Herný sektor rástol míľovými krokmi a jeho prepojenie s kryptopriemyslom je čoraz silnejšie.

Podľa posledných správ poprední vydavatelia videohier začínajú integrovať do svojich sietí komponenty blockchain a kryptomena. To má poskytnúť lepšiu skúsenosť vývojárom aj používateľom. Okrem toho existuje bezplatná webová stránka herný pc recenzie, ktoré majú hráči prečítať, aby im pomohli maximalizovať svoje schopnosti a úsilie pri hraní hier.

Niektoré zaujímavé štatistické údaje o hernom priemysle

Americký herný priemysel dosiahol v roku 2018 rekordné tržby 43,4 miliárd dolárov. Vyplýva to zo štatistík vydané spoločnosťou Entertainment Software Association. Čísla zahŕňajú fyzický a digitálny predaj, predplatné a nákupy v hrách. V Amerike je približne 150 miliónov hráčov.

Čínsky herný priemysel je však z hľadiska počtu hráčov najväčší na svete. Krajina sa práve skončila 600 miliónov hráčov.

Celkový počet priaznivcov videohier je vyšší ako počet obyvateľov USA. Tento aspekt viedol vládu k zákazu konzol v dôsledku obáv z rozsiahlych negatívnych fyziologických účinkov na mladú generáciu krajiny.. Príjmy čínskeho priemyslu v roku 2018 presiahli 19 miliárd dolárov.

Turnaje eSports pre hry ako Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends, pravidelne ponúkať výherné bázy, kde môžu profesionálni hráči vyhrať stovky tisíc dolárov. Vysielanie týchto turnajov zasahuje milióny používateľov na streamovacích platformách ako Twitch, YouTube a Mixer.

Niektoré veľké herné spoločnosti, ktoré v súčasnosti využívajú blockchainové platformy

Herný priemysel je riadený konceptmi virtuálnej reality, a preto má výrazné podobnosti so sektorom kryptomien, v ktorom sa používajú digitalizované peniaze. Preto sú hráči zvyčajne ochotnejší kupovať skiny, mody a ďalšie vylepšenia hier pomocou tokenizovaných mien vrátane kryptomien.

A teraz poprední vývojári videohier spolupracujú so sieťami zameranými na blockchain, aby škálovali operácie a spravovali komponenty a umožňovali krypto transakcie.

Epic Games, agentúra stojaca za revolučnou hrou Fortnite, je medzi poslednými vydavateľmi, ktorí sa pripojili k blockchainovému rozbehnutému vlaku. Spoločnosť nedávno uzavrel dohodu s The Abyss, digitálnou distribučnou sieťou pre online hranie hier pre viacerých hráčov (MMO) a hraním rolí. Toto partnerstvo poskytuje vývojárom, ktorí si predplatili sieť, prístup k Epic’s Unreal Engine.

Teraz môžu byť na platforme vydané herné tituly. Vývojári, ktorí využívajú túto službu, sú tiež schopní prijímať prostriedky v tokenoch priepasti. Vydávanie hier na blockchaine má množstvo výhod. Jedným z nich je, že transakcie uskutočnené na blockchaine sa dajú ľahko overiť. Správa obsahu distribuovaného súčasne na mnohých platformách je tiež ľahšia.

Ďalšia herná spoločnosť, Ubisoft, ktorá stojí za niektorými populárnymi franšízami, ako je Assassin’s Creed, a Rainbox Six, tiež pracuje na integrácii blockchainových aplikácií do svojich systémov. Spoločnosť bola konkurenciou pre Epic Games nedávno nahlásené pracovať na rade aplikácií založených na etherea.

Aplikácie sa zjavne použijú na speňaženie herných položiek a odomykateľných prvkov. Integrácia inteligentných zmlúv Ethereum otvára celý rad možností. Hráči môžu napríklad uskutočňovať stávky na platforme, ktorá bude mať skutočnú hodnotu a legitimitu. Pre hráčov je tiež možné obchodovať s hernými prostriedkami, ktoré sú overené na blockchaine.

Herné, krypto pripojenie

Určite existuje súvislosť medzi hraním hier a kryptotékou. Napríklad skúsenosť Vitalika Buterina ako hráča World of Warcraft ho údajne inšpirovala pri vytváraní siete Ethereum.

Tvorcovia multiplayerovej hry na hrdinov vraj odstránili komponent, ktorý si mladý Buterin vážil. Keďže nebol spokojný s týmto krokom, rozhodol sa skončiť a vydal sa cestou, ktorá mu umožnila vytvoriť decentralizovaný rámec, ktorý by zabránil implementácii týchto zmien bez konsenzu.

Momentálne existuje veľa hier s prvkami, ktoré sú vložené do blockchainu. Ich nemenný stav im bráni v úprave.

Prekrytie demografických údajov na trhu

Mileniáli sú prvou generáciou, ktorá vyrastala pri hraní videohier, a teraz existujú desiatky miliónov hráčov vo veku od 22 do 32 rokov, ktorí podporujú tento priemysel. Idem prúdom štatistika výskumu, priemerný americký hráč má 33 rokov.

Podľa júna 2019 Správa Nielsen, 54 percent hráčov videohier vo vekovej skupine mileniálov je zamestnancov na plný úväzok. 38 percent z nich platí za služby streamovania hudby a videa a ich priemerný ročný príjem je 58 000 dolárov.

Hráči v tejto demografickej skupine sú tiež najväčšími výdavkami v priemysle. V priemere minú zhruba 112 dolárov mesačne. Štatistiky naznačujú že nakupujú nielen videohry, konzoly a virtuálne predmety, ale sú aj zanietenými fanúšikmi esportu, ktorí radi sledujú herné zápasy na weboch ako YouTube a Twitch. V priemere mileniáli venujú vývojárom hier zhruba 29 dolárov mesačne.

priemerný americký hráč má 33 rokov.

Podľa aktuálnych štatistík výskumu má priemerný americký hráč 33 rokov. (Obrázkový kredit: Pixabay)

To znamená, že tiež náhodou uprednostňujú kryptomeny pred tradičnými akciami. Tvrdí to prieskumný prieskum na objednávku eToro v apríli 59 percent mileniálov, ktorí sa zúčastnili štúdie, uviedlo, že by chceli investovať do digitálnych mien, najmä ak by obchodné služby ponúkali etablované spoločnosti ako Fidelity, TD Ameritrade alebo Charles Schwab.

Zdá sa, že správa potvrdzuje závery štúdie z roku 2018 ujal sa Edelman, ktorá odhalila, že 25 percent bohatých amerických mileniálov už investovalo do kryptomien alebo ich použilo.

(Odporúčaný kredit na obrázku: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me