W tym tygodniu w Crypto

Zielona wiosna, czerwony rynek

Kolejny tydzień w dół dla rynku, ponieważ wszystkie główne kryptowaluty są na minusie. Pomimo oznak ożywienia w czwartek dla niektórych, zarówno Bitcoin, jak i Ethereum kontynuowały tendencje spadkowe.

Na całym rynku nastroje niedźwiedzi pozostają silne, ponieważ minimalna hossa na początku tego miesiąca wydaje się być krótkotrwała. Łączna kapitalizacja rynkowa kryptowalut na poziomie 334 miliardów dolarów gwałtownie spadła 9% w ciągu tygodnia.

Bitcoin: Przebijając się przez próg 8 tys. Dolarów, rynkowy gigant spadł 16% w tym tygodniu przed krótkim odreagowaniem wczoraj, które w chwili pisania tego artykułu wynosiło 7500 USD.

Ethereum: Ethereum również spadł wczoraj z tygodniowego maksimum wynoszącego 712 USD do najniższego poziomu 561 USD, a dziś spadł 10% na 602 USD.

Marszczyć: Nie bombardując tak katastrofalnie, Ripple odpoczywa na poziomie 0,61 dolara, chociaż strata wynosi 4% w tygodniu raczej nie wywoła uśmiechu na czyjejś twarzy.

rynek 5_25_18

Wiadomości krajowe

US DOJ wprowadza sondę kryminalną do manipulacji rynkiem kryptowalut: Może wszyscy ci spiskowcy, którzy wstrętnie płakali, mają coś do powiedzenia – przynajmniej tak sądzi Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Departament rozpoczął w tym tygodniu badanie, aby ustalić, czy handlowcy kryptowalutami manipulują trendami, aby pogorszyć i tak już wysoką zmienność rynku. Według źródeł, które dały Bloombergowi napiwek, Departament Sprawiedliwości szuka dowodów nielegalnych praktyk, takich jak handel praniem i podszywanie się.

Coinbase zmienia nazwę GDAX na Coinbase Pro, kupuje Paradex Exchange: W początkowym tygodniu rozwoju jednej z największych na świecie usług wymiany kryptowalut, Coinbase rozwija się i zmienia markę. W środę firma ogłosiła przejęcie Paradex, zdecentralizowanej giełdy zbudowanej w oparciu o protokół 0x. W ślad za tą wiadomością ogłosił również, że zmieni nazwę GDAX, giełdy firmy, na Coinbase Pro.

Z radością witamy zespół Paradex w Coinbase! https://t.co/7jtmKHPf30

– Coinbase (@coinbase) 23 maja 2018 r

A Two-For: Coinbase podobno podszedł do regulatorów licencji bankowej: Według źródeł zbliżonych do Wall Street Journal, Coinbase spotkało się z amerykańskimi organami nadzoru na początku 2018 roku, aby omówić uzyskanie federalnej karty bankowej. Do spotkania doszło z Amerykańskim Biurem Kontrolera Handlu, jak podają źródła WSJ. W odpowiedzi na tę wiadomość, Coinbase skomentował, że „zobowiązuje się do ścisłej współpracy z krajowymi i federalnymi organami regulacyjnymi w celu zapewnienia, że ​​[posiada] odpowiednie licencje na oferowane produkty i usługi”.

American Express wdraża Blockchain for Rewards Program: We współpracy ze sprzedawcą internetowym Boxed, American Express integruje blockchain ze swoim programem nagród. Wykorzystując technologię blockchain HyperLedger, posunięcie to pozwoli handlowcom opracować niestandardowe programy nagród, promocje i oferty dla swoich klientów. „Mogą tworzyć programy w oparciu o porę dnia, dzień tygodnia, zachęcając klienta do pobrania aplikacji. Liczba sposobów, w jakie sprzedawcy mogą nagradzać klientów punktami Membership Reward, wzrośnie wykładniczo ”- powiedział Chris Cracchiolo, szef programu nagród American Express.

ShipChain ucieka z przerwą i zaprzestaniem od rządu Karoliny Południowej: ShipChain, projekt blockchain, który opracowuje rozwiązania dla międzynarodowej branży transportowej i dostawczej, stoi w obliczu zaprzestania i zaniechania działalności w biurze prokuratora generalnego Karoliny Południowej za naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Firma organizowała wydarzenia i oferowała swoje tokeny i usługi w Południowej Karolinie bez rejestracji w stanowych organach regulacyjnych, jak twierdzi zamówienie. „W żadnym momencie odpowiadającym zdarzeniom opisanym w niniejszym dokumencie pozwany ShipChain nie był zarejestrowany w Oddziale jako makler-dealer, a pozwany ShipChain nie złożył wniosku o zwolnienie z rejestracji… W żadnym momencie związanym z wydarzeniami określonymi w niniejszym dokumencie nie zarejestrowano wyemitowanych papierów wartościowych z Oddziałem lub federalnymi zabezpieczonymi papierami wartościowymi, a Pozwany nie złożył wniosku o zwolnienie z rejestracji ”- czytamy w postanowieniu.

łańcuch statków przestaje działać

CFTC ustanawia jednostkę doradczą, która ma pomagać zarejestrowanym firmom w aukcjach pochodnych kryptowalut: Departament Nadzoru Rynkowego (DMO) oraz Departament Rozliczeń i Ryzyka (DCR) Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach Stanów Zjednoczonych połączyły siły, aby udzielić giełdom i izbom rozliczeniowym zarejestrowanym w CFTC pomocy przy notowaniu krypto pochodnych. „Pracownicy CFTC są zobowiązani do zapewnienia jak największej jasności regulacyjnej” – stwierdza dyrektor DMO Amir Zaidi w oficjalnym komunikacie prasowym. „Ponieważ rynek wirtualnej waluty ewoluuje, pracownicy CFTC będą starać się zapewnić dodatkowe wskazówki, aby pomóc uczestnikom rynku dotrzymać kroku innowacjom, jednocześnie przestrzegając przepisów CFTC”.

Kampanie polityczne w Kolorado mogą być wkrótce finansowane (częściowo) przez Bitcoin: Rząd Kolorado rozważa otwarcie kaset kampanii dla wpłat kryptowalut. Sekretarz stanu Kolorado przedstawił propozycję przyjmowania darowizn w postaci kryptowalut na początku tego tygodnia, praktyka, która została już zatwierdzona przez Federalną Komisję Wyborczą Stanów Zjednoczonych (FEC) i przyjęta przez New Hampshire. W przypadku zaakceptowania darowizny w kryptowalutach wszelkiego rodzaju będą traktowane jako darowizny rzeczowe zgodnie z wytycznymi FEC.

Co nowego w Coin Central?

AirSwap współpracuje z MakerDAO w celu zapewnienia stabilności ekosystemu: Teraz będą mogli sprzedawać stablecoin ustalony w dolarach amerykańskich, Dai, co to oznacza dla zdecentralizowanych rynków?

Mick Hagen z Mainframe o znaczeniu oporu wobec cenzury i przedsięwzięć charytatywnych [CZĘŚĆ 1]: Zobacz, co dyrektor generalny Mainframe Mick Hagen ma do powiedzenia na temat prywatności i wolności w pierwszej części naszego ekskluzywnego wywiadu.

Mick Hagen z Mainframe o znaczeniu oporu wobec cenzury i przedsięwzięć charytatywnych [CZĘŚĆ 2]: CEO Mick Hagen ujawnia swoje motywacje i dlaczego ma misję zmiany świata w drugiej części naszego ekskluzywnego wywiadu.

Zdecentralizowane giełdy (DEX): przyszłość handlu kryptowalutą: Dowiedz się o niektórych zaletach zdecentralizowanych giełd, w tym większym bezpieczeństwie i niższych opłatach – czy to przyszłość handlu kryptowalutami?

Inteligentne pojemniki utrzymują odpowiednią temperaturę w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym: Dowiedz się, w jaki sposób Smart Containers wykorzystuje blockchain, aby zmniejszyć liczbę błędów ludzkich i śledzić wiele elementów na całym świecie.

Recenzja HoweyCoins ICO | Całkowicie nie jest to oszustwo!: Oto kryptowaluta, której nie możesz przegapić – zaangażuj się teraz, a do końca roku zostaniesz milionerem (lub nie).

Sprzęt wydobywczy ASIC: ewolucja wydobywania kryptowalut: Sektor wydobywczy się zmienia, a chipy ASIC (układy scalone specyficzne dla aplikacji) stają się nowym standardem branżowym.

Co to jest token Internetu usług (IOST)? | Przewodnik dla początkujących: Skalowalność to jeden z największych problemów łańcucha blokowego. Internet usług (IOS) to infrastruktura typu blockchain, której celem jest właśnie rozwiązanie tego problemu.

Oto jak dorastają ICO: Oszustwa, wezwania do sądu i ataki hakerskie, ojej! ICO zaczynają dostosowywać się, aby zwiększyć zaufanie inwestorów. Dowiedz się jak.

Pływające wyspy kryptograficzne i polowanie na zdecentralizowaną utopię: Seasteading (stałe mieszkania na morzu) może stanowić rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą żyć bez scentralizowanych instytucji. Ale czy jesteśmy na to gotowi?

Tylko wtedy, gdy myślałeś, że usłyszysz, że wszystko razem przychodzi VeganCoin: Radujcie się weganie na całym świecie! Wkrótce do pobliskiego miasta pojawi się opcja dzielenia się jedzeniem i wspierająca społeczność.

Co to jest Bit Gold? Brainchild of Blockchain Pioneer Nick Szabo: Wszyscy słyszeli o Bitcoinie, ale Bit gold był właściwie jedną z najwcześniejszych prób stworzenia zdecentralizowanej waluty cyfrowej w 1998 roku.

Czym w ogóle jest kryptowaluta? – Sztuka kategoryzacji kryptowalut: Słowo kryptowaluta stało się mylącym określeniem. Dzięki hybrydom, platformom i tokenom narzędziowym nadszedł czas, abyśmy odeszli od tego ograniczonego ogólnego opisu.

Najlepsze kursy online i praktyki szkoleniowe dla programistów Blockchain: Więc chcesz zostać deweloperem technologii blockchain? Z pewnością istnieje obecnie ogromne zapotrzebowanie na to dobrze płatne stanowisko. Sprawdź najlepsze miejsca, w których możesz podnieść swoje umiejętności.

American Express doda Blockchain do programu nagród członkowskich: Korzystając z technologii blockchain firmy Hyperledger, sprzedawcy mogą dostosowywać oferty na swoich platformach, aby zwiększyć zaangażowanie klientów.

Recenzja portfela Electrum: Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o jednym z ojców założycieli portfeli oprogramowania kryptowalutowego.

Najlepsze procesory graficzne dla górnictwa – edycja 2018: Sprawdź, które układy GPU zapewniają najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, korzystając z naszej listy najlepszych w 2018 roku.

Wiadomości o kryptowalutach z całego świata

Szwajcaria zajmuje pierwsze miejsce w rankingach najbardziej przyjaznych krajów Europy Blockchain: Światowa stolica bankowa pokazuje, że faworyzuje wszystkie formy finansowania, nawet te, które mogą zakłócić międzynarodowy sektor bankowy, na którym zbudował swoje bogactwo. W badaniu, w którym zbadano 48 krajów europejskich, Szwajcaria zajęła pierwsze miejsce pod względem najbardziej przychylnego podejścia do branży blockchain, a następnie odpowiednio Gibraltar i Malta. W badaniu zbadano między innymi regulacje dotyczące usług płatniczych opartych na łańcuchu blokowym i ICO, a także politykę podatkową dotyczącą kryptowalut.

Huobi wprowadza indeks rynku: Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, Huobi Pro, uruchomiła w tym tygodniu indeks rynkowy dla kilku swoich ofert. Indeks przyjrzy się 10 najczęstszym aktywom platformy w stosunku do Tether (USDT). „Zasoby cyfrowe są podzielone na cztery kategorie: monety, platformy, aplikacje i tokeny zasobów użytkowych. Liczba wybranych składników w tych czterech kategoriach zależy od ich wolumenu transakcji w ostatnim kwartale. Po podjęciu decyzji o przypisaniu składników do każdej z czterech kategorii, średni dzienny wolumen obrotu z poprzedniego kwartału jest używany do decydowania o wadze składnika w indeksie ”, stwierdza oficjalny komunikat prasowy.

indeks huboi 10

Prawie jednogłośne zatwierdzenie ustawy o kryptowalutach w rosyjskiej Dumie: Projekt ustawy zatytułowany „O cyfrowych aktywach finansowych” spotkał się w tym tygodniu z niemal zerowym sprzeciwem podczas pierwszego czytania w Dumie, niższej izbie ustawodawczej Rosji. Ustawa ma termin do 1 lipca i proponuje ramy prawne i regulacyjne dla ICO, inteligentnych kontraktów, wydobycia i innych specyfiki branży kryptowalut.

Gang w RPA porywa nastoletniego chłopca, wykorzystując okup w wysokości 15 BTC: Trzynastoletni Kathlego Marite został porwany w zeszłą niedzielę w swoim rodzinnym mieście Witbank przez członków gangu, którzy zostawili list z żądaniem okupu w wysokości 15 BTC, o wartości około 115 000 USD w oparciu o aktualne ceny rynkowe. Okup grozi zabiciem chłopca, jeśli żądania nie zostaną spełnione, a pierwszy termin płatności przypada na następny poniedziałek.

Podejrzani objęci piramidą w Chinach: Cztery osoby powiązane z systemem ponzi OneCoin zostały oskarżone w chińskiej prowincji Hunan. Postępowanie sądowe to ostatnie z szeroko zakrojonego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Krajową Zhuzhou, w którym od jego rozpoczęcia w 2016 r. Wszczęto 98 oskarżeń i odzyskano około 1,7 miliarda juanów (~ 266 milionów dolarów)..

Argentyna Bank Rowy SWIFT, przełącza się na Bitcoin dla płatności międzynarodowych: Banco Masventas (BMV) w Argentynie oferuje Bitcoin jako alternatywę dla SWIFT do międzynarodowych przelewów pieniężnych. We współpracy z Bitex, bank da klientom możliwość korzystania z Bitex, jednego z czołowych dostawców usług blockchain w Ameryce Łacińskiej, do dokonywania płatności. Bank przewiduje, że nowa usługa skróci czas przelewów międzynarodowych o 24 godziny.

Ukraińska policja oskarżona o wykorzystanie mocy do wydobywania kryptowalut: Lokalni dystrybutorzy podają, że pracownicy rówieńskiego oddziału ukraińskiej policji krajowej wydobywają kryptowaluty na pieniądze rządu. Według doniesień, pewna liczba bezimiennych pracowników Wydziału Łączności Policji kradnie prąd z lokalnego biura od czterech miesięcy. Na tym etapie śledztwa nie wiadomo, ile energii elektrycznej skradziono na potrzeby operacji wydobywczej.

Christina Comben i Alex Moskov przyczynili się do powstania tego postu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me