Vignesh Sundaresan jest seryjnym przedsiębiorcą i architektem oprogramowania z ponad 10-letnim doświadczeniem w rozwoju produktów. Jest współzałożycielem BitAccess, firmy będącej absolwentami YCombinator, która rozrosła się do dużej sieci bankomatów Bitcoin. Sundaresan pomógł również w finansowaniu projektów takich jak Ethereum, Polkadot, Dfinity, Omisego i Decentraland.

Sundaresan ma oko na otwarte protokoły, programowanie zaplecza, a dokładniej, ułatwianie zmiany paradygmatu w kierunku bardziej zdecentralizowanego świata finansów. Niedawno założył i przeprowadził udaną sprzedaż tokenów dla Lendroid Foundation, organizacji non-profit z siedzibą w Singapurze, która opracowała otwarty protokół do zdecentralizowanych pożyczek i pokrewnych aplikacji finansowych..

Twój Biografia na Twitterze to „Oprogramowanie zjada wszystko”. – Czy możesz wyjaśnić ten cytat?

To jest parafraza czegoś, co powiedział Marc Andreessen Horowitz – Oprogramowanie pożera świat. Z pozoru wydaje się, że to slogan oznaczający brak pośrednictwa lub „uberyzację”. O technologii sprawiającej, że konwencjonalne biznesy stają się przestarzałe.

Uber zjadł system medalionów taksówek, Amazon zjadł księgarnie, DeFi zjadł banki i tak dalej.

Ale dla mnie jest to bardzo optymistyczne przekonanie. Oprogramowanie to potęga, dostępna moc. Jeśli oprogramowanie pożera świat i każdy ma dostęp do oprogramowania – każdy może jeść świat. Ta historia o naprawdę równych szansach – o tym jest ten cytat.

Jak dostałeś się do świata kryptowalut i blockchain? Jakie było Twoje pierwsze doświadczenie z zasobami cyfrowymi?

Przede wszystkim nie miałem kryptowalut ani pieniędzy na zakup kryptowalut. Dostałem się na Bitcointalk i zbudowałem usługę depozytową, aby ludzie mogli wymieniać kryptowaluty. Opłata transakcyjna, którą zarobiłem, była moim pierwszym krypto.

Czy mógłbyś opisać swoje doświadczenie z BitAcces? Jak wyglądała konfiguracja 100 bankomatów Bitcoin w 18 krajach?

To był dla mnie mocny, niezwykle optymistyczny czas. Była taka naiwność, która jest dziś rzadkością, że to, co budowaliśmy, rozprzestrzeniło się po całym świecie. Była też gratyfikacja, która płynęła z wprowadzenia czegoś nowego na świat. W wielu z tych lokalizacji był to pierwszy bankomat bitcoinowy – Toronto, Montreal, Winnipeg.

Byliśmy najfajniejszymi dzieciakami w mieście. Muszę dużo podróżować, spotkać wiele kryptowalut. To oni kupowali bankomaty z ekscytacją kupnem automatu do gier. Właściwie tak poznałem Anthony’ego di Lorio, współzałożyciela Ethereum. Był moim pierwszym klientem. Kupił pierwszy bankomat w Toronto, w okolicach spotkania BTC.

Jakie próby i udręki musieliście pokonać?

BitAccess był absolwentem YC, charakteryzował się szybkim wzrostem. Poza tym najtrudniejszą rzeczą było przeniesienie punktu ciężkości z czystej technologii na technologię, która musiała skupić się na zgodności. Narzędzia związane ze zgodnością zaczęły pochłaniać ponad połowę naszego czasu.

Drugą trudną częścią był szok kulturowy związany z przeprowadzką z Indii do Kanady. Zostałem przyjęty przez społeczność kryptowalut, ale zastanawiałem się nad przedsiębiorczością, jak działa świat… szok kulturowy nigdy w pełni nie minął aż do później.

Jaka jest kolejna wielka rzecz dla kryptowaluty?

Wierzę, że wirtualne światy i NFT znajdują się w bardzo interesującej strefie, na progu czegoś niesamowitego. Sprawdź Cryptovoxels. Przekraczają granice tego, jak twórczo może żyć człowiek.

Twoim zdaniem, czego potrzebuje przestrzeń kryptowalut, aby dokonać kolejnej ewolucji?

Oczywistą odpowiedzią jest skalowanie. W dniu, w którym to ustalimy, koszty transakcji spadną do kilku centów i wywołają głęboką zmianę we wszystkich dziedzinach. Inną zmianą, której ta przestrzeń potrzebuje, teraz bardziej niż kiedykolwiek, są mocne historie wokół łańcucha bloków.

Historie nawiązujące do optymizmu z 2014 roku. Ostatnie dwa lata zmusiły większość tej społeczności do otarcia. Jest dużo nieukierunkowanej agresji, sceptycyzmu. Musimy włączyć do głównego nurtu ważne historie, które przywracają możliwość wzajemnego zaufania.

Według Twojej witryny tajemnicą inwestycyjną jest „nie inwestować w oczekiwaniu na wzrost, ale inwestować, ponieważ po prostu podoba Ci się ten pomysł”

Jakie firmy (lub branże) mają pomysły, które Ci się podobają (nie tylko kryptowaluty)?

Jeśli nie kryptowaluta, to eksploracja kosmosu. To inspirujące, kolejna granica.

W kryptowalutach zawsze kochałem Decentraland – podstawową filozofię, zgodnie z którą twoja ziemia, kiedy już jest twoja, nigdy nie może zostać odebrana. W coraz bardziej autorytarnym świecie ta rzeczywistość jest kotwicą. Galaktyka na Urbit to kolejny przykład. Sztuka cyfrowa – na przykład w twórcach lub na otwartym morzu. Naprawdę oryginalna aplikacja AI w Numerai.

Co uważasz za kluczowe momenty rozwoju dla Ciebie jako przedsiębiorcy w Twoim życiu? Jakich kluczowych lekcji możesz udzielić przedsiębiorcom na widowni?

Przedsiębiorczość może działać tylko wtedy, gdy spotykają się dwie rzeczy.

Po pierwsze, musisz zdefiniuj swoje przeciwieństwo do istniejącej tezy.

Drugim jest zrozumienie i pogodzenie się z faktem, że osiągniesz co najwyżej syntezę, rodzaj spotkania między istniejącą tezą a twoją antytezą..

U podstaw tego leży filozofia – zrozumienie, że kiedy zaczynasz od aspiracji, aby gdzieś dotrzeć, rozpoznajesz tranzyty w środku, zaplanowane i nieplanowane, jako rzeczy, które zwiększają twoją podróż, a nie jako uciążliwe marnowanie czasu.

Inspiruje to twórczość francuskiego filozofa Deleuse. W rzeczywistości nazwaliśmy obecną wersję naszego protokołu po Deleuze, jeśli cokolwiek, aby pamiętać, że to, jak tu dotarliśmy, nie było w linii prostej, a miejsce, do którego dotrzemy, również nie będzie.

Jakie są najważniejsze rzeczy do naśladowania w kryptowalutach i przestrzeni blockchain (np. DeFi, regulacje międzynarodowe, Libra itp.)? Dlaczego?

Trzy główne kwestie, które będą miały wpływ na warstwę 1 łańcucha bloków – rozporządzenie (poznaj swoją jurysdykcję!), Skalowalność i zarządzanie. Wszystko, co dzieje się w tych trzech grotach strzałek, jest istotne i ważne.

Twoim zdaniem, którzy są obecnie jednymi z najbystrzejszych umysłów w kryptowalutach?

Bez mankietu idę za Gavinem Woodem, Fredem Ehrsamem. I jeden nieprawidłowy wpis – @CryptoDonAlt. Jego punkt widzenia i podejście do tej przestrzeni jest fascynujące.

Gdyby istniał tylko jeden posiłek na wynos, który możesz przekazać naszym odbiorcom, z jaką radą zostawiłbyś ich?

Cóż, nie mogę dać rady, naprawdę, ale mam sugestię – abyśmy praktykowali optymizm, próbowali wrócić do sposobu myślenia świata kryptowalut, zanim stał się bogaty. Aby być bardziej otwartym, dać ludziom szansę, może nawet drugą szansę. I nie mylić optymizmu z naiwnością. Życie to społeczność, gra wieloosobowa. Nie powinniśmy o tym zapominać, gdy gramy w kryptowalutę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me