Pomimo tego, w co możesz wierzyć, nie musisz być bogaty, aby posiadać Bitcoin. Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, działają tak samo, jak wspierana przez rząd papierowa waluta w Twoim portfelu. W rzeczywistości działają jeszcze lepiej, ponieważ za pomocą wirtualnych walut można je podzielić na prawie nieskończenie mniejsze jednostki. Dzisiaj zamierzamy zbadać ułamki Bitcoin i wyjaśnić, jak łatwo działa waluta Satoshi w porównaniu z codzienną gotówką.

Podzielić & Podbić

Należy pamiętać, że podzielenie dowolnej waluty na mniejsze jednostki nie obniża jej wartości. W rzeczywistości jest to podstawowa zasada, według której wszystko działa jak pieniądz. Tysiące lat temu można było wymienić kurczaka na owoce, a może kilka piw dla majsterkowicza, aby naprawić przeciekający dach.

Jak możesz sobie wyobrazić, noszenie kurczaków, owoców lub piwa nie jest zbyt wygodnym sposobem przechowywania i wymiany wartości. Wynalazek pieniądza papierowego przyniósł ze sobą możliwość szybkiego i łatwego przechowywania i wymiany wartości. Można go z łatwością dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić. Kurczak? Nie tak bardzo.

Wielu entuzjastów kryptowalut błędnie uważa, że ​​posiadanie więcej jednego zasobu w porównaniu z innym czyni go bardziej wartościowym. Świetnym tego przykładem jest Ripple. Który wolisz mieć, 100 Ripple czy 1/2 Bitcoina? W czasie pisania tego artykułu 100 Ripple dałoby około 28 USD, a 1/2 Bitcoina dałoby ci 3100 USD.

To nie jest próba uderzenia w Ripple, ale po prostu ilustracja. Mając więcej czegoś takiego ludzie wspólnie uważają, że są wartościowe to się liczy.

Odwrócenie fortun

W 2010 roku, kiedy Bitcoin był niczym innym jak nadzieją i marzeniem, człowiek z Florydy zapłacił ogromnie 10 000 na 2 pizze. Oczywiście w tamtym czasie nie miał pojęcia, że ​​cena Bitcoina gwałtownie wzrośnie w ciągu następnych kilku lat. Szybko do przodu (połowa sierpnia 2018 r.), A za 2 Bitcoiny kupisz około 1150 pizzy. Och, jak się odwróciły!

Waluta Satoshi. Być może najdroższa transakcja kryptowalutowa w historii?

Być może najdroższa transakcja kryptowalutowa w historii?

Ogromna cena Bitcoina w porównaniu z dolarem (i innymi papierowymi pieniędzmi wspieranymi przez rząd) wynika w dużej mierze z niewłaściwego zarządzania naszym obecnym systemem wartości. Przez tysiące lat byliśmy świadkami dewaluacji naszych pieniędzy w wyniku niespłacalnego długu publicznego i nieskończonego drukowania pieniędzy.

W tej chwili siedzimy w środku kolejnego kryzysu monetarnego. Wszystkie wydrukowane pieniądze muszą gdzieś iść. I wlewa się w akcje, obligacje, nieruchomości i prawie wszystko, co utrzyma jego wartość. Możesz być pewien, że przenosi się również do kryptowalut.

Co to wszystko ma wspólnego z ułamkami bitcoina, o które możesz zapytać? Cóż, Bitcoin został zaprojektowany z myślą o właściwościach zdrowego pieniądza. Ponieważ pieniądze papierowe tracą na wartości, a wartość Bitcoinów rośnie, jest bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli zacząć zapoznawać się z frakcjami Bitcoina. Handel walutą Satoshi nie będzie czymś, w czym biorą udział tylko maniacy i guru komputerowi.

Rozbijając to

Najmniejsza jednostka Bitcoin jest znana jako a Satoshi. Nazwany na cześć legendarnego już twórcy / ów Bitcoina, 1 Satoshi = 1/100 000 000 (jedna 100 milionowa) Bitcoina. W dolarach 1 dolar = około 16 500 Satoshi.

Rzućmy okiem na kilka dodatkowych frakcji Bitcoin i kilka terminów używanych do ich opisania w społeczności kryptowalut:

Następna najmniejsza jednostka to a Microbitcoin (μBTC), co równa się 100 Satoshi. Idąc dalej, mamy plik Millibitcoin (mBTC). Stosunek mBTC do Satoshi wynosi 1: 100 000. Na koniec przyjrzyjmy się symbolowi, który nie jest tak powszechnie znany, zwanym Bitcent (cBTC). Bitcent = 1 milion Satoshi i można go porównać do groszy, nikli i dziesięciocentówek w walucie amerykańskiej.

Istnieje wiele witryn konwersji, takich jak bestchange jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na obliczenie wartości lokalnej gotówki w stosunku do waluty Satoshi.

Obalanie mitów dotyczących kryptowalut

Bitcoin został zaprojektowany jako system wymiany wartości dla prawie każdego, na całym świecie. Ci, którzy twierdzą, że posiadanie Bitcoina jest przeznaczone tylko dla bogatych, po prostu nie rozumieją technologii.

Ograniczona dostawa

Po pierwsze, pamiętaj, że będzie istnieć tylko około 21 milionów Bitcoinów. Przez projekt. Gdybyśmy pracowali tylko w bitcoinach, to nie wystarczyłoby, aby umożliwić znaczący handel na małym wyspiarskim kraju, nieważne dla całego globu liczącego około 7 miliardów ludzi. Podział Bitcoin na Satoshis i inne konwencjonalne nazwy jest niezbędny do przyjęcia większej liczby użytkowników, którzy wspinają się na fenomen kryptowaluty.

Jest to nieskończenie łatwiejsze w przypadku walut wirtualnych, ponieważ nie musimy się martwić o fizyczne tworzenie i przenoszenie dużych sum denominowanych pieniędzy. Nie wspominając już o korzyściach, jakie przyniosłoby to również środowisku.

Niezgodne z istniejącymi instrumentami finansowymi

Po drugie, większość społeczności finansowej głównego nurtu wydaje się porównywać Bitcoin do zwykłych akcji firm. W większości przypadków nie możesz faktycznie posiadać ułamków zapasów. Weź pod uwagę Berkshire Hathaway, którego wartość przekracza 300 000 USD za akcję na giełdzie nowojorskiej. Z całą pewnością musisz być bogaty, aby go posiadać.

Z pewnością tak nie jest w przypadku Bitcoin. Legalne kryptowaluty powinny być postrzegane po pierwsze jako waluta, a po drugie, jako inwestycja.

Waluta Satoshi – zmiana umysłu

Miejmy nadzieję, że do tej pory zdałeś sobie sprawę, że trzymanie niewielkiej ilości (lub ułamka) Bitcoina jest nadal opłacalne. Fakt, że większość z nas może dokonywać transakcji Satoshi i niekoniecznie w Bitcoiny jest świadectwem tego, jak cenny stał się Bitcoin od samego początku. Waluta Satoshi to eksperyment. I do tego młody.

Podobnie jak niemowlęta, będą problemy z ząbkowaniem i przeszkody, które należy pokonać. Przejście od wyceny rzeczy w Bitcoin do wyceny w Satoshis jest mentalne. Duża część ludzkości nie jest nawet świadoma istnienia wirtualnych walut. Więc tak naprawdę nie jest to poważny problem, dopóki i tak nie zaczniemy go szeroko rozpowszechniać w handlu.

Łatwym sposobem pracy z frakcjami Bitcoin jest wyobrażenie sobie tego 1 Satoshi = 1 $. Posuwamy się dalej, dokonując konwersji 1 μBTC do 100 $ i tak dalej z powyższej tabeli. Matematyka to nie fizyka jądrowa. I tak, oczywiście, może nazwy przydałyby się zmiany, ale to przyjdzie z czasem. Na razie naprawdę musimy zrozumieć, że Bitcoin to elastyczny, podzielny i zdolny sposób wymiany wartości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me