Wokół zastosowań blockchain narosło tyle szumu, że pojawiły się różnego rodzaju dziwaczne monety, oferujące rozwiązanie problemu pośredników. Podczas gdy niektóre są specjalnie stworzone jako żart, inne są używane wyłącznie jako łapanie pieniędzy w nadziei, że zwabią następnego łatwowiernego inwestora. Pomimo wielu nowych monet pojawiających się na rynku, pozostaje wątpliwe, czy społeczeństwa przyszłości będą potrzebować kilku tysięcy różnych monet do wymiany wartości.

Czy społeczność kryptowalut straciła z oczu swoją pierwotną wizję? Bitcoin był pionierem wielu podstawowych zastosowań blockchain, kiedy został stworzony w 2009 roku. W tym artykule wrócimy do niektórych z tych podstawowych zasad, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, aby Satoshi Nakamoto wyobraził sobie Trump Coin kiedy on / ona / oni postanowili zmienić świat za pomocą kryptowaluty!

Zastosowania Blockchain

Bankowość nieposiadających rachunków

Według Bank Światowy, prawie jedna trzecia ludzi na świecie nie ma konta bankowego. Dwa i pół miliarda ludzi to duża liczba, biorąc pod uwagę, że wielu z nas ma konto bankowe od dziesięcioleci. Oczywiście w społeczności kryptowalut odbyła się dyskusja, ale w większości Zachód zignorował tę kwestię. To dlatego, że Zachód ma już dobrze rozwiniętą infrastrukturę.

Teraz zastanów się, jak rozdrobniona jest bankowość w różnych krajach, kontynentach i kulturach. Konwencje bankowe w Stanach Zjednoczonych są zupełnie inne niż w Europie, a tym bardziej, gdy idziesz dalej na wschód. Dla tych, którzy nie mają jeszcze ustalonych usług, po co budować oddziały, bankomaty i rozwiązania kartowe, skoro możesz to wszystko zrobić za pomocą telefonu komórkowego?

Wiele osób niebankowych, szczególnie w Afryce, już korzysta z rozwiązań mobilnych, takich jak M-Pesa. A jednak M-Pesa nadal wymaga, abyś miał do czynienia z punktem sprzedaży, który następnie ma do czynienia z dużą organizacją, która obsługuje wpłaty i wypłaty. Za pomocą smartfona i aplikacji portfela kryptowalut możesz usunąć obu tych graczy oraz wysyłać i odbierać Bitcoiny bezpośrednio u kontrahenta.

Odporność na cenzurę

Patreon

Opór wobec cenzury pozostaje gorącym tematem w 2019 r., Ponieważ nadal widzimy, że dominujące platformy blokują użytkowników. Dwóch znanych twórców treści, David Rubin i Jordan Peterson, ogłosili niedawno, że zamierzają zamknąć swoje konta Patreon. Patreon to witryna finansowana przez tłumy, która pozwala każdemu zbudować społeczność internetową i otrzymywać darowizny za swoją pracę.

Posunięcie Rubina i Petersona jest wyrazem solidarności z innymi twórcami, którzy zostali wykluczeni z platformy z powodów politycznych. Podczas gdy para planuje stworzyć własne rozwiązanie płatnicze, wielu zwolenników Rubina namawiało go do korzystania z Bitcoina jako bardziej rozsądnej alternatywy. Obecnie testuje wody, aby zobaczyć, jaki rodzaj absorpcji będzie miał:

Ok @Bitcoin świat, mały niedzielny test.

Usuwanie Patreon rozpocznie się 15 stycznia… pic.twitter.com/cA0SkERd00

– Dave Rubin (@RubinReport) 7 stycznia 2019 r

Naszywka

W innym przypadku dostawca usług płatniczych Stripe w zeszłym roku zamknął usługi płatnicze dla popularnego kanału kryptowalutowego YouTube o nazwie The Cryptoverse:

FLASH ALERT: Otrzymałem 5-dniowe powiadomienie, że wszystkie płatności kartą wpływające do mojej firmy zostaną wstrzymane, a moje konta zamknięte „z powodu nacisków ze strony naszych partnerów bankowych, którzy nie chcą ŻADNEGO powiązania z #cryptocurrency biznes.” Prosimy o pomoc. Propozycje. Proszę RT. pic.twitter.com/sFygF8MzTz

– Chris „The Cryptoverse” Coney (@ChrisConeyInt) 3 czerwca 2018 r

Powyższe sytuacje uwydatniają narastający problem nadużyć władzy ze strony scentralizowanych firm. Niektóre z nich mają prawo usunąć cały strumień dochodów osoby fizycznej lub firmy. Ten rodzaj władzy jest niepokojący, gdy weźmie się pod uwagę, że w grę wchodzą środki do życia ludzi i można je tak łatwo usunąć.

Bitcoin rozwiązuje ten problem bez wysiłku, ponieważ górnicy przetwarzają płatności. I nie obchodzi ich ani nie wiedzą, dlaczego dwie strony wymieniają się wartościami. Po prostu ułatwiają transakcję i unikają wszelkich politycznych powodów, które mogłyby w to przeszkodzić.

Rząd & Zarządzanie

Rząd i zarządzanie to inne wielkie potencjalne zastosowania blockchain. Podczas gdy większość rządów wycofuje się z rozwiązań kryptowalutowych, jest kilka innowacyjnych, które zaczynają je stosować. Niektóre stany USA, takie jak Ohio i Crypto Valley w Szwajcarii, już wprowadzają (częściowe) płatności podatków za pomocą Bitcoin.

Z drugiej strony obywatele danego kraju powinni mieć możliwość niezależnej weryfikacji wydatków rządu. Można to oczywiście osiągnąć za pomocą prostego portfela Bitcoin, który pokazuje, skąd i dokąd płyną środki. Udostępnij finanse rządowe za pośrednictwem łańcucha bloków, a możesz się po prostu dowiedzieć, ile szkieletów finansowych faktycznie ukrywa się w tej szafie.

Głosowanie Blockchain

Głosowanie Blockchain to kolejny obszar, w którym wydaje się, że dużo się gada i nie bez powodu. Chociaż wiele krajów twierdzi, że mają pracujące demokracje, ich proces głosowania nie jest przejrzysty. Często nie ma sposobu, aby faktycznie zweryfikować, jak bardzo są demokratyczne.

W przypadku łańcucha bloków głosowanie może przebiegać podobnie do procesu wdrażanego przez Szwajcarię, znanego jako demokracja bezpośrednia. W kraju małych gór każdy obywatel może rozpocząć inicjatywę, jeśli zgromadzi 100 000 ważnych podpisów. Mogą wtedy przeprowadzić referendum, które może doprowadzić do bezpośredniej zmiany konstytucji.

To oczywiście tylko prosty przykład, ale widzisz, jak potężne może to być w połączeniu z niezmienną księgą blockchain. Następnie dodaj możliwość głosowania w zaciszu własnego domu. Demokracje przyszłości mogą mieć bardzo niewielu polityków i ewoluującą konstytucję. Bo ludzie przez ludzi mogą naprawdę brzmieć prawdziwie.

Po co godzinami stać w długich kolejkach, skoro możemy jednocześnie głosować na blockchainie? Zastosowania Blockchain

Po co stać godzinami w długich kolejkach, skoro możemy jednocześnie głosować na blockchainie?

Gdzie zastosowania Blockchain mogą mieć realne znaczenie?

Z pewnością mogą istnieć nowe zastosowania dla blockchain. Istnieje wiele rodzajów sektorów z okopanymi pośrednikami, którzy mogą wykorzystać zakłócenia. Biorąc to pod uwagę, podczas gdy wielu inwestorów goni za kolejnym dużym tokenem, prawdziwymi obietnicami blockchain są te proste, ale potężne koncepcje, które Bitcoin nadal promuje. Takie rzeczy jak włączenie finansowe, opór cenzury i przejrzyste zarządzanie. Tak jak internet utorował drogę dla otwartego dostępu do informacji, blockchain utoruje drogę dla otwartego dostępu do finansów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me