At The Source, Exploring the Blockchain Realm of GitHub

„Bitcoin jest lepszą walutą, ponieważ jest otwarte źródło.”

Co masz na myśli przez kod Ethereum publicznie na GitHubie? ”

Krótkie słowo o terminach technicznych

Projekty blockchain / kryptowaluty & zawsze tajemniczy otwarte źródło. Jeśli pochodzisz z nietechnicznego środowiska, prawdopodobnie zastanawiałeś się dokładnie, co otwarte źródło znaczy; jeśli kręciłeś się wokół programistów, być może nawet słyszałeś o potężnych GitHub & świat repozytoriów. Jeśli nie znasz konsoli terminala, prawdopodobnie nie znasz poprzednich terminów.

Jednak zrozumienie, jak działają repozytoria open source, a także zbadanie samych podstaw platformy GitHub platforma, jest prawdopodobnie jedną z platform najbardziej efektywny sposoby zrozumienia kryptowalut & ich społeczności na głębszym poziomie.

Rozmowy kodowe. Niezbędnym narzędziem jest nauka samodzielnego przeglądania kodu źródłowego projektów kryptowalut, niezależnie od biegłości programistycznej (lub jej braku).

W tym artykule wyjaśniamy, co dokładnie oznacza open-source & zbadaj, jak blockchain & zespoły kryptowalutowe wykorzystują GitHub. Przez cały czas rozwiążemy pewien związany z tym żargon, więc następnym razem, gdy twój znajomy programista powie „gówno, o którym mi powiedziałeś, ma dosłownie zero zatwierdzeń w swoim repozytorium, to najwyraźniej oszustwo” „będziesz dokładnie wiedzieć, czym ona jest rozmawiać o.

Otwarte źródło

Projekt oprogramowania typu open source (blockchain) to projekt oprogramowania z kodem źródłowym, który każdy może sprawdzić, zmodyfikować, & wzmacniać. Świat projektów oprogramowania open source wykracza daleko poza świat blockchainów (Hi Linux!), Jednak większość wszystkich blockchainów open-source z założenia.

W przeciwieństwie do tego większość projektów oprogramowania ma kod źródłowy, że tylko osoba, zespół lub organizacja, która je utworzyła, ma nad nim wyłączną kontrolę. Pomyśl o Facebooku, Adobe & inne potwory prywatnych firm. Nazywa się to oprogramowaniem prawnie zastrzeżonym lub oprogramowaniem zamkniętym, ponieważ tylko pierwotni autorzy zastrzeżonego oprogramowania mogą legalnie uzyskać dostęp, kopiować & zmienić wspomniane oprogramowanie.

Oprogramowanie open source udostępnia swoje źródło w domenie publicznej – dla wszystko przeglądać, kopiować, zmieniać, uczyć się & dzielić. Z założenia oprogramowanie open source promuje współpracę, zasługi, & udostępnianie, ponieważ umożliwia innym osobom wprowadzanie zmian w kodzie źródłowym, & gdyby wystarczająco dużo ludzi się z tym zgadza, włącz wspomniane zmiany do publicznego kodu źródłowego. Żadna osoba, podmiot ani organizacja nie ma wyłącznych ani zastrzeżonych praw do projektu open source; domeny publicznej, poprzez zestaw reguł rządzących projektem (zwykle nazywany protokół), dochodzi do konsensusu w bardziej zdecentralizowany sposób.

Budowanie oprogramowania używanego na całym świecie w ramach open-source stanowi podstawę do skoku naprzód w utrzymywaniu systemów wielkoskalowych: zdecentralizowanych. Aby potwierdzić moje oświadczenie, pójdę dalej & przedmowa, że ​​jest to centralizacja kontra decentralizacja nie porównanie binarne według dowolnej miary – ale raczej na ruchomej skali. Prawdopodobnie masz już poprawne skojarzenia z tymi terminami: autorytarny rząd odzwierciedla centralizację władzy, podczas gdy demokracja bezpośrednia przedstawia decentralizację władzy.

Tworzenie projektów typu blockchain, które są przede wszystkim open source, przyniosło fascynujący rezultat: potężne zdecentralizowane oprogramowanie, które * nie * jest budowane przez scentralizowany system, taki jak rząd lub korporacja.

Moglibyśmy zająć się decentralizacją kontra centralizacja; jednak na razie wystarczy wiedzieć, że oprogramowanie typu open source jest jednym z kluczowych czynników napędzających ten szybki rozwój zdecentralizowanego wszystkiego.

GitHub

Myśląc z punktu widzenia logistyki, zdecentralizowany projekt oprogramowania, jakkolwiek zdecentralizowany, nadal wymaga jednego miejsca, w którym wszyscy uczestnicy projektu (programiści) mogą przeglądać, zmieniać, porównywać & ostatecznie zaktualizuj kod. W tym miejscu pojawia się GitHub:

GitHub to platforma współpracy w czasie rzeczywistym dla programistów umożliwiająca jednoczesną pracę nad tym samym kodem źródłowym bez nadpisywania swojej pracy.

GitHub śledzi historię zmian w kodzie źródłowym projektu, w tym, co konkretnie zostało zmienione, kto co zmienił & gdy. Projekt oprogramowania w GitHub jest określany jako plik magazyn. Każda aktualizacja projektu oprogramowania nosi nazwę popełnić. Należy zauważyć, że każda zmiana w projekcie jest uznawana za zatwierdzenie, a nie za zmiany ściśle programistyczne. Pisanie aktualizacji dokumentacji projektu, np Vitalik robi to tutaj w repozytorium organizacji Ethereum, jest również uważany za zatwierdzenie.

Zanim skończymy, muszę zrzec się, że bardzo szybko definiuję GitHub wyłącznie w celu eksploracji projektów blockchain. GitHub oferuje znacznie więcej funkcjonalności & często istnieje błędne przekonanie, że GitHub to narzędzie przeznaczone wyłącznie dla programistów. Im bardziej zagłębisz się w platformę, tym lepiej rozpoznasz dynamikę społeczną & możliwości udostępniania zasobów, które są bardzo podobne do sieci społecznościowej. W rzeczywistości w tej chwili kwitnąca społeczność GitHub ma ogromne prawa 12 milionów + członków te „ulubione” repozytoria, które lubią, komentują, monitorują & subskrybować różnych autorów & repozytoria projektów do aktualizacji.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu pokazujący, jak wygląda „strona główna” każdego z tych repozytoriów.

To jest dosłowne repozytorium Bitcoin GitHub – gdzie cały kod źródłowy zatwierdza się w czasie, otwiera problemy, & dokumentacja żyje:

Nawigacja po repozytorium

W przypadku tego pierwszego zrzutu ekranu z czerwonym prostokątem opcje nawigacji w repozytorium GitHub. Jak widać, można dalej eksplorować to repozytorium, klikając kartę Issues, Pull Requests, Projects lub Insights.

W szczególności sekcja problemów jest fascynującą podsekcją repozytorium, która wyświetla najbardziej dokładne i pilne problemy dla społeczności repozytoriów. Czytanie tych otwartych kwestii to fenomenalny sposób na zrozumienie bezpośredniego planu działań dla projektów open source bez żadnych dziennikarskich uprzedzeń – code talks.

Metryki kodu źródłowego

Zrzuty ekranu powyżej pokazują kluczowe wskaźniki dla całego repozytorium Bitcoin. Każde repozytorium na ścieżkach GitHub & wyświetla następujące cztery cyfry: zatwierdzenia, rozgałęzienia, zwolnienia & współautorzy.

Omówiliśmy powyżej zatwierdzenia – każdy zmiana, dokumentacja lub kod, który został przyjęty do głównego repozytorium. Jak widać, przy aż 17 000 zatwierdzeń repozytorium Bitcoin jest dość aktywne. Dodatkowo można przejrzeć osoby pracujące w tym repozytorium, klikając sekcję „współpracownicy”.

Współautor repozytorium to osoba, która pomyślnie wprowadziła zmiany, które zostały zaakceptowane przez społeczność repozytorium & scalony z kodem źródłowym.

Te to osoby, do których należy się zwrócić po aktualizacje projektu; współautorzy to prawdziwa okazja, ci, którzy pracują nad budowaniem tych kolosalnych projektów.

Zreasumowanie

Poruszanie się po repozytoriach GitHub to najlepszy sposób, aby zobaczyć z pierwszej ręki najnowsze postępy & kod źródłowy projektów blockchain. Ostatecznie te krypto & Projekty blockchain zostały zbudowane specjalnie z wykorzystaniem rozproszonej / zdecentralizowanej infrastruktury z jednego powodu: aby popchnąć do przodu nastawienie społeczności open source. Więc teraz wiesz. Następnym razem, gdy będziesz odkrywać najnowszą monetę tygodnia, najpierw przeczytaj podsumowanie tutaj, a następnie udaj się w prawo do repozytorium GitHub, aby samodzielnie przeczesać źródło.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me