Witamy w Thunderdome (handel kryptowalutami)

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w dziedzinie kryptowalut, czy po prostu zaczynasz inwestować, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać podczas handlu w branży kryptowalut. W przeciwieństwie do tradycyjnych rynków, handel kryptowalutami jest pełen zmienności, nikczemnych graczy i irracjonalnych ruchów cen.

W tym artykule nauczymy Cię niektórych typowych błędów w handlu kryptowalutami oraz sposobów ich uniknięcia.

Błąd nr 1: W pogoni za pompami znanymi jako FOMO

Prawdopodobnie najczęstszym (i najłatwiejszym) błędem w handlu kryptowalutami jest kupowanie monety po tym, jak wzrosła ona o znaczną kwotę. Inwestorzy, którzy kupili Ripple (XRP) i Tron (TRX) u szczytu notowań w 2017 roku, zdecydowanie odczuwali ból zaledwie kilka tygodni później w 2018 roku. Możesz odruchowo wrzucić trochę pieniędzy do pierścienia, gdy zobaczysz monetę strzelają o 30-40%, ponieważ jest „gorąco”. Nie.

wykres tętnienia fomo

Ekstremalnym wzrostom cen prawie zawsze towarzyszy jakiś rodzaj cofnięcia. Gdy słyszysz o „gorącej” monecie, zwykle jest już za późno. Chyba że przeprowadziłeś badania, uwierz w podstawy monety i chcesz ją utrzymać przez dłuższy czas (>1 rok), poczekaj do cofnięcia inwestycji.

Pompa i zrzuty

Pump and dumps (PnDs) to szczególna odmiana pompek, które z pewnością Cię spalą. Jeśli nagle zauważysz, że nieznana moneta wystrzeliła w górę, bądź ostrożny. Najprawdopodobniej jest to część programu PnD. W tym artykule omawiamy bardziej szczegółowo PnD, ale są one w zasadzie skoordynowanymi wysiłkami, aby sztucznie podnieść cenę monety (pompy) przed sprzedażą tym, którzy FOMO wpadli (wysypisko).

Kiedy natrafisz na taką monetę, pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest wolumen obrotu. CoinMarketCap jest do tego doskonałym źródłem informacji. Każdy 24-godzinny wolumen obrotu poniżej 1 miliona USD powinien wzbudzić czerwoną flagę.

Błąd nr 2: brak znajomości swoich inwestycji

Nie podążaj ślepo za radami jakiegoś „guru” na Twitterze lub YouTube, jeśli chodzi o wybór inwestycji. Często te znane osoby są opłacane za promowanie określonych monet. Nawet John McAfee, jedna z najbardziej znanych postaci w kosmosie, przyznał, że zarabia na promowaniu projektów. Kwestionuj monety, w które masz inwestować.

Jako absolutne minimum poświęć pół godziny na zbadanie dowolnego projektu, w który planujesz zainwestować. Sprawdź, jaki problem próbuje rozwiązać, jaki zespół go tworzy i jakie są ekonomiki monety. Czy projekt współpracował z kimś znaczącym? Jakieś znane nazwiska doradców? To wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Nawet szybkie wyszukiwanie w Google może ujawnić pewne informacje, które zamieniają coś, co może wydawać się złotem, w śmieci. Idąc o krok dalej, najlepiej byłoby zapoznać się z oficjalnym dokumentem każdego projektu, w który inwestujesz.

bitconnect oszukańcze wyszukiwanie google

Dołączenie lub utworzenie grupy inwestycyjnej może zdziałać cuda, aby w tym pomóc. Zmusza cię to do przeprowadzenia badań, abyś mógł wyjaśnić swoim kolegom rozumowanie inwestycji. Tworzy również środowisko, w którym musisz kwestionować swoje założenia, podczas gdy inni kwestionują twoje rozumowanie.

Błąd 3: Sprzedawanie w nieodpowiednich czasach

W przeciwieństwie do pogoni za pompami, sprzedaż napędzana emocjami wciąż jest wycinana z tego samego materiału. To trudne, ale podczas handlu musisz zachować równowagę – nie dopuszczaj do tego emocji. Wielokrotnie ceny monet spadały dwucyfrowo, zanim wzrosły do ​​200-300%.

Kiedy posiadana moneta zaczyna tracić na wartości, zanim ją sprzedasz, ponownie oceń swoją pozycję. Jeśli zainwestowałeś, ponieważ wierzysz w podstawy monety, możesz sobie zadać kilka pytań:

  • Czy zmieniły się jakiekolwiek podstawy?
  • Czy były jakieś ogłoszenia, które wpłynęłyby na cenę?
  • Czy przestałeś wierzyć w długoterminową wizję monety??

Jeśli Twoja odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „nie”, rozważ kontynuację. Ta strategia staje się znacznie łatwiejsza, gdy będziesz przestrzegać złotej zasady handlu kryptowalutami: Nie inwestuj więcej pieniędzy, niż możesz stracić.

Z drugiej strony tego równania, widząc pewne solidne zyski, możesz również skusić się do sprzedaży. Chociaż czerpanie zysków jest rozsądne, możesz chcieć uniknąć sprzedaży całego stacka. W zależności od sytuacji moneta może jeszcze wzrosnąć. Popularną strategią handlową jest wykupienie początkowej inwestycji przy jednoczesnym utrzymaniu zarobków zainwestowanych w monetę po uzyskaniu określonego procentu. Zmniejsza to ryzyko spadku, jednocześnie narażając Cię na potencjał wzrostu.

Błąd 4: Bycie niedoinformowanym

Na rynku, który porusza się tak szybko, jak kryptowaluta, musisz być na bieżąco z nowościami branżowymi. Bez dostrajania co tydzień, a nawet codziennie, fale inwestycyjne mogą się zmienić bez Twojej wiedzy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje wiele zasobów, które to ułatwiają. * Bezwstydny alert wtyczki * W CoinCentral zapewniamy najnowsze wiadomości i zasoby edukacyjne, które Ci w tym pomogą. Nasz cotygodniowy biuletyn *kaszel zarejestruj się poniżej kaszel* wysyła najważniejsze wiadomości i artykuły tygodnia bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Twitter, Reddit i kanały Telegramów projektów to również świetne zasoby, z których możesz korzystać, aby być na bieżąco. Często zespoły udostępniają aktualizacje projektów i ważne ogłoszenia na tych platformach, zanim trafią do mediów głównego nurtu. Dołączenie do tych społeczności daje również możliwość większego zaangażowania się w projekty, a czasem nawet wpływa na przyszły rozwój.

Powodzenia

Nawet jeśli masz te wskazówki, popełnisz błędy. Nie pozwól, żeby cię to zniechęciło – zdarza się to każdemu. Częścią procesu inwestycyjnego jest uczenie się na tych błędach i unikanie ich powtarzania.

Gra polega na ciągłym doskonaleniu. I tak długo, jak masz to za sobą, w mgnieniu oka będziesz mistrzem handlu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me