Nenechajte sa oklamať na trhoch: Bulls Run Amok

Trh s kryptomenami v roku 2018 zaznamenal pomerne ostrý prechod od konca roku 2017. Väčšina projektov dosahuje v roku 2017 iba štvrtinu svojej historicky vysokej hodnoty, pričom vlajková loď bitcoinov klesla okolo 60% svojej hodnoty.

trhový strop

Komunity Reddit a diskusné fóra, ktoré boli predtým povznesené a hraničné manické, sa zmenili na tlmenejšie a sústredenejšie tóny. Prirodzene, tokeny so skokom o 10% a poklesom o 20% umožňujú viac pochmúrnych diskusií ako tých, ktoré vyletia 200% za týždeň.

Ak naznačujú klesajúce trendy vo vyhľadávaní Google, zdá sa, že pozornosť všeobecnej populácie sa tiež mierne znížila.

Pohľad na všeobecný pohyb cien na trhoch je však a výrazne obmedzený pokus o porozumenie inovácii v priemysle kryptomien.

Zatiaľ čo pokles cien kryptomien predstavuje problém pre rozpočty tímov, ktoré sa pri financovaní prevádzkových výdavkov spoliehajú na držbu tokenov, veľmi málo z nich je v skutočnosti viazaných na hotovosť až do platobnej neschopnosti..

Rok 2017 bol ekvivalentom meteoru dopadajúceho na zem. Zdanlivo náhla explózia projektov kryptomeny a blockchainu na scénu a do médií bola podívanou pre všetkých.

Avšak najstálejší investori a ostrieľaní technologickí nadšenci sa tešili na rok 2018, keď budú sledovať, ako je dym jasný, a uvidia, ktoré projekty robia svoju náležitú starostlivosť, aby vytvorili zmysluplné kroky k dosiahnutiu svojich cieľov..

Mnoho blockchainových projektov, ktoré vyšli z roku 2017 dobre financované a pripravené na úspech, jazdilo s pedálom do kovu bez ohľadu na výkyvy trhu. Tímy najímajú desiatky vývojárov a talentov na rozvoj podnikania a dôvtipní investori to berú na vedomie.

Niekoľko otázok, ktoré stoja za preskúmanie, aby ste sa ponorili hlbšie, ako len analýza ceny, zahŕňajú:

  • Ktoré projekty dosahujú svoje míľniky?
  • Aké partnerstvá tieto projekty vytvárajú, aby dosiahli svoje ciele?
  • Aké zmeny v stratégii (ak existujú) tieto projekty prijímajú?
  • Koľko používateľov / zákazníkov má projekt v súčasnosti?
  • Aký aktívny je vývojový tím a ako spoľahlivý je pri vydávaní aktualizácií?

Svet investovania do kryptomeny je stále aktívny

Nenechajte sa klesajúcim trendom dnešných trhov odvrátiť od stále horúceho investičného sveta. V roku 2017 vložili investori rizikového kapitálu a ďalší investori do odvetvia 1,06 miliardy dolárov. Zatiaľ v roku 2018 sú tieto investície už vyššie ako 350 miliónov dolárov.

Do popredia sa stále dostávajú zaujímavé projekty.

Vezmime si napríklad Fusion. Fusion, verejný blockchain zameraný na vytvorenie inkluzívnej krypto finančnej platformy pre inteligentné zmluvy naprieč reťazcami, organizáciami a rôznymi zdrojmi údajov, vyzbieral viac ako 50 miliónov dolárov počas ponuky tokenov vo februári 2018 do 24 hodín.

Spoločnosť Circle, spoločnosť zaoberajúca sa digitálnymi platbami, kúpila burzu kryptomien Poloniex za spoločnosť a vykázal 400 miliónov dolárov. Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire poznamenal: „Tieto trhy sú stále v plienkach, ale majú obrovský prísľub. V tomto priestore možno vznikne prvá spoločnosť vo výške 1 bilión dolárov na svete.“

Dňa 15. marca 2018 Lightning Labs vydali svoju prvú mainnetovú beta verziu a oznámili kolo počiatočného financovania, ako napríklad Jack Dorsey (generálny riaditeľ Twitteru a Square, jednej z najväčších platobných platforiem P2P), David Sacks (bývalý PayPal COO), Vlad Tenev (spoluzakladateľ Robinhood), Charlie Lee (tvorca litecoinu).

Záverečné myšlienky:

Zastrešujúci príbeh pre rok 2018 stanovuje základy a očakávania toho, čo dlhoročný blockchainový projekt pre svojich investorov dlží.

Rok 2017 bol obdobím, v ktorom ste mohli doslova plagovať whitepaper pre pochybný koncept a vyzbierať pár miliónov dolárov, ale medvedí trh Q1 v roku 2018 pridal ďalšiu vrstvu skepticizmu investorov, ktorá v podstate orezala tento strašný a podivný prístup (pre všetky nové projekty na najmenej).

Toto je rok, v ktorom mnoho popredných inovátorov v oblasti kryptomeny a blockchainu musí zosilnieť a poskytnúť investorom, divákom a regulačným orgánom dôvod, aby naďalej verili.

Preto toľko ľudí sleduje projekty ako Ethereum, NEO, STEEM, EOS a Monero. Zoznam je samozrejme obmedzený kvôli stručnosti, ale ide o to, že rok 2018 je rokom, v ktorom ľudia chcú vidieť, ako ľudské bytosti a tímy spolupracujú na ďalšom zdokonalení funkčnosti týchto potenciálne revolučných projektov..

Rok 2018 je rokom, kedy sa investori do kryptomeny dozvedia, že astronomický skok v cene tokenu nie je metrikou potenciálneho úspechu projektu. Existuje stratégia na spozorovanie inovácií a predpokladom je bezohľadná zvedavosť spojená s pevnou vierou v tím, ktorý stojí za projektom..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me