Jako trzecia co do wielkości kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej, Ripple (XRP) jest nadal znacząco źle rozumiany.

Podczas gdy wiele innych monet doświadczyło burzliwych wydarzeń w ciągu ostatnich kilku miesięcy, rozwój Ripple był dość niewyraźny.

Chociaż jest zrozumiałe, że wiele osób, które obserwują rynki, skłania się ku kryptowalutom o dużej prędkości, nie powinieneś spać na tym, co próbuje osiągnąć Ripple. Jest to prawdopodobnie najlepsza firma, która całkowicie zmieni globalną branżę płatniczą za biliony dolarów i już poczyniła znaczące postępy w tym zakresie.

Ten artykuł pomoże ci lepiej zrozumieć podstawowe cechy Ripple, a także kierunek, w którym zdaje się zmierzać.

Co to jest Ripple i jak to działa?

Ripple jest spółką holdingową wszystkich produktów Ripple, w tym zasobu cyfrowego XRP. Posiada biura w San Francisco, Nowym Jorku, Londynie, Sydney, Indiach, Singapurze i Luksemburgu, a także ponad 90 klientów na całym świecie. Ripple przyciągnął również inwestorów, takich jak Andreessen Horowitz, Google Ventures, Accenture, Seagate i wielu innych.

XRP to cyfrowy token, który możemy kupować, sprzedawać i handlować. Ma na celu rozwiązanie głównego problemu tarcia w płatnościach transgranicznych (prefinansowanie rachunków nostro / vostro).

Celem Ripple jest obniżenie kosztów krańcowych płatności międzynarodowych, aby pieniądze mogły się swobodnie przemieszczać bez ogromnych opłat. Ripple planuje to osiągnąć, umożliwiając globalnej sieci instytucji finansowych korzystanie z oprogramowania Ripple do tworzenia czegoś, co Brad Garlinghouse (dyrektor generalny Ripple) nazywa „Internetem wartości”.

Ponieważ coraz więcej firm dołącza do Ripple i korzysta z jego produktów, popyt na XRP wzrośnie, a rynki odpowiednio się dostosują.

Obecnie w sieci Ripple działa około 75 banków i dostawców płatności, a około 90 dodatkowych banków na całym świecie, w tym BBVA, Standard Chartered Bank, Westpac, Banco Santander i National Australia Bank.

Rozwój rynku Ripple

Ripple kapitalizacja rynkowa

Myślę, że jednym z największych powodów, dla których Ripple jest w dużej mierze niezrozumiany, jest to, że jego wzrost rynkowy w ostatnich kilku miesiącach był w najlepszym razie rozczarowujący.

Poza błyskawicznym wzrostem pozornie znikąd od marca 2017 r. Do połowy maja 2017 r., Ripple ogólnie oscyluje wokół tego samego przedziału cenowego.

Ponadto świat kryptowalut widział kilka bardzo znaczących wydarzeń, które miały miejsce po tym, jak Ripple osiągnął swój najwyższy w historii:

 1. Monety prywatności, takie jak Monero, odnotowały w sierpniu wzrost cen 2x – 3x.
 2. Bitcoin Cash pojawił się po napiętym okresie, w którym ludzie niecierpliwie czekali na widelec Bitcoin w lipcu.
 3. Inne altcoiny, takie jak NEO, rosły każdego dnia
 4. Nawet Litecoin zaczął widzieć imponujący wzrost.

ripple trendy google

Pytania / odpowiedzi z Bradem Garlinghouse, dyrektorem generalnym Ripple

Podczas sesji Quora z dyrektorem generalnym Ripple Bradem Garlinghouse, która odbyła się 3 października, udzielono odpowiedzi na niektóre z największych palących pytań, jakie zadawało wielu użytkowników. Może to być pełna seria pytań znaleźć tutaj, a poniżej jest moja analiza odpowiedzi.

Brad Garlinghouse

 1. Dlaczego powinienem zainwestować w Ripple?

Myślę, że sposób, w jaki Garlinghouse zareagował na to, był wdzięczny, biorąc pod uwagę pozycję Ripple jako firmy prywatnej, która już zarabia dodatnie przepływy pieniężne. Stwierdził, że nie planuje pozyskiwania dodatkowego kapitału, co jest dobre dla inwestorów, ponieważ nie osłabi obecnej ceny za token.

Dodał również żart, który odzwierciedlał ogólne stanowisko Ripple w sprawie zbierania pieniędzy „bez obrazy, ale gdybyśmy to zrobili, pozyskalibyśmy kapitał tylko od inwestorów instytucjonalnych!”

 1. Czy inne banki mogą klonować Ripple jak walutę, aby Ripple mógł wyginąć?

To jest coś, o co często się pyta.

To rozsądne pytanie, ponieważ tutaj masz Ripple, ten zgryźliwy startup, który zaczyna dostrzegać rozpęd, a potem stare, głębokie kieszenie, marmurowe kolumny kolumn zaczynają zdawać sobie sprawę, że cała ta krypto-rzecz może nie być błyskiem na patelni.

Jednak spojrzenie na Ripple vs. Big Banks jako klasyczne David vs. Goliath nie byłoby całkowicie dokładne. Celem Ripple jest zbudowanie czegoś, z czego będą mogły korzystać wszystkie banki, podczas gdy niektóre duże banki prawdopodobnie będą pracować nad czymś podobnym ze względu na kontrolę.

Garlinghouse zauważył, że „aktywa cyfrowe wydane przez bank mogą naprawdę skutecznie rozliczyć się tylko między bankami, które je wyemitowały. Jestem głęboko przekonany, że banki potrzebują niezależnego zasobu cyfrowego, aby umożliwić naprawdę efektywne rozliczenie i uważamy, że XRP jest najlepiej przygotowanym do tego zadania ”.

Moim skromnym zdaniem, powodem, dla którego duże banki będą miały ogromne trudności z realizacją własnej kryptowaluty, jest to, że umocniły się w roli scentralizowanego, samolubnego autorytetu. Utknęli w paradoksie, że muszą stworzyć coś z natury zdecentralizowanego, zachowując jednocześnie pełną kontrolę. Warto zauważyć, że samo Ripple jest dość scentralizowane; jest to firma prywatna i posiada zdecydowaną większość XRP (około 61 procent, czyli 16 miliardów dolarów).

Ponadto mam wrażenie, że osiągnięcie konsensusu między setkami wyniosłych i graniczących z granicami imperialnych banków wymagałoby boskiej interwencji. Ripple, jako niezależna firma zewnętrzna pracująca nad czymś, co każdy bank będzie chciał (lub ostatecznie będzie musiał) wykorzystać, ma przewagę.

3. Jak Ripple zrewolucjonizuje finanse?

Bum. Jest jeden duży.

Garlinghouse porównuje powolny i drogi świat globalnych płatności do możliwości natychmiastowej i bezpłatnej rozmowy z każdym na świecie.

Wygląda na to, że nowoczesna technologia jeszcze nie zaszczyciła światowych płatności. Globalne płatności to dziś zepsuta Toyota Corolla 2002 na ulicach. Rzeczy takie jak możliwość transmisji wideo i audio na żywo nie istniały nawet w latach 90., ale globalne płatności istnieją od dziesięcioleci. Nawet możliwość rzucenia filtru Snapchata, który zmienia strukturę mojej twarzy, była dorastaniem science fiction, a mimo to płatności prawie się nie zmieniły.

Frustrująco fascynujące jest to, że płatności globalne to prawie niezrozumiały duży przemysł. Świat wysyła ponad 155 bilionów dolarów przez granice. To 155 000 000 000 000 dolarów przesyłanych przez system, który pobiera niezwykle drogie opłaty i zajmuje kilka dni.

I to nie tak, że banki, które zarabiają miliardy dolarów na opłatach za płatności, biegną sprintem, aby wykorzenić swoje systemy.

Garlinghouse zauważył, że celem Ripple jest rozwiązanie tego problemu poprzez „Internet wartości”, który ma łączyć miliardy ludzi na całym świecie w celu natychmiastowego przeprowadzania transakcji, a także może odblokować „niezliczone możliwości”

Wierzę, że Ripple oferuje rozwiązanie, które odegra kluczową rolę w już przestarzałym świecie płatności globalnych, świecie, który dziesięć lat temu mógł przejść lifting..

4. Co odróżni XRP od innych kryptowalut?

Jest wiele rzeczy, które odróżniają XRP od innych kryptowalut, ale Garlinghouse przede wszystkim podkreślił różnicę między XRP a Bitcoinem.

Chociaż osobiście zajmuję się BTC i wierzę, że rozwiązuje to inny przypadek użycia, rzeczywistość jest taka, że ​​dzisiaj średni czas realizacji transakcji BTC wynosi około 4 godzin. Natomiast XRP wynosi około 4 sekundy. Kilka innych podobnych porównań ważnych dla płatności i umożliwiających Internet wartości:

 • Księga XRP może obsłużyć ponad 1500 transakcji na sekundę. BTC wynosi obecnie ~ 15 transakcji / sekundę.
 • Opłaty XRP za transakcję są mierzone jako ułamki grosza. Opłaty BTC za transakcję są mierzone w dolarach ”.

Dodając do tego, myślę, że jest kilka punktów, które również można by doprecyzować.

Dużym powodem (i żucia), dla którego Ripple (XRP) różni się od innych kryptowalut, jest fakt, że opiera się na prowizjach i nie jest całkowicie zdecentralizowany w taki sam sposób, jak wiele innych monet. Ripple jest właścicielem około 61 procent, czyli 16 miliardów dolarów, całego XRP. Nic nie powstrzymuje ich przed wypuszczeniem XRP na rynek w celu kontrolowania cen. W najlepszym interesie leży również dążenie do niskich opłat za płatności, aby cena każdego XRP była niska.

Obecnie są też 38.343.841.883 XRP w obiegu. Oznacza to, że jeśli masz 1000 XRP na poziomie 0,20 USD, kapitalizacja rynkowa musiałaby wzrosnąć o 7 668 768 376,60 USD, aby podwoić swoje pieniądze. Tak, podwojenie twoich pieniędzy w każdej sytuacji to całkiem niezła transakcja, ale pamiętaj, że kapitalizacja rynkowa w wysokości 7,6 miliarda dolarów nie jest czymś, z czego można kpić.

Czy powinienem kupić Ripple (XRP)?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy powinieneś w coś inwestować, jest zrobienie tego w ten sam sposób, w jaki robią to wielkie ryby, osoby poruszające się na rynkach, mędrcy inwestujący.

Budzą się i piją poranną kawę. Biorą łyk, ale jest za gorąco, więc odstawiają go na później. Wkrótce. Łamią sobie kostki i otwierają MacBooki. Ach, Ethereum wzrosło dzisiaj o 10%. Zastanawiają się, czy powinni go kupić. Google „Powinienem kupić Ethereum”. Użytkownik reddit cryptosandlambos98 mówi „tak, jeśli nie kupujesz Ethereum, brakuje ci!” Składają zamówienie na 10 milionów dolarów.

Niestety nie jest to takie proste. Chociaż spekulacja ma wyraźny wpływ na wahania cen, nie jestem osobą, która powiem, że można wiarygodnie określić czas.

Dlatego chcę podkreślić znaczenie znajomości podstaw kryptowalut, takich jak Ripple (XRP), a następnie samodzielne podjęcie decyzji. Oto kilka pytań, które sobie zadaję:

 • Co oni budują?
 • Jaka jest ich branża?
 • Jaka jest ich przewaga konkurencyjna?
 • Kto jest w ich zespole założycielskim?
 • Ile tokenów wydali?
 • Jakie problemy rozwiązują?

Kiedy już je opanujesz, kontynuuj. Ostatecznie jesteś odpowiedzialny za podjęcie najlepszej decyzji dotyczącej swoich inwestycji. Chcemy tylko być tutaj, aby udostępnić Ci nowe informacje i spostrzeżenia.

Końcowe przemyślenia

Świat kryptowalut jest pełen ekscytujących obietnic rozwiązań przełomowych w branży, ale jest stosunkowo niewiele monet, które faktycznie mają potencjał, by na nich zaradzić.

Ripple (XRP) jest jedną z nielicznych firm w sferze kryptowalut, która już zarabia pieniądze i współpracuje z prawdziwymi klientami; nie zapominając o tym, że potencjalnie mogą stać się liderami w walce z przemysłem wartym biliony dolarów.

Biorąc to pod uwagę, ważne jest, aby zdobyć wiedzę i być na bieżąco z podstawami Ripple i długoterminowym obrazem, zanim zdecydujesz, czy w nią zainwestować. Tak czy inaczej, powinna to być interesująca narracja do naśladowania.

Zastrzeżenia: Obecnie jestem długoterminowym inwestorem w Ripple (XRP). Nie jest to bynajmniej porada finansowa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me