Jeden z największych wpływów, jaki blockchain miał w 2017 roku, w dużej mierze pozostaje niezauważony.

Jako technologia, która może odświeżyć praktycznie każde przedsiębiorstwo, blockchain umożliwił tysiącom przedsiębiorców odkrywanie sposobów rozwiązywania problemów świata z nowej i niezbadanej perspektywy.

Niektóre z najbystrzejszych umysłów świata wrzuciły swoje kapelusze do pierścienia blockchain i stworzyły tysiące miejsc pracy.

Nie ma znaczenia, czy masz doświadczenie w programowaniu, finansach, marketingu, pisaniu, sztuce, czy nawet wędkarstwie – gdzieś w świecie blockchain jest dla Ciebie miejsce, o ile jesteś gotowy, zdolny i chętny do nauki.

Jednak aby zostać zatrudnionym raczej wcześniej niż później, ważne jest, aby zrozumieć umiejętności niezbędne do pracy w bitcoinach i karierze w łańcuchu bloków.

Istnieje kilka traktatów, do których możesz przejść z miejsca, w którym obecnie jesteś:

HTML

Programowanie: Posiadanie podstawowej, średnio zaawansowanej lub zaawansowanej znajomości języków, takich jak Javascript, Python, C #, C ++, Java, bardzo Ci pomoże. Chociaż możesz zastosować te same umiejętności do bezpośredniego kodowania łańcucha bloków, istnieją inne projekty, takie jak Ethereum, które wymagają nowych języków, takich jak Solidity. Potrzeba utalentowanych programistów znajduje się na szczycie list przebojów pod względem największej podaży zadań związanych z blockchain.

finanse

Finanse: Wiele firm finansowych poszukuje, że tak powiem, osób, które interesują się światem kryptowalut. Przy tak wielu projektach wyskakujących z drewna i tak gwałtownych skokach i spadkach na rynku kryptowalut na co dzień, świat finansów potrzebuje więcej ludzi chętnych do życia i spania na rynkach blockchain i bitcoin.

marketing bitcoin

Marketing / PR / komunikacja: Mówiąc najprościej, marketing i komunikacja nie były mocną stroną dla wielu projektów w 2017 roku. Wiele zespołów blockchain wyróżniało się talentem programistycznym, ale brakowało im w sprzedaży swojego pomysłu. Najłatwiejszym i najbardziej komicznym do wskazania z całej grona jest to, jak Tron (TRX) zasadniczo plagiatował całą ich angielską białą księgę i zmniejszył ich kapitalizację prawie 5-krotnie w ciągu kilku dni po wiadomościach.

Gdzie muszę mieszkać, aby zdobyć karierę bitcoin lub pracę w łańcuchu bloków?

Z przyjemnością usłyszysz, że większość zawodów związanych z bitcoinem i blockchainem jest podobna do etosu ich branży: zdecentralizowana.

Pilna potrzeba talentu zorientowanego na blockchain burzy granice i dojeżdża do pracy od 9:00 do 17:00, a spora część wszystkich projektów blockchain działa w zespołach zdalnych.

Na całym świecie jest kilka hotspotów, które sprzyjają nawiązywaniu kontaktów i pocieraniu łokci, a przeniesienie się do jednego z tych miast może ułatwić bezpośrednie łączenie się z zespołami. Oto kilka najpopularniejszych miast na stanowiska związane z blockchain:

  • San Francisco – San Francisco to jedno z tych miast, w których trudno byłoby znaleźć miejsce, w którym można rzucić kamieniem i nie uderzyć w jakiś wielomilionowy startup lub namiot dla bezdomnych. SF jest domem dla Coinbase, Ripple, Tezos i kilku uznanych funduszy hedgingowych i funduszy VC skoncentrowanych na kryptowalutach.
  • Nowy Jork – Nowy Jork to niesamowite miasto pełne energii i startupów opartych na technologii blockchain. Obszar NYC / Brooklyn / Queens jest domem dla wielu firm skoncentrowanych na blockchain, w tym współzałożyciela Ethereum Joseph Lubin’s ConsenSys, zdecentralizowanej giełdy Airswap oraz dziesiątek krypto funduszy hedgingowych i firm venture capital.
  • Boston – Boston jest gorącym miejscem do pracy w kryptowalutach, ponieważ wiele firm migruje, aby być bliżej głębokiej puli talentów Harvardu i MIT.
  • Austin – Stolica Lone Star State sprawia, że ​​blockchain jest dziwny i jest domem dla setek przedsiębiorców kryptowalutowych i firm, takich jak Factom.

Znane międzynarodowe hotspoty: Londyn, Wiedeń, Berlin, Kopenhaga, Zug, Hongkong, Moskwa i wiele innych.

Końcowe przemyślenia – Pierwsze kroki Szukasz pracy w Bitcoin i Blockchain

Przecięcie technologii blockchain i pozornie nieskończonych przypadków użycia, w połączeniu z podstawowym apetytem na ryzyko i umiejętnością pracy z niepewnością, otworzyło drzwi do tysięcy zadań związanych z bitcoinem i blockchainem.

Witryny z ofertami pracy, takie jak Naval Ravikant’s AngelList coraz więcej firm poszukujących pełnoetatowych programistów, marketerów i innych talentów ze znajomością kryptowalut.

Witryny niezależne, takie jak UpWork, które odnotował blockchain jako najszybciej rozwijającą się umiejętność nr 1 w 2018 roku, mają różnego rodzaju projekty poszukujące różnorodnych talentów znających się na blockchain.

Możesz także przejść na pełną korporację i ubiegać się o pracę w firmach, które obecnie zajmują stanowiska w łańcuchu blokowym, takich jak Samsung i IBM, lub jednym z wielu gigantów, takich jak Salesforce, planujących zbadanie nowej technologii w przyszłości.

Jest mnóstwo niesamowitych firm i projektów wypełnionych świetnymi ludźmi, którzy obecnie zatrudniają – tak jak ten. Znalezienie ich może być tak proste, jak udział w konferencjach i spotkaniach dotyczących technologii blockchain i kryptowalut lub udział w jednym z wielu hackathonów na całym świecie, których celem jest zgromadzenie razem ambitnych twórców.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me