Sprzęt wydobywczy ASIC: ewolucja wydobywania kryptowalut

Wydobywanie kryptowalut przeszło długą drogę od czasów, gdy osoba mogła z powodzeniem wydobywać setki bitcoinów ze swojego domowego komputera. Sektor wydobywczy odnotował ogromne zmiany w ciągu ostatnich dziewięciu lat, ponieważ kryptowaluty nadal zyskiwały na popularności. Wraz ze wzrostem wartości kryptowalut gwałtownie wzrosła liczba górników na rynku. Obecnie górnictwo stało się bardzo scentralizowaną działalnością, w której co miesiąc pojawiają się obiekty wydobywcze o wartości wielu milionów dolarów.

Obiekty te na zawsze zmieniły sektor górniczy; ponieważ kopanie kryptowalut z domowego komputera nie jest już opłacalne bez dokonywania znaczących ulepszeń w celu obsługi zadań lub korzystania z usług strony trzeciej, takiej jak Minergate. Cały ten szum wokół działalności wydobywczej w przestrzeni kryptograficznej doprowadził do opracowania nowego i mocniejszego sprzętu górniczego. Układy scalone ASIC (Application Specific Integrated Circuit) są teraz nowym standardem branżowym.

Układy ASIC są przeznaczone do obsługi tylko jednego konkretnego zadania, a nie do ogólnej aktualizacji komputera. Te chipy specyficzne dla aplikacji są powszechnie używane w branżach wymagających dużej mocy obliczeniowej, w tym nagrywania dźwięku, edycji wideo i projektowania graficznego. Te wszechstronne chipy umożliwiają profesjonalistom wykonywanie dużych zadań bez obciążania wewnętrznego procesora ich komputera.

Dlaczego górnik ASIC jest lepszy

Wydobywanie to proces, który wymaga komputera (węzła) do odkrycia liczby poprzez ustalenie równania matematycznego, które zawiera składniki z poprzedniego i bieżącego bloku. W sieci BTC jest to znane jako dowód pracy. Gdy górnik poprawnie odpowie na to równanie, może dodać następny blok do łańcucha blokowego i otrzymać nagroda. W przypadku sieci blockchain BTC nagroda wynosi 12,5 BTC.

Chipy górnicze BW-ASIC

BW ASIC Mining Chips

Górnik ASIC jest w stanie obliczyć te równania potwierdzające pracę znacznie wydajniej niż zwykły procesor. Dzieje się tak, ponieważ sprzęt ASIC Mining jest specjalnie zaprojektowany do wykorzystania określonego algorytmu mieszania opartego na krypto, który próbujesz wydobyć. Na przykład podczas wydobywania BTC plik SHA-256 algorytm skrótu jest używany i podczas wydobywania Litecoina jest Scrypt to jest zatrudnione.

Górnik ASIC pozwoli ci wydobyć dowolną kryptowalutę, która wykorzystuje ten sam skrypt mieszający, do którego jest zaprogramowany. Oznacza to, że sprzęt do kopania ASIC, który jest skonfigurowany dla BTC, może również wydobywać wiele innych kryptowalut, w tym Bytecoin, PetroDollar, i Devcoin – żeby wymienić tylko kilka.

5 najlepszych górników ASIC 2018

Górnictwo jest integralną częścią przestrzeni kryptograficznej, a technologia stojąca za tym krytycznym zadaniem znacznie się rozwinęła. Sektor wydobywczy obserwuje rosnącą konkurencję ze wszystkich stron, a producenci dokładają wszelkich starań, aby produkować najpotężniejsze dotychczas koparki. Nastąpił również napływ producentów platform wydobywczych wchodzących do przestrzeni kryptograficznej, co pomogło w dalszej adopcji kryptowalut.

Szacuje się, że wśród tych producentów firma Bitmain wyprodukowała około 53% wszystkich dotychczasowych urządzeń górniczych, a zatem nie powinno być wielkim zaskoczeniem ich dominacja na rynku. Nawet mając tę ​​ogromną przewagę, między najlepszymi panuje poważna konkurencja. Poniżej znajduje się 5 najlepszych platform wiertniczych ASIC 2018.

Dragonmint 16T 16,0 TH / s

Co może Ci dać 30 milionów dolarów na badania? Jeśli jesteś programistą z Halong Mining, który wydał tę ogromną sumę na badania i rozwój, może Ci to zapewnić jedną z najpotężniejszych platform wydobywczych ASIC wszechczasów. Dragonmint wykorzystuje protokół ASICBOOST, który poprawia wydajność procesu wydobywania o 20%. Ta imponująca platforma jest w stanie wydobywać z prędkością 16TH / s przy zużyciu tylko 0,075J / GH; czyli mniej niż jego najbliższy konkurent Antminer S9.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=SRCsQUyR7_I]

Antminer S9 14,0 TH / s

Antminer S9 to jedna z najpopularniejszych platform sprzętowych ASIC na rynku. Ta jednostka jest jednym z najbardziej wydajnych górników na planecie, w przeciwieństwie do Dragonmint; to urządzenie zawiera zasilacz przy zakupie. Wbudowany portal do zarządzania siecią zapewnia dodatkową kontrolę nad działaniami wydobywczymi. Jest to samodzielna koparka, która nie wymaga do działania żadnego dodatkowego komputera-hosta.

Antminer R4 8,6 TH / s

Antminer R8 zapewnia górnikom bardziej przystępne cenowo rozwiązanie górnicze o dużej mocy niż S9. To urządzenie ma taką samą sprawność energetyczną jak S9 i wykorzystuje protokół 16NM FinFET TSMC, który był kiedyś najbardziej efektywnym protokołem wydobywczym na świecie. To urządzenie zawiera 126 chipów BM1387 ASIC, aby uzyskać wyniki. To urządzenie stało się bardzo popularne ze względu na kombinację czynników, w tym bardziej przystępną cenę w połączeniu z intuicyjnym interfejsem sterowania.

Antminer S7 4,73 TH / s

Antminer S7 to jedna z najtańszych opcji dostępnych dla każdego, kto chce wejść do przestrzeni krypto-wydobywczej w poważny sposób. Jednostka ta jest obecnie w 19 partii produkcyjnej i zdominowała rynek od czasu jej pierwszej premiery w połowie 2015 roku. To urządzenie jest wyposażone w układy ASIC 135 28 nm BM1385, które są chłodzone przez dwa wentylatory.

Avalon 6 3,50 TH / s

Avalon 6 to kolejna niezawodna platforma górnicza, która w ciągu ostatniego roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chociaż pod względem wydajności jednostka ta znajduje się poniżej S7, trudno byłoby znaleźć inną platformę górniczą ASIC, która byłaby porównywalna w tym samym przedziale cenowym. Ten górnik wykorzystuje osiemdziesiąt chipów A321B ASIC, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby górnicze. Ta platforma jest popularnym wyborem wśród górników ze względu na przyzwoitą szybkość mieszania i niski koszt.

Sprzęt górniczy ASIC – panowie, uruchomcie silniki

Trudno powiedzieć, gdzie będzie dalej technologia górnicza. Producenci dokładają wszelkich starań, aby stworzyć bardziej wydajne i potężne platformy wydobywcze i można spodziewać się wzrostu tego trendu w miarę rozwoju rynku kryptowalut. Wysoki koszt tych platform górniczych zniechęcił wielu górników do wkroczenia w to kosmos, a także doprowadził do rozwoju nowych technologii, takich jak pule wydobywcze i algorytmy weryfikacji stawki..

Miejmy nadzieję, że w przyszłości zobaczysz powrót do dawnych czasów górnictwa; gdzie każda osoba mogłaby dołączyć do łańcucha bloków i mieć przyzwoitą szansę na zarobienie darmowych Satoshi, używając tylko domowego komputera.

Co myślicie, chłopaki? Czy jesteś gotowy, aby wejść do świata górnictwa ASIC? Daj nam znać Świergot i pamiętaj, aby zapisać się do naszego biuletynu, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me