Dwa kroki do przodu, jeden krok do tyłu

Każdy tydzień nie może być dobrym tygodniem. Po miesiącu prawie wyłącznie zielonych tygodni w końcu zauważyliśmy spadek na rynku. Po osiągnięciu szczytowego poziomu około 144 miliardów dolarów w sobotę, kapitalizacja rynkowa gwałtownie spadła i obecnie spada do nieco ponad 130,7 miliarda dolarów. Ten spadek daje nam około trzy procentowy spadek rynku od zeszłego piątku. Nie świetne, ale też nie straszne.

Statystyki rynku kryptowalut (01.03.19)

Statystyki rynku kryptowalut (01.03.19)

Rynek nie miał wpływu na kilka altcoinów. Cena Ontology (ONT) zmieniła się o 15,68%, Basic Attention Token (BAT) wzrosła o 20,15%, a Enjin Coin (ENJ) podwoiła cenę (98,52%) w wyniku plotek, że projekt nawiązał współpracę z Samsungiem w zakresie portfela kryptograficznego Galaxy S10. Jeśli chodzi o naszą trójkę najlepszych:

Bitcoin spadł o 2,89% w tym tygodniu, ale tak jest o około 11 procent w lutym.

Ethereum osiągnął w tym tygodniu stratę 7,71%.

XRP pozostała mniej więcej taka sama, obniżając cenę o zaledwie 0,61%.

Krajowe wiadomości o kryptowalutach

Indeksy kryptograficzne Nasdaq już dostępne: Zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu planów dotyczących indeksów kryptowalut, Nasdaq uruchomił na swojej platformie indeksy płynności BLX (Bitcoin) i ELX (Ethereum). Indeksy są zasilane przez Brave New Coin, łącząc dane jakościowe i ilościowe. Indeksy aktualizują się co 30 sekund, wykorzystując między innymi wolumen obrotu i głębokość księgi zleceń do obliczenia ceny.

Dzięki nowym indeksom Nasdaq dąży do zwiększenia przejrzystości na rynku aktywów kryptograficznych. Miejmy nadzieję, że zrobienie tego w końcu przekona organy regulacyjne, że rynek jest wystarczająco dojrzały, aby zatwierdzić długo pożądany ETF Bitcoin.

Kwadrat przynosi duże dolary w bitcoinach: Firma stojąca za Cash App, Square, złożyła w tym tygodniu swój roczny raport o zarobkach za 2018 rok, i chłopcze, co za rok. W czwartym kwartale firma zarobiła 464 mln USD skorygowanych przychodów, co stanowi 64-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jednak w przypadku platformy płatności wzrost może ulec spowolnieniu. Firma zwiększyła swoje przychody o 53 procent w ciągu roku, co wydaje się solidne. Analitycy z Wall Street spodziewali się jednak 60-procentowego wzrostu, co spowoduje lekki spadek cen akcji po publikacji zysków.

Zarobki Square Bitcoin

Zarobki Square Bitcoin

Pozytywnym akcentem kryptograficznym jest, że zakupy bitcoinów stale rosły w ciągu 2018 roku. Firma osiągnęła 37 milionów dolarów, 43 miliony dolarów i 52 miliony dolarów ze sprzedaży bitcoinów odpowiednio w pierwszym, drugim i trzecim kwartale. Dyrektor generalny Square, Jack Dorsey, od dawna jest publicznym orędownikiem Bitcoin, a nawet zasugerował, że transakcje Lightning Network wkrótce wejdą do Square Cash.

Ludzie mówią różne rzeczy

Woz Tinkers: W wywiadzie udzielonym Bloombergowi w tym tygodniu, współzałożyciel Apple Steve Wozniak skomentował obecny rynek Bitcoin. Twierdzi, że chociaż sprzedał większość swoich udziałów blisko szczytu (Jasne, co…), nadal majstruje przy Bitcoin i wierzy, że w ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy „masowe tworzenie wartości”.

co nowego w coincentral

Podróże i transport Bitcoin: czy Blockchain może ewoluować, jak się poruszamy?: Podróżowanie po świecie z samym bitcoinem jest całkowicie możliwe. Przedstawiamy narzędzia, które to umożliwiają.

Czy inicjatywy związane ze zmianą klimatu w łańcuchu blokowym mogą pomóc w walce z globalnym ociepleniem?: Jest więcej organizacji zajmujących się zmianą klimatu, niż mogłoby się wydawać, wykorzystujących blockchain w swoich misjach.

Czy Rakuten dołączy do Newegg i Shopify w akceptowaniu płatności kryptograficznych?: Wygląda na to, że Rakuten może być kolejnym gigantem e-commerce, który wdroży płatności kryptograficzne.

Czy Bitcoin aresztuje nową normę? Oto dlaczego to jest dobra rzecz: źli chłopcy, źli chłopcy. Co zrobisz? Co zrobisz, gdy przyjdą po ciebie analitycy blockchain.

Bill Barhydt, dyrektor generalny firmy Abra, ogłasza nową funkcję inwestycji kapitałowych: Abra Kadabra Alakazam. Barhydt opowiada nam o programie akcji swojej aplikacji (wspieranym przez Bitcoin).

Czy fundusze powiernicze Blockchain to przyszłość inwestowania?: Zdywersyfikuj swoje ryzyko i płać niższe opłaty? Brzmi jak wygrana dla nas.

Najlepsze franczyzy Bitcoin: kategorie i przykłady ze świata rzeczywistego: nie są to Mickey Ds, ale te franczyzy Bitcoin wciąż przynoszą niezły grosz.

Jak nastroje społeczne wpływają na rynek bitcoinów?: Kliknij „Lubię to” dla Bitcoin. Komentarz do Ethereum.

Zdezorientowany przez Crypto? Oto przewodnik po Bitcoin dla opornych: Chcesz się dowiedzieć, jak działa blockchain? Nie wiesz, czym dokładnie jest bitcoin? Wracamy do podstaw dzięki naszemu przewodnikowi ELI5.

Wiadomości o kryptowalutach z całego świata

Ankieta mówi… Inżynierowie Blockchain: Pocieszające jest wiedzieć, że nawet podczas bessy zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie blockchain jest większe niż kiedykolwiek. Według niedawno opublikowanego raportu Hired, globalny popyt na inżynierów blockchain wzrósł w tym roku o ponad 500 procent. Ten procent wzrostu przewyższa wzrost inżynierów bezpieczeństwa, zajmując drugie miejsce ze wzrostem 132%.

Wzrost zapotrzebowania na inżynierię

Wzrost popytu na inżynierię (za pośrednictwem Zatrudniony)

Oprócz ogromnego popytu, inżynierowie blockchain pobierają jedne z najwyższych pensji wśród swoich rówieśników. Ze średnim rocznym wynagrodzeniem w wysokości 137 tysięcy dolarów (w Nowym Jorku), ustępują tylko inżynierom gier, którzy otrzymują średnio 147 tysięcy dolarów rocznie.

Witryna rekrutacyjna przypisuje wzrost popytu i wynagrodzeń na blockchain do „niezliczonych przypadków użycia, od cyfrowej tożsamości i inteligentnych kontraktów po zarządzanie siłą roboczą i rozproszone przechowywanie danych”.

Prawdziwa historia wartości Bitcoina w Wenezueli: Nie tyle wiadomości, ale opinia New York Timesa na temat Bitcoin w Wenezueli pojawiła się w tym tygodniu w mediach społecznościowych. W nim Carlos Hernández, ekonomista z Wenezueli, dzieli się swoimi doświadczeniami z kraju pogrążonego w załamaniu gospodarczym. Wyjaśnia, że ​​posiadanie boliwarów, narodowej waluty Wenezueli, jest „finansowym samobójstwem”. Upadająca waluta odnotowała roczną stopę inflacji w wysokości 1700000 procent w 2018 roku.

Aby chronić swoje bogactwo przed hiperinflacją narodu, trzyma swoje aktywa w bitcoinach. Ze względu na surowe kontrole walutowe rządu Wenezueli Hernández nie ma dostępu do obcych walut. Tak więc Bitcoin jest jego jedyną opcją. Twierdzi, że „pieniądze bez granic” to coś więcej niż modne hasło dla tych z nas, którzy żyją w upadającej gospodarce i upadającej dyktaturze ”. W branży, w której mówi się o lambos i Księżyc, ważne jest, aby pamiętać prawdziwą wartość Bitcoina i ludzi, którym pomaga najbardziej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me