Konkurencia medzi výrobcami krypto hardvéru Trezor a Ledger sa zahrieva. Tieto dve spoločnosti zaviedli inovácie nových produktov takmer súčasne. Spoločnosť Sony tiež nedávno oznámila vývoj nového kryptografického hardvérového zariadenia.

Počnúc oznámením spoločnosti Sony vyvinula technologická spoločnosť zariadenie, ktoré umožní používateľom kryptomien bezpečne ukladať ich digitálne meny. Podľa tlačová správa, vývojové rameno spoločnosti Computer Science Laboratories vyvinulo bezpečnú hardvérovú peňaženku fungujúcu pomocou technológie bezkontaktných integrovaných obvodov.

Táto inovatívna funkcia bola ocenená ako ďalšie pohodlie pre používateľov. Tradičné krypto hardvérové ​​peňaženky od konkurencie, ako sú Trezor a Ledger, používajú USB kábel.

K bezdrôtovej peňaženke máte prístup pomocou zariadení s komunikačným čipom NFC (Near-Field Communication). Bol zriadený tak, aby obsahoval sortiment kryptomien, ktoré zahŕňajú bitcoin, litecoin a ethereum. Okrem toho má integrovaný modul odolný voči neoprávnenej manipulácii pre zvýšenie bezpečnosti a je zjavne schopný spustiť niekoľko aplikácií súvisiacich s blockchainom.

Tento krok bol priemyselnými analytikmi považovaný za silný signál, že spoločnosť vážne uvažuje o prechode do blockchainového priestoru. Správa spoločnosti Sony však zdôrazňuje, že vývoj stále pokračuje a jeho cieľom je tlačiť zariadenie na komercializáciu.

V apríli spoločnosť Sony podala patentový dokument Digital Rights Management založený na blockchaine, ktorý by mohol súvisieť so zariadením. Systém by bol schopný overiť používateľské práva na blockchainových platformách generovaním jedinečných kľúčov identifikácie používateľa. V auguste spoločnosť tiež podala patent na technológiu distribuovanej hlavnej knihy pre zariadenie na prístup k blockchainovým platformám.

Zariadenie by umožňovalo prístup na platformy prostredníctvom mnohých virtuálnych elektronických uzlov. Táto technológia poskytuje vylepšené možnosti zabezpečenia a umožňuje zariadeniam vykonávať rad transakcií na základe mechanizmu konsenzu.

Nové správy o vývoji kryptografického hardvéru prichádzajú v dôsledku tvrdej konkurencie v priemysle medzi významnými hráčmi.

Nové blockchainové kryptografické hardvérové ​​zariadenie

Rovnako ako spoločnosť Sony oznámila svoju pokrokovú kryptografickú hardvérovú technológiu, Blockchain.com uviedla na trh nové zariadenie vyvinuté v spolupráci s Ledgerom. Pod názvom Blockchain Lockbox je kompatibilný s platformou spoločnosti.

Zariadenie umožňuje previesť ich kryptomenu z platformy do peňaženky. Môžete ho tiež použiť na prístup k online používateľským účtom a umožniť klientom uskutočňovať kryptomeny. Podporuje bitcoin, ethereum a bitcoin cash. Tvrdí to prezident Ledger, Pascal Gauthier, vďaka schopnosti okamžitého prechodu zo studenej do horúcej úložnej peňaženky je produkt skutočne jedinečný.

Spoločnosť Ledger podniká veľké kroky na trhu, aby umocnila svoj úspech, keď na začiatku roka dosiahla miliónový míľnik predaja. 30. októbra výrobca krypto peňaženky oznámil že rozšíri svoje pôsobenie v Hongkongu, pričom vedúcim regiónu Ázijsko-tichomorského regiónu (APAC) bude Benjamin Soong.

Tento krok pomôže spoločnosti uspokojiť rastúci dopyt po produkte Ledger Vault, riešení pre správu peňaženky kryptomeny a jej produkte Nano S.

Ledger Vault beží na systéme BOLOS, softvéri na mieru integrovanom priamo do jeho hardvérového čipu. Očakáva sa tiež, že vstup spoločnosti na ázijský trh bude mať pozitívny vplyv na predaj jej populárnej hardvérovej peňaženky Ledger Nano S..

Hardvérová peňaženka na kryptomeny Ledger Nano S.

Spoločnosť Ledger dosiahla začiatkom tohto roku svoj miliónový míľnik predaja. Image Credit: Hlavná kniha

Aktualizácia peňaženky Trezor

Len pár dní pred oznámením o vydaní kryptomeny Ledger Blockchain Trezor oznámil pridanie funkcie výmeny do svojej peňaženky. Integrovaná funkcia by na uskutočňovanie transakcií využívala platformy Shapeshift a Changelly. Peňaženky Trezor momentálne podpora viac ako 690 coinov, vrátane najpopulárnejších digitálnych mien ako Bitcoin, Ripple, Ethereum, Dash, NEM (XEM) a VeChain.

Trh s krypto hardvérom rastie

Trh s hardvérom pre kryptomeny v priebehu rokov neustále rástol a v roku 2017 mal hodnotu 94,61 milióna dolárov. Je to sa má dosiahnuť 391,64 mil do roku 2023. S viac ako 250 000 transakciami kryptomeny, ktoré sa uskutočňujú každý deň, sa bezpečný hardvér pre chladiace médium pre digitálne aktíva rýchlo stáva prioritou.

V súčasnosti tvoria krypto peňaženky USB asi 88 percent trhu. Najlacnejšie sú verzie bez obrazovky, ktoré sú zvyčajne menej bezpečné. Sú do značnej miery zodpovední za podporu rastu základného trhu a sú obzvlášť bežné medzi nadšencami nováčikov.

Očakáva sa, že z dlhodobého hľadiska spoločnosti zvýšia inovácie v tomto segmente s cieľom znížiť obstarávacie náklady. Toto sa v súčasnosti javí ako hlavná prekážka obmedzujúca rýchlu expanziu trhu s kryptovým hardvérom.

Práve teraz sa hlavní hráči na trhu snažia ponúknuť zákazníkom čo najbezpečnejšie a najbezpečnejšie zariadenia za dostupnú cenu.

Čo vedie k rastu trhu

Keďže hackery platformy pre kryptomenu sa v súčasnosti vyskytujú častejšie ako kedykoľvek predtým, investori do kryptomeny, HODLeri a rovnako aj nadšenci hľadajú možnosti bezpečného a spoľahlivého úložiska. V diskusii o virtuálnej verzus hardvérová peňaženka panuje všeobecná zhoda v tom, že chladnejšie ukladanie digitálnych aktív na offline hardvéri je oveľa bezpečnejšie..

Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia považujú kryptografické hardvérové ​​peňaženky za bezpečnejšie, je skutočnosť, že súkromné ​​kľúče sa uchovávajú offline, takže hackeri sú vystavení obmedzenému riziku. Väčšina hardvérových peňaženiek kryptomeny, najmä od zavedených spoločností, má tiež mechanizmy typu point-to-point, ktoré zabraňujú vírusovým infekciám.

Okrem toho musíte potvrdiť transakcie prostredníctvom zariadenia, aby ste získali prístup k funkciám správy digitálnej meny. To nehovorí o tom, že mnoho pokročilých peňaženiek má zabezpečenie pomocou špendlíkov. V prípade straty hardvérovej peňaženky môžete pomocou počiatočnej frázy regenerovať súkromné ​​kľúče.

Online krypto peňaženky sú náchylnejšie na malware a množstvo metód zachytávania údajov. Napríklad hacker mohol ľahko zaznamenať kľúčové podrobnosti cez nezašifrované pripojenie pomocou malvéru. Virtuálne peňaženky, ktoré umožňujú resetovanie hesla prostredníctvom e-mailu, sú tiež zraniteľné, pretože e-mailové adresy môžu byť napadnuté, aby resetovali heslá platformy a získali neoprávnený prístup..

(Odporúčaný kredit na obrázku: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me