W szybko rozwijającym się świecie technologii bycie doskonałym dziennikarzem zajmującym się nowinkami technicznymi wymaga zrozumienia złożonych koncepcji i trendów na poziomie niemal eksperta, a jednocześnie nie zdradzania sposobu myślenia początkującego w zakresie komunikowania się z publicznością o zróżnicowanym poziomie wiedzy technicznej.

TechCrunch.com jest konsekwentnie uznawany za najważniejsze źródło najnowszych wiadomości technicznych, z ponad 17 milionami czytelników miesięcznie na całym świecie i 31% wzrostem rok do roku.

TechCrunch ma zespół ponad 30 dziennikarzy, którzy zajmują się wszystkim, co dotyczy technologii, a także zapewniają kilka przejmujących spostrzeżeń społecznych na wielu skrzyżowaniach technologii i życia ludzkiego.

Josh Constine jest redaktorem naczelnym TechCrunch i ma doświadczenie w przemawianiu i moderowaniu ponad 100 wywiadów na żywo w 13 krajach z liderami, takimi jak dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg, amerykański senator Cory Booker i informator Edward Snowden.

Josh Constine Zakłócić TechCrunch

Josh Constine podczas TechCrunch Disrupt London 2015 (Źródło: John Phillips / Getty Images North America)

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Joshem na tematy takie jak codzienność jako dziennikarz i redaktor techniczny, aktualne możliwości rozwoju i ograniczenia związane z blockchain, przedsiębiorczość kryptowalutowa oraz społeczne konsekwencje dzisiejszego klimatu technologicznego.

Poniższy wywiad przeprowadzili Alex Moskov i Steven Buchko. Mamy nadzieję, że czytanie go sprawi Ci tyle samo radości, co nam podczas wywiadów.

Jak wygląda dzień z życia Josha Constine’a?

Jednym z największych wyzwań bycia dziennikarzem z najświeższymi wiadomościami jest to, że tak naprawdę nie możesz zaplanować swojego dnia.

Możesz obudzić się, spodziewając się napisać długi artykuł do przemyślenia lub poszperać w sprawie wskazówki, którą otrzymałeś od źródła, ale potem pojawiają się ogromne wiadomości i spędzasz resztę dnia na omawianiu ich i analizowaniu, co to oznacza dla reszty branży.

Moje dni są bardzo zróżnicowane, ale lubię zaczynać od robienia najtrudniejszych rzeczy lub pracy nad najdłuższymi, najważniejszymi artykułami, jakie mogę w godzinach porannych.

Następnie po południu przeprowadzam wywiady i rozmowy ze źródłami, a na koniec próbuję walczyć z niekończącym się strumieniem e-maili i ofert, zarówno dobrych, jak i przeciętnych, które otrzymuję każdego dnia.

Jaka jest najgorsza propozycja, jaką otrzymujesz na co dzień?

Najbardziej bezużyteczne są te przypadkowe firmy, które oferują komentarz do ważnych wiadomości, które wydarzyły się w branży i nie ma powodu, aby ufać tym ludziom. Nie mają nic wspólnego z tym, co się dzieje w wiadomościach i mogę sobie tylko wyobrazić, że musiałbyś być naprawdę leniwym dziennikarzem, aby po prostu zaakceptować każdego, kto losowo Ci wysłał e-maila i odebrać cytat z Twoich artykułów.

Jeśli Twoja agencja PR próbuje zaoferować Ci pozycję lidera myśli lub cytaty o codziennych wiadomościach, prawdopodobnie powinieneś przestać i skupić się bardziej na tworzeniu produktu, który ludzie chcą samodzielnie opisać..

Jaka byłaby Twoja ulubiona historia lub najbardziej pamiętna wiadomość z ostatniej chwili, z którą spotkałeś się jako redaktor?

Być może najbardziej ekscytujące było to, że otrzymałem wiadomość e-mail od źródła z branży prawniczej z numerami akt nowo otwartej sprawy, która wskazywała, że ​​Departament Sprawiedliwości pozwał kilka gigantycznych firm technologicznych, w tym Google i Apple, za spisek mający na celu powstrzymanie się od kłusownictwa nawzajem, co jest nielegalne.

Otwarcie tej sprawy byłoby pierwszym przypadkiem, gdy opinia publiczna mogłaby czytać dokumenty, w tym wymianę między Steve’em Jobsem i Ericiem Schmidtem z Google, narzekającymi na to, jak nawzajem próbowali przekradać swoich pracowników. Bycie pierwszym dziennikarzem, który to podsumował i poinformował o tym, było niezwykle ekscytujące.

Josh Constine fb vs Google

Zrzut ekranu artykułu z 2012 roku

Nie tylko dlatego, że byłaby to poważna sprawa sądowa, która rozegrałaby się w przyszłym roku, w tym ugoda na wiele stu milionów dolarów. Ale zobaczenie prawdy o niektórych z tych bohaterów z branży technologicznej i przekonanie się, że niekoniecznie są to anioły, którymi ich nazywamy, otworzyło mi oczy i mam nadzieję, że dla moich czytelników.

Spójrzmy wstecz na sprawę Facebook kontra FBI, przypadek San Bernardino, w którym FBI chciało zmusić Apple do odblokowania jednego z telefonów strzelców. Sprawa została oddalona w sądzie, ale gdyby przeszła, w którym kierunku Twoim zdaniem poszłaby i co to oznaczałoby dla przeciętnych obywateli?

Myślę, że jest całkiem możliwe, że rząd zmusiłby Apple do otwarcia telefonu i to będzie niepokojące z wielu powodów. O prywatność i niezależność amerykańskich firm oraz o to, czy ludzie będą chcieli w przyszłości zakładać firmy technologiczne w Stanach Zjednoczonych.

Bardzo ważne jest, abyśmy chronili społeczeństwo, a kiedy istnieją wiarygodne groźby przemocy, które można powstrzymać w przyszłości, myślę, że są powody, aby naginać zasady. Ale żeby po prostu zebrać dowody na coś, co już się wydarzyło, nie jestem pewien, czy właściwe jest ustanowienie zupełnie nowego precedensu prawnego.

Dość otwarcie mówiłeś o roli firm, zwłaszcza mediów społecznościowych, i ich prawie do zaprzestania szerzenia nienawiści na ich platformach. Niektóre z argumentów przeciwko tobie były takie, że pierwszą poprawką jest to, że możesz mówić, co myślisz, niezależnie od platformy. W miarę jak media społecznościowe rosną i stają się normalną częścią codziennego życia, jak widzisz rozmycie granic?

Pierwsza poprawka nie mówi, że czyjeś przemówienie musi być prowadzone i wzmacniane przez prywatne firmy. Mówi się, że nie możesz zostać aresztowany za coś, co mówisz, nie za to, że Facebook musi zapewnić Ci dystrybucję w kanale aktualności lub że Apple musi wyświetlać Twoje podcasty lub że YouTube musi udostępniać Twoje filmy.

Nie uważam tego za koniecznie za kwestię wolności słowa. Firmy technologiczne zrobiły tutaj, aby usunąć treści Infowars i Alexa Jonesa, szczególnie dlatego, że podżegały do ​​przemocy i praktykowały nękanie, a nie dlatego, że to, co mówił, było złe, fałszywe lub sprzeczne z opinią niektórych osób.

Nie chodziło o to, że to, co mówił, było fałszywe, chodziło o to, że to, co mówił, było niebezpieczne. Myślę, że to rozsądna granica i dlatego uważam, że jest to właściwy kierunek rozwoju branży mediów społecznościowych. Nie oznacza to, że doczekamy się masowej cenzury. Oznacza to, że mamy nadzieję, że zobaczymy poprawę bezpieczeństwa.

Wiele osób w społeczności Bitcoin i blockchain uważa, że ​​każda forma cenzury może prowadzić do śliskiego zbocza stale przesuwającej się linii tego, co podlega cenzurze. Czy wierzysz, że to nie będzie problemem?

Wyznaczanie granicy między podżeganiem do przemocy i nękaniem a zwykłym rozpowszechnianiem fałszywych wiadomości jest z pewnością praktyką wymagającą dużej ostrożności, częstego poruszania się w tę iz powrotem i potencjalnie pewnych błędów.

Myślę, że ostrożność, z jaką główne platformy podchodzą do tego problemu, pokazuje, że jest mało prawdopodobne, aby nagle zaczęły masowo banować ludzi. Myślę, że pokazaliśmy, że podjęcie działań przez te firmy musi być dość rażące.

Jedynymi innymi osobami, które moim zdaniem dałyby się wciągnąć w egzekwowanie tych zasad w podobny sposób, byliby ludzie, którzy na to zasłużyli.

Widzieliśmy, jak media głównego nurtu zmieniły swoją strategię, aby zakryć kryptowaluty, ponieważ wydawało się, że jest to coś, co się trzyma. Zaczęliśmy od nagłówków w rodzaju „Bitcoin spadł w tym tygodniu o 10%. Czy to koniec Bitcoina? ” do głównych mediów, takich jak CNBC, inwestujących w pełne kanały dziennikarskie oraz zajmujących się kryptowalutami i tworzeniem programów wideo. Jak widziałeś zmiany?

Myślę, że większość mediów zdaje sobie sprawę, że jest to zupełnie nowy świat i nie można tak naprawdę pomniejszać kryptowalut. Potrzebujesz kogoś, kto specjalizuje się w tym i jest pełnoprawnym ekspertem, aby inteligentnie omówić te przestrzenie. Myślę, że widzieliśmy personel serwisów informacyjnych z talentami związanymi z kryptowalutą i myślę, że jest to ważne, ponieważ z pewnością istnieje wiele kwestii dotyczących etyki i konfliktów interesów, jeśli chodzi o serwisy informacyjne specyficzne dla kryptowalut i czy są one otrzymując wynagrodzenie za pisanie niektórych artykułów lub w inny sposób zachęcanie do prób wspierania pewnych monet i aby opinia publiczna mogła zaufać tej branży, będą potrzebować dziennikarstwa, które charakteryzuje się dużą uczciwością.

Myślę, że dochodzimy również do drugiej fali pokrycia kryptowalutowego, w którym nie chodzi tak bardzo o ceny. W końcu dochodzimy do tego, co ważne, czyli do narzędzia. Miejmy nadzieję, że zobaczymy coraz więcej relacji koncentrujących się na tym, jakie nowe rzeczy można zrobić za pomocą łańcucha bloków i kryptowalut, a nie tylko na tym, jak zmieniają się ceny.

Josh w segmencie 2014 w FOX.

Josh w segmencie 2014 w FOX.

Jakie jest Twoje osobiste zdanie na temat przyszłego kierunku technologii blockchain i kryptowalut? Czy uważasz, że porównania z bańką .com są uczciwe??

Z pewnością istnieją podobieństwa między bańką .com a bańką kryptowalutową, ponieważ obie były zawyżone oczekiwaniami dotyczącymi przyszłości, które nie były poparte prawdziwą użytecznością. Te firmy w erze .com były wyceniane na podstawie tego, ile osób odwiedziło ich witrynę, a nie ile osób wydawało pieniądze na ich stronie internetowej lub na podstawie faktycznej ekonomiki ich jednostek..

Podobnie, myślę, że widzimy, że wiele ICO i monet jest wycenianych na podstawie tego, czy ludzie uważają, że przemysł kryptograficzny będzie wielką rzeczą, a nie czy te monety faktycznie dobrze funkcjonują? Czy naprawdę są potrzebne na świecie? Myślę, że jesteśmy teraz bardziej dojrzali jako branża technologiczna i mamy lepszych, uznanych kuratorów finansowania i talentów.

Myślę, że teraz widzimy, że tak, z pewnością istnieje wiele bardzo ryzykownych projektów kryptograficznych i większość inwestorów detalicznych lub opinia publiczna nie będzie w stanie dokładnie ocenić ich jakości lub potencjału. Ale widzimy duże firmy venture capital, które od dawna potrafią przewidywać zmiany na rynkach technologii, przeprowadzając rzeczywistą analizę due diligence tych firm i dokonując inwestycji kapitałowych typu venture..

Myślę, że firmy, które są w stanie zebrać pieniądze od renomowanych inwestorów w tym tradycyjnym formacie akcji, są tymi, którym można bardziej zaufać i które nie wyparują tak, jak zrobiła to bańka.com..

Duża część Twojej wiedzy jest związana z mediami społecznościowymi i Facebookiem. Jak widzisz miejsce dla blockchain w branży mediów społecznościowych?

Z pewnością istnieje potencjał dla blockchain i idea przejrzystej, niezmiennej księgi publicznej, która pozwoliłaby na nowe formy mediów społecznościowych, a zwłaszcza zdecentralizowane sieci społecznościowe, w których zamiast być jakimś wielkim pośrednikiem, takim jak Facebook, ludzie mogliby wchodzić ze sobą w bardziej bezpośrednie kontakty peer.

To powiedziawszy, kryptowaluta i branża blockchain cierpią z powodu bardzo słabej użyteczności. Interfejsy użytkownika po prostu nie są przeznaczone dla przeciętnego zwykłego użytkownika Internetu. Dopóki nie zobaczymy tego rodzaju tożsamości i platform logowania, które mamy w tradycyjnych mediach społecznościowych, nie sądzę, aby blockchain przyspieszył i zmienił sposób, w jaki sieci społecznościowe.

Oprócz tożsamości i logowań, czy są jakieś inne problemy z użytecznością, które Twoim zdaniem mają również blockchain??

W większości koncepcji władzy aplikacje blockchain są słabo wyjaśnione. Tendencja do posiadania długiej, prawie akademickiej białej księgi jako wyjaśnienia twojego produktu z pewnością nie jest dostosowana do przeciętnego rozsądku przeciętnego użytkownika Internetu. Musimy zobaczyć więcej filmów, które wyjaśniają, czym jest Square, to jest to, co robi Coin lub jakiś startup, niż te długie białe księgi, których użytkownicy publiczni i zwykli użytkownicy nigdy nie przeczytają.

Myślę, że zanim ludzie będą mogli mieć pewność, że używają produktów lub inwestują w produkty, muszą naprawdę zrozumieć, jak one działają. To była główna luka w użyteczności branży blockchain.

Częstym elementem wielu projektów blockchain jest usunięcie scentralizowanego pośrednika będącego stroną trzecią i zwykle kończy się to tylko ćwiczeniem docelowym i celowaniem w Facebooka, Ubera, Airbnb, Google, tylko po to, aby wziąć swój model biznesowy i dodać do niego łańcuch bloków i kilka innych funkcji, co jest oczywiście bardzo ambitnym przedsięwzięciem dla którejkolwiek z tych czterech firm.

Jakie są twoje przemyślenia na temat tego rodzaju modeli biznesowych dla firm blockchain i co te firmy hipotetycznie musiałyby zrobić, aby ukraść ogień bogom?

Te firmy upadną.

Firmy, które uważają, że blockchain ze względu na blockchain jest modelem biznesowym lub powodem do istnienia, są w błędzie. Aby pokonać te firmy, nie możesz być trochę lepszy. Nie możesz być Facebookiem, ale masz mniej reklam lub mniej problemów z prywatnością. Musisz być kimś radykalnie innym, jeśli chcesz pokonać efekt sieci, który wspiera te gigantyczne firmy.

Jedynymi dużymi firmami społecznościowymi, które widzieliśmy, jak rozwinęły się od czasu Facebooka, były bardzo, bardzo różne rzeczy. Niezależnie od tego, czy Instagram skupiał się na zdjęciach, YouTube koncentruje się na filmach. Twitter skupia się na treściach publicznych lub Snapchat na treściach ulotnych. Żaden z nich nie był Facebookiem, ale był trochę inny.

Byli bardzo różni. Myślę, że pomysł, że przyłożenie łańcucha blokowego do czegoś, co czyni go wartościowym, jest absurdalny. Jeśli już, po prostu wprowadzasz większą złożoność techniczną i zadłużenie do produktu, który prawdopodobnie mógłby dobrze funkcjonować z tradycyjną scentralizowaną infrastrukturą.

Czy znasz projekty takie jak Steemit lub BAT dla przeglądarki Brave? Co myślisz o tego typu projektach i czy mają nogi?

Myślę, że BAT i pomysł zastąpienia reklamy mikropłatnościami to z pewnością fascynujący pomysł. Model biznesowy oparty na reklamach z pewnością ma wiele negatywnych skutków zewnętrznych, zachęcając firmy do maksymalizacji ilości czasu spędzanego na nich przez użytkowników, zamiast maksymalizowania ich użyteczności dla tych użytkowników.

To powiedziawszy, jest tak duża część tego świata, która jest napędzana reklamami na lepsze. Kiedy patrzysz na główne usługi internetowe, takie jak Google i Facebook, są one bezpłatne dla wszystkich na świecie. Chociaż można powiedzieć, że niektórzy użytkownicy z pewnością mogliby sobie pozwolić na płacenie za Google lub Facebooka, jest wiele osób, które nie mogą.

Możesz pomyśleć, że zachodni użytkownicy są najbardziej dochodowymi użytkownikami i subsydiują te bezpłatne usługi dla ludzi w krajach rozwijających się. Z tego powodu uważam, że reklama prawdopodobnie będzie siłą napędową internetu konsumenckiego, ponieważ jest prosta i bezpłatna dla każdego. Mam nadzieję, że zobaczymy więcej opcji dla użytkowników, którzy nie chcą poświęcać swojej uwagi lub czasu.

Myślę, że na przykład odejście niektórych użytkowników od modelu reklamowego w kierunku subskrypcji mogłoby uczynić sieci społecznościowe bardziej odpowiedzialnymi i lepiej promować cyfrowe samopoczucie. Nie sądzę, że wkrótce doczekamy się końca modelu reklam.

Mówiąc o przypadkach z monetami prywatności i wadach anonimowości i transakcji. Istnieją rozwiązania takie jak Monero i Zcash, w których oferują one możliwość przeprowadzania transakcji z kimkolwiek i nie mają tak naprawdę Twojej tożsamości lub w ogóle nie są z Tobą powiązani, co jest niesamowitą funkcją użytkownika dla osób ceniących swoją prywatność. Stwarza również ogromne zagrożenie dla nielegalnej działalności i finansowania terroryzmu. Skąd twoja opinia na ten temat?

Całkowicie anonimowe transakcje są najczęściej używane w większości przypadków nielegalnie i nie chcemy, aby były to rzeczy, które mają miejsce na świecie. Myślę, że to rozsądne, że rządy obawiają się zezwolenia na tego rodzaju transfer aktywów.

Popieram ideę swobód osobistych, ponieważ to, co robisz ze swoimi pieniędzmi, jest twoją własną decyzją. To powiedziawszy, stawiamy na masowe wzmocnienie pozycji złych aktorów na świecie, aby podtrzymać tę filozofię, która niekoniecznie łączy się ze współczesnym społeczeństwem.

Jeśli okaże się, że monety zapewniające prywatność są nielegalne, ale nie ma innego sposobu na ich zamknięcie niż ograniczenie ich opcji wymiany, jak Twoim zdaniem rząd może temu zapobiec?

Trudno powiedzieć dokładnie, ale myślę, że między wezwaniami sądowymi a blokowaniem jakiejkolwiek firmy, która działa w łańcuchu wartości lub ekosystemie obok tego rodzaju monet służących ochronie prywatności, z pewnością istnieją sposoby wywarcia znacznej presji na firmy, które się nimi zajmują.

Które projekty w przestrzeni blockchain sprawiają, że jesteś teraz najbardziej podekscytowany? Na jakie firmy lub projekty nie możesz się doczekać?

Myślę, że najbardziej nie mogę się doczekać zdecentralizowanych systemów tożsamości, które pozwolą nam łatwo logować się do aplikacji z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami. Myślę, że to kolejny duży krok zmiany, który odblokuje duże zainteresowanie opinii publicznej technologiami blockchain.

Dopóki nie znajdziemy dla ludzi lepszego sposobu pracy z tymi aplikacjami niż wciskanie niezwykle długiego, skomplikowanego i bardzo łatwego do zepsucia klucza prywatnego, myślę, że nie zobaczymy, jak główny nurt przyjmie technologię blockchain.

Gdybyś mógł zamienić tłum kryptowalut ze wszystkimi jego unikalnymi dziwactwami i osobowościami w jedną osobę, jak by on wyglądał?

Myślę, że celem technologii blockchain jest przekierowanie struktur władzy i stworzenie nowej ery integracji finansowej i mobilności. Mam nadzieję, że blockchain chciałby być kobietą koloru, która reprezentuje przyszłość technologii, a nie przeszłość.

Raportowanie na temat technologii blockchain i przestrzeni kryptowalut, jakie były niektóre różnice i podobieństwa do raportowania tylko na temat technologii lub ogólnie mediów społecznościowych?

Myślę, że niezależnie od tego, czy tworzysz tradycyjny start-up oprogramowania, czy jakiś nowy produkt konsumencki, czy też start-up typu blockchain, wszystko sprowadza się do możliwości opowiedzenia fascynującej historii. Niezależnie od tego, czy chodzi o zdobycie funduszy, rekrutację talentów czy stworzenie czegoś, czym użytkownicy chcą się podzielić ze znajomymi, aby pomóc w rozwoju.

Istnieje wiele podobieństw między pokryciem tradycyjnej technologii a nowymi przedsięwzięciami związanymi z blockchain. Wydaje mi się, że naprawdę różni się to, że większość firm technologicznych lub większość start-upów próbuje rozwiązać istniejący problem, podczas gdy wydaje mi się, że wiele projektów blockchain przewiduje problemy, które rozwiną się wraz z dojrzewaniem branży kryptowalut i branży blockchain. próbują zająć pozycję, aby rozwiązać te problemy, gdy już się pojawią.

To dużo bardziej ryzykowne, ponieważ nigdy nie masz pewności, jak i kiedy te rynki dojrzeją do tego momentu.

Za kilka dni będziesz przemawiać w ChainXChange. Czego ludzie mogą się spodziewać, aby usłyszeć, nie zdradzając zbyt wielu spoilerów?

Podczas mojej sesji zamierzam oddzielić Bitcoiny od gównianych monet. To jest nazwa mojego bloku rozmów. Moim celem jest pokazanie ludziom naprawdę realistycznego, bez szumu spojrzenia na to, gdzie są możliwości w blockchain, gdzie są oszustwa i pułapki, których należy unikać oraz jaki jest świat, który chcemy stworzyć z tej branży, a nie tylko to, co już się wydarzyło.

Chainxchange

Myślę, że ChainXChange to świetna okazja dla ludzi, aby dowiedzieć się, jak blockchain wpłynie na każdą branżę na świecie, nie tylko na startupy, i jak możemy współpracować, aby branża blockchain była bardziej inkluzywna niż Dolina Krzemowa, Bluszcz Startupowa scena zdominowana przez ligę. Ponadto, aby dowiedzieć się, gdzie ludzie mogą wykorzystać własną wiedzę, własne doświadczenie życiowe, aby znaleźć możliwości, które mogą wykorzystać w branży blockchain.

Jak zdefiniowałbyś możliwości w przestrzeni kryptowalut? Czy masz na myśli możliwość inwestycyjną, karierę lub możliwość poprawy życia?

Myślę o tym głównie jako o możliwościach kariery, które zwiększają szanse, aby uczynić świat lepszym miejscem. Istnieje wiele problemów, niezależnie od tego, czy chodzi o korupcję w rządzie, czy o to, jak przedsiębiorcy są finansowani mikrokredytami lub przekazami dochodów rodzinnych poza granicami geopolitycznymi, gdzie kryptowaluta i łańcuch bloków mogą naprawdę poprawić jakość życia ludzi.

Jest szansa nie tylko dla doświadczonych ekonomistów i ludzi, którzy są zaznajomieni z tradycyjnym systemem finansowym, ale także dla ludzi, którzy chcą tworzyć produkty dla osób niedostatecznie zarabiających i tych, którzy mają ambicję i energię, aby stać się częścią nowoczesnego ekonomia, nawet jeśli nie mają przywilejów, jakie mają niektórzy w Stanach Zjednoczonych.

Jaką jedną radę na sukces dałbyś założycielowi startupu, który zapuszcza się w blockchain lub rozważa zaangażowanie się w świat przedsiębiorczości kryptowalutowej?

Najważniejszą radą, jakiej mógłbym udzielić każdemu, kto próbuje zbudować startup, jest wyjście z budynku, biura, garażu i przetestowanie swojego pomysłu z prawdziwymi ludźmi, zanim zaczniesz budować dalej. Zanim wymyślisz nazwę swojej firmy lub zaprojektujesz logo, zwłaszcza zanim zaczniesz cokolwiek kodować.

Musisz mieć możliwy do zweryfikowania dowód, że społeczeństwo chce tego, co tworzysz. Oznacza to, że nie tylko zachęcamy przyjaciół i rodzinę do powiedzenia, o tak, to fajny pomysł. Fajne lub interesujące oznacza, że ​​mnie to nie obchodzi lub to nie zadziała. Potrzebujesz ludzi, którzy po prostu chwytają cię za koszulę i potrząsają, mówiąc: potrzebuję tego. Gdzie mogę to dostać? Ile muszę za to zapłacić? Dopóki nie zareagujesz na swój główny pomysł, nie trać czasu na jego rozwijanie. Znajdź coś, co ludzie kochają, a następnie zbuduj to, czego ludzie chcą.

Jakiej rady udzieliłbyś dziennikarzom lub zwykłym czytelnikom na temat walidacji projektów lub znalezienia najlepszego źródła informacji?

Nie wierz we wszystko, co trafia na tweety. Nie wierz w nic, co zostało napisane w witrynie, o której nigdy nie słyszałeś. Staraj się trzymać historycznie dobrze zweryfikowanych publikacji informacyjnych i ekspertów lub dziennikarzy, którzy nie mają dużych interesów w tym, czy coś się powiedzie, czy nie.

Najlepsze informacje, jakie możesz uzyskać, pochodzą od niezainteresowanych stron, które mają odpowiednią wiedzę i potrafią przewidzieć, dokąd coś się dzieje, ale bez tak dużej ilości skóry w grze, że próbują popchnąć ją w jednym lub drugim kierunku.

Dziękuję, Josh!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me