinbase v roku 2018, koluje okolo nich niekoľko povestí. Aj keď sú čisto špekulatívne, dvoma priekopníkmi sú Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH)..

Čo je nové na CoinCentral?

Bol to vzrušujúci týždeň v CoinCentral, pretože sme začali pracovať na ďalších sladkých sprievodcoch.

Nové príručky o kryptomene vyrobené tento týždeň:

 • Čo je to Einsteinium? – Token s menom brianiac, ktorý nastavuje latku vysoko, sprievodca pre začiatočníkov.
 • Čo je Decred? – Dozviete sa viac o tom, ako funguje decentralizované riadenie a rozhodovanie o blockchainovom tokene.
 • Čo je NEM? – Sprievodca pre začiatočníkov podnikovým riešením na napájanie hroziacej blockchainovej ekonomiky.
 • Čo je Factom? – Sprievodca blockchainovým protokolom, ktorý podnikom uľahčuje a zlacňuje ukladanie údajov do blockchainu.
 • Čo je Stellar Lumens? – Zistite viac o tokene zameranom na vytvorenie „celosvetovej finančnej siete otvorenej pre kohokoľvek“.
 • Odkiaľ pochádzajú bitcoiny? – Keď sa otec a bitcoin mama skutočne milujú, vytvárajú nový bitcoin. Žartujem, tu sa dozvieš.
 • Ako dlho trvajú prevody bitcoinov? – Ak ste niekedy premýšľali o mechanizmoch transakcie / prevodu bitcoinu.

Ďalšie správy o kryptomene z celého sveta

Craigslist pridáva krypto platby: Mohutný online trh Craigslist vkrádal do funkcie, ktorá používateľom umožňuje špecifikovať, že prijímajú krypto platby. Funkcia sa skladá iba zo začiarkavacieho políčka „kryptomena v poriadku“, ktoré pre používateľov nie je príliš ošúchané. 16. najobľúbenejšia stránka v Spojených štátoch. Zdá sa to ako technologický skok míľovými krokmi, pretože Craiglist má od roku 1995 prakticky rovnaký presný web.

krypto platby

Objav bol pôvodne zverejnený na Reddite a stretol sa so zmiešanými reakciami:

 1. “Už nemusíte používať hotovosť a nemusíte sa báť, že vás niekto prepadne, je to skutočne budúcnosť.”
 2. “Necítim sa v bezpečí pri transakciách s cudzími ľuďmi v krypto. Mám pocit, že by bolo pre špíz veľmi ľahké zamerať sa na niekoho, kto na nich potenciálne nosí tisíce (vo svojej krypto peňaženke), na niekoho, koho môžu okradnúť iba za predmet, ktorý predávajú, a za papierovú hotovosť 20 dolárov vo vrecku. “
 3. “Urobili sme to chlapci …” teraz mainstreamujeme. “

BreadWallet Rebrands to Bread, ICOS: Populárna bitcoinová peňaženka sa rozhodla rebrandovať sa z BreadWallet na Bread a oznámila ICO kampaň. Peňaženka má v súčasnosti viac ako 750 000 zákazníkov v 140 krajinách.

Spoločnosť Bread chce od 15. do 23. decembra získať 20 miliónov dolárov, z ktorých bude vydaných maximálne 160 žetónov chleba (900 BRD = 1 ETH). Podrobnosti zahŕňajú:

 • 12 miliónov dolárov získaných v predpredaji (vypredané za 4 dni)
 • Celkom 106 miliónov žetónov na predaj
 • 32 miliónov tokenov, ktoré sa majú použiť na administratívne náklady na predaj tokenov
 • 22 miliónov žetónov si ponecháme pre budúci vývoj.

Problémy v Južnej Kórei: Mnoho veľkých juhokórejských komerčných a štátnych bánk začalo stiahnuť späť od kryptomien a vyhlásili, že už nebudú ponúkať účty na obchodovanie s kryptomenami. Môže za to juhokórejské regulačné orgány, ktoré oznámili plán, ktorý zakáže všetkým juhokórejským bankám zúčastňovať sa na akejkoľvek činnosti súvisiacej s kryptomenami. To prirodzene má a bude mať vplyv na top burzy v Južnej Kórei, ako sú Bithumb, Coinone a Korbit.

Čo sa stalo, bolo: IOTA síce naznačila a partnerstvo so spoločnosťou Microsoft začiatkom novembra 2017 formálne uviedla, že v súčasnosti nemá formálne partnerstvo s technologickým monštrom. Tieto dve spoločnosti však spolupracujú na inováciách so sieťou IOTA’s Tangle bez akýchkoľvek podpísaných dohôd. Po náznaku „partnerstva“ spoločnosti Microsoft sa trhový podiel spoločnosti IOTA štvornásobne zvýšil z 2,95 miliárd dolárov na viac ako 13 miliárd dolárov. V súčasnosti predstavuje zhruba 10 miliárd dolárov, čo je zaujímavé poznamenať, aký bol trh reakčný na prvé správy, ale oveľa menej (zatiaľ) na objasnenie.

Zvlnenie Južnej Kórey Ignites: Aj keď môže Južná Kórea predbežne zakázať obchodovanie s kryptomenami, nezabránilo to juhokórejskému trhu s kryptomenami čím sa cena spoločnosti Ripple zvýšila v priebehu 24 hodín o 71%. Počas tohto 24 hodinového obdobia hlavné juhokórejské burzy Bithumb, Korbit a Coinoine spracovali obchody v hodnote približne 1,7 miliárd dolárov, čo je viac ako denný objem obchodov spoločností Bitfinex, Bittrex, Poloniex, Bitstamp, Binance a Kraken. Katalyzátorom tohto masívneho behu býkov bol platobný proces založený na blockchaine Ripple, ktorý uskutočnili juhokórejské a japonské banky. Nastal bod, keď juhokórejské burzy (Bithumb, Korbit, Coinoine) predstavovali okolo 50% všetkých obchodov Ripple.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me