W poprzednim artykule omówiliśmy różnice między sieciami testowymi i głównymi, a także ich znaczenie jako technicznych kamieni milowych dla każdego udanego projektu kryptowalutowego. Wiele projektów planuje uruchomienie sieci testowych lub głównych w nadchodzących tygodniach. Przyjrzyjmy się pięciu najważniejszym sieciom głównym, które mają zostać udostępnione w drugim kwartale 2018 r.

Wszystkie te projekty cieszą się dużym zainteresowaniem i znajdują się w pierwszej trzydziestce w rankingach kapitalizacji rynkowej od połowy maja 2018 r. Zbadamy szczegóły, które znamy do tej pory i jak sieci główne mogą wpłynąć na obecny rynek kryptowalut.

Wszystkie limity rynkowe na tej liście zostały obliczone 16 maja 2018 r.

Tron (TRX)

Data uruchomienia Mainnet: 31 maja

Kapitalizacja rynkowa: 4,6 miliarda dolarów

Tron (TRX) planuje zaprzestać używania technologii tokenów Ethereum ERC20 25 czerwca 2018 r., Mniej niż miesiąc po wydaniu sieci głównej. Ponadto wszystkie stare dappy Tron zaprojektowane dla sieci Ethereum będą mogły płynnie przejść do użycia na nowej maszynie wirtualnej Tron, TronVM v.0.1. Fundacja Tron ogłosiła również, że zaoferuje program nagród dla Tron programiści dapp.

Mimo że Tron konsekwentnie plasuje się jako jedna z pięciu największych kryptowalut pod względem 24-godzinnego wolumenu handlu na wielu popularnych giełdach kryptowalut, ceny spadły jeszcze przed rozpoczęciem cyklu bessy, który rozpoczął się na początku maja. Jednak udane uruchomienie sieci mainnet powinno zdziałać wiele, aby wzmocnić pozycję Tron jako czołowej kryptowaluty z punktu widzenia technologii.

Sieć główna Tron

EOS (EOS)

Data uruchomienia Mainnet: 2 czerwca

Kapitalizacja rynkowa: 10,5 miliarda dolarów

EOS to projekt, w którym pojawiło się wiele aktualizacji w pierwszym i drugim kwartale 2018 r. Zaledwie nieco ponad miesiąc po wydaniu Świt 3.0, zespół projektowy EOS wydał Świt 4.0 na początku maja 2018 r z ponad 40 programistami wypychającymi zatwierdzenia na stronę projektu na Githubie. Wszystkie te aktualizacje są kumulacjami głównego wydarzenia: sieci głównej EOSIO 1.0 premiera 2 czerwca.

Jednym z najważniejszych aspektów tego projektu jest jego dostępność dla programistów. W przeciwieństwie do Ethereum, które wymaga od programistów nauki nowego języka (Solidity), EOS wykorzystuje C ++, a nawet zapewni standardową bibliotekę szablonów C ++.

CTO Daniel Larimer napisał również, że projekt powinien być w stanie obsługują średnio 3000 transakcji na sekundę w prawdziwym scenariuszu, dając EOS o wiele większą skalowalność niż większość projektów obecnie dostępnych na rynku.

Sieć główna EOS

VeChain Thor (VEN / VET)

Data uruchomienia Mainnet: 30 Czerwca

Kapitalizacja rynkowa: 2,4 miliarda dolarów

VeChain Thor został stworzony jako platforma do integracji IoT i blockchain, zasadniczo rozwiązanie blockchain na poziomie przedsiębiorstwa dla globalnego łańcucha dostaw (wysyłka, logistyka, handel detaliczny i nie tylko).

Przedstawiciele VeChain Thor (VEN / VET) ogłosili uruchomienie sieci głównej za pośrednictwem Twittera w kwietniu i od tego czasu wewnętrznie testują ekosystem VeChain Thor. Na początku maja 100 osobiście wybranych testerów publicznych otrzymało dostęp do oryginalnego kodu i pozwolono mu przetestować możliwości sieci jako część publicznego testu alfa projektu.

Na razie sieć będzie obsługiwać co najmniej dwa różne tokeny: VeChain (VET) i Thor Power (THOR). VET wygeneruje THOR, podobną funkcjonalność sieciową jak metoda NEO do generowania GAS z NEO.

Ontologia (ONT)

Data uruchomienia Mainnet: Czerwiec (dokładna data TBA)

Kapitalizacja rynkowa: 822 miliony dolarów

Dostępnych jest niewiele informacji na temat sieci głównej Ontology; wiemy jednak, że jego uruchomienie spodziewane jest w czerwcu (dokładna data TBA). Jeśli ten plan się utrzyma, będzie to oznaczać, że projekt osiągnął dość znaczący postęp w krótkim czasie, biorąc pod uwagę, że ICO zakończyło się dopiero 8 stycznia 2018 r. jego testnet uruchomiony 30 marca 2018 r.

Uruchomienie sieci głównej Ontology będzie zawierało system ekonomiczny NEO-GAS, w którym użytkownicy będą mogli zamienić obecne tokeny na prawdziwe monety ONT, które będą emitować ONT GAS, zwane ONG. W oczach wielu potencjalnych inwestorów i osób ze społeczności ontologicznej ma to sens, biorąc pod uwagę fakt, że Ontologia & NEO podpisali Memorandum of Understanding (MoU) i wspólnie pracują nad stworzeniem wspólnego ekosystemu inteligentnych umów.

Wieczność (AE)

Data uruchomienia Mainnet: Najprawdopodobniej II kwartał, dokładna data TBA

Kapitalizacja rynkowa: 892 milionów dolarów

Podobnie jak Ontology, Aeternity jeszcze nie określiło dokładnej daty uruchomienia swojej sieci głównej; jednak obecny plan wydaje się być wydany pod koniec drugiego kwartału. Chociaż mogłoby to nastąpić w III kwartale. Podobnie jak w Ontologii, nie ma zbyt wielu dostępnych informacji o tym, które funkcje zostaną dodane w wersji mainnet.

Plik pierwsze wydanie testnet miało miejsce w grudniu 2017 r. i możesz spróbować. Według bloga Aeternity, możesz wykonywać wiele czynności za pomocą sieci testowej, w tym uruchamianie węzłów, wysyłanie tokenów sieci testowej i wydobywanie. Zespół pracował również nad testowaniem swojej sieci testowej w kreatywny sposób podczas wydarzeń w świecie rzeczywistym, takich jak 2018 re: publica konferencja w Berlinie.

re: publica

Potencjalny wpływ nadchodzących sieci głównych

Zespoły projektowe mają nadzieję, że uwolnienie ich sieci głównych spowoduje wzrost cen tokenów. Jednak niekoniecznie tak będzie. Jak zbadaliśmy w poprzednim artykule, zdolność sieci głównej do tworzenia krótkoterminowych zysków cenowych jest trudna do bezpośredniego skorelowania. Wiele zależy od ogólnych trendów rynkowych w tamtym czasie.

Jednak w dłuższej perspektywie sieci główne są niezbędne do stworzenia podstaw do powszechnego przyjęcia przez użytkowników. Techniczne kamienie milowe nie gwarantują, że projekt ostatecznie zostanie uznany za udany, ale pomagają całemu rynkowi kryptowalut, zbliżając ekonomię tokenów do stania się nową, główną gospodarką.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me