Jako inwestor kryptowalutowy bez wątpienia natknąłeś się na reklamy platformy pożyczkowej Bitcoin. Platformy te są dostępne w różnych rozmiarach i każda z innymi procedurami. Pożyczki bitcoinowe po raz pierwszy zyskały popularność w 2017 roku, gdy rynek kryptowalut gwałtownie wzniósł się na nowe wyżyny. Szum zeszłorocznej manii kryptograficznej stworzył również doskonałe środowisko do pożyczania bitcoinów.

Obecnie wiele platform pożyczkowych Bitcoin oferuje wszystkie rodzaje usług finansowych, ponieważ wszelkiego rodzaju usługi finansowe są bardzo popularne, a nawet można znaleźć witryny konsolidacja zadłużenia które są do tego świetne. Opcje finansowania obejmują uzyskanie pożyczki na zakup Bitcoinów, użycie Bitcoina w celu uzyskania pożyczki w formie fiducjarnej oraz pożyczenie krypto innym osobom poszukującym finansowania. Chociaż wszystkie te platformy oferują różne usługi, wszystkie mają jedną wspólną cechę: wszystkie zakładają, że cena kryptowalut będzie nadal rosła.

Przewaga

Głównym celem platform pożyczkowych Bitcoin jest zapewnienie użytkownikom większej dźwigni finansowej w ich przedsięwzięciach handlowych. Dźwignia finansowa to strategia inwestycyjna, w której skuteczność swoich transakcji zwielokrotnia się za pomocą pożyczonych pieniędzy. To powszechna strategia na giełdzie.

W teorii koncepcja brzmi fantastycznie. Dostajesz pożyczkę na 10000 USD, kupujesz Bitcoin, cena rośnie, a Ty śmiejesz się do banku. W rzeczywistości proces ten jest znacznie trudniejszy iw większości przypadków inwestorzy mają ogromne stosy długów.

Uzyskaj pożyczkę na zakup Bitcoinów

Kupowanie bitcoinów może być drogie. Spójrzmy prawdzie w oczy, wielu nowych inwestorów, którym lepiej byłoby z Bitcoinem, zamiast inwestować w tańsze altcoiny, ponieważ mogą posiadać pełne monety za ułamek ceny. Doświadczeni inwestorzy kryptowalut rozumieją, że posiadanie procentu Bitcoin może być znacznie bardziej wartościowe niż posiadanie pełnego altcoina.

Firmy pożyczkowe szybko dostrzegły zarówno chęć inwestorów do posiadania pełnych monet, jak i dystansowanie się tradycyjnych platform pożyczkowych od przestrzeni kryptowalut. To pragnienie doprowadziło do zalewu platform pożyczkowych Bitcoin, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku. Platformy te zapewniają użytkownikom większą płynność przy zakupie kryptowalut. SoFi to jedna z takich platform, która zyskała popularność w ciągu ostatniego roku. SoFi zapewnia dostęp do funduszy fiducjarnych do bezpośredniego zakupu kryptowalut. Platforma oferuje również refinansowanie kredytów studenckich oraz pożyczki osobiste.

Sofi przez Hompage

SoFi przez Hompage

Uzyskaj pożyczkę w Bitcoin

Inną pojawiającą się strategią w sektorze pożyczek Bitcoin są bezpośrednie pożyczki kryptograficzne. Platformy te całkowicie pomijają walutę fiducjarną. Zamiast tego otrzymujesz kredyt bezpośrednio w Bitcoinie. Tradycyjnie istnieją dwa rodzaje bezpośrednich pożyczek Bitcoin. Pierwszy rodzaj pożyczki pochodzi od firmy pożyczkowej. Niektóre nowe firmy pożyczkowe pozwalają na to zaciągnąć kredyt samochodowy w przypadku bitcoin, jedynym zastrzeżeniem jest to, że dealer samochodowy również musi akceptować Bitcoin.

Drugi rodzaj strategii bezpośredniego pożyczania bitcoinów polega na łączeniu Cię z innymi inwestorami, którzy chcą pożyczyć swój Bitcoin w zamian za odsetki od pożyczki. Platformy takie jak BTCPOP, Bitbond, i Nebeus specjalizujemy się w tego typu transakcjach.

Uzyskaj pożyczkę Fiat, używając Bitcoina jako zabezpieczenia

Z drugiej strony równania masz około tysiąca posiadaczy Bitcoinów, którzy kontrolują zdecydowaną większość istniejących Bitcoinów. Większość z tych osób to od dawna HODLerzy Bitcoin i dlatego nie chcą sprzedawać swoich cennych monet. Na szczęście dla tych osób mogą teraz uzyskać pożyczki w walucie fiducjarnej, używając Bitcoina jako zabezpieczenia.

Inlock jest jedną z takich platform oferujących te usługi inwestorom. W niedawnym wywiad, CEO firmy Inlock, Csaba Csabai, wyjaśnił, jak główni posiadacze Bitcoinów znajdują się w wyjątkowej sytuacji. Csabai wyjaśnił, w jaki sposób jego firma odkryła, że ​​40 procent światowych bitcoinów nie przeniosło się z ich portfeli od ponad roku. Chwalił się także korzyściami podatkowymi tej strategii. Transakcje kryptograficzne podlegają opodatkowaniu w większości krajów, ale używanie Bitcoina jako zabezpieczenia nie jest.

SALT to kolejna popularna platforma pożyczek pod zastaw Bitcoin. Firma oferuje weryfikację tego samego dnia i nie wymaga sprawdzania zdolności kredytowej. SALT jest obecnie uważana za jedną z najbardziej legalnych platform pożyczkowych Bitcoin na rynku. Platforma była szeroko komentowana w mediach, m.in. Forbes, Bloomberg, i NASDAQ.

Oszustwa związane z pożyczaniem bitcoinów

Niestety, sektor pożyczek Bitcoin był świadkiem szeregu ostatnich skandali, które kosztowały inwestorów miliardy. Jednym z najbardziej znanych z tych skandali jest BitConnect. Ta platforma pożyczkowa peer-to-peer przyciągnęła inwestorów za ogromne sumy pieniędzy po nagłym zamknięciu swojej działalności w styczniu tego roku.

BitConnect szybko osiągnął dominującą pozycję na rynku po udanym ICO zorganizowanym w 2016 roku. Platforma jest szeroko prezentowana jako doskonały przykład, dlaczego nie zaangażować się w pożyczanie bitcoinów. BitConnect trafił na nagłówki gazet ze względu na strategię schematu Ponzi i najwyższą kampanię marketingową. Charlie Lee, założyciel Litecoin, wyraził obawy dotyczące platformy pod koniec ubiegłego roku w wirusowym tweecie. Bitconnect zakończył działalność w ciągu miesiąca od ostrzeżenia.

Zapytano mnie, co myślę o BitConnect. Z pozoru wygląda na klasyczny schemat ponzi. Nie zainwestowałbym w to i nie polecałbym nikomu innemu.

Kieruję się tą praktyczną zasadą:

„Jeśli wygląda jak plik &# 129414 ;, chodzi jak &# 129414; i szarlatani jak &# 129414 ;, to jest to ponzi ”. &# 128514;

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 30 listopada 2017 r

Problemy z pożyczaniem bitcoinów

Styczeń raport ujawnił, że aż 18,15 procent niedawno zakupionych bitcoinów zostało pozyskanych za pomocą kredytu. Statystyki te pokazały również, że około 22 procent tych długów nie spłaca się. Biorąc pod uwagę zmienność rynku kryptowalut, może on znajdować się w Twoim Najlepsza interesy, aby zaoszczędzić środki i od razu kupić kryptowalutę. Dla tych z Was, którzy nie mają cierpliwości lub umiejętności handlowych do konwersji tych pożyczonych środków, pożyczki Bitcoin mogą być inteligentną opcją.

Pożyczki w bitcoinach: to zależy od Ciebie

Podjęcie decyzji, czy strategia pożyczkowa Bitcoin jest dla Ciebie odpowiednia, może wymagać poważnych poszukiwań duszy. Minął już prawie rok, odkąd Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom zaledwie 20000 USD. Dla tych, którzy otrzymali pożyczki w tej cenie, nie ma wątpliwości, że na razie żałują decyzji. Miejmy nadzieję, że w przyszłości rynek kryptowalut powróci do tych dni świetności i każdy będzie mógł spłacić swoje długi. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że te długi pozostaną niespłacone przez wiele lat.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczaniu bitcoinów? Sprawdź nasze porównanie Ethlend vs SALT.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me