Kiedy założyciel Ikigai Asset Management Travis Kling wpadł do króliczej nory kryptowaluty, upadł ciężko. Kiedy zaczął czytać w Bitcoin jesienią 2016 roku, Kling zaczął korzystać z wiedzy o Internecie i zapuszczać się w koncepcje takie jak bizantyjska tolerancja błędów, zerowe dowody wiedzy, drzewa merkle i inne. Zaczął dostrzegać niewiarygodną wartość w koncepcjach rejestrów bez zaufania / bez pozwoleń, kryptoekonomii, oprogramowania open source i twardych wideł, które zostały zebrane razem..

Travis Kling

W tym czasie Kling był menadżerem portfela (200 mln USD) w funduszu hedgingowym miliardera Stevena A. Cohena Pointa72. Tradycyjny świat finansów około końca 2017 r. Nie był zbyt chętny do pełnego zbadania potencjału kryptowaluty jako klasy aktywów, poza potencjalnym wykorzystaniem jej radykalnych spekulacyjnych skoków i spadków.

W grudniu 2017 roku Kling opuścił Point72, aby zabrać swoje talenty inwestycyjne do Venice Beach w Los Angeles i połączył siły z Timothym Lewisem i Anthonym Emtmanem, aby założyć Ikigai, firmę zarządzającą kryptowalutami..

CoinCentral miał okazję porozmawiać z Klingiem o jego przemyśleniach na temat przyszłego postępu w świecie kryptowalut, ewolucji kryptowaluty jako klasy aktywów oraz filozofii inwestowania w kryptowaluty.

Czy mógłbyś przejść od zarządzania aktywami w Point72 do założenia Ikigai?

Moi partnerzy i ja zbudowaliśmy Ikigai od podstaw. Chociaż z pewnością DUŻO pracy, pozwoliło nam to zaprojektować i wdrożyć kulturę całkowicie unikalną dla Ikigai, która naszym zdaniem jest znaczącą przewagą konkurencyjną, która utrzyma się przez wiele lat. Mówiąc inaczej, stworzyliśmy środowisko, które sprzyja doskonałości i sprzyja generowaniu atrakcyjnych zwrotów skorygowanych o ryzyko w sposób powtarzalny.

Branża Cryptoasset porusza się szybciej niż cokolwiek, co kiedykolwiek widziałem. Wszystko w tej dziedzinie porusza się w superliniowym tempie, napędzanym głównie przez bazę technologii open source. Postęp technologiczny zachodzi w sposób ewolucyjny, darwinowski. Przestrzeń ewoluuje jako eksplozja kambryjska.

Jest to nowa klasa aktywów tworzona wokół transformacyjnego protokołu informacyjnego, który posłuży do przebudowy fundamentalnej warstwy Internetu i wygenerowania w tym procesie wartości bilionów dolarów.

Konkretny sposób, w jaki będzie się rozgrywać tworzenie wartości, jest obecnie niepoznawalny, a konkretny sposób, w jaki wartość będzie narastać, jest niepewny. W związku z tym w przypadku inwestycji w Cryptoasset „prawdziwa północ” dla wartości jest znacznie mniej w pełni zrozumiała niż w przypadku tradycyjnych klas aktywów, takich jak akcje. Nie ma wskaźników opartych na przychodach / przepływach pieniężnych / zarobkach / aktywach dla Cryptoassets. Nic nie zostało napisane o wycenie Cryptoasset jest starsze niż 18-24 miesiące, podczas gdy wycena akcji trwa od ponad 100 lat.

Dane ilościowe są ograniczone i trudne do zagregowania. Dane, które posiadamy, są w wielu przypadkach niekompletne, niedokładne lub nieporównywalne. Infrastruktura jest podobnie ograniczona.

Jest zbyt wiele rzeczy do poznania i zbyt wiele niepoznawalnych, aby być prawdziwym „ekspertem” w zakresie Cryptoasset we wszystkich dziedzinach. Inwestowanie w kryptowaluty opiera się na studiowaniu kryptografii, informatyki, ekonomii, inżynierii, handlu, teorii gier, zarządzania, przepisów, filozofii, nowych technologii i wielu innych dziedzin. Ta różnorodność danych wejściowych w procesie inwestycyjnym i dynamiczny krajobraz sprawiają, że przewaga pozycji dominującej jest stosunkowo niewielka w porównaniu do tradycyjnych klas aktywów.

Co sprawiło, że wybraliście imię Ikigai?

W zeszłym roku natknąłem się na diagram Ikigai Venna. Ta koncepcja naprawdę utknęła we mnie. Przypomniało mi się to na początku tego roku i uderzyło to we mnie osobiście. Ikigai to połączenie 1 – tego, co lubisz robić 2 – w czym jesteś dobry 3 – za co zasługujesz na zapłatę i 4 – czego potrzebuje świat.

ikigai

Miałem karierę w inwestowaniu w fundusze hedgingowe. Lubię to. Byłem w tym dobry. Dobrze z tego żyłem. Ale świat nie potrzebuje innego zarządzającego funduszami hedgingowymi. Jeśli świat nie znajdzie innego zarządzającego funduszem hedgingowym, świat będzie dobrze. Ale świat potrzebuje tej technologii. Technologia ta służy jako platforma, na której można pozytywnie wpływać na zmiany społeczne. Cryptoassets dały mi mój czwarty krąg Ikigai.

Jakie są największe różnice między tradycyjnymi strategiami inwestycyjnymi a kryptowalutą?

Ogólnie mniej danych generujących sygnał do inwestowania w Cryptoasset.

Znacznie mniej koncepcji „prawdziwej północy” – istnieje wiele potencjalnie poprawnych odpowiedzi i obecnie nie ma sposobu, aby mieć pewność, która odpowiedź będzie właściwa na dłuższą metę.

Cryptoasset nie jest kapitałem (w większości przypadków). Nie jest to roszczenie prawne dotyczące przychodów / zysków / aktywów / przepływów pieniężnych. Kapitał własny jest instrumentem ułatwiającym gromadzenie wartości poprzez inwestycje od 1600 roku, a obecnie próbujemy stworzyć nowy mechanizm gromadzenia wartości, w którym token ma domniemane roszczenie do efektu sieciowego, a struktura tokenów służy jako pomost między wartością utworzoną przez technologię oraz wartość zgromadzona przez token.

Jak widzisz związek między analizą ilościową a stosunkowo nową kryptowalutą?

Ponieważ nie możemy korzystać z wielu metod wyceny, które przetrwały w tradycyjnym inwestowaniu w klasę aktywów, musimy starać się zidentyfikować posiadane przez nas dane, które mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji inwestycyjnych. W wielu przypadkach dane te są „krypto-natywne” i nie istnieją w przypadku tradycyjnych klas aktywów. Może to obejmować informacje z książki zamówień, aktywne adresy portfela, transakcje na dzień, Mempool, Hashrate, wskaźniki Vibrancy społeczności, Wallet Forensics i wiele innych źródeł.

Ponadto analiza techniczna odgrywa bardziej znaczącą rolę w Crypto niż w tradycyjnych klasach aktywów. Ta zdecydowana większość akcji cenowych Crypto jest funkcją spekulacji, ponieważ obecnie technologia ta jest bardzo rzadko wykorzystywana w zamierzonych przypadkach użycia. Spekulacja jest funkcją strachu i chciwości. TA to kwantyfikacja strachu i chciwości. Dlatego śledzenie TA dla kryptowalut jest ważnym źródłem danych ilościowych do generowania alfa.

Jaki jest największy błąd popełniany obecnie przez projekty i jak można go uniknąć?

Przestrzeń jako całość ma tendencję do próbowania chodzenia, zanim się czołgnie, lub w niektórych przypadkach, biegania sprintami wiatrowymi, zanim się czołgnie. Najbardziej fundamentalny element tego ekosystemu nie jest jeszcze osadzony w kamieniu. Wiele projektów próbuje zebrać pieniądze na przypadki użycia, które wymagają infrastruktury i warstw podstawowych do wykonania, które są odległe o lata. To tak, jakby najpierw odkryć beton, aby zbudować drogi, i natychmiast przedstawić pomysł na latający samochód. Moglibyśmy zatrudnić więcej osób skupionych na wylewaniu betonu do budowy dróg, zanim pomyślimy o latających samochodach.

Rozważmy maksymalistyczny pomysł Bitcoina, że ​​w dłuższej perspektywie Bitcoin i jego rozwiązania drugiej warstwy zlikwidują większość altcoinów. W jaki sposób fundusz hedgingowy kryptowalut podchodzi do tego ryzyka?

Nie mogę wypowiadać się w imieniu innych funduszy, ale uważam, że wiele funduszy nie jest w stanie zrealizować tego wydarzenia i podjąć odpowiednich działań, gdyby do tego doszło. Podejście firmy Ikigai do aktywnego zarządzania portfelem opiera się na czterech podstawach 1 – jakościowych badań; 2- Podstawowa wycena; 3- narzędzia ilościowe; oraz 4- katalizatory sterowane zdarzeniami.

Te cztery fundacje dają nam bilety na mecz koszykówki. Chociaż nie wiemy, która drużyna wygra, a drużyna, która może wygrać całe mistrzostwa, być może jeszcze się nie narodziła, wierzymy, że jeśli mamy jasne wizje tych czterech podstaw, dowiemy się kiedy to widzimy, widzimy to wcześnie i jesteśmy w stanie odpowiednio wykorzystać kapitał.

Nasz mandat inwestycyjny jest całkowicie elastyczny. Możemy umieścić cały fundusz na długiej pozycji BTC, jeśli tak nakazują nam Cztery Fundacje. Jesteśmy gotowi i chętni do rozmieszczenia kapitału w dowolny sposób, który wygeneruje najbardziej atrakcyjne zwroty skorygowane o ryzyko, a jeśli oznacza to jedną długą pozycję BTC, ponieważ jesteśmy świadkami „hiperbitcoinizacji”, niech tak będzie.

Czy mógłbyś omówić swoje 3 podstawowe cele i sposób, w jaki ujawniają one niektóre z tych wartych wiele miliardów dolarów możliwości?

Główna teza Ikigai: kryptowaluty i DLT to technologie pokoleniowe, które zapewniają ogromną wartość. Ta technologia redefiniuje aktywa i przedefiniowuje płynność. Rozwój tej technologii jest stosunkowo wczesny, a inwestowanie w powstające technologie wymaga elastycznego podejścia.

Na tym tle widzimy wiele bilionów dolarów możliwości przechwytywania wartości 1-beta; 2- tworzenie wartości alfa; i 3 – zniszczenie ujemnej wartości alfa. # 1 dotyczy przypływu, który unosi wszystkie łodzie. Ta fala wzrośnie znacznie w ciągu najbliższych kilku lat. Jesteśmy przekonani, że Cryptossets będą najlepszą klasą aktywów w ciągu najbliższych 5-10 lat. # 2 wskazuje, że niektóre łodzie wzrosną o rząd wielkości wyżej niż ogólny przypływ.

Pojawią się wielcy zwycięzcy, gdy ta klasa aktywów dojrzeje, a podstawowe elementy zostaną zestalone. # 3 dotyczy wielu z tych projektów, prawdopodobnie ponad 90% ostatecznie będzie wartych zero, a jeśli zdecydujesz się zainwestować w te projekty, stracisz wszystkie swoje pieniądze.

Ikigai stara się uzyskać dostęp do # 1 i # 2, unikając jednocześnie # 3. Nasze Cztery Fundamenty, w połączeniu z elastycznym mandatem inwestycyjnym i podejściem wielostategicznym, dają nam możliwość generowania doskonałych zwrotów skorygowanych o ryzyko w sposób powtarzalny w kontekście szeroko zakrojonej, ukierunkowanej, silnie zwyżkowej prognozy z wysokim stopniem niepewności wokół specyfika tego, jak ta bycza będzie się rozegrać.

Czy możesz opisać krajobraz inwestycyjny sprzed ICO? Czy przeciętni inwestorzy mogą uzyskać podobny dostęp do tych samych przepływów transakcji, co fundusze??

Przeciętny inwestor nie uzyska dostępu do tych samych ICO na tym samym etapie, co wysokiej jakości renomowane fundusze Crypto.

W inwestowaniu w Cryptoasset na etapie początkowym zwykłe „wypisanie czeku” często nie wnosi wystarczającej wartości do stołu, aby zmusić atrakcyjną firmę Cryptoasset na etapie początkowym do poszukiwania Twojego zaangażowania. Inwestowanie w Cryptoasset na poziomie ryzyka to biznes oparty na dealflow Access.

Zadajesz sobie pytanie – „czy wcześnie dostaniemy spojrzenia na wysokiej jakości ICO?”. Jeśli odpowiedź brzmi tak, masz własną firmę ICO. Jeśli odpowiedź brzmi nie, nie masz firmy ICO. Faktyczny proces staranności w inwestowaniu w Cryptoasset na etapie przedsięwzięcia nie jest trudny i nie jest źródłem dużej generacji alfa.

Jeśli przeprowadzisz staranność w 20 projektach ICO, 17 odmówisz w pierwszej godzinie staranności. 18 i 19, które lubisz, ale potrzebują trochę pracy. Dwudziesta, którą naprawdę lubisz, ale tak samo jak wszyscy inni, więc nie masz miejsca w umowie, ponieważ jest zbyt duża.

Ikigai odróżnia się od innych, którzy próbują „wypisać czek” na dwudziestą transakcję, zapewniając namacalną wartość poza dolarami. Ikigai może doradzić w zakresie najlepszych praktyk technicznych i przyspieszyć współpracę. Możemy doradzić w zakresie struktury tokenów w kontekście przechwytywania wartości. Ikigai może pomóc w opracowaniu strategii wejścia na rynek. Ikigai może powiedzieć innym członkom społeczności inwestującej Cryptoasset, dlaczego podoba nam się projekt na tyle, aby w niego zainwestować.

Ta propozycja wartości Ikigai jest prezentowana nie tylko firmom Cryptoasset na etapie zalążkowym, ale także innym znaczącym funduszom typu „latarnia morska” inwestującym w Cryptoassets. Mamy wieloletnie relacje z wieloma z tych latarni morskich i szybko nawiązujemy nowe relacje z innymi.

Zapewniając wartość relacjom z tymi latarniami morskimi, Ikigai ułatwia spowolnienie najbardziej atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych Cryptoasset na etapie zalążkowym, stymulując tworzenie wartości.

Czy mógłbyś omówić, jak efekty sieciowe tokenów różnią się od tradycyjnych efektów sieciowych?

Efekt sieciowy, jak mówiliśmy, istnieje, gdy wartość technologii rośnie, im więcej osób z niej korzysta. Telefon lub sieć społecznościowa to dwa łatwe do zrozumienia przykłady.

Każda technologia, która czerpie znaczną część swojej wartości z efektu sieciowego, jest narażona na problem z ładowaniem początkowym, w którym musisz dowiedzieć się, jak uzyskać od 0 użytkowników do 1 mm, 5 mm lub 20 mm, lub cokolwiek to jest, aby osiągnąć punkt krytyczny, w którym Przeciętna użyteczność, z której korzysta użytkownik, jest na tyle przekonująca, że ​​technologia sama sobie radzi w stosunku do istniejącego stanu rzeczy.

Pojawienie się Cryptoassets zasadniczo zmienia związek między technologią a jej efektem sieciowym. Token powiązany z technologią pozwala Spekulantowi stanąć przy T = 0 i spojrzeć w przyszłość i postawić zakład o wartość technologii pewnego dnia, jeśli wystarczająco dużo ludzi przyjdzie do technologii.

Poprzez spekulacje Spekulant otrzymuje narzędzie finansowe (potencjalne przyszłe zyski), które zastępuje niższe narzędzie aplikacji otrzymane przez użytkownika. W ten sposób Spekulant jest w stanie i jest motywowany do wprowadzenia technologii w fazę ładowania początkowego. To nigdy nie było dostępne w historii. To jest rewolucyjne.

Czego powinien szukać kwalifikowany inwestor w funduszu hedgingowym, poza frazesami marketingowymi?

Po prostu, zespół i proces.

Zespół z odpowiednim doświadczeniem, zwłaszcza w zarządzaniu portfelem rynków publicznych. Zespół złożony z technologów i programistów. Zespół z doświadczeniem w inwestowaniu zalążkowym i inwestycjach private equity.

Dobrze zdefiniowany proces inwestycyjny. Zlecenie inwestycyjne, ramy realizacji tego mandatu i procesy wykonywania tych ram.

Dziękuję Ci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me