Według grupy Satis, 80 procent ICO okazały się oszustwami. Chociaż prawdą jest, że musisz uważać na to, gdzie wysyłasz swój Ether, pamiętaj, że przestrzeń ICO jest wciąż bardzo młoda. 9 na 10 wszystkich startupów również nie trzyma się dystansu, to po prostu norma dla kursu. Podczas oceny start-upów związanych z energią słoneczną opartą na łańcuchu bloków, największym wskaźnikiem sukcesu projektu jest jego społeczność, jego zwolennicy i rzeczywiste, opłacalne przypadki użycia.

Startupy oparte na energii słonecznej Blockchain nie są odporne na szum marketingowy

Szybkie wyszukiwanie startupów zajmujących się energią słoneczną opartą na łańcuchu bloków ma tendencję do znajdowania tych samych nazw, które pojawiają się z obietnicami zmiany świata. Chociaż niektóre z nich mogą być prawdą, tak jak w przypadku każdego ICO, mogą to być również puste słowa poparte przez bystry zespół PR.

Dlatego w przypadku start-upów opartych na technologii blockchain wykorzystujących energię słoneczną, zbadaj wykonalność projektu. Jak będzie używany i przez kogo? Kim są ludzie odpowiedzialni za ten pomysł i jakie mają doświadczenie? Czy są jakieś aktualne projekty, które możesz zobaczyć lub zakodować, które możesz sprawdzić na Github?

Tak szlachetny cel, jak może być energia odnawialna, był 122 startupy typu blockchain w przestrzeni energetycznej od marca 2018 r., nowe pojawiają się co tydzień. Start-upy energetyczne Blockchain zebrały 322 miliony dolarów w okresie od drugiego kwartału 2017 do pierwszego kwartału 2018 roku. Powszechnie wiadomo, że popularna przyczyna i modna technologia przyciągają uwagę inwestorów.

Wiele startupów zajmujących się energią słoneczną blockchain może pójść daleko. Ale jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, który z nich podbije kosmos. Przyjrzyjmy się więc niektórym z najważniejszych start-upów związanych z energią słoneczną w technologii blockchain – i dlaczego wyróżniają się na tle innych.

1. SolarCoin

SolarCoin

https://solarcoin.org/

Żaden artykuł o startupach wykorzystujących technologię blockchain nie byłby kompletny bez omówienia SolarCoin pierwszy. Założony w 2014 roku ideą SolarCoin ma być program nagród za wytwarzanie energii słonecznej. Jeden SolarCoin odpowiada jednej megawatogodzinie produkcji energii słonecznej.

Samozwańcze „mile powietrzne” do wytwarzania energii słonecznej, SolarCoin jest szczególnie skierowany do indywidualnych gospodarstw domowych, które instalują panele słoneczne na swoich dachach, oraz do komercyjnych producentów energii słonecznej. SolarCoin ma na celu zapewnienie motywacji, której brakuje do produkcji większej ilości energii słonecznej na całym świecie.

Instalacja panelu słonecznego może być kosztowna, a SolarCoin pomaga skrócić czas zwrotu z tego tytułu. SolarCoin stał się akceptowaną i szanowaną marką w branży, pomagając tworzyć miejsca pracy w sektorze i współpracując z innymi startupami blockchain, w tym ElectriCChain.

Jednak od wielu krajów zmniejszyły dotacje jeśli chodzi o energię słoneczną, energia słoneczna nieco straciła na popularności. W styczniu 2014 r. SolarCoin obsłużył transakcje o wartości ponad 2,1 miliona dolarów i znalazł się wśród 50 najlepszych kryptowalut. Ale teraz to wartość jest niska, unoszące się wokół 430 pozycji na CoinmarketCap.

2. Sun Exchange

Sun Exchange

https://thesunexchange.com/

Ten startup zajmujący się energią słoneczną typu blockchain istnieje już od kilku lat i już odniósł widoczny sukces, zdobywając w zeszłym roku 1,6 miliona dolarów na finansowanie zalążkowe. Sun Exchange mówi o „pieniądzach zasilanych energią słoneczną” i, w przeciwieństwie do innych startupów, nie jest platformą handlu energią słoneczną typu peer-to-peer. W rzeczywistości firma nie handluje energią, ale zamiast tego finansuje projekty solarne na całym świecie.

Mają już ukończonych kilka udanych projektów, w tym budowę dachów z paneli słonecznych w afrykańskich szkołach i rezerwatach słoni. Poprzez Sun Exchange możesz kupić „ogniwa słoneczne”, które możesz przeznaczyć na wybrany projekt z jednego z ich stron internetowych. Możesz również zasugerować projekty, które chciałbyś otrzymać dofinansowanie.

Szczególnie godna uwagi na temat Sun Exchange jest lista zakończonych sukcesem projektów oraz ich doświadczony zespół i partnerzy. Wśród ich partnerów znajdziesz Barclays, Energy Web Foundation i ONZ.

3. Conjoule

Conjoule

https://conjoule.de/en

Pochodzi z Niemiec Conjoule wspiera handel typu peer-to-peer energią słoneczną między właścicielami paneli fotowoltaicznych na dachach, ale także między nabywcami korporacyjnymi a zainteresowanymi członkami sektora publicznego. Dzięki znacznemu wsparciu ze strony wielkich nazw i 5,3 miliona dolarów od inwestorów, w tym Tokyo Electric Power Company w lipcu 2017 r., Ten startup blockchain nie posiadał ICO.

Japońskie firmy często kojarzą się z myśleniem przyszłościowym. Nie inaczej jest z firmą Tokyo Electric Power Company, która przejmuje duży udział w tej platformie handlu energią. Dostrzegają rosnące zapotrzebowanie na transakcje energetyczne typu peer-to-peer, w szczególności w Japonii, ponieważ ten rodzaj systemu motywacyjnego powoduje zaangażowanie w lokalną produkcję na potrzeby lokalnej konsumpcji.

Conjoule opracowuje również prototyp dla innych rodzajów energii odnawialnej, w tym wiatru, ale na razie koncentrują się głównie na energii słonecznej typu blockchain.

4. LO3 Energia

LO3 Energia

https://lo3energy.com/

Z siedzibą w Nowym Jorku LO3 Energia to startup wykorzystujący technologię blockchain do pozyskiwania energii słonecznej z ambitnym celem. Ich celem jest zrewolucjonizowanie sposobu wytwarzania, przechowywania, handlu i zużycia energii na poziomie lokalnym za pośrednictwem łańcucha bloków. I przyciągnęli wzrok technologicznego behemota Siemensa.

Znany ze swojej doskonałości inżynieryjnej, Siemens będzie pomagać LO3 Energy w projektowaniu i budowaniu mikrosieci za pośrednictwem łańcucha bloków, które umożliwiają lokalny handel energią. LO3 był w rzeczywistości pierwszym projektem, którego celem był handel energią na szczeblu lokalnym.

Ich pilotażowa mikrosieć na Brooklynie robi wrażenie, angażując całą społeczność, a także ich sieć Enexa w Australii Południowej i Allgau Microgrid Project w Niemczech. System mikrosieci może również działać samodzielnie. Oznacza to, że w przypadku katastrofy ludzie nadal mogą otrzymywać moc.

5. WePower

WePower

https://wepower.network/

WePower jest kolejną ważną platformą handlu zieloną energią opartą na blockchain. WePower współpracuje z systemami energii słonecznej typu blockchain i innymi formami energii odnawialnej.

Pozwalając na handel kredytami energetycznymi typu peer to peer, firma zapożyczyła ten pomysł z istniejących modeli zachęt słonecznych. Wielu klientów indywidualnych, którzy zainstalowali panele słoneczne, już teraz otrzymuje zachęty. Zwykle ma to formę tańszego rachunku w procesie zwanym „pomiarem”.

Teraz mogą sprzedać swoją nadwyżkę za tokeny WPR. Każdy token reprezentuje jedną kilowatogodzinę mocy i można nim handlować na platformie.

WePower koncentruje się głównie na większych producentach energii odnawialnej z energii słonecznej, wodnej i wiatrowej. Firma twierdzi już, że ma moc 1 gigawata na miejscu z trzema elektrowniami słonecznymi w Hiszpanii. Ale będzie otwarte również dla indywidualnych producentów, dzięki czemu energia będzie zbywalna, tańsza i dostępna dla każdego.

Myśli końcowe

Istnieje wiele ważnych start-upów związanych z energią słoneczną opartą na łańcuchach bloków i zdecydowanie zbyt wiele, aby wymienić je w jednym artykule. Ale chociaż blockchain stał się nowym modnym hasłem dla wielu branż, w rzeczywistości okazuje się, że szczególnie dobrze nadaje się do sektora energetycznego.

Pamiętaj tylko, aby spojrzeć poza długie słowa i opracować propozycje prawdziwego, wykonalnego projektu i solidnego protokołu, który za nim stoi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me