Najlepsze recenzje portfeli Bitcoin na rok 2019

Wśród szumu i ekscytacji społeczności Bitcoin, od czasu do czasu nagłówek Exchange został zhakowany powoduje skurcz żołądka każdego użytkownika Bitcoina. Jedną z największych obaw wielu z nas jest to, że hakerzy porywają nasze Bitcoiny i inne kryptowaluty tuż pod nosami.

Ale włamywacz kryptowalut może nawet nie być twoim największym wrogiem. Istnieje niezliczona ilość tragicznych i granicznych komicznych historii ludzi, którzy tracą własne bitcoiny: To biedni facet zgubił dysk twardy z plikiem danych Bitcoin zawierającym 150 bitcoinów (dziś wartych około 405 000 USD) oraz inny facet przypadkowo wyrzucił dysk twardy z 7500 bitcoinami (dziś wart około 20,5 miliona dolarów).

Jak więc chronimy nasze kryptowaluty przed hakerami i sobą?

Wskaż portfele Bitcoin.

Najlepsze portfele Bitcoin

Jeśli szukałeś sposobu na bezpieczne przechowywanie kryptowalut, nie szukaj dalej. Jesteśmy z Tobą.

Uwaga: Użytkownicy mobilni mogą przesuwać palcem, aby przewijać tę tabelę

Różne rodzaje portfeli Bitcoin

Zanim zaczniemy, przyjrzyjmy się różnym typom portfeli Bitcoin. Zbliżają się nowe terminy, ale nie panikuj! Uczyniliśmy ten przewodnik prostym i łatwym, aby nawet nowicjusze od kryptowalut odeszli od ekspertów.

Istnieją trzy rodzaje portfeli Bitcoin: sprzęt, oprogramowanie i papier. Portfele sprzętowe to portfele fizyczne z zaszyfrowanymi kluczami prywatnymi, portfele programowe to programy działające na komputerze lub w Internecie oraz portfele papierowe to fizyczne dokumenty z kluczami prywatnymi.

W przypadku twardych portfeli będziesz potrzebować pliku podpis cyfrowy. Twój podpis cyfrowy to Twój identyfikator. W ten sposób możesz udowodnić, że jesteś właścicielem określonego klucza prywatnego, bez publicznego publikowania go. Podpisy cyfrowe potwierdzają własność, chroniąc klucz prywatny przed wścibskimi rękami.

Plik zaleta portfeli sprzętowych polega na tym, że twoje klucze prywatne są odizolowane od twojego komputera, dzięki czemu ryzyko kradzieży jest bliskie zeru. Z drugiej strony portfele programowe są nadal połączone z Internetem i narażają Cię na pewne ryzyko.

Jedyną potencjalną wadą portfela sprzętowego jest to, że kosztuje. Większość portfeli oprogramowania jest bezpłatna. Podczas gdy oba portfele bezpieczniej chronią Twoje bitcoiny, niektórzy użytkownicy woleliby przerzucić dodatkowy koszt.

Jak najbardziej, to ty. Ale osobiście wolałbym wydać około 100 USD, aby zagwarantować bezpieczeństwo, niż ryzykować, korzystając z portfela wolnego oprogramowania.

Portfele sprzętowe Bitcoin

Bez wątpienia portfele sprzętowe Bitcoin są najbezpieczniejszym rodzajem portfela Bitcoin. To, co odróżnia portfele sprzętowe od portfeli programowych, polega na tym, że gdy są odłączone – w „chłodni”.

Oznacza to, że portfel sprzętowy jest odłączony od Internetu i nie można go dotknąć. Hakerzy, trojany i inne złośliwe oprogramowanie nie mogą dostać się do niczego przechowywanego w chłodni. Osobiście lubię portfele sprzętowe, bo bardziej się martwię. Cieszę się spokojem, wiedząc, że ktoś znacznie lepszy ode mnie w Internecie nie ucieka z moimi ciężko zarobionymi bitcoinami.

Przegląd księgi

Ledger i TREZOR to nazwy, które zawsze pojawiają się podczas przeglądania portfeli Bitcoin.

Ledger Nano S działa jak każdy inny twardy portfel, z kilkoma drobnymi różnicami. Dla wszystkich fashionistek Bitcoinów, Ledger zdecydowanie wygrywa w kategorii stylu.

Konfiguracja portfela Ledger jest dość prosta. Wszystko, czego potrzebujesz, to Chrome i bezpieczny komputer. Księga Ledger zawiera kod PIN dla dodatkowego bezpieczeństwa. Jeśli PIN zostanie wprowadzony niepoprawnie trzy razy, Ledger wyczyści się.

Przerażający, ale nie koniec świata. Ledger umożliwia skonfigurowanie zarodka odzyskiwania w celu odzyskania kluczy prywatnych w przypadku zgubienia lub uszkodzenia urządzenia. To ziarno regeneracji to zestaw słów, które należy ułożyć w określonej kolejności. Ledger umożliwia odzyskanie wszystkich utraconych bitcoinów za pomocą ziarenka odzyskiwania, więc nie musisz się pocić.

To Użytkownik Reddit podsumował to ładnie: „Właśnie dostałem Ledger Nano S i bardzo mi się podoba. Największą zaletą jest to, że Twój klucz prywatny jest przechowywany całkowicie w trybie offline i nigdy nie jest ujawniany na komputerze, więc Twoje szanse na włamanie do portfela są bliskie zeru. Jeśli go zgubisz, możesz przywrócić swój portfel na inne urządzenie lub inny portfel całkowicie za pomocą seeda. To naprawdę inwestycja, która może zaoszczędzić tysiące osób ”.

Ocena księgi: Ogólnie rzecz biorąc, portfel Ledger działa dokładnie tak, jak tego chcesz. Zapewnia bezpieczeństwo Twoich bitcoinów, jest łatwo dostępny – ale tylko dla Ciebie i wybacza, jeśli Twój dom spłonie.

Sprawdź naszą pełną recenzję Ledger Nano S, aby uzyskać więcej informacji na temat tego portfela.

Recenzja TrezoraRecenzja portfela Trezor

TREZOR to portfel sprzętowy, który przechowuje klucze prywatne w trybie offline i umożliwia podpisywanie transakcji podpisem cyfrowym bez konieczności łączenia się z Internetem.

TREZOR jest często chwalony za jednoczesne służenie jako urządzenie do przechowywania w trybie offline i umożliwianie wydawania monet. To całkiem małe, sprytne urządzenie, które można nosić na pęku kluczy. Jeśli uważasz, że Twoje Tamagotchi było fajne, wyobraź sobie urządzenie, które może potencjalnie pomieścić miliony dolarów Bitcoinów w Twojej dłoni.

Zawsze, gdy chcesz wydać swoje bitcoiny, możesz to zrobić przez ograniczone połączenie USB TREZOR. Ograniczone połączenie USB działa jak mysz komputerowa: mysz przekazuje swoje położenie do komputera, ale komputer nie może nią poruszać. Jest to połączenie jednokierunkowe. TREZOR może bezpiecznie współdziałać z komputerami, które mogą być zagrożone lub zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. To niesamowite, jeśli chodzi o bezpieczne zarządzanie bitcoinami.

Nie ma też nazw użytkowników ani haseł do kont TREZOR, więc bardzo trudno je zhakować. Twoje urządzenie TREZOR to wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli ktoś nie ma fizycznego dostępu do Twojego urządzenia, nie ma możliwości uzyskania dostępu do Twojego konta.

W przypadku, gdy chcesz jeszcze bardziej zniwelować ryzyko, że ktoś fizycznie włamie się do Twojego urządzenia, TREZOR oferuje ochronę hasłem dostępu do Bitcoin. To hasło powinno być całkowicie zapamiętane i nigdzie nie zapisywane.

Teraz, jeśli masz grupę telepatycznych ninja szukających bitcoinów, możesz użyć sztucznie inteligentnego androida zasilanego łańcuchem bloków, aby cię chronić. (Żartuję, jeszcze nas tam nie ma.)

Ocena TREZOR: Ogólnie bardzo mi się podoba TREZOR. Jest niezwykle bezpieczny i intuicyjny. Cena jest nieco wyższa niż w przypadku większości portfeli, ale funkcje, zespół TREZOR i dostępność produktu to uzasadniają.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Trezor, aby uzyskać więcej informacji.

Recenzja KeepKey

KeepKey to kolejny portfel sprzętowy. Chociaż niektórzy wolą jego elegancki wygląd i rozmiar ekranu, jest on prawie dwa razy większy niż TREZOR czy Ledger Nano S. Osobiście potrzebuję tylko solidnego portfela sprzętowego, który ukryję w mojej ściśle tajnej Batjaskini. To nie jest rozmiar Tamagotchi jak TREZOR, więc zdecydowanie coś do rozważenia.

KeepKey nie cieszy się również taką renomą jak Ledger i TREZOR. A na dzikim zachodzie świata kryptowalut reputacja ma duże znaczenie. Biorąc to pod uwagę, ma fenomenalne referencje. KeepKey jest wyposażony w kod PIN i losowy numer, aby chronić twoje monety. Możesz go również używać na komputerach z zainfekowanymi lub zainfekowanymi złośliwym oprogramowaniem, chociaż nie polecam tego robić.

KeepKey obsługuje Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Namecoin, Testnet, Ethereum i Dash. To wielka sprawa dla użytkowników, którzy chcą trzymać swoje altcoiny poza siecią.

Ocena KeepKey: Zdolność KeepKey do przechowywania tak szerokiej gamy altcoinów jest bardzo atrakcyjna. Jest nieco większy niż inne portfele sprzętowe, ale nie stanowi większego problemu. Bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie i to się liczy.

Dowiedz się więcej z naszej pełnej recenzji KeepKey.

Przegląd portfela Keepkey

Najłatwiejszy w użyciu portfel Bitcoin online

Teraz, gdy już omówiliśmy rzeczy trudne (portfelowe), przejdźmy do portfeli online. Portfele online działają w chmurze, więc użytkownicy mogą uzyskać do nich dostęp z praktycznie dowolnego urządzenia komputerowego w dowolnym miejscu. Te portfele są bardzo wygodne w dostępie i łatwe do skonfigurowania w porównaniu z portfelami twardymi, ale ostatecznie są kontrolowane przez osobę trzecią. Chociaż te firmy zewnętrzne nieustannie poprawiają bezpieczeństwo i podejmują proaktywne środki, nadal istnieje nieodłączne ryzyko.

Dzięki portfelom sprzętowym wymieniasz elastyczność na bezpieczeństwo. Kompromisem z portfelami online jest bezpieczeństwo i elastyczność. Nie możesz mieć tego wszystkiego.

Recenzja portfela Coinbase

Jeśli czytasz ten przewodnik, zanim kupisz swój pierwszy bitcoin (lub ułamek bitcoina), prawdopodobnie będziesz chciał zacząć od Coinbase.

Coinbase to jeden z najłatwiejszych sposobów kupowania i przechowywania bitcoinów oraz najpopularniejsza opcja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutą.

Coinbase to dom maklerski, giełda i portfel. Oznacza to, że możesz kupować, sprzedawać, handlować i przechowywać swoje monety na tej samej platformie. Ta elastyczność jest czymś, czego nie oferują portfele sprzętowe.

Jako największa na świecie giełda Bitcoinów, Coinbase jest dość dużym celem hakerów. Zaletą Coinbase w porównaniu z wieloma innymi portfelami internetowymi i twardymi jest to, że cała jego cyfrowa waluta jest ubezpieczona. Oznacza to, że jeśli platforma została naruszona (bezpieczeństwo fizyczne, cyberbezpieczeństwo lub kradzież pracowników), polisa ubezpieczeniowa Coinbase pokryłaby wszelkie utracone pieniądze. Coinbase przechowuje również mniej niż 2% środków swoich klientów online, a reszta w chłodni, dodając więcej kredytu do ich bezpieczeństwa.

Kolejną atrakcją Coinbase jest jego znaczące referencje. To firma Bitcoin z siedzibą w San Francisco i wspierany przez renomowanych inwestorów. Lloyd’s of London pokrywa swoją polisę ubezpieczeniową, a tym samym wszystkich użytkowników Coinbase. Dodatkowo, jeśli jesteś mieszkańcem USA i posiadasz jakąkolwiek walutę fiducjarną, Twój portfel Coinbase jest objęty ubezpieczeniem FDIC do kwoty 250 000 USD. Ta polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje włamań do indywidualnych kont, więc jeśli masz słabe hasło i nie podejmujesz odpowiednich środków ostrożności, jeśli chodzi o dane logowania, to Ty masz.

Możesz uzyskać dostęp do swojego portfela Coinbase przez Internet lub przez aplikacje Coinbase na iOS i Androida. Coinbase nadal kontroluje wszystkie Twoje klucze prywatne, więc radzę używać go do kupowania i sprzedawania bitcoinów zamiast do przechowywania środków. Chyba że użyjesz ich Multisignature Vault.

Multisignature Vault to przyzwoite rozwiązanie do zabezpieczania większych ilości bitcoinów. Ten skarbiec z wieloma podpisami to portfel 2 z 3. Oznacza to, że Coinbase ma jeden klucz, Ty (właściciel konta) masz drugi klucz i jeden klucz jest współdzielony. Dowolne dwa z trzech kluczy umożliwiają wydawanie środków.

Dodatkową siatką bezpieczeństwa jest 48-godzinny czas przetwarzania wszystkich wypłat z Vaults. W tym hojnym okresie możesz anulować każdą błędną prośbę o wypłatę.

Dobrze, że Coinbase to renomowana firma, ponieważ w każdej chwili może zamknąć Twoje konto Vault.

Ocena Coinbase: Coinbase to świetne miejsce dla początkujących do kupowania i przechowywania Bitcoinów. Biorąc to pod uwagę, zalecałbym szybką aktualizację do portfela sprzętowego, jeśli twoje bitcoiny się gromadzą. Zapewni to pełną kontrolę nad Twoimi monetami.

Sprawdź naszą recenzję Coinbase, aby uzyskać więcej informacji.

Recenzja portfela coinbase

Recenzja Blockchain.info

Chociaż Blockchain nie jest najlepszym rozwiązaniem, i tak chciałem go uwzględnić.

Moją główną zaletą Blockchain jest to, że wszystkie transakcje muszą być kierowane przez serwery firmy, aw ostatnich latach przeszły przez niepokojącą liczbę przestojów. Jeśli tak samo nie czujesz się komfortowo na myśl, że Twoje konto jest niedostępne w dowolnym momencie, prawdopodobnie zechcesz pominąć to. Dla wielu osób Bitcoin oznacza pełną kontrolę w dowolnym miejscu i czasie. Blockchain wydaje się krokiem wstecz.

strona główna blockchain

Dostęp do Blockchain.info można uzyskać za pomocą przeglądarki lub telefonu komórkowego, co byłoby bardzo wygodne, gdyby nie było tak wielu problemów z serwerem. Możesz uzyskać dostęp do portfela Blockchain z dowolnej przeglądarki za pomocą adresu portfela i możesz tworzyć kopie zapasowe na telefonie komórkowym. Istnieją dwie dodatkowe warstwy bezpieczeństwa: Wersja internetowa ma 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe), co oznacza, że ​​Blockchain powiadamia użytkowników tekstem, gdy ktoś próbuje się zalogować. Użytkownicy mobilni mogą również ustawić czterocyfrowe hasło do aplikacji.

Ocena Blockchain.info: Na razie Blockchain.info to dobry plan B, ale nie powinien być Twoim pierwszym wyborem. Bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie, ale brak niezawodności i wygody budzi sygnały ostrzegawcze.

Portfele papierowe Bitcoin

Jeśli chodzi o zabezpieczenie bitcoinów, portfele papierowe nie są dokładnie Fort Knox. Portfele papierowe, odręczne lub fizyczne kopie, są łatwym łupem dla złośliwego oprogramowania, jeśli nie jesteś bardzo ostrożny podczas generowania ich na komputerze online.

Portfele papierowe są jeden z bardziej ryzykownych sposobów do przechowywania bitcoinów, ale nadal jest to opcja. Jeśli nie są zaszyfrowane, oznacza to, że jesteś turystą niosącym na wakacjach mnóstwo gotówki i drogiej biżuterii.

Klienci Bitcoin

Prawdopodobnie słyszałeś kilka razy termin „klient Bitcoin”. Klient Bitcoin to oprogramowanie, które ułatwia generowanie i zabezpieczanie klucza prywatnego, a także dokonywanie płatności w imieniu klucza prywatnego.

Możesz zadawać sobie pytanie, Jaka jest różnica między klientem Bitcoin a portfelem Bitcoin?

Otóż ​​portfel to technicznie dane niezbędne do wydawania i otrzymywania bitcoinów. Obejmuje to klucz prywatny, klucz publiczny i adres z klucza publicznego.

Klient jest jednak interfejsem do sieci. Klient to sprzęt i oprogramowanie na urządzeniu, które umożliwia łączenie się z sieciami. Obsługuje całą komunikację i aktualizuje Twój portfel o przychodzące środki. Wykorzystuje również informacje z portfela do podpisywania transakcji wychodzących. Klient to tylko urządzenie, a nie podmiot korporacyjny.

Jeśli nadal jesteś zdezorientowany, nie martw się. Terminy się pokrywają. Z pewnością nie pomaga to, że większość firm jest klientami i portfele i reklamować się jako „portfele”. Na przykład popularny portfel Bitcoin to Airbitz, który łączy w sobie funkcje „portfela” i „klienta”, dzięki czemu można przechowywać właściwe dane i wchodzić w interakcję z siecią w intuicyjny i bezpieczny sposób. Potencjalnym użytkownikom „portfel” wydaje się być łatwiejszy do zrozumienia w odniesieniu do ich pieniędzy niż „klient”.

Recenzja portfela Exodus

Portfel Exodus najlepiej opisać jako „portfel aktywów Blockchain”, ponieważ możesz przechowywać różne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Ethereum i Dash. Jeśli aktywnie inwestujesz w altcoiny, portfel Exodus jest bardzo atrakcyjny. Jestem fanem jego okrągłej konstrukcji i intuicyjnego interfejsu, ale Exodus pojawił się w lipcu 2016 roku i nadal jest stosunkowo nowym portfelem.

Wbudowana funkcja wymiany Exodus umożliwia wymianę altcoinów na bitcoiny i bitcoiny na altcoiny. Dzięki Shapeshift łatwo jest handlować kryptowalutami z poziomu portfela, co jest funkcją bardzo niewielu portfeli.

Pamiętaj, że Exodus jest podłączony do Internetu i dlatego jest z natury bardziej ryzykowny niż twardy portfel.

Dowiedz się więcej z naszej recenzji portfela Exodus.

Recenzja portfela Jaxx

Jaxx to kolejny portfel programowy, który stanowi świetną opcję dla entuzjastów altcoinów.

Jaxx jest dostępny na komputerach stacjonarnych z systemem Windows, Mac i Linux. Jest również dostępny na telefony komórkowe i tablety z Androidem i iOS, a także przez rozszerzenia do Chrome i Firefox. Portfel działa tak samo jak każdy inny portfel bitcoin, a jego prosty interfejs sprawia, że ​​przeglądanie portfela jest dziecinnie proste. Podobała mi się możliwość korzystania z różnych kursów wymiany, ustawienia kodu PIN i ustawiania różnych wielkości opłat transakcyjnych (jak szybko transakcja jest przetwarzana).

Jaxx jest również zintegrowany z Shapeshift – podobnie jak Exodus – dzięki czemu możesz wymieniać altcoiny w aplikacji. To całkiem słodkie, biorąc pod uwagę, że Jaxx obsługuje obecnie Bitcoin, Litecoin, Zcash, RSK, Augur (REP), Dash i Ethereum (ETC i ETH).

Należy pamiętać, że Jaxx działa również online i jest z natury bardziej ryzykowny niż portfel sprzętowy lub chłodnia.

Recenzja portfela Airbitz Mobile Bitcoin

Airbitz stawia na bezpieczeństwo. Jest zdecentralizowany, zabezpieczony i objęty kopią zapasową. Ani Airbitz, ani żadna inna osoba trzecia nie ma dostępu do Twoich monet. Airbitz zapewnia niezależność. Jest jak fajna mama.

Airbitz jest również aktywny w społeczności Bitcoin i ma katalog firm, które akceptują bitcoiny. Interfejs użytkownika Airbitz jest również dość łatwy w użyciu, co czyni go najlepszym wyborem dla początkujących, którzy szukają elementu bezpieczeństwa.

Mobilny portfel Bitcoin Airbitz

Recenzja portfela MyCelium Bitcoin

MyCelium jest popularny wśród bardziej zaawansowanych użytkowników Bitcoin ze względu na solidne zaawansowane funkcje prywatności i bezpieczeństwa. Zwykle jest to trochę trudne dla początkujących, ale użytkownicy doceniają jego oprogramowanie typu open source i przejrzystość.

Być może największą zaletą portfela MyCelium jest to, że zaawansowane funkcje prywatności pozwalają zachować anonimowość, podczas gdy zaawansowane funkcje bezpieczeństwa chronią Twoje bitcoiny. Niestety MyCelium jest dostępne tylko przez smartfona, ponieważ nie ma interfejsu internetowego ani pulpitu.

Dowiedz się więcej z naszej recenzji portfela MyCelium.

Mobilny portfel Bitcoin MyCelium

Końcowe przemyślenia

Nic nie jest w 100% bezpieczne. Istnieją pewne portfele sprzętowe i programowe, które są bardzo bliskie, ale nie idealne. Jedyną rzeczą, przed którą sprzęt i oprogramowanie nie mogą Cię ochronić, jest błąd ludzki. Błąd ludzki obejmuje zapominanie informacji lub padanie ofiarą ataków phishingowych, które nakłaniają Cię do wysyłania bitcoinów na zły adres.

W portfelach znajdują się Twoje pieniądze. Dzięki nim Twoje ciężko zarobione pieniądze są bezpieczne. Ale mogą zrobić tylko tyle. Pamiętaj o tym!

Mówią, że dobre rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom. Ale ośmielę się powiedzieć, że tylko tak się dzieje niedbały dobrzy ludzie?

(Szukasz portfela Ethereum? Sprawdź naszą listę najlepszych opcji portfela Ethereum.)

Jak kupić Bitcoin i inne popularne kryptowaluty

Według CoinCentral

|

7 sierpnia 2017

Jak kupować bitcoiny i inne popularne kryptowaluty Wraz ze wzrostem cen bitcoinów (BTC) i innych altcoinów (alternatywnych kryptowalut), gdy kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, nowa fala…

Czytaj więcej

Odwiedź witrynę Airbitz

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me