NEO’s New Vision: The Moonshot

NEO DevCon spojil nadšencov blockchainu, vývojárov, investorov a podnikateľov z celého sveta do intímneho prostredia spojeného s informáciami a nadšením.

Jedna z hlavných atrakcií konferencie? Zakladateľ NEO, Da Hongfei. Účastníci konferencie očakávali, že Hongfei vystúpi s vyhlásením o tom, ako ďaleko prišlo NEO za také krátke obdobie a kam si on a NEO tím predstavujú, že to bude v budúcnosti smerovať.

The New Vision: Da Hongfei’s Presentation on the Future of NEO

Da Hongfei uviedol na úvodnej konferencii vývojárov svojho brainchildu poznámku s ambíciami. Jeho prezentácia sa začala zhromaždením bojov a úspechov, inovácií a neúspechov ľudstva, ktoré boli prekryté rečou „Vybrali sme sa na mesiac“ JFK, ktorá vyvolala jasný podtext mesačných túžob NEO..

Hongfei

Počas celého rozhovoru Hongfei naďalej hral na predstavivosť davu s anekdotami začiatkov NEO a dokonca porovnal odhodlanie projektu so zameraním na začínajúceho olympijského športovca. Hongfei prekypujúci energiou, humorom a sebavedomým štýlom udával tón pre vôbec prvý DevCon spoločnosti NEO a s istotou optimizmu vykresľoval obraz budúcnosti svojho projektu..

Pôvod spoločnosti NEO: Antshares a volanie po inteligentnejšej ekonomike

Po ukázaní videa ako prezentačného náteru DA Hongfei prelomil niekoľko vtipov a vkĺzol do improvizovanej rutiny stand-up, ktorá sa stala charakteristickým znakom jeho verejného vystupovania..

Akonáhle ulahčil publiku rozhovor a nasadil veselý tón, začal sa ponárať do histórie NEO a genéza projektu vás môže prekvapiť. Nezrodilo sa to z okamihu heuréky zvnútra, z čistej a úplnej myšlienky, ktorá sa definitívne formovala v Hongfeiho mysli. Pochádzalo z fóra Bitcoin Talk a nebolo ani jedným z vlastných spoločností Da Hongfei.

9. augusta 2012 používateľ fóra friedcat navrhol použitie procesorov ASIC pre budúcnosť ťažby bitcoinov. Pri hľadaní fóra pre finančné prostriedky vyzval ďalších používateľov, aby investovali do spoločností ASICMINER a Bitfountain, ktoré im pomôžu rozvíjať budúcnosť tejto technológie. Po získaní 16 000 BTC – vtedy 150 000 dolárov, zhruba 192 miliónov dolárov! friedcat teraz zmizol a úplne vyčerpal prostriedky. Sľuby o zdieľaní výnosov a návratnosti investícií tak zostali nenaplnené.

“Prečo by sme nemohli vybudovať blockchain pre crowdfunding, aby sa niečo také už neopakovalo,” pýtal sa Hongfei sám seba, a tak sa narodil Antshares.

Hongfei chcel vytvoriť Antshares na podporu ekonomického modelu, podľa ktorého by svet mohol spravovať svoje financie bezpečnejšie a efektívnejšie. Táto inteligentná ekonomika by nielen zabránila tomu, aby sa podvodne šírili zlomyseľní aktéri, ako je friedcat, ale tiež by podporila systém, ktorý by posilnil jeho používateľov a usmernil všetky aspekty finančných transakcií..

Čo je to teda inteligentná ekonomika? Podľa DA Hongfei „ide o digitalizovanú ekonomiku, takže všetko by sa malo a bude digitalizovať: mena, peniaze, aktíva – môžu byť fyzické aktíva, môžu to byť nehmotné aktíva. Dokonca aj vaša identita a identita vašich vecí, strojov. A inteligentná ekonomika je tiež programovateľná ekonomika. Potrebujeme programovateľnú ekonomiku, potrebujeme transparentnosť, potrebujeme inteligentné zmluvy na správu týchto mien, týchto aktív, týchto identít. Inteligentná ekonomika je teda dôveryhodná ekonomika. “

Táto definícia má holistický rozsah a predpokladá ekonomiku, ktorá spája aspekty osobných financií, technologického pokroku a mnohostranných identít do jedného priesečníka. Jednoducho povedané „inteligentná ekonomika je digitalizovaná, je programovateľná a je nedôveryhodná.“

spoluzakladatelia neo

Je zrejmé, že Hongfei vidí NEO ako integrálny kolík v lúčoch, ktoré budú otáčať kolesom tejto novej ekonomiky, takže keď sa dotkne nedávno zverejnených hodnotení kryptomeny Weiss, nie je prekvapením, že bol potešený stupňom NEO.

„Sme šťastní, že sme jedným z piatich [projektov, ktoré získali B]. Neviem, prečo sme lepší ako bitcoin, ale sme šťastní, že sme jedným z dobrých študentov. “ Potešený, ale nie spokojný, na záver uviedol, že smerom dopredu sa NEO „bude usilovať o to, aby bol jedným z prvých študentov A.“

Iniciatíva Spoločenstva NEO

V nádeji, že sa tento potenciál podarí dosiahnuť, tím NEO pracuje na vytvorení úzkej komunity vývojárov, investorov, mediálnych partnerov a podnikateľov s cieľom vytvoriť komplexný orgán podporovateľov NEO. Hongfei hovoril o niekoľkých z týchto projektov, ktoré pomohli vybudovať tento komplexný ekosystém s iniciatívou Spoločenstva.

Jedným z týchto hráčov je Mesto Sion, „Vznikla nezávislá skupina vývojárov, návrhárov a prekladateľov s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá podporuje jadro a ekosystém NEO BlockChain.“ Vývojári CoZ vytvorili také projekty založené na NEO, ako napríklad NEON Wallet, NEO Scan, NEO Portal, a sú zodpovední za preklad bielej knihy NEO do „10 rôznych jazykov“, uvádza DA Hongfei.

Mesto Sion

Krátko sa tiež dotkol Nové ekonomické laboratórium (NEL) a Red 4 Sec, dve komunitné iniciatívy, ktoré sú v priestore nové a pribúdajú.

Neskôr v rozhovore vystúpil Hongfei s úlohou Rady NEO pri delegovaní použitia kapitálu NEO. Do budúcnosti NEO globálny kapitál, „Licencovaný fond registrovaný v Singapure spravovaný veteránmi rizikového kapitálu,“ poznamenal Da Hongfei, bude kľúčovým aktérom pri alokácii fondov.

Spoločnosť NEO navyše vyvinula úsilie na založenie svojej nadácie Open Blockchain Foundation. “Účelom nadácie je financovanie výskumu,” vysvetlil Da Hongfei svojmu publiku. Ako bude ďalej rozširovať svoju úlohu, bude v budúcich rokoch nádobou spoločnosti NEO dodávať 5 až 10 miliónov dolárov na výskum súvisiaci s blockchainom. Podporí tiež vzdelávanie v oblasti blockchainu / kryptomeny a školenie študentov. Spoločnosť NEO v súčasnosti spolupracuje s UC Berkeley – a hovorí s ďalšími poprednými univerzitami – aby sa postavila do čela iniciatívy.

NEO’s Future in the Eyes of its Creator

Hongfei zdôraznil pokrok, ktorý spoločnosť NEO dosiahla za posledný rok, a zdôraznil projekty, ktoré platformu vyvinuli na vývoj svojich aplikácií

„Vždy sa ma pýtajú, koľko inteligentných zmlúv, koľko dApps je postavených na blockchaine spoločnosti NEO,“ uviedol. Ukazovanie na prezentačnú snímku týchto projektov, povedal svojim poslucháčom: „Teraz vidíte – sú ich tucty.“

Hongfei, keď je s týmto pokrokom spokojný, povedal divákom, že nebude spokojný, kým platforma nedosiahne svoj vrcholný dlhodobý cieľ: „Urobiť z NEO blockchain číslo 1 do roku 2020.“

“Ale ako? Je to ťažké – je to naozaj ťažké, “pripúšťal ďalej. Rozložil svoj herný plán, aby (dúfajme) dostal NEO na podstavec bitcoinovej zlatej medaily, ponoril sa do troch „zabijakových aplikácií“, ktoré podľa jeho názoru blockchain doteraz vytvoril.

“Prvou zabijakovou aplikáciou blockchainu je decentralizované zlato, [takže] bitcoin je prvou zabijáckou aplikáciou blockchainu.”

Druhou z nich, ktorú drží Hongfei, sú ICO: „Musíme uznať, že ICO priniesli do tohto odvetvia veľa ľudí – pomohli Ethereu stať sa druhou najväčšou kryptomenou.“

Hong Fei Neo

Výmeny a obchodovanie s menami všeobecne sú však „najväčšími prípadmi použitia“ kryptomeny, keďže trh v súčasnosti funguje, a je presvedčený, že pre budúce zdravie obchodovania s kryptomenami budú rozhodujúce decentralizované burzy..

„Centralizované burzy zomrú,“ tvrdí, ale aby sa DEX stali relevantnými, Hongfei tvrdí, že budú potrebovať nasledujúce funkcie:

  • Rýchle transakčné časy
  • Konečnosť
  • Interoperabilita
  • Digitálna identita
  • Stabilná minca pre univerzálne páry

„Potrebujeme týchto päť rozhodujúcich bodov, aby sme vytvorili dokonalú výmenu,“ a podľa jeho odhadu „má NEO všetky ingrediencie“ vďaka nasledujúcim vlastnostiam:

  • Vysoká TPS 1 000 / s
  • Konečnosť: NEO potrebuje iba 1 potvrdenie na schválenie transakcie a distribuovaný konsenzus
  • Interoperabilita prostredníctvom NeoX
  • Digitálne ID prostredníctvom NeoID / Ontológia
  • Stable Coin: Alchemist (Hongfei sa tým príliš nezaoberal, ale teoreticky je Alchemist protokolom cenovej stability)

Je toto Da Hongfei škádlením, že sa NEO DEX pripravuje? No, tam je pekne jeden. Aj keď nejde o projekt priamo pod dohľadom tímu NEO, Da Hongfei nepochybne odkazoval NEX, decentralizovaná burza postavená na NEO a vedená zakladateľom City of Zion Fabiom Canesinom.

Snaha spoločnosti NEO o dokonalosť v oblasti kryptoburzy nie je príliš prekvapujúca, pretože je v súlade so zameraním projektu na bezkonkurenčnú kvalitu. Napríklad okrem dosiahnutia trhového stropu číslo jeden za dva roky, Spoločnosť Hongfei chce, aby spoločnosť NEO zvládla rýchlosť 100 000 tx / s bez toho, aby sa rozdelila, sebavedome vyhlasujú: „Dosiahneme to do roku 2020.“

Proces decentralizácie

Na konci svojho segmentu sa Da Hongfei venoval úsiliu spoločnosti NEO o decentralizáciu, čo je kritický krok v očiach komunity.

„NEO sa často obviňuje z toho, že je veľmi centralizovaný,“ pripustil jeho tvorca, ale dodal, že „konsenzuálne uzly budú decentralizované od roku 2018.“

Na uľahčenie tohto procesu bude online umiestnená webová stránka kampane, aby uchádzači mohli požiadať o uzol konsenzu. V súčasnej podobe sa City of Zion, KPN (holandská telekomunikačná spoločnosť) a Fenbushi (čínska spoločnosť rizikového kapitálu) zaviazali prevádzkovať niektoré z týchto uzlov.

Od zamerania na decentralizáciu infraštruktúry sa Hongfei dotkol finančnej decentralizácie. Toto malo formu načrtnutia budúceho použitia rezervných tokenov NEO, čo je 50% dodávok tokenov, ktoré boli – a naďalej budú – pomaly uvoľňované po dobu 6 rokov. Z 35 miliónov NEO, ktoré ešte len vyjdú, bude 10% vyhradených pre tímové stimuly, 10% pre komunitné stimuly, 15% pre investície do projektov v rámci ekosystému NEO a 15% bude flexibilne použitých ako súčasť pohotovostnej stratégie NEO..

Inteligentná ekonomika NEO

Počas celej svojej prezentácie sa Da Hongfei preplietol kúskami humoru a svoju reč pokropil občasným komediálnym skvostom. Tieto nugetky postavenia sa pohybovali od ľahkého sebapodceňovania – „Kto je ten tučný chlap tam hore?“ Spýtal sa Hongfei rétoricky a poukazoval na prezentáciu seba samého zo starých čias Antsharesa – na nestydaté podrobnosti svojho platu s odkazom na zablokovanie jeho akcií v NEO. “Nie som platený roky,” priznal publikum, ktoré sa zasmialo.

NEO inteligentná ekonomika

Ale po celú dobu Da Hongfei dodržiaval víziu NEO a naplnil svoj prejav rovnakým neúnavným úsilím, vďaka ktorému je budúcnosť pre jeho projekt sľubná. Táto vízia, podľa Da Hongfeiho, je jednou z nových ekonomík založených na technológiách: inteligentná ekonomika spoločnosti NEO. Je to ekonomika, ktorá sľubuje efektívnosť, bezpečnosť a pohodlie, ten, ku ktorému komunita NEO – so všetkými svojimi pracovnými časťami od technického rozvoja, cez médiá až po investície – pracuje každý deň.

Ako taký sa jeho prednáška skončila poznámkou optimizmu pre schopnosť NEO udržať túto víziu v centre pozornosti, kým nebude úplne zrealizovaná, a zdôraznil dôležitosť rozšírenej a talentovo rozmanitej komunity NEO pri dosahovaní tohto cieľa.

Na záver sa poďakoval zodpovedným za pomoc s pohonom NEO tam, kde je dnes, a požiadal tých, ktorí sú na okraji, aby sa pripojili k hnutiu: „Som veľmi poctený, že NEO sa môže stať takým projektom na svetovej úrovni – môžem povedať len ďakujem, ďakujem komunite NEO a pripojte sa k nám. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me