Już w 2012 roku firmy zaczęły eksperymentować z płatnościami Bitcoin jako alternatywą dla głównych rozwiązań. W latach następujących po tych wczesnych testach firmy wskoczyły na modę kryptograficzną i z niej wyszły, próbując dowiedzieć się, czy nowa fala konsumentów napłynie do wirtualnych walut.

Turystyka jest jedną z tych gałęzi przemysłu, w których Bitcoin może mieć znaczenie. Przekazywanie pieniędzy za granicę zawsze było trudne. Kto chce mieć do czynienia z wieloma walutami, mylącymi kursami wymiany, oszukiwać na tych kursach lub obsługiwać duże ilości zagranicznej gotówki? Wiele z tych problemów staje się obecnie oczywistych, ponieważ kryptowaluty podważają fundamentalną ideę systemów finansowych opartych na granicach.

Dobra

Kryptowaluta to jeden z wygodniejszych i tańszych sposobów przesyłania środków za granicę, szczególnie jeśli jesteś w kraju, w którym panuje sztywna kontrola kapitału. Nierzadko zdarza się, że banki centralne i izby rozliczeniowe w tych krajach nakładają na siebie biurokrację i odmawiają płatności bez szukania znacznych cięć. Pośrednik wciąż żyje i ma się dobrze.

Dzięki kryptowalutom możesz zarezerwować i zapłacić za międzynarodowe wakacje w 30 minut lub mniej (w zależności od tego, jak zajęty jest łańcuch bloków, z którego korzystasz). Nie jest wymagane zezwolenie. Z drugiej strony, przelewy międzynarodowe mogą z łatwością zająć około tygodnia. Niezbyt dobre, jeśli jesteś za granicą i musisz szybko wysyłać pieniądze.

„Ale karty kredytowe rozwiązują ten problem” – mówisz. W pewnym stopniu może to być prawda. Jednak karty kredytowe mają kilka problemów dla początkujących podróżujących. Po pierwsze, mogą być niesamowicie drogie: opłata za konto, opłata finansowa, zaliczka gotówkowa, przelew salda, odsetki, transakcja zagraniczna, jak to nazwać, obciążą Cię za to. Po drugie, gdy zejdziesz z utartej ścieżki, jest bardzo mało prawdopodobne, że natkniesz się na kogoś z automatem do kart. Maszyny te zwykle też niosą ze sobą własne, czasem dość duże wydatki.

Małe i senne miejscowości mają niewielką motywację do płacenia za niepotrzebne systemy. Karty kredytowe są cechą wysoko bankowych gospodarek zachodnich. Gdziekolwiek indziej? Wymagane jest prostsze, bardziej dostępne rozwiązanie. Za pomocą smartfona i połączenia internetowego prawie każdy może stworzyć kolejny hotel Bitcoin.

Crypto Town

Mówiąc o małym i sennym miasteczku, Agnes Water we wschodniej Australii zdecydowała się na skok i ukoronowała się jako pierwsze australijskie „miasto cyfrowej waluty”.

Agnes Water, pierwsze miasto z cyfrową walutą w Australii. Źródło: Facebook / NEM

Agnes Water, pionierska adopcja turystyki kryptowalutowej. Źródło: Facebook / NEM

Ponad 30 lokalnych firm, w tym restauracje, touroperatorzy, hotele i pensjonaty, przyjęło ten pomysł, ponieważ:

„Jeśli ma przyciągnąć turystów do miasta kryptowaluta, to przynieś ją”.

Mądre słowa od właściciela Moondoggie Beach i Bush Tours, Arty Cipaka. Turystyka to trudny biznes, ponieważ ma charakter cykliczny i w dużej mierze zależy od dochodu do dyspozycji i dobrego marketingu. Jest to również główny przemysł Agnes Water, podobnie jak wiele innych mniejszych miast w Australii i na całym świecie. Sprytnym posunięciem jest zaspokojenie potrzeb młodszego podróżnika zorientowanego na technologię, który ma kontakt z kryptowalutami.

Źli

Niezmienność księgi Bitcoin jest zarówno naprawdę fajną funkcją, jak i potencjalnie irytującym problemem, w zależności od twojego punktu widzenia. Nigdy więcej oszustów nie wycofuje się z transakcji kartami kredytowymi. Świetny. Ale co się stanie, jeśli wyślesz fundusze do niewłaściwej osoby lub firmy, lub jeśli Twój wspaniały organizator wycieczek okaże się oszustwem wyjściowym? Jeśli nie masz umiejętności negocjacyjnych na poziomie Samuela L. Jacksona lub odbiorca jest święty, twoje pieniądze przepadły i nie wrócą. To jest decentralizacja w działaniu, nikt nie podejmie działań, aby odzyskać Twoje fundusze.

Następnie pojawia się oczywisty problem, z którym borykają się obecnie monety pionierów w codziennych transakcjach. Narysujmy obrazek: tak się składa, że ​​jesteś na ruchliwym targu spożywczym w centrum Bangkoku w godzinach szczytu obiadowego. Który sprzedawca uliczny będzie czekał 30 minut na potwierdzenie transakcji Bitcoin? Żaden. Będziesz musiał wyciągnąć trochę zimnej gotówki, jeśli chcesz posmakować tego pysznego Pad Thai. Obecnie trwają prace, które mają to zmienić, ale w najbliższej przyszłości wielu mieszkańców nadal uważa gotówkę (papierową) za króla.

… I przyszłość turystyki Bitcoin

Opinie co do dotychczasowej skuteczności kryptowaluty w branży turystycznej są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony początkujący krypto-prenerzy chcą zarobić na jednym z najbardziej przełomowych wydarzeń finansowych od dziesięcioleci. Z drugiej strony sceptycy wymieniają brak stabilności cen jako jedną z przeszkód w codziennym użytkowaniu.

Weź pod uwagę branżę lotniczą. Liczba firm, które faktycznie akceptują Bitcoin do lotów, nie jest znaczna. To powiedziawszy, jest kilka osób, które podejmują ryzyko i faktycznie istnieją już od kilku lat.

Łotewski przewoźnik airBaltic od 2015 roku akceptuje płatności kryptowalutowe za pośrednictwem Bitpay. CheapAir, amerykańska platforma rezerwacyjna akceptuje kryptowaluty od 2013 roku. W zeszłym roku (2018) dodali Bitcoin Cash, Litecoin i Dash do swojej rosnącej listy opcji płatności.

Płać kryptowalutą za swoje ulubione loty na CheapAir

Wydać lub HODL swoje Bitcoiny? Oto jest pytanie.

Branża turystyczna przedstawia pewne wyjątkowe wyzwania, do których kryptowaluty bardzo dobrze nadają się. Naprawdę nie ma uniwersalnego rozwiązania płatniczego, ponieważ istnieje tak wiele różnych sposobów wymiany wartości podczas przekraczania granic. Na razie wydaje się, że pozostanie wiele opcji płatności. Jest wysoce wątpliwe, aby tak pozostało znacznie dłużej.

Armia programistów gromadzi się w kryptowalutach i są spragnieni nie tylko pieniędzy, ale także nowego sposobu ich programowania. Skalowanie, szybkość, bezpieczeństwo: to wszystkie kwestie, nad którymi gorączkowo pracują, gdy mówimy. Teraz wszystko, czego potrzeba, to zdrowa dawka adopcji kryptowalut. Jaki przemysł lepiej poprowadzi szarżę niż turystyka?

Być może pewnego dnia usłyszysz opowieści o rodzinach odważnych, odkrywających świat. Jadąc boczną uliczką nieodkrytego kraju, słyszysz rozmowę:

Syn: „Tato, czy już tam jesteśmy?”

Ojciec: „Nie, synu, ale będziemy tam za pięć minut. Czy mógłbyś zapłacić za pensjonat przed przyjazdem. Właściciel powiedział, że akceptuje tylko Bitcoiny. ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me