Digitálne meny a ich základná technológia blockchain vytvorili nové možnosti vo svete, kde sa takmer všetky online trendy stali potenciálnymi podnikmi na speňaženie. A teraz, kryptomena umožnila hráčom zúčastniť sa na trhoch, ktoré sa doteraz nerealizovali, napríklad uzatváranie stávok na atentáty na celebrity a politických kandidátov.

Takúto úroveň a demokratizáciu ponúka Augur, platforma na predpovedanie trhu, ktorá využíva kryptomeny a beží na blockchaine. Umožňuje používateľom uzatvárať stávky na nekonečný rozsah výsledkov stávkovania, ktoré sú obmedzené iba predstavivosťou človeka. Neuvádza tiež žiadne geografické obmedzenia a poskytuje pridanú hodnotu anonymity. Momentálne sú Jeff Bezos, Donald Trump a Warren Buffett traja jedinci, ktorí na nich už majú uzavreté stávky na atentát na platformu Augur.

Napríklad stávka na atentát na Trumpa znie: „Bude Donald Trump (prezident USA) zabitý niekedy v priebehu roka 2018?“

Augur, ktorý vyvinula nadácia Forecast Foundation, vám umožňuje vytvoriť udalosť na predvídanie, vytvoriť pre ňu trh a potom obchodovať s akciami na základe výsledku. Udalosti siahajú od volebných predpovedí cez prírodné katastrofy až po krachy na trhu.

Akonáhle užívateľ vyhrá výsledok, môže vytvoriť správu založenú na stávke a ostatní používatelia s ním môžu súhlasiť alebo nesúhlasiť. Výherné stávky sú vyplatené po vyriešení trhu. Hazardná platforma využíva na obchodovanie kryptomenu Ethereum.

Samozrejme, existuje skutočná obava, že stávky na výsledky, ako sú atentáty, môžu v skutočnosti spustiť súvisiace udalosti. Tieto typy stávok však získali nevýznamné financovanie a pre niekoho málo motivujú, aby sa inšpiroval stávkami.

augur rozhranie

Augur rozhranie

Legislatívne problémy

To znamená, že predikčná platforma spôsobuje ďalší problém. Stiera sa rozdiel medzi online hazardnými hrami a predikčnými trhmi. Prvý z nich je obzvlášť populárny na Augure a je založený na predpovediach udalostí, je však zakázaný mnohými krajinami, ako je Čína, Spojené arabské emiráty, Brunej, Japonsko, Cyprus a ďalšie..

Problém spočíva v tom, že aj keď sa zistí, že Augur porušil zákon uľahčením hazardných hier alebo iných nelegálnych aktivít, existuje len málo spôsobov, ako to vynútiť..

Existujú tiež obavy z vysoko neregulovanej povahy platformy, vzhľadom na to, že vývojárka Forecast Foundation to skutočne má dištancovala sa z vlastníctva protokolu, ktorý označuje ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom. Jeho vývojári tiež zdôrazňujú, že nemajú žiadnu kontrolu nad platformou peer to peer a že nemajú prístup k súkromným kľúčom používateľov ani k osobným identifikačným informáciám. Patria sem zákonné mená, národné identifikačné čísla, e-mailové adresy a zostatky v peňaženkách.

Situácia zdôrazňuje jurisdikčnú bezmocnosť, ktorú môže takáto platforma priniesť tvárou v tvár narastajúcemu trhu s hazardnými hrami, ktorý je katalyzovaný populárnymi udalosťami, ako sú majstrovstvá sveta..

Pokiaľ ide o USA, komisia pre obchodovanie s komoditnými futures vyšetruje, či aktivity Auguru spadajú pod jeho jurisdikciu.

Svet krypto hazardných hier

Svet kryptomien v priebehu rokov neustále rástol, pretože čoraz viac ľudí sa zoznamuje s kryptomenami. V roku 2013 sa 50 percent všetkých bitcoinových transakcií týkalo hazardných hier a od roku 2014 sa na stávkových platformách použilo viac ako 3,7 milióna BTC v hodnote 26 miliárd dolárov.

A počas mesiacov jún a júl tohto roku došlo k výraznému nárastu aktivity v oblasti kryptomien. Platilo to najmä v krajinách, kde je hazardné hry online nezákonné, a ktoré podnecuje svetový pohár. Tento trend však tiež odhalil potenciál zneužitia daných neregulovanou povahou kryptomien a ich technológiou blockchain.

V Číne zatkli úrady šesť podozrivých osôb podozrivých z prevádzkovania hazardných hier na majstrovstvách sveta v provincii Kuang-tung, ktoré mali stávky na kryptomenu zhruba 1,5 miliardy dolárov. Toto je podľa a vyhlásenie zverejnené čínskymi orgánmi.

Schéma, založený na temnom webe prijímal ethereum, bitcoiny a litecoiny 8 mesiacov predtým, ako sa dostali jeho operátori. Lákal viac ako 300 000 hráčov z rôznych krajín a na podporu siete mal okolo 8 000 pridružených obchodníkov.

Rast takejto operácie je indikátorom toho, aká obrovská sa môže stať platforma, ako je Augur, na základe marginalizovaného trhu, na ktorý je zameraná. Napríklad v krajinách ako Čína je obchodovanie s kryptomenami aj hazardné hry nezákonné. Decentralizovaná stávková platforma, ako je Augur, preto vyžaduje regulačný orgán. Predáva sa však ako „predikčný trh“, ktorý je šedou zónou pre mnoho krajín, kde sa hazardné hry považujú za nezákonné, a preto sa v súvislosti s tým musí objaviť niekoľko legislatívnych otázok..

Okrem toho umožňuje používateľovi vytvoriť udalosť, staviť na ňu a vytvoriť pre ňu trh. Ako taký môže byť používateľ tvorcom, obchodníkom a potenciálnym príjemcom ako hráč, a to súčasne. Vyžaduje si to úplne nový súbor zložitých právnych predpisov.

Napríklad v Británii klasifikuje UK Gambling Commission (UKGC) protokol peer-to-peer, ako je Augur, ako sprostredkovateľa vzdialeného stávkovania. Klasifikácia však nie je dostatočne komplexná na to, aby ju bolo možné jednoznačne kategorizovať. Toto zohľadňuje rozvinutú povahu účasti používateľov, jej podpornú technológiu a otázku, kedy boli predpisy stanovené prvýkrát, čo bolo v roku 2013..

Potenciál davu múdrosti

Tvrdí Nolan Bauerle, Riaditeľ výskumu spoločnosti Coindesk, trhy s predikciami majú potenciál využiť múdrosť davu spôsobom, akým môže a môže byť len málo platforiem..

Podľa výkonnej moci by boli neoceniteľným zdrojom, ak by im bol umožnený rast v globálnom meradle, a mohli by potenciálne poskytnúť vzácny pohľad na trendy v priemysle..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me