Generálny riaditeľ spoločnosti Binance „CZ“ Changpeng Zhao ocenil presun spoločnosti Fidelity Investments na kryptotrh. Popredný medzinárodný poskytovateľ finančných služieb, Fidelity nedávno oznámila svoju ponuku depozitných služieb v oblasti kryptomeny, konkrétne zameranú na inštitucionálnych investorov.

Firma pre finančné plánovanie a správu majetku slúži viac ako 27 miliónom zákazníkov. Bude to najväčší podnik na Wall Street, ktorý túto službu oficiálne ponúkne prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti zameranej na kryptomeny, Fidelity Digital Assets. Spoločnosť bude kryť niekoľko kryptomien vrátane bitcoinu, etherea a sortimentu ďalších digitálnych mien. Medzi klientelu spoločnosti Fidelity patrí od októbra 2018 viac ako 13 000 firiem a sprostredkovateľov a hodnota aktív pod kontrolou spoločnosti je v hodnote približne 7,2 bilióna dolárov.

Pokiaľ ide o túto správu, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, CZ, pýtali sa nasledovníci na Twitteri o vyhliadke, že na kryptotrh bude investovaných iba 5 percent portfólia spoločnosti Fidelity. Spýtal sa: „Čo sa stane, keď fond ako Fidelity pridelí iba 5% svojho portfólia kryptomene? Vypočítali ste, koľko to je? “

Čo sa stane, keď fond ako Fidelity pridelí kryptomene iba 5% svojho portfólia? Spočítali ste si, koľko to je? https://t.co/ljcZ4SjQnw

– CZ Binance (@cz_binance) 21. októbra 2018

Ak má päť percent finančných prostriedkov firmy hodnotu zhruba 350 miliárd dolárov, výrazne by to posunulo kryptotrhový strop nahor. Jeho tweet vyvolal rozhovory o pravdepodobnosti, pričom niektorí skeptickí fanúšikovia odmietli tento názor ako iba zbožné želanie, zatiaľ čo iní ho považovali za niečo, čo by sa mohlo v budúcnosti vyskytnúť.

Vernosť digitálnych aktív

Očakáva sa, že ako jedna z najväčších finančných spoločností na svete bude mať vpád spoločnosti Fidelity do rodiaceho sa sektoru výrazný dopad na trh, ktorý od začiatku roka zaznamenáva prudký nárast..

Depozitné služby spoločnosti budú zahŕňať chladenie digitálnych aktív. Kryptomeny klienta budú držané vo fyzických trezoroch distribuovaných na širokom spektre miest. Zostanú offline ako ďalšie bezpečnostné opatrenie proti hackerom. Pre svoju obchodnú platformu plánuje spoločnosť Fidelity Digital Assets využívať internú technológiu s rôznymi motormi.

bankový trezor

Digitálne aktíva v držbe spoločnosti Fidelity Investments sa budú uchovávať vo fyzických trezoroch distribuovaných na širokú škálu miest.

Presunom na trh s kryptomenami plánuje spoločnosť uľahčiť inštitucionálnym investorom vstup do triedy vysoko rizikových aktív. Pokiaľ ide o vyhlásenie o spustení služby vydané spoločnosťou Fidelity Investments, hlavným cieľom jej dcérskej spoločnosti pre digitálne aktíva je sprístupniť digitálne natívne aktíva.

História verných investícií s kryptomenami

Podľa generálnej riaditeľky Fidelity Investments Abigail P. Johnsonovej bude spoločnosť pokračovať v investovaní do nových foriem aktív na trhu a zároveň bude pomáhať klientom pochopiť, o čo ide a ako ich používať. Finančný konglomerát začal skúmať a experimentovať s digitálnymi aktívami a blockchainom v roku 2013.

V tom čase spoločnosť založila blockchainový inkubátor a v roku 2015 začala prijímať dary bitcoinov prostredníctvom Fidelity Charitable. K februáru tohto roku tvorili príspevky kryptomeny najväčšiu časť darov spoločnosti, a to 69 miliónov dolárov.

V minulom roku spoločnosť umožnila klientom prezerať si zostatky digitálnych mien prostredníctvom Coinbase, ale neumožňovala obchodovanie. Tento krok viedol k rozsiahlym špekuláciám, že sa finančná spoločnosť snaží prostredníctvom burzy experimentovať s kryptomenovým obchodom.

Podľa vedúceho spoločnosti Fidelity Digital Assets Toma Jessopa „Vytvorenie spoločnosti Fidelity Digital Assets je prvým krokom v dlhodobej vízii vytvorenia podnikovej platformy pre digitálne aktíva v plnom rozsahu služieb.“

Fidelity tvrdí, že technológia distribuovanej účtovnej knihy má obrovský potenciál, najmä pokiaľ ide o vytváranie rozmanitej škály obchodných modelov a systémov finančného trhu..

Problém väzobných služieb

Podľa analytikov je nedostatok etablovaného subjektu správcovských služieb jedným z hlavných dôvodov, prečo sú inštitucionálni investori pri vstupe do odvetvia vrtkaví. Mike Novogratz, bývalý partner spoločnosti Goldman Sachs a zakladateľ spoločnosti Galaxy Digital, obchodnej banky s kryptomenami, narážal na túto situáciu minulý mesiac na summite všetkých trhov spoločnosti Yahoo Finance.

Poznamenal, že americkým spoločnostiam je teraz ponechaných veľa peňazí na investície do rozvojových sektorov a jednou z nich je odvetvie kryptomien. Mike poukázal na nedostatok etablovaných spoločností poskytujúcich väzobné služby ako na prerušenie obchodu, pretože veľké spoločnosti, ktoré chcú investovať do tohto odvetvia, sa menej často spoliehajú na nové spoločnosti s neoveriteľnými výsledkami..

Väčšine malých spoločností ponúkajúcich tieto služby tiež chýba výrazná podpora aktív, ktorá by zákazníkom poskytovala uistenie.

Riziko straty finančných prostriedkov

Zlodeji za posledné desaťročie ukradli kryptomeny v hodnote miliárd dolárov. Len v roku 2018 utrpeli platformy pre kryptomeny v dôsledku hackerstva straty presahujúce 1,8 miliárd dolárov. V januári stratila kryptoburzová platforma CoinCheck 534 miliónov dolárov v jedinej lúpeži.

Mt. Goxovo hackerstvo malo biblickú veľkosť. Správy o jeho hackerstve vyvolali v celom priemysle šokové vlny po tom, čo z burzy boli odčerpané bitcoiny v hodnote nad 4 miliardy dolárov v dnešnej hodnote. Táto udalosť sa stala jasným dôkazom rizík, ktoré so sebou prináša obchodovanie s kryptomenami.

Aj keď trh s kryptomenami už prejavil značný prísľub, obavy vyvolané takýmito udalosťami stále vydesili inštitucionálnych investorov. Väčšina z nich sa preto rozhodne počkať na vstup skúsenejších a regulovaných poskytovateľov finančných služieb ponúkajúcich krypto úschovné služby.

Mnoho investorov do kryptomeny a priemyselní nadšenci dúfajú, že vstup spoločnosti Fidelity Investments pozitívne prispeje k ekosystému. Očakáva sa, že jej vstup priláka viac hráčov a otvorí kryptotrh povzbudením inštitucionálnych hráčov, ktorí sa chcú presťahovať do vesmíru.

Hlavný obrázok je s láskavým dovolením Richard Vogel / Associated Press

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me