Konkurencia v rámci odvetvia výmeny kryptomien sa po nástupe býčích trhových podmienok zahrieva. Práve teraz je priemysel zameraný na blockchain plný správ o nových územných zostavách.

Bitcoin, hlavná digitálna mena, zaznamenal za posledné tri mesiace rast svojej hodnoty o viac ako 50 percent a analytici trhu predpovedajú v najbližších týždňoch únik nad 10 000 dolárov. Taktiež bola oznámená minca Libra spoločnosti Facebook a novinky oživili priemysel. Tento vývoj udalostí núti kryptoburzy, aby posilnili svoju prítomnosť na rozvíjajúcich sa trhoch.

Najlepšie som videl. pic.twitter.com/G3Vpdc6ggY

– Wei (@weizhouBinance) 20. júna 2019

Krypto platformy zažívajú nárast v premávke

Podľa štatistík spoločnosti Simiarweb zažívajú platformy pre obchodovanie s kryptomenami v posledných mesiacoch nárast používateľskej prevádzky v dôsledku rastu cien kryptomien. Predpokladá sa, že potenciál rastu spôsobil spoločnosti súčasné manévre na expanziu.

Binance zaznamenali nárast návštevníkov z 27,2 milióna vo februári na 42,45 milióna v máji. Jeho archív, Coinbase, tiež zaznamenal prudký nárast dopravy. Počet návštevníkov na jeho platforme sa v rovnakom období zvýšil z približne 20 miliónov na 35,49 milióna.

Spoločnosti kryptoburzy prechádzajú na nové trhy

Hlavné krypto platformy ako Binance a Coinbase už expandujú na nové teritóriá v pripravenosti na eskaláciu trhu.

Spoločnosť na obchodovanie s kryptomenami so sídlom na Malte práve oznámila založenie svojej americkej regulovanej dcérskej spoločnosti, ktorá sa o niekoľko mesiacov postará o svoju americkú klientelu, zatiaľ čo Coinbase rozšírila ponuku debetných kariet Visa na ďalších šesť európskych krajín. Zahŕňajú Nemecko, Španielsko, Taliansko, Francúzsko, Írsko a Holandsko

So zameraním na americký trh je Coinbase už dlho lídrom v tomto regióne a najnovší krok spoločnosti Binance postaví proti sebe dve z najväčších kryptoburz na svete..

Hovoríme s CCN pred pár dňami generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao zneplatnil túto myšlienku a vyjadril, že americký trh je pre obe spoločnosti dostatočne veľký. Povedal, že spolupráca bude prospešnejšia pre všetkých, na rozdiel od rastu na úkor toho druhého.

Americké partnerstvo Binance

Vstup spoločnosti Binance na americký trh bol umožnený spojenectvom s BAM Trading Services. Spoločnosť bude zodpovedná za prevádzkovanie platformy, ale bude využívať obchodné peňaženky, technológie a systémy burzy.

Tesne pred oznámením spoločnosti Binance USA agentúra aktualizovala svoje zmluvné podmienky, čím výslovne zdôraznila, že si zachováva právo odmietnuť poskytovanie služieb používateľom v určitých jurisdikciách a na svojej hlavnej platforme prestala slúžiť americkým občanom..

O spoločnosti BAM sa toho vie málo, pretože spoločnosť nemá v minulosti obchodovanie, ale bola zaregistrovaná ako spoločnosť, ktorá je v súlade so sieťou finančnej kriminality (Treasury Network) pre vynucovanie práva (FinCEN). Zdá sa, že nová agentúra má sídlo v San Franciscu v Kalifornii.

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao verejne naznačil, že nebude hrať žiadnu úlohu v operáciách americkej platformy hovoriac, “Nemám tam žiadne právne tituly.” Nemám tam operačnú úlohu. Mám nejaký vplyv, len podľa mojich názorov, ale neriadim to zo dňa na deň. “

Výkonný riaditeľ tiež uviedol, že mince Binance (BNB) nemusia byť na svojej novej burze k dispozícii kvôli zložitému regulačnému prostrediu.

USA sú významným trhom s kryptoburzami, ktorý by mohol rozšíriť dominanciu Binance

USA sú popredným trhom s kryptomenami. Toto je podľa údajov zostavil Data Light. Správa odhaľuje, že americkí obchodníci sú najplodnejšími v tomto sektore. Používatelia kryptomien so sídlom v USA zjavne uskutočňujú väčšinu obchodov na mnohých významných burzách vrátane spoločností Coinbase, Binance a Bittrex..

Toto robí z USA vynikajúci trh pre agentúry, ktoré chcú využiť súčasné a budúce prepätia v priemysle. Coinbase je najpopulárnejšia burza v Spojených štátoch. Asi 60 percent jeho používateľov má sídlo v krajine. Na druhej strane iba niečo cez 20 percent všetkých obchodov, ktoré sa vyskytujú na Binance, vykonávajú používatelia z USA.

Americké burzy ako Kraken, Coinbase a Gemini dokázali na tomto území podnikať prostredníctvom prístupu založeného na dodržiavaní predpisov, čo sa mnohým platformám, ktoré chcú pôsobiť v tomto regióne, nepodarilo dosiahnuť..

Spoločnosť Binance, ktorá bola založená v roku 2017, sa vyhla americkému trhu najmä kvôli regulačnej byrokracii. Medzi načrtnuté požiadavky, ktoré musia spoločnosti, ktoré chcú pôsobiť v Spojených štátoch, splniť, je prestať poskytovať finančné služby národom a subjektom, na ktoré vláda uvalila embargo..

Binance nedávno aktualizoval svoje Podmienky dodržiavať túto politiku a blokovať používateľom v krajinách ako Zimbabwe, Irán a Bielorusko prístup k jej platformám. Konkrétna klauzula odrážajúca tento vývoj znie takto.

„Prístupom a používaním Služieb prehlasujete a zaručujete, že sa nenachádzate na žiadnych zoznamoch obchodných ani ekonomických sankcií, ako je napríklad zoznam sankcií Rady bezpečnosti OSN, ktorý OFAC (Úrad pre kontrolu zahraničných aktív Ministerstvo financií USA) alebo umiestnené na „Zoznam odmietnutých osôb“ amerického ministerstva obchodu.

Prístup k financovaniu od amerických spoločností rizikového kapitálu

Predčasné plnenie sa samozrejme vyplatilo spoločnosti Coinbase, ktorá slúži na americkom trhu od roku 2012. Dodržiavanie vládnych stanov umožnilo spoločnosti získať financovanie od amerických spoločností rizikového kapitálu aj od jednotlivých investorov..

Coinbase v minulosti získala financovanie od spoločností rizikového kapitálu, Draper Fisher Jurvetson, USAA a newyorskej burzy cenných papierov. To spoločnosti umožnilo posunúť sa na nové trhy a rozšíriť svoje ponuky.

Hlavné podniky v Silicon Valley sa všeobecne vyhýbajú investovaniu do zámorských spoločností z dôvodu rozdielnych regulačných požiadaviek. Rovnako je ťažké sledovať výkonnosť podniku zo zámoria.

Mnoho spoločností rizikového kapitálu, ktoré poskytujú včasné investície, všeobecne uprednostňuje aktívnych partnerov. To im umožňuje nielen zapojiť sa do rozhodovacích procesov, ale umožňuje im to pripájať nové podniky k ich už zavedeným obchodným sieťam, aby sa zvýšil dosah a dominancia trhu..

Je pravdepodobné, že prienik spoločnosti Binance na americký trh povedie k lepšiemu prístupu k inštitucionálnemu financovaniu a k rozšíreniu možností expanzie.

Podľa nedávnej správa agentúry Reuters, kryptomena a blockchainový priestor zažívajú prudký nárast inštitucionálneho financovania od veľkých korporátnych spoločností. Mnohé z investičných spoločností sa rozhodnú investovať do startupov a iných významných agentúr na rozdiel od priamych investícií do kryptomeny.

Táto stratégia je zjavne bezpečnejšia vzhľadom na prísne regulačné politiky USA a bezpečnostné problémy, ktoré tento sektor naďalej sužujú. V roku 2018 skupina spoločností s modrým čipom vrátane spoločnosti Microsoft Corp zjavne investovala približne 2,4 miliardy dolárov do kryptomien a blockchainov. V tomto roku bolo do súvisiacich projektov zatiaľ vložených asi 850 miliónov dolárov.

Ostatné kryptoburzy sa presúvajú na nové trhy

Kraken expanduje do E.U..

Kraken nesmierne ťažil z dodržiavania predpisov v USA. Na začiatku tohto roka, spoločnosť oznámila že od vynálezcov získala financovanie vo výške približne 100 miliónov dolárov.

Nová kapitálová injekcia jej umožnila získať spoločnosť Crypto Facilities, britskú obchodnú spoločnosť s derivátmi. Predpokladá sa, že akvizícia mala hodnotu minimálne 100 miliónov dolárov a umožnila spoločnosti Kraken poskytovať futures aj spotové obchodovanie.

Crypto Facilities je plne regulovaný Úradom pre finančné konanie vo Veľkej Británii. Táto akreditácia umožňuje spoločnosti Kraken poskytovať svoje služby používateľom v Európe aj v Spojených štátoch, pričom obchádza rizikový patch SEC a Federal compliance. Rovnako ako Binance, aj Kraken rozdelil svojich používateľov z USA na svoju hlavnú platformu.

Spoločnosť Bittrex rozšírila svoje služby na Európu a bude ponúkať páry obchodovania na eurách

V októbri minulého roku kryptoburzová platforma Bittrex oznámila, že otvorí maltskú burzu pre svojich európskych používateľov s názvom Bittrex International. Platforma, ktorá sa v súčasnosti zameriava hlavne na svoju klientelu mimo USA, bola prispôsobená tak, aby vyhovovala požiadavkám E.U. a nariadenia maltskej vlády.

Podľa nový blogový príspevok spoločnosťou, v súčasnosti dotuje ponuky kryptomien – USD a znižuje poplatky až na nulu. Propagačná ponuka bola vyhlásená krátko po oznámení „Trhy eura prichádzajú toto leto“. Na túto ponuku sa vzťahujú iba účty, ktoré majú kumulovaný objem obchodu najmenej 30 000 dolárov. Platí to na všetkých trhoch, ktoré zahŕňajú USDT, ETH, BTC a USD.

Spoločnosť tiež zverejnila, že začne vydávať obchodné páry Euro.

(Odporúčaný kredit na obrázku: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me