Najlepsze portfele Ethereum na 2017 rok

Ethereum ma drugą co do wielkości kapitalizację rynkową w świecie kryptowalut, więc nie jest zaskoczeniem, że przyciągnął uwagę inwestorów.

Wraz ze zwiększoną uwagą pojawia się potrzeba bezpiecznego miejsca do przechowywania eteru.

Więc porozmawiamy o portfelach Ethereum. Pomyśl, czego naprawdę potrzebujesz do przechowywania eteru. Kilka pytań do przemyślenia:

 • Czy potrzebujesz portfela, który może pomieścić kilka walut, czy tylko Ethereum? Istnieje wiele portfeli, które pozwalają na przechowywanie różnych kryptowalut, a także takich, które są przeznaczone wyłącznie dla Ethereum.
 • Czy planujesz często handlować swoim Ethereum? Niektóre portfele ułatwiają częstym inwestorom, a inne stawiają na bezpieczeństwo i mogą być trochę kłopotliwe przy częstym handlu.
 • Czy chcesz mieć dostęp do swojego portfela z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, czy tylko z jednego miejsca? Często występuje odwrotna zależność między dostępnością a bezpieczeństwem.

Pod koniec tego przewodnika dowiesz się, jakie są najpopularniejsze portfele Ethereum i który z nich jest dla Ciebie idealny.

Najlepsze portfele Ethereum

Czego szukać w portfelu Ethereum

Znalezienie idealnego portfela Ethereum nie powinno być trudne, ale wymaga ogólnego zrozumienia, jak działa magazyn kryptowalut.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją cztery różne typy portfeli:

 1. Portfele sprzętowe: Te portfele to portfele fizyczne, w których są zaszyfrowane klucze prywatne. Są to najbezpieczniejsze typy. Poziom czarodziejskiego banku Gringotta. Portfele sprzętowe umożliwiają przechowywanie kryptowalut w „zimnym” magazynie – offline – dzięki czemu Twoje monety są niedostępne dla hakerów internetowych.
 2. Portfele online: Te portfele istnieją w Internecie. Duh. Chociaż nadal są uważane za wyjątkowo bezpieczne, fakt, że są one podłączone do Internetu, naraża Cię na niewielkie ryzyko. Możesz używać tych portfeli na różnych urządzeniach.
 3. Portfel na biurko: Te portfele są pobierane i instalowane na Twoim komputerze (PC lub laptopie). Po zainstalowaniu tylko ten konkretny komputer może uzyskać dostęp do portfela.
 4. Portfele papierowe: Te portfele to kawałki papieru z kluczami prywatnymi. Są to niezwykle ryzykowne, ponieważ jeśli zgubisz ten kawałek papieru, szansa na dostęp do twoich monet w przyszłości jest bardzo mała. Żegnaj mulah. Ponadto większość stron generujących portfele papierowe to w rzeczywistości strony phishingowe polujące na początkujących handlowców kryptowalut. Portfele papierowe dla Ethereum są szczególnie niewskazane, ponieważ istnieje plik znaczny brak dobrych opcji.

Szukając bezpiecznego portfela kryptowalut, miej oko na następujące cztery funkcje:

 1. Klucze prywatne: Chcesz mieć klucz prywatny, który tylko ty posiadasz. Zasadniczo jest to klucz do dostępu do twoich monet, a bezpieczeństwo tutaj nie podlega negocjacji.
 2. Społeczność deweloperów: Ponieważ portfele Ethereum są stosunkowo nowe, reputacja jest ogromna. Poszukaj aktywnej społeczności programistów, która ma obiecującą przyszłość.
 3. Prosty interfejs użytkownika: Poszukaj czegoś, co jest łatwe w użyciu. Chcesz także mieć pewność, że Twój portfel jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi.
 4. Bezpieczeństwo i kopia zapasowa: Zminimalizuj narażenie na błędy ludzkie. Nie bądź osobą, która ogłasza utratę miliona dolarów na kryptowalutach, zmieniając portfel sprzętowy i zapominając o utworzeniu kopii zapasowej danych.

Oszczędź sobie kłopotów i znajdź portfel, który spełnia powyższe cztery kryteria.

TREZOR

TREZOR to portfel sprzętowy, co oznacza, że ​​przechowuje twoje klucze prywatne offline (które już znałeś, ponieważ uważnie przeczytałeś poprzedni tekst, prawda ?!). Pierwotnie wynaleziony dla Bitcoin, użytkownicy mogą teraz przechowywać Ethereum w TREZOR za pomocą interfejsu sieciowego MyEtherWallet.

Recenzja portfela Trezor

To urządzenie wielkości pendrive’a przechowuje sieć Ethernet w trybie offline za pomocą bezpiecznego elektronicznego chipa. Użytkownicy mogą aktywować ten elektroniczny chip tylko poprzez zalogowanie się przy użyciu swojego hasła. TREZOR wykorzystuje również ograniczone połączenie USB, co oznacza, że ​​może nawet bezpiecznie współdziałać z komputerami, które mogły zostać przejęte lub zainfekowane.

Ogólny: TREZOR to doskonały wybór, ponieważ jest wyjątkowo bezpieczny, ma aktywną społeczność programistów i umożliwia użytkownikom przechowywanie zarówno Bitcoin, jak i Ethereum. Kosztuje około 99 USD.

Odwiedź Trezor

Ledger Nano S

Ledger Nano S to jeden z najwyżej ocenianych portfeli sprzętowych, ponieważ wyróżnia się czterema kryteriami, o których wspominaliśmy wcześniej. Interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Jest wyposażony w mały ekran OLED, który ułatwia kontrolowanie transakcji. Użytkownicy mogą ustawić 4-cyfrowy kod PIN w samym portfelu fizycznym, co jest dodatkowym elementem dodanym, aby zapobiec rejestrowaniu kluczy.

Portfel sprzętowy Ledger Nano S

Ledger Nano S przechowuje ether w trybie offline i wymaga od użytkowników podpisywania transakcji za pomocą klucza prywatnego, aby wydać eter. Ponadto Ledger Nano S ma opcję utworzenia zarodka odzyskiwania w celu odzyskania kluczy prywatnych w przypadku zgubienia lub uszkodzenia urządzenia. Ta dodatkowa funkcja minimalizuje ryzyko utraty wszystkich monet, jeśli zgubisz urządzenie. Ledge Nano S łagodzi stres związany z używaniem portfela sprzętowego i przechowuje zarówno Ethereum (ETH), jak i Ethereum Classic (ETC).

Ogólny: Ledger Nano S jest łeb w łeb z Trezorem, ale ma znacznie skromniejszą cenę 65 USD. Elegancki interfejs użytkownika i dodatkowe elementy bezpieczeństwa sprawiają, że jest to niezwykle konkurencyjna opcja dla każdego inwestora kryptowalutowego.

Odwiedź Ledger

Portfel Exodus

Exodus to portfel na komputery stacjonarne i pierwszy na świecie portfel na komputery stacjonarne, który może pomieścić wiele kryptowalut. Podczas gdy większość portfeli kryptograficznych ogranicza się tylko do Bitcoin i Ethereum, Exodus umożliwia posiadanie znacznie bardziej zróżnicowanego portfela.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów Exodus jest płynny i przejrzysty interfejs użytkownika, który przedstawia portfolio użytkownika w postaci wykresu kołowego. Exodus jest zawsze połączony z Internetem, ale nie pobiera kluczy prywatnych z urządzenia. Dodatkowo, odzyskiwanie poczty e-mail jednym kliknięciem i zapasowe klucze wstępne umożliwiają przywrócenie portfela.

Portfel recenzji portfela exodus

Ma również wbudowany ShapeShift, więc wymiana kryptowalut jest znacznie łatwiejsza. Zaletą Exodus jest to, że możesz z łatwością handlować kryptowalutami, podczas gdy musiałbyś przejść długi proces z portfelami sprzętowymi.

Ogólny: Chociaż Exodus ma piękny, prosty interfejs użytkownika, należy pamiętać, że jest zawsze połączony z Internetem. Już sam ten fakt sprawia, że ​​jest on nieco mniej bezpieczny niż portfel sprzętowy. Chociaż ryzyko jest znikome, nadal warto o nim wspomnieć.

Odwiedź Exodus

Coinbase

Coinbase, portfel internetowy, jest najprostszym i najłatwiejszym w użyciu w porównaniu z innymi opcjami z tej listy. Jest to zarówno platforma wymiany, jak i portfela. Możesz kupić Ethereum, Bitcoin i Litecoin za pomocą waluty fiducjarnej i zabezpieczyć swoje kryptowaluty.

Recenzja portfela coinbase

Ponieważ klucze prywatne są przechowywane na serwerach hostowanych przez Coinbase, ostatecznie nie masz całkowitej kontroli nad swoimi kluczami. Na szczęście Coinbase to niezwykle wiarygodna firma z siedzibą w San Francisco z wyceną ponad 1 miliarda i reputacją bardzo bezpiecznej i godnej zaufania.

Ogólny: Łatwość obsługi sprawia, że ​​Coinbase jest najlepszą opcją dla wielu początkujących. Jedyną wadą jest to, że użytkownicy ostatecznie nie mają takiej samej kontroli nad kluczami prywatnymi, jak w przypadku portfela sprzętowego.

Odwiedź Coinbase

MyEtherWallet

MyEtherWallet to portfel internetowy typu open source, różniący się od Coinbase i innych tradycyjnych portfeli internetowych tym, że masz pełną kontrolę nad swoim kluczem prywatnym na swoim komputerze. Oznacza to, że możesz generować nowe portfele i przechowywać swój eter bez konieczności robienia tego na serwerach MyEtherWallet. Oznacza to również, że jesteś w pełni odpowiedzialny za bezpieczne tworzenie kopii zapasowych swojego portfela.

MyEtherWallet jest świetny, ponieważ umożliwia pisanie i dostęp do inteligentnych kontraktów. Łączy się również z Trezorem i Ledger Nano S, aby bezpiecznie uzyskać dostęp do Ethereum na platformie MyEther.

MyEtherWalletReview

Odwiedź MyEtherWallet

Jaxx

Jaxx to portfel oprogramowania, który obsługuje wiele wiodących kryptowalut, w tym Ethereum. Portfel jest łatwo dostępny na:

 • Android (telefon komórkowy i tablet)
 • iOS (telefon komórkowy i tablet)
 • OS X
 • Windows
 • Linux
 • Chrome (rozszerzenie)

Wkrótce pojawi się również portfel sprzętowy.

Zaprojektowany z myślą o użytkowniku końcowym portfel jest prosty w użyciu i ma intuicyjny interfejs, którego nawet początkujący posiadacz nie powinien mieć problemu z jego zrozumieniem.

Dzięki Jaxx moc jest całkowicie w Twoich rękach. Wszystkie klucze są tworzone na Twoim urządzeniu lokalnym i nigdy nie są wysyłane na żadne serwery. Z tego powodu firma nie ma możliwości dostępu do Twoich funduszy. Jaxx unika również zbierania jakichkolwiek danych osobowych i nie musisz weryfikować, aby korzystać z portfela. Dla entuzjastów kryptowalut, którzy cenią sobie prywatność, jest to wspaniała rzecz.

Ponadto kod portfela Jaxx jest dostępny dla każdego. Zapewnia to społeczności zaufanie, ponieważ każda osoba może przeprowadzić audyt swojej bazy kodu i wykryć wszelkie problemy lub luki. Jaxx podkreśla, że ​​aby zapobiec złośliwym naśladowcom, ich kod nie jest open source. Jednak poziom przejrzystości, jaki zapewniają, powinien być wystarczający, aby dać firmie zaufanie.

Ogólny: Dzięki przejrzystemu interfejsowi i pełnej kontroli nad kluczami do portfela Jaxx jest świetną opcją do przechowywania kryptowalut. Portfel ma większe bezpieczeństwo niż opcja czysto online, ale ma więcej luk niż portfel sprzętowy.

Odwiedź Jaxx

Zamglenie

Mist to hybrydowy portfel na komputery stacjonarne z interfejsem internetowym i jest oficjalnym portfelem wymienionym na Witryna projektu Ethereum. Produkt jest nadal w wersji beta, więc podczas korzystania z niego mogą wystąpić problemy. Aby pomóc w rozwiązaniu tych problemów, zespół programistów udostępnia listę typowych problemów i sposoby ich rozwiązywania Github wiki.

Portfel jest dostępny na Macach, Linuksie i Windowsie, więc jeśli to czytasz, najprawdopodobniej możesz z niego skorzystać.

Mgła chroni Twój portfel za pomocą hasła, które może nigdy się nie zmienia po ustawieniu. Zdecydowanie zalecamy wybranie silnego hasła i nie zapomnij go. Zapisz to, zapamiętaj, włóż do sejfu, wytraw na dnie stołu na środku parku – wszystko, co musisz zrobić, aby to zapamiętać. Jeśli zgubisz to hasło, nie będziesz mieć możliwości uzyskania dostępu do swojego portfela.

Dzięki mgiełce masz całkowitą anonimowość. Możesz pobrać portfel i korzystać z niego bez konieczności podawania jakichkolwiek danych osobowych lub identyfikacji. Masz również pełną kontrolę nad kluczami prywatnymi przechowywanymi na dowolnym urządzeniu używanym do pobierania portfela.

Ogólny: Jako oficjalny portfel Ethereum, nie możesz się pomylić wybierając Mist. Chociaż istnieją inne portfele z lepszym interfejsem lub większym bezpieczeństwem (portfele sprzętowe), ta rekomendacja dodaje platformie znaczną ilość zaufania.

Odwiedź Mist

MetaMask

MetaMask to rozszerzenie przeglądarki, które umożliwia uruchamianie Ethereum dApps bezpośrednio w przeglądarce bez konieczności uruchamiania pełnego węzła Ethereum. To więcej niż tylko portfel, możesz także wchodzić w interakcje z dApps i inteligentnymi kontraktami na MetaMask.

MetaMask jest obecnie dostępny tylko jako rozszerzenie Chrome lub przez przeglądarkę Brave, ale zespół twierdzi, że wkrótce planuje obsługiwać przeglądarkę Firefox i pozostałe popularne przeglądarki.

Interfejs MetaMask

Informacje o Twoim koncie są zaszyfrowane i przechowywane lokalnie w przeglądarce, więc żadne informacje nigdy nie trafiają na serwery MetaMask. Masz również pełną kontrolę nad zarządzaniem kluczami prywatnymi.

Jeśli masz problemy z rozpoczęciem korzystania z MetaMask, na swojej stronie głównej mają wideo, które możesz obejrzeć, a także obszerne sekcja obsługi klienta na swojej stronie internetowej.

Jako portfel internetowy, MetaMask wiąże się z nieodłącznymi zagrożeniami, których nie można znaleźć w portfelach sprzętowych. Twoje fundusze są nadal podatne na wirusy oprogramowania, ale wszystko powinno być w porządku, o ile będziesz przestrzegać odpowiednich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

Ogólny: MetaMask to kolejna świetna opcja do przechowywania Ethereum. Jako pomost do rozproszonej sieci, platforma jest idealna dla osób, które szukają portfela z dodatkowymi funkcjami.

Odwiedź MetaMask

Końcowe przemyślenia

Zanim uwolnimy Cię w świecie portfeli Ethereum, przejdźmy do kilku końcowych porad. Upewnij się, że zwracasz uwagę, ponieważ te wskazówki mogą w przyszłości zaoszczędzić mnóstwo czasu (i monet).

 1. ZAWSZE twórz kopie zapasowe swoich portfeli. Wiele z powyższych portfeli umożliwia użycie frazy pneumonicznej lub seedowej na wypadek, gdyby coś stało się z Twoim portfelem. To dość standardowe, ale koniecznie sprawdź, czy nie zostało to wyraźnie określone. Głupio jest stracić wszystkie monety, ponieważ zgubiłeś telefon lub spaliłeś dysk twardy.
 2. Dodaj dodatkowe bezpieczeństwo. Proste dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuetapowe za pośrednictwem Google Authentication, mogą uchronić Cię przed włamaniem w przyszłości. Pamiętaj, że weryfikacja przez SMS nie jest tak bezpieczną metodą, ponieważ telefony można klonować.
 3. Aktualizuj oprogramowanie. Dlatego ważne jest, aby szukać aktywnej społeczności programistów, niezależnie od wybranego portfela. Te społeczności nie tylko dążą do tego, aby portfele były bardziej niezawodne i przyjazne dla użytkownika, ale także stawiają na bezpieczeństwo. Skorzystaj z tego. Upewnij się, że oprogramowanie jest aktualne.

Pamiętaj, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa Ethereum. Im więcej wiesz, tym lepiej będziesz inwestować i chronić swoje kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me