Kanadská regulačná organizácia pre investičné odvetvie (IIROC) a kanadskí správcovia cenných papierov (CSA) spoločne zverejnili komuniké hľadanie informácií od regulačných orgánov v kryptopriemysle.

Dve vládne agentúry sa snažia chrániť investorov po nedávnom výmennom incidente QuadrigaCX, ktorý otriasol náladou na trhu. Po smrti generálneho riaditeľa platformy, keď vlastnil súkromné ​​kľúče siete, zmizlo asi 145 miliónov dolárov. Vyšetrovatelia sa stále snažia tieto prostriedky získať späť.

Zverejnený dokument zdôrazňuje, že zatiaľ v krajine nemá povolenie pôsobiť žiadny predajca, čo zanecháva regulačné vákuum. Agentúry zdôrazňujú, že iba prispôsobené legislatívne riešenie môže chrániť kanadských používateľov kryptomeny a investorov pred peripetiami trhu.

Bezpečnostné záruky a interné kontroly boli zdôraznené ako rozhodujúce oblasti, ktoré si vyžadujú rozsiahly audit predtým, ako bude môcť v krajine pôsobiť obchod s kryptomenami..

Niektorým prevádzkovateľom platforiem zjavne chýba dostatočné technické know-how na analýzu zraniteľnosti systémov a odstránenie medzier v týchto sieťach, čo by spôsobilo narušenie bezpečnosti.

Medzi ďalšie referenčné ustanovenia uvedené v návrhu patrí dostatočné množstvo aktív na krytie pohľadávok investorov v prípade porušenia alebo bankrotu.

Kryptografické nariadenia v Mexiku, Indii a Izraeli

India stále bojuje s reguláciou kryptomeny

Mnoho jurisdikcií po celom svete sa v súčasnosti potýka s regulačnými záležitosťami kryptomeny. Najmä indická vláda je už takmer rok zapojená do právneho sporu s justíciou a podporovateľmi priemyslu..

Začalo sa to po tom, čo centrálna banka v Indii (RBI), centrálna banka v krajine, vydala v apríli minulého roku smernicu zakazujúcu bankám obchodovať s kryptoobchodnými subjektmi. Objednávka sa stretla s tvrdým odporom a vlnou súdnych sporov od zainteresovaných strán z odvetvia.

A tak len pred pár týždňami Najvyšší súd Indie rozhodol tak vláda by mala prísť s jasným regulačným rámcom určeným na nápravu neporiadku. Vláda dostala štyri týždne na to, aby prišla s pracovnými pokynmi. Súd je odhodlaný vydať v tejto veci vlastnú smernicu, ak tak neurobí indická vláda, a následne prestane pojednávať o prípadoch týkajúcich sa zákazu kryptomien.

Mnoho kryptomenových spoločností považuje zákaz za ústavne neplatný, pretože na podporu rozhodnutia nebolo poskytnuté žiadne vysvetlenie zamerané na výskum.

V prudkom obrátení od svojho zvyčajného tvrdého postoja RBI nedávno vydala a vyhlásenie pripúšťajúc, že ​​krypto sektor predstavuje minimálne riziká pre celý finančný priemysel, varoval však, že jeho negatívne účinky by sa mohli zosilniť, akonáhle dôjde k rozšírenému používaniu digitálnych mien.

Mexiko vzhľadom na reguláciu kryptomeny

Mexická vláda sa tiež pripravuje na reguláciu kryptomien podľa najnovších spravodajské správy.

Rovnako ako v Kanade, správa prostredníctvom centrálnej banky v krajine, Banxico, žiada návrhy od zainteresovaných strán skôr, ako začne implementovať usmernenia.

Bank of Mexico vydala obežník s reguláciou kryptomeny, ktorý sa snaží získať vstupy z odvetvia kryptomien. (Image Credit: Forbes)

Bank of Mexico už vydal obežník a medzi hlavné odporúčania patrí požiadavka na obchodnú licenciu pre burzy a podobné podniky.

Mexický trh s kryptomenami je na úsvite revolúcie. Za posledné dva roky dosiahol obrovský rast a naďalej ukazuje nesmierne prísľuby. Asi polovici populácie 130 miliónov obyvateľov krajiny chýbajú bankové účty. Väčšina ľudí sa teda pri poukazovaní peňazí spolieha na alternatívne prostriedky, ako sú kryptomena a siete na prevod peňazí.

Regulácia kryptomeny v Izraeli

Izrael bol oslavovaný ako hlavné technologické centrum. Všeobecne sa označuje ako World’s Startup Nation a v súčasnosti je domovom viac ako 200 blockchainových startupov. Vláda v dôsledku rozmachu kryptopriemyslu v súčasnosti hľadá spôsoby, ako tento sektor regulovať.

Krajina od roku 2017 pracuje na regulačnom rámci pre kryptomeny prostredníctvom menovaného výboru, ktorého úlohou je prísť s komplexnou správou o tejto záležitosti.

Výbor predložil svoje konečné zistenia a odporúčania asi pred dvoma týždňami Anatovi Guetovi, predsedovi Izraelského úradu pre cenné papiere. Teraz ju zverejnil Izraelský úrad pre cenné papiere.

Medzi navrhovanými usmerneniami je potreba požiadaviek na zverejnenie. Jadrom navrhovaného rámca bola potreba regulovať počiatočné ponuky mincí (ICO), pretože ľahko tlmia alebo zvyšujú dôveru investorov. Komisia ďalej odporúča, aby boli ponuky bezpečnostných tokenov (STO) jasne definované a aby im boli priradené príslušné smernice.

Podľa predsedu regulačného výboru Dr. Gitita Gur-Gershgorena bude rast izraelského krypto sektora závisieť predovšetkým od „postoja priemyslu k regulácii“ a dodáva, že dohľad sa mal zamerať na prispenie k jeho úspechu.

K správe sa tiež vyjadrila Meni Rosenfeld, predsedníčka Izraelskej bitcoinovej asociácie, ktorá ju chváli ako krok správnym smerom. Podľa jeho názoru sa väčší dohľad zameria na problémy s dôverou a pre kupujúcich predstavuje pridanú hodnotu.

Naznačil však, že regulačný orgán krajiny má pred sebou ešte dlhú cestu pri riešení hlavných obáv krypto komunity. Uviedol príklad súčasnej bifurkácie kryptomeny a bankového sektoru a zdôraznil, že stále ide o hlavný problém, ktorý sa často prehliada..

Finančné inštitúcie v krajine sú viazané zákonom o praní špinavých peňazí, ktorý izraelským občanom sťažuje vykonávanie kryptomeny na fiatové výbery prostredníctvom bankového systému. Mnoho používateľov kryptomeny sa pri uskutočňovaní takýchto transakcií spolieha na platformy ako Coinbase, ale je takmer nemožné napríklad kúpiť značné množstvo digitálnych mincí pomocou bankových vkladov.

Banky sú povinné automaticky hlásiť vklady nad 50 000 NIS (14 000 USD) ministerstvu spravodlivosti v krajine. Klienti sú povinní uviesť aj zdroj finančných prostriedkov. Pretože kryptomeny sú svojou povahou anonymné, väčšina izraelských bánk odmieta zapojiť sa do kryptoobchodov zo strachu, že budú čeliť sankciám za pranie špinavých peňazí..

(Odporúčaný kredit na obrázku: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me